RE: Vaške (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Sanchy -> RE: Vaške (19.3.2012 13:20:21)

Moja braca ,sestra i ja smo kao klinci dobili vaske i to u prvom razredu o.s. od jedne devojcice,ceo razred je bio zarazen ali koliko se secam nnista strasno,ima u apoteci,tj.tada je bio a ne vidim sto ne bi i sad,da se kupi sampon protiv vasaka ,posle dva tri pranja sve je reseno i kupis cesljic jedan gusci pa ih cesljas iznad nekog papira da to sve poispada...nista strasno cak ni sampon nije nekog groznog mirisa koliko se secam...




Anoniman -> RE: Vaške (19.3.2012 13:41:51)

MK hvala na podrsku, namazali smo glavu, losion Hedrin, ubili pre toga par komada gnjida, jos nisu postale vaske, pocesala sam se 100 puta, i uskoro da peremo, a kosurdacaaaaaa lele sad sam se set_ila zasto mi nikada nisu pustali kosu da bude duga [sm=smiley36.gif] nije tesko zakljuciti ... sve se menja, samo su vaske vecne [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sanchy [sm=smiley1.gif] kao sto rekoh gore sve se menja ...




Anoniman -> RE: Vaške (19.3.2012 13:50:25)

E moja zenetino [sm=smiley36.gif]
Ja sam koristila paranit sprej , i pomogao mi je , biljni je tacnije uljani , nema nikakvih hemikalija ..
Problem je posle oprati kosu od njega ja sam je prala i po 10x za redom i dobila perut [sm=smiley29.gif]

Ali su meni rekli da je najbolji i da u slucaju da beba dobije moze taj sprej da koristi . Doduse Petra je starija a i nije dobila , oni imaju malo kosice i lako se ociste i bez ikakvih preparata .
Uz ovaj sprej dobijes i jako gust cesljic . Eto , srecno [sm=smiley1.gif]
Ingurbar koji su mi prvo preporucili ne mozes da nadjes u Beogradu [sm=smiley29.gif]




Sanchy -> RE: Vaške (19.3.2012 14:01:39)


IZVORNA PORUKA: Zenetina

MK hvala na podrsku, namazali smo glavu, losion Hedrin, ubili pre toga par komada gnjida, jos nisu postale vaske, pocesala sam se 100 puta, i uskoro da peremo, a kosurdacaaaaaa lele sad sam se set_ila zasto mi nikada nisu pustali kosu da bude duga [sm=smiley36.gif] nije tesko zakljuciti ... sve se menja, samo su vaske vecne [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sanchy [sm=smiley1.gif] kao sto rekoh gore sve se menja ...

Pa zar su i vaske danas problem?Umesto da sa godinama sve bude lakse i brze ono obrnuto...nije mi jasno..pre skoro trideset godina za dva dana sve istrebljeno jos sam imala dugu kosu a danas vidim ne moze se naci ni adekvatan sampon..da ne poverujes...




Anoniman -> RE: Vaške (19.3.2012 15:54:42)

Ribizlo hvala, da tog ingurbara nema, uzeli smo neki uljani losion, posle sam je iscesljala sa malo guscim cesljicem, i sve sam zivo oprala, mozda paranoisem, ali jbg ... a da, o ceni tih preparata da ne govorimo, uzeli smo neki od 800 kinti, ima isti sastav kao neki drugi ..
I koliko si puta upotrebila taj sprej?




indy_25 -> RE: Vaške (19.3.2012 16:10:29)

Joj kad se sjetim kad sam imala vaske. Imala sam 14 g. I druzilo se nas sedmoro sto cetiri djevojcice i tri djecaka. Bili smo nerazdvojni. Primjete oni jedan dan kod ove drugarice da joj nesto malo hoda po glavi. I tako pocnemo mi da se biscemo izmedju sebe i nadju i kod mene isto i imala sam te gnjide te male bijele. Odemo mi skupa svi djuture kod doktora na pregled nas dvije a oni svi na kilometar od nas. Kaze doktor da imamo vaske i da moramo kupiti sampon. Nas dvije smo plakale a oni nam se smijali i pjevali nam bube su u glavi to su godine Bube su u glavi stotine hehehhe. Moja mama je poludila kad sam dosla kuci. Cijeli dan me biscala i vadila mi gnjide i nasla je tu jednu koja je bila vec vaska. Prala sam kosu nekim samponom i brzo su nestale. Ali nase drustvo nas je i dalje izbjegavalo. Mi u jednom cosku u parku oni u drugom i svi su nam se smijali. Cesto se dok se dopisujemo na fb sjetimo toga i pocnemo pjevati Bube su u glavi.... [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Vaške (1.4.2012 22:30:51)

Električni češalj za vaške




salle -> RE: Vaške (29.7.2013 23:34:16)

u grupi u vrticu su se pojavile..... devojcica je danas poslata kuci, sva deca pregledana, i niko nema..... ceo dan me svrbi glava




dijana1* -> RE: Vaške (6.11.2013 13:45:15)

Vuk vec mesec dana ide u vrtic i pre par dana je poceo da se zali da ga svrbi glava[sm=smiley13.gif]
Malo mu je crvenkasto oko usiju i potiljak glave . Svetla mu je kosica sve sam pregledala ali nista nisam nasla. Sutra cu ga za svaki slucaj osisati posto mu je gusta kosa i proveriti jos jednom. Dnevno mi se pozali 2-3 puta. Sta mislite da li su u pitanju vaske?[sm=smiley13.gif]




Snelle -> RE: Vaške (6.11.2013 13:53:53)

A možda je neki problem sa kožom glave, tipa suva koža ili nešto slično..




lesica -> RE: Vaške (6.11.2013 13:54:20)

Dijana, pa videle bi mu se gnjidice i bubice... Mada ošišaj ga, lakše će i tebi i njemu biti.

A to crvenilo... možda je od šampona, omekšivača za veš, praška za veš...


A kad smo kod vaški, L već par dana pominje da troje njenih drugara ima vaške... Ja pitala vaspitačice one tvrde na nema, e sad... Lenka nije baš sklona izmišljanju tako nečega, i iskreno se nadam da ih neće zapatiti jer mislim da bih se ja samoutepala u tom slučaju ( kosa joj je do guze)

I sad sam počela da se drapam[sm=smiley29.gif]




Snelle -> RE: Vaške (6.11.2013 13:57:17)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

iskreno se nadam da ih neće zapatiti jer mislim da bih se ja samoutepala u tom slučaju ( kosa joj je do guze)

I sad sam počela da se drapam[sm=smiley29.gif]


Nećeš verovati, to je jedna od prvih stvari koje sam pomislila kad su nam javili da smo primljeni u vrtić!
Dok sam čitala tvoju posednju rečenicu upravo sam to i radila, češala se [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Vaške (6.11.2013 13:59:53)

Jaoooo bre trudnicki mozak[sm=smiley36.gif]
Vec tri ipo godine mu perem kosicu sa chicco samponom a ovih dana smo bili kod mojih i mama je kupila dzonson sampon. Mozda je zbog toga , mozda mu nije odgovarao[sm=zmeden.gif]
Odmah pomislim na najcrnje [sm=smiley29.gif]
Ali cu ga ipak osisati i pregledati, necu da gatam.

Lesice a kako Lenka zna za vaske, morala je negde cuti , od nekoga?




lesica -> RE: Vaške (6.11.2013 14:04:09)

Ćuti Dijana, o tome ti pričam... od nas nije čula, dakle čula je u vrtiću. A ja sam ommmmmm

Eto vidiš, moguće da je od promene šampona to Vukovo češkanje.



Snelle, ti bar razumeš o čemu razmišljam.




Trcosava -> RE: Vaške (6.11.2013 14:14:54)

Ljudi a što vam vaške toliki problem? Ovde ima da se kupi i šampon koji odbija vaške, dakle onaj ko ih nema, pere tim šamponom i ne bi treblao da ih dobije. Ako već sumnjate na vaške u vrtiću, potražite taj šampon.

I nikad mi neće biti jasno zašto se deca šišaju kad imaju vaške?




vikiveki -> RE: Vaške (6.11.2013 14:15:26)

Žene pošto ja radim u vrtiću reći ću vam nešto u vezi sa vaškama...znam da je kad neko pomene vrtić prva asocijacija vaške i virusi....Što se tiče virusa tako je jer mnoga deca dolaze u vrtić kao da su zdrava a izvor su zaraze....a što se tiče vašaka bar u našem vrtiću,to je davna prošlost,jer kod nas vaspitačice redovnopregledaju decu i oni koji imaju vaške ne dolaze dok se ne očiste.Da bih izbegli neprijatne scene sa roditeljima mi ih u pismenoj formi ili u individualnom razgovoru obavestimo o tome da smo kod njihovog detete našli vaške i to je t. U nekim ustanovama postoji i trijažna sestra koja ujutru pre ulaska deteta u grupu vrši pregled svakog deteta




Ana RR -> RE: Vaške (6.11.2013 14:16:42)

Moguće da je zbog šampona. A rekoh ti, i Mare se češao dok je bio bolestan, rekla sam to i doktorki, gledala ga i ona i sve ok.




lesica -> RE: Vaške (6.11.2013 14:18:48)

Trco meni problem što sam lenja [sm=smiley36.gif] a Lenkinu kosu treba istrebiti ako ih zapati. Mada sva sreća danas ime koječega protiv toga.

Eto ti odgovora za šišanje- lenjost [sm=jezicek.gif]





Peace* -> RE: Vaške (6.11.2013 14:23:58)

Moje svrbi glava kada im je kosa dugačka. Oni skaču u vrtiću, preznoje se, i ako ne pereš kosu svaki dan (ja recimo klincima perem 1-2x nedeljno, sem leti), hoće da ih svrbi.




dijana1* -> RE: Vaške (6.11.2013 14:25:22)

Sada me je mama detaljno pregledala, jbt osecam se kao da sam dosla iz skole i trk kod mamice[sm=smiley36.gif] sve je cisto kao suza.
Trco mnogo mu je gusta kosa, a kada mu malo skratim i istanjim sve se lepo vidi a i lepsi je[sm=smiley1.gif]
Sada sam 90% sigurna da je od sampona. Javljam sutra za ovih 10%.
Lesice proveri ti to dobro, tako je meni i V rekao da spavaju samo u gacama i ja pitam teru a ona ladno pa da spavaju. Po ovom vremenu deca gola spavaju , pa nije ni cudno sto je stalno bolestan.




dijana1* -> RE: Vaške (6.11.2013 14:28:42)

U zimskom periodu 3 puta nedeljno, a leti skoro pa svaki dan. Kada su bas velike vrucine svaki dan ali cim je malo svezije taj dan preskocim ako nije puna peska i drugih djakonija[sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Vaške (6.11.2013 22:10:39)

Vazi ne vole miris cajevca i "neem" (Azadirachta indica)
Zato mojima kupujem sampon koji u sebi sadrzi barem cajevac, a pri pranju vesa dodajem po nekoliko kapi ulja cajevca.
Cera ih je jednom donela iz vrtica, ali posto joj je kosa belo-plava i glatka ocistila sam ih noktima. Sad kad su nam iz skole poslali obavestenje kupila sam NittyGritty prirodni sampon na bazi aromaterapije i njihov specijalni metalni ceselj, ako zatreba. Proveravam redovno, nista za sad. Sin je od cere jos svetiji, kod njega bi se iz aviona videle [sm=smiley36.gif]
U Sr sam pre par godina slala i elektonski cesalj jer su ih bratanice donele, a imaju jako gustu, tamnu kosu. Ceselj ih samo "zap"-uje i ljudi kazu da super radi. Moji ga nisu koristili, ocistili su ih dok je stigao postom. Bas me interesuje koliko je dobar...




Anck Su Nmaun -> RE: Vaške (7.11.2013 8:06:38)

Pisala sam nnegde , kako se mojoj T pre par meseci strasno perutala glava, i cesala se. Pa sam mislila da je perut, ali Dr. je rekla da ona tako mala ne moze da ima, vec smo smanjili samponiranje, i ispirala sam joj glavu sircetom (razredjenim naravno) i proslo je.

A znam da je sirce dobro i kad se borite s vasima.
Ju glava bi me zabolela da ih dobije ona ima jaaako gustu i dugu kosu...nesmem ni da pomislim na vaske [sm=smiley11.gif]




dijana1* -> RE: Vaške (7.11.2013 17:11:37)

Osisala sam ga i sada se bas lepo vidi. Nema vaske[sm=bravo.gif]
Frizer mi je rekao da sam mozda preterala sa pranjem i da mu se koza isusila pa ga mozda zbog toga svrbi.




Mizzy -> RE: Vaške (10.3.2014 9:35:23)

Ima li neku preporuku za neki preparat, šampon?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>