|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 7:39:50   
mila83

IZVORNA PORUKA: degu

ja dajem i meso i povrce za veceru i kad mi ostane od rucka dam joj i za veceru. I napuca se dobro,a i mi volimo kuvano i za veceru. I bas sam pratila s obzirom koliko T lose spava,nista gore nije i kad joj dam meso za veceru. Isti djavo jel jede palentu ili pilav :D ili boraniju


user posted image I mi inace volimo jako kuvano,nekad jedemo to i za veceru,a sanjom cu ipak malo sacekati,mojima sam kad su bili bebe davala nekad supicu uvece.

Vonavoj,super da probate proso,videces kako ce joj se svideti ! i meni je zumance sledece na spisku.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2501
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 10:59:40   
vonavoj
Ala se dugo kuva ovaj proso..ceo dan u kuhinji..prvo njen vocni dorucak,pa nama rucak,pa njoj rucak.lele..kako da mrdnem iz kuhinjeuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2502
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 11:58:27   
vonavoj
Sve je pojela,dobro je prosao proso sa jabukom!
Nego,sipala sam joj vodu gde se jabuka kuvala,da pije,da li da joj dajemuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2503
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 12:05:24   
mila83
Ja sam davala.Super,bas mi je drago ! a za kuhinju te skroz razumem.Koliko si dugo kuvala proso?ja oko 15min,malo dolivam vodu da ne zagori.
evo prebacih iz teme napredovanja po mesecima nas meni user posted image


Mi za dorucak : obarila krusku i pomesala sa cetvrtinom avokada, sve je smazala .
Za rucak ide proso sa povrcem( karfiol,mrkva, mladi luk i tikvica) a vecera Milupa jos uvek.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2504
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 12:06:24   
mila83
a znala sam i da npr. u vodi u kojoj sam kuvala jabuku ili krusku skuvam palentu,predivno bude !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2505
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 12:10:53   
vonavoj
kuvala ga 25min,i kao da se oseca zrno.user posted image ..nije bas mekan skroz.pojma nemam,nikad nisam jela!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2506
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 13:02:30   
mila83
meni se rascveta skroz,kao zito,ali se maalo oseca opnica,kad izblendas,skoro se ne oseti.
a jesi li ga potopila malo u vodu pre kuvanja?ja stavila jutros u 8h da bi kuvala u 12h.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2507
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 13:06:09   
mama krava
Najbolje bi bilo da se stavi da odstoji preko noći I zbog fitinske kiseline a I lakše se skuvauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2508
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 14:23:32   
vonavoj
Pih..nije stajao u vodi..za sutra ce odstojati cele nociuser posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2509
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
21.5.2015 14:34:39   
mila83

IZVORNA PORUKA: mama krava

Najbolje bi bilo da se stavi da odstoji preko noći I zbog fitinske kiseline a I lakše se skuvauser posted image


Tako je,iako proso ima manje fitinske kiseline,nego ostale zitarice.Ali se stajanjem u vodi bolje koristi i hranljivost zitarica.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2510
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 16:42:52   
vonavoj
DAnas je za dorucak pojela bananu i jabuku,a sad za rucak prvi put karfiol sa sargarepom i batkom...nije lose proslo..s tim da sad vec prdiuser posted image
A definitivno manje jede rucak nego voce,a i sitije jeuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2511
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 18:43:51   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama krava

Najbolje bi bilo da se stavi da odstoji preko noći I zbog fitinske kiseline a I lakše se skuvauser posted image


MK šta je to fitinska kiselina i zašto je dobro potapari proso zbog nje?

U planu mi je za sutra proso, pa taman da ga većeras potpim :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2512
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 18:47:51   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: mama krava

Najbolje bi bilo da se stavi da odstoji preko noći I zbog fitinske kiseline a I lakše se skuvauser posted image


MK šta je to fitinska kiselina i zašto je dobro potapari proso zbog nje?

U planu mi je za sutra proso, pa taman da ga većeras potpim :)




Auuu, ja što više čitam ove teme, shvatam kako pojma nemam ništa.

Ovo nađoh a MK neka dopuni, pls:


Fitinska kiselina je oblik fosfora koji tijelo ne može iskoristiti . Ona na sebe veže razne minerale iz našeg tijela poput kalcija, magnezija, željeza i cinka i tako zakida naše tijelo za te važne minerale.

Savjet
Kada slijedeći put budete pripremali žitarice sjetite se da ih trebate staviti u toplu vodu. Vodu zakiselite limunovim sokom, jabučnim octom ili sirutkom. Otprilike, jedna žlica kiselog na jednu šalicu žitarica. Pustite da se žitarice namaču od 7-24 sata.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2513
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:09:20   
dunja RR
MK, da li je dovoljno samo potapanje prosa u toplu vodu ili da dodajem sirće, limunov sok, ii šta drugo?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2514
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:09:28   
mila83
Ja to znam,procitala sam na netu,samo kazem da je proso dobro jer od svih zitarica ima manje te kiseline.Evo bas sad cu ga staviti u vodu,za sutrasnji dorucak,a i nama pravm pitu od prosa.
Samo ja ne stavljam nikakvu kiselinu u vodu,pogotovo bebi.



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2515
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:11:17   
dunja RR
Mila, znači samo u toplu vodu potopiti veče pre?

Kako praviš pituuu daj recept?? Stavi recept sutra u C kuhinju, sa slikom molim te :) Baš me zanima ta pita, prvi put čujem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2516
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:19:10   
mila83
Dunja,evo ga odlican tekst o zitaricama,koje se potapaju i kako,koliko:

Fitinska kiselina i potapanje žiitarica

Integralne žitarice u svojem omotaču sadrže fitinsku kiselinu, koja se u digestivnom traktu lako vezuje sa korisnim sastojcima hrane, poput gvožđa, kalcijuma ili magnezijuma. Vezivanjem sa fitinskom kiselinom nastaju jedinjenja koja ove minerale čine praktično neiskoristljivim. Jedan deo fitinske kiseline se već smanjuje kuvanjem, ali da taj efekat bio što bolji, potrebno je da pomenute integralne žitarice prethodno natopimo.

Proces natapanja izgleda ovako: stavite 1 meru žitarice u veliku činiju u kojoj ćete je natapati. Isperite žitaricu 3-4 puta, koristeći vodu sa česme, na sledeći način: sipate vodu do vrha činije, promešate rukom zrna i pažljivo odlijete vodu. Prilikom odlivanja vode, primetićete kako sa njom izlaze sitne nečistoće (zemlja, grančice, ljuskice), kao i oštećena “mrtva” zrna, koja vam ionako nisu potrebna. Kada odlijete poslednju vodu, sipajte preko žitarice 2 puta više vode, ali ovoga puta koristite izvorsku, flaširanu vodu ili vodu iz specijalnih kućnih filtera. Nema smisla da zdravu hranu pripremate u nezdravoj vodi sa česme, punoj hlora i kamenca. Natapanje žitarica će biti efikasnije, ako u vodu umešate i kašičicu soka od limuna ili prirodnog jabukovog sirćeta (ovo pomaže bakterijama i enzimima koji neutrališu fitinsku kiselinu da efikasnije deluju).
Ovako pripremljenu i natopljenu žitaricu poklopite tanjirom ili bambusovim podmetačem, da ne upada prašina, ali da ima vazduha. Ostavite žitaricu da se natapa na sobnoj temperaturi više sati, a najbolje preko noći. Kada se hranite zdravo, neće vam biti teško da razmislite da li ćete sutra kuvati neku od ovih žitarica i da ih potopite blagovremeno, tj. pre odlaska na spavanje. Ujutro, kad ustanete, vaše žitarice će biti “probuđene” kao i vi, spremne za akciju!

Proces kuvanja žitarica koje zahtevaju prethodno natapanje izgleda ovako: Pre svega, vodu od natapanja ne bacajte, već je zajedno sa žitaricom prespite u šerpu u kojoj ćete kuvati. Tome dodajte prstohvat soli na svaku šolju žitarice. Dovedite do ključanja, pa smanjite temperaturu kuvanja na najniže, tako da voda samo blago struji, gotovo neprimetno. Poklopite, ali ne do kraja, jer žitarice pene tokom kuvanja, pa pena može da vam iskipi. Poklopite šerpu sasvim tek kada voda skoro sasvim ispari, što bi trebalo da bude nakon 30 minuta (kada steknete iskustvo u kuvanju, ovo vreme možete da iskoristite za obavljanje drugih poslova, ne morate da stojite pored šerpe i gledate u nju!). Kada voda sasvim ispari, isključite ringlu ili plin i ostavite žitaricu sasvim poklopljenu još deset_ak minuta, da upije svu vodu i dokuva se u pari. Nakon toga rastresite zrna, koristeći varjaču ili drveni kineski štapić i uživajte u svom obroku.
Ovde spadaju krupnije integralne žitarice: pirinač (inegralni), ječam (geršla), ovas, pšenica, kamut (drevna egipatska pšenica)... Ove žitarice treba pre kuvanja potopiti na 12 i više sati.

Kuvanje žitarica koje ne zahtevaju natapanje
Ovde spadaju sitnije žitarice poput prosa, heljde ili kinoe, koje ne sadrže fitinsku kiselinu i lakše se kuvaju.
Ove žitarice sitnijeg zrna će svakoj zaposlenoj osobi koja želi zdravo da se hrani vrlo brzo postati najbolji prijatelji, zato što se pripremaju brzo i kada god to poželimo, bez prethodnog razmišljanja o dugotrajnom natapanju. Delimičan izuzetak je kinoa, koju je ipak potrebno prethodno dobro isprati nekoliko puta toplom vodom sa česme, a zatim ostaviti potopljenu oko 10 minuta, nakon čega se voda od natapanja obavezno prospe. Ovo se radi zato što kinoa na površini ima gorke saponine, supstance koje zrno štite na prirodan način od štetočina, ali nažalost mogu izazvati i male smetnje u varenju, što svakako ne želimo.
Proces kuvanja žitarica koje ne zahtevaju prethodno natapanje izgleda ovako: isperete žitaricu u 3-4 vode na način na koji je gore već opisano. Ispiranje je najbolje raditi već u šerpi u kojoj će se žitarica kuvati, kako ne bi prljali nepotrebne sudove. Kada odlijete poslednju vodu od ispiranja, sipate 2 puta veću količinu vode u odnosu na količinu žitarice (na primer: 2 šolje vode na 1 šolju prosa). Koristite čistu flaširanu ili filterisanu vodu. Dodajte prstohvat soli po šolji žitarice i stavite je da prokuva. Kada proključa, smanjite temperaturu kuvanja na najniže i delimično poklopite. Kuvajte dok voda skoro sasvim ne ispari (oko 10-15 minuta), pa zatim poklopite do kraja i kuvajte dok žitarica sasvim ne upije vodu (još oko 5-10 minuta). Isključite ringlu ili plin, pa ostavite skuvanu žitaricu da stoji poklopljena i dokuva se u pari (oko 5 minuta). Otklopite i rastresite zrna varjačom ili drvenim kineskim štapićem. Vidite, vaš zdrav obrok je skuvan, za samo 20-25 minuta!

Izvor: Veganski kuvar – Nikola Pešić

*sok od limuna, jabukovo sirce, so za bebe tek nakon godine



< Poruku je uredio mila83 -- 24.5.2015 19:20:19 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2517
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:22:41   
mila83
Vazi za pitu,stavljam user posted image

Evo jos i ovo :

Bezglutenske žitarice koje mogu da se daju bebama odmah na početku dohrane tj od 6.og meseca su:

- PROSO - kuva se u razmeri vode 3:1 oko 15-20ak min, potrebno ga je prethodno oprati i očistiti od eventualnih nečistoća, a može se i prethodno malo propžiti;


- GRIZ OD PROSA - kuva se u ključaloj vodi kao i bilo koji drugi griz, s' tim da količinski ide za nijansu malo više od pšeničnog (pšenični više nabubri od prosenog griza);


- PIRINAČ (bilo koje zrno) - kuva se u razmeri vode 3:1 15ak minuta;


- PIRINČANI GRIZ - kuva se u ključaloj vodi kao i bilo koji drugi griz;


- AMARANTH - kuva se u razmeri vode 3:1 oko 30-40ak min, gotovo je kada voda upije, kada dobije sluzavu strukturu i braonkastu boju;


- KINOA - kuva se u razmeri vode 2:1 oko 25 min, potrebno je žitaricu prethodno oprati u mlakoj vodi;


- PALENTA tj KUKURUZNI GRIZ - kuva se u ključaloj vodi kao i bilo koji drugi griz.


Glutenske žitarice koje mogu da se uvode od 8.og meseca tj kada se želi uvesti gluten su:


- SPELTA - kuva se oko sat vremena u razmeri vode 2:1;


- GRIZ OD SPELTE - kuva se u ključaloj vodi kao i bilo koji drugi griz;


- PŠENICA - kuva se oko sat vremena u razmeri vode 2:1;


- PŠENIČNI GRIZ - kuva se u ključaloj vodi kao i bilo koji drugi griz;


- OVAS - kuva se u razmeri vode 4:1 oko sat vremena;


- RAŽ - kuva se oko sat vremena u razmeri vode 2:1;


- JEČAM - kuva se u razmeri vode 2:1 oko 45 do 60 minuta;


- BULGUR - kuva se u razmeri vode 2:1 oko 10-15 min;


- KUS-KUS - se ne kuva već preliva ključalom vodom razmere 2:1, i ostavi poklopljeno da odstoji još 10ak minuta.


Žitarica koje se preporučuje najranije tek nakon rođendana je (razlog - može biti jak alergen i ona je praktično energetska bomba):

- HELJDA - kuva se u razmeri vode 2:1 oko 20ak minuta.


NAPOMENA:
- speltu, raž, ječam, ovas, pšenicu, heljdu, integralni pirinac (zitarice celog zrna) je potrebno potopiti u vodu da odstoje 12h pre kuvanja; proso, amarant, kinoa se mogu potopiti na par sati
- pahuljice od pomenutih žitarica se mogu, a i ne moraju kratko prokuvati u vodi, mogu se jednostavno preliti vrelom vodom da odstoje malo koliko da se prohladi i da omekšaju, pa ih mešati sa svežim ili barenim voćem/povrćem.

*preporuka je da se amarant i kinoa ne konzumiraju vise od jednom nedeljno



Nadam se da stavljam u odgovarajucu temu,ne znam jel ima negde jos....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2518
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:34:11   
Mariya
Mame, jeste li davale trešnje bebcima? Evo sazrele su, pa sam u dilemi da li da joj dam odmah presne ili da joj prvo dam kuvane, a posle presne?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2519
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:46:19   
mila83
Domace i neprskane tresnje mogu sa punih 7 meseci.Ja ih jos nisam davala mojoj T, nisam nasla domace zasada. Ja bih za pocetak prvo malo prokuvala pa izgnjecila i dala sa jabukom ,npr...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2520
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:50:08   
mila83
Evo citam u jednoj grupi na fb koja se bavi zdravom hranom za bebe, da tresnje mogu malo na pari da se kuvaju ili peku u rerni,ili sirove, ne gule se posle obradjivanja. i da super idu sa bananom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2521
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 19:52:14   
ivaMark
Sta za veceru user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2522
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 20:35:44   
vonavoj
Mila,odlican tekst!user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2523
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 21:24:11   
Mariya
Tako sam i ja na kraju smislila, daću joj 2 dana kuvane pa ću posle sveže. Imam u komšiluku domaće neprskane, ove majske, baš sam danas brala (Krala)user posted image . Mada nisu nešto preterano slatke.Ali kad stignu junske, njam.
Zaboravih da napišem, mi uveli jogurt i to vrlo uspešno. Danas nije htela da jede ručak, pa sam morala prevariti, stavila sam malo kašice na kašiku, pa umočila u jogurt i tako je pojelauser posted image
Sad ćemo i ostale mlečne proizvode i žumance.

Ivamark, mi jedemo pahuljice, kombinujem Hipp, Humanu, Milupu...Kad bude veća onda ćemo nešto konkretnije.

Aj da pitam ovde, kad kuvate ove žitarice za sebe, da li ih koristite kao prilog nečemu (kao recimo kuvani pirinač), kako ih pripremate, da li ih začinite?

< Poruku je uredio Mariya -- 24.5.2015 21:32:44 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2524
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.5.2015 21:32:29   
dunja RR
Mi smo danas jeli izmiksane sveže trežnje (kaže baba sa pijace da nisu prskane) + jogurt. Sve je smazao, a ja sam izmiksala još jednu količinu za ujutru, stavila u frižider, pa ću ujutru opet da mu pomešam sa jogurtom i dam. Ali mi smo stariji :)

Mila, hvala ti puno! Kopirala sam postove u temu cerealije, jer su jako korisni, da se ne zagube.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here