|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
28.11.2014 21:44:42   
aminaimirza
zdravo.. radila sam ogtt test i ovo je rezultat
0" 5.3
120" 4.2
nije opsiran kao i kod vas.. ali da li mi neko moze nesto reci iz ovoga??user posted image ovo mi je prvi put da ovo radim... i ne razumem se...

(odgovor članu shasha)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Insulinska rezistencija
29.11.2014 0:55:45   
little_one
nista, uredan je....a ako si htjela da vidis da li imas inzulinsku rezistenciju moras uporedo da radis i analize za inzulin.

(odgovor članu aminaimirza)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Insulinska rezistencija
2.12.2014 20:27:38   
aminaimirza
radila sam uporedo al mi je danas stigao rezultat na kome pise insulin 0' 16.9
i drugi papir vezan za to insulin 120"" poslali ste praznu epruvetu... a radila sam rezulate preko laboratorije u bolnici... ti se rezulati salju samo ponedeljkom za uzice i cekaju se deseak dana... kada sam odnela doktorki danas ona je poludela za njihovu neodgovornost... a i ja sam... stvarno bih sto pre da saznam jel u ome problem :(

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2015 22:48:19   
Cipelicka
Cure, je l' je ovo IR? user posted image

OGTT sa 75g GLUKOZE

GLUKOZA pre optrecenja 5,9 mmol/L rf 3,9 - 5,8
GLUKOZA posle 60 min 5,2 mmol/L
GLUKOZA posle 120 min 4,8 mmol/L

INSULIN 7,1 uIU/mL <29,1
INSULIN posle 60 min. 59,4 uIU/mL
INSULIN posle 120 min 46,4 uIU/mL

(odgovor članu aminaimirza)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2015 22:49:55   
little_one
Nazalost jeste, nije pretjerano losa slika, al jeste za terapiju, pogotovo ako imas problema sa ciklusima ili zatrudnjivanjem. Malo promjene ishrane i terapija bice bebica ubrzo. Sretno!

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2015 23:05:41   
Cipelicka
Imam problema sa zatrudnjivanjem, 2,5 godineuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2015 23:39:19   
little_one
Ako je to jedini problem kod vas, eto vama bebice jako brzo. Bila sam u istom sosu, sve ce doci na svoje al mijenjaj ishranu pod hitno. Procitaj malo unazad stranice ovdje i na temama pcos, ogtt i ovoj. Sretno i javi nam se sa pozitivnim testicem! user posted image

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Insulinska rezistencija
10.1.2015 0:09:00   
Cipelicka
Eh da je jedini - gde bi mi bio kraj user posted image .

Inace imam malo nizi amh ali redovne ovulacije pa niko nije ni predlagao ogtt zbog toga.

Hvala user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Insulinska rezistencija
10.1.2015 8:45:55   
Misha i Ljisha
Evo me u lab konacno posle pola godine kukanja kako treba da odradim insulin I kapiram da cu da se slognem kad vidim rez. U ponedeljak cu ih dobiti pa javljam. Evo dzedzim,doruckovala sam pa cekam da prodje dva sata

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:01:42   
Misha i Ljisha
stigli rez
glukoza pre jela 5,1 a posle 4,7
insulin pre jela 12,7 a posle jela 32,9

mereno je dva sata nakon jela

pretpostavljam da cu na terapijuuser posted image fuj mucnine i fuj fuj sve ostalouser posted image

evo poslala dr rezultate na tel odmah mi covek odgovorio terapija 2 puta po 1 siofora

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 12.1.2015 12:08:44 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:13:01   
New Mom
Jel se to spremas za blazeno stanje?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:15:26   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: New Mom

Jel se to spremas za blazeno stanje?user posted image

user posted image ne bih jos ali treba covek biti u pripravnostiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:31:07   
Misha i Ljisha
hahaha upravo mi dr poslao istu poruku. "nova trudnoca?" ahahah

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:48:29   
World
mislim da ti to nije strasno, osim ako neces ponovo u pohode.. user posted image

bitno je da ti je pocetni dobar, a ovaj drugi mozes regulisati samo ishranom, ne trebaju ti tablete.. ja ne bih uzimala siofor samo tako.. moja sestra ima ir, mislim da joj je drugi bio oko 60, pa joj dr nije prepisala nista osim da koriguje ishranu jer ne planira trudnocu..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Insulinska rezistencija
12.1.2015 12:55:06   
Misha i Ljisha
world u pravu si ranije mi je ovaj bio preko 50 tako da nije lose mogla bih ja jos malo da korigujem ishranu nego ubise ovi prazniciuser posted image al ajd neko vreme siofor ponovo da se vratim na normalu pa cu onda opet strogo ishranu, od proleca. Zima ubi. Na prolece imam na pretek hrane koju mogu da ruckam bez problema

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Insulinska rezistencija
14.1.2015 17:11:03   
rasa_
Drage moje, pre dva ipo meseca otkrila sam da imam ir, na pocetku mi je bilo muka i tesko sam podnosila terapiju. Inace pijem siofor od 850 jednom dnevno posle rucka.
Zanima me da li treba da skroz izbacim iz ishrane ugljene hidrate ili da samo smanjim unos odredjene hrane? I koliko je vama trebalo vremena da prodje da bi dobile na vreme?

< Poruku je uredio rasa_ -- 14.1.2015 17:13:17 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Insulinska rezistencija
14.1.2015 18:25:43   
little_one
Raso, ne moras skroz da izbacis, ali bi bilo pametno da izbacis proste ugljenehidrate. Dakle izbaciti sve preradjevine, secer, slatkise, bijeli hljeb, posebno kupovni, jedi samo ono sto ti spremis i skuvas od svjezih namirnica, to ti je neko okvirno pravilo. Sto manje kupovnih stvari to bolje (industrijski preradjenih).

Meni je ciklus dosao nakon tacno mjesec dana prvi put kad sam krenula sa terapijom. Kad sam planirala drugu trudnocu, nakon svega 15tak dana od pocetka terapije. I da, jako sam pazila sta jedem uz terapiju.

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Insulinska rezistencija
14.1.2015 23:44:35   
rasa_
Hvala na odgovoru. Zbog posla mi je malo teze da bas nista ne jedem od kupovnih proizvoda, ali trudim se da jedem domacu hranu.
Ja sad cekam da vidim koliko ce mi trajati ovaj ciklus pa da znam dal su mi se ustalili ili ne.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 11:49:20   
saska80
tema dugo nije aktivna, nadam se da ce se neko javiti. Vec 20 dana koristim Siofor 2x850, ali ne osecam nikakav pomak sto se tice kilaze. Nemam neki veliki visak, mozda 4-5 kg, i to u predelu stomaka, naravno. Izbacila sam slatkise,hleb jedem samo integralni, pecivo skoro uopste..Inace mucnina nemam, u pocetku jesam, ali sto se tice probave da..Ima li neko da kaze svoja iskustva sa Sioforom user posted image

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 12:16:39   
World
Imas problema sa probavom ili sta, nisam skontala bas najbolje? Znas da je nateze skinuti tih par kg viska uvijek, a siofor nije bas lijek za skidanje kila, to ti je nuspojava user posted image . Za tako kratko vrijeme ne mozes ocekivati cudo, a ako ti bas taj visak smeta izbaci zitarice potpuno, to sto 'skoro' nikako ne jedes peciva ti nista ne znaci user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 13:29:24   
saska80
Imam problema sa zatvorom..sto je cudno, jer sam citala da se od leka obicno ima suprotno.user posted image ...ne znam kako da ne jedem hleb...smanjila i njega, i to samo bas crni...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 15:27:11   
Yellena008
I ja pijem Siofor 850 i imam problema sa dijarejom,ali ne sada toliko koliko na početku. Sada se sve sredjuje polako. I ne...ni meni se ne tope kilogrami,što mislim da je normalno jer kao što World reče nije ovo lek za mršavljenje već za IR. kažu žene da nekim spadne koji kilogram a nekome ne...to valjda zavisi od ishrane inače.

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 15:40:36   
Maraj
To sam bas htela da kažem. Da zavisi od ishrane jer su svi uz taj lek na posebnom rezimu ishrane pa je logicno da se smrsa....

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 20:55:01   
saska80
Pa to me i čudi.. Izbacila sam šećer i belo brašno, i generalno mi je apetit slabiji od kad pijem lek. A kilaža stoji... :-\

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2015 21:06:34   
Misha i Ljisha
ja nisam smrsala ni grama isto pijem siofor.Doduse sad opet zabusavam sa terapijom jer mi je dobro, krenulo je prolece pa se kvalitetnije hranim. A kako je krenulo prolece krenula je i ona dijeta : krompir, grasak, boranija...sta barila przila? jok bre kopalauser posted image tako da se i skinuo koji gram ali valjalo bi jos 20 000 grama skinuti hehehhehe

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here