|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 23:35:57   
Zemunka85
Bas smo juce kupili, ima ih bas dosta. Videcu, nastavi li da izbija otici cu do DR za sada nemam sumnje...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 12:28:23   
pocahontas
zene da vas pitam, koliko banane dajete kad vam je banana vocni obrok? moja beba pojede 250gr jabuke ili 190gr kupovne vocne kase i to je drzi sitom 3,5-4 sata, danas treci dan jede bananu i dobila je jednu celu bananu srednje velicine i sad ne znam da li joj je to dosta, a bojim se da dam vise jer su banane dosta teske...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 12:42:35   
little_one
Kupovne kase uglavnom u sebi sadrze rizu tako da su i zasitnije, a sama banana ne znam koliko moze biti dovoljna....ja pravim buckuris od voca, mlijeka i prosa i to mlati bas bas...a samu bananu dam dok mi jedemo, obicno pola pojede, ili ako popodne nije bas odusevljeno pojela rizu pa joj nakon rize dam jos malo banane jer mi je to uvijek pri ruci i ne moram da se bakcem puno...a kolicina zavisi od bebe do bebe....i od njenog apetita.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 15:20:45   
Zemunka85
LO ti bese bebi dajes bananu da gricka. Uh ja jos nisam i strah me je, ali velika is tvarno bih mogla.

P, ja isto smuckam svasta, celu i jabuku u krusku i bananu, ali ona ne voli voce, pa se bijemo da malo jede, ostalo ja :D

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 15:25:57   
little_one
Ma samo pazi da ne otkine veliki komad...pocni malo iz ruke da joj dajes onako malo omeksas prstima i das joj da uzme i da pokusa da zvace....ona voli da zvace i mislim da bih trebala malo da krenem sa svom hranom da bude krupnija al jos to ne radim...jos uvijek je prilicno kasasto sve...bitno je da je dijete uspravljeno a ne bojim se jer sam par puta vidjela kako joj poleti na stranu hrana i onda se ona zakaslje i izbaci visak i nastavi dalje....tako da se ona vec snasla sa zagrcavanjem neplanirano...ipak, nikad je ne ostavljam samu sa hranom...

Zemunka stigao ti je PP user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 24.4.2013 15:33:12 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 15:31:31   
Sanchy
LO superuser posted image ,ja jos uvek ne dajem da sam gricka bilo sta osim u mljackaliciuser posted image ..imala sam priliku da vidim kako to izgleda kad dete kreni da se davi pa jednostavno ne mogu jos...ima vremena,niko nije ostao da ne zna da jedeuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 15:37:51   
little_one
ma ni ja ne zurim Sanchy, ali eto banana je mekana i stvarno pazim i ja i ona kako je glodjemo...zna da zvace....moracu da vam pustim link kako jede bananu user posted image mora se pazljivo sigurno, svaka beba je za sebe i mora se pazljivo sa krupnijom hranom....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 16:11:36   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Sanchy

LO superuser posted image ,ja jos uvek ne dajem da sam gricka bilo sta osim u mljackaliciuser posted image ..imala sam priliku da vidim kako to izgleda kad dete kreni da se davi pa jednostavno ne mogu jos...ima vremena,niko nije ostao da ne zna da jedeuser posted image


Je l' to ono sa mrežicom pa se unutra stavi hrana? Baš sam neki dan to gledala u Aksi i razmišljala da li mi treba user posted image
Kako staviš, bareno, sveže? I je l' pojede išta tako? Mislim, kapiram da se verovatno neće tako najesti, da je to više za vežbu...
Ne sećam se kada sam starijem dala da jede u komadima iz ruke...
Mi smo na par dana stopirali uvođenje jer je opet zakačio virus user posted image , jedva pojede 100g jabuke...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 16:21:25   
Zemunka85
LO, ja njoj dajem da gricka tako i bananu i jabuku i krusku...tj vise joj ja ostruzem o zube, posto ih ima 8, skroz izaslih :-), ali nikada joj nisam dala da bas bas sama jede.

Sanchy i mene zanima kako ti se pokazalo to cudi i zasto na njemu pise od +10m, cini mi se.

LM, mojoj L se ovo ispod oka baas nadulo. Nema price, ni Boga, ujed je. Mukica, toliko se cese da joj je oko polu zatvoreno :-(.
Danas sam zavrsila sa uvodjenjem pavlake i ne tripujem da je od toga.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
24.4.2013 22:13:41   
Sanchy
Jeste ,ubacis u mreziu parce jabuke ili sargarepe moze i banana ,zatvoris i on to sisa ,struze zubicima i dugoo se zanima..to je u stvari za upoznavanje ukusa vise,to mu je namena ali eto interesantna stvar,dok ne pocnem bey toga da mu dajem sto jos ne bih...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 11:07:27   
Zemunka85
Drage zene, jutros u DMu vidim one alnatura kase. Kako su vam se pokazale? Ja bih uzela jabuku avokado (gde inace uzimate svez avokado?). Pise 80% jabuke i 20% avokado, ali se posle pominje secer, ne razumem. Nekih 10gr. Inace, kako vam se pokazao i onaj pasirani paradajz koji su koristile pojedine zenice? Kada se uopste paradajz uvodi?

Nama je na redu piletina, pa jogurt, k mleko, pa cu gluten. Za dalje ne znam.
Ne znam ni sta bih jos mogla aahahahaha :-).

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 11:38:40   
pocahontas
neko je pisao da u merkatoru ima avokada.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 14:40:57   
Ana RR
Avokada ima svuda, uglavnom. U Tempu, Maxiju (nema u onim manjim), Merkatoru, Idei...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 15:57:20   
little_one
Mi smo drugi dan pavlake...bez reakcija...osim one smrknute face koja kaze da joj bas i nije po volji pavlaka...al joj da sansu jos po koji zalogaj user posted image

Nego, ja nemam ideju uz sta da dajem pavlaku...ja je jedem jedino uz palentu, pa sam tako i njoj dala...uz sta bih jos mogla da joj smuckam za dorucak....a kad uvedem jogurt mislila sam da smuckam sama vocni jogurt i da to dam popodne umjesto rize? Ili ujutro kao doruckak? Ja stvarno nemam ideje kako da joj te mlijecne proizvode kombinujem user posted image Hajde, ideje!

Pitala sam danas kod dr za savjet...doduse nije bilo moje pedijatrice al ova kaze sa 7 punih mjeseci moze sve da se da i gluten, i mlijecno i meso i zumance a na nama je da odredimo kojim redoslijedom...user posted image


I da neki dan u set_nji vidim bebicu, tu mi djeluje istog uzrasta kao moja cura, i mama izvuce jogobelu (nisam skapirala s kojim vocem nesto crveno uglavnom) i dade malcu da ponjupa...jel dajete vi jogobelu....to mi je nekako asocijacija na puuuuuuuuuno secera...ili grijesim user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 25.4.2013 16:02:18 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:23:47   
Zemunka85
Ja nisam ni razmisljala uz sta dati pavlaku, kontala sam da to za pocetak ide onako kako sam procitala tj 2 kafene kasicice u slani obrok u ulozi masti tj umesto m ulja.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:29:37   
little_one
Znas kako ja sam ti naucena da meso i mlijecni proizvodi nemaju sta da rade jedno s drugim pa nisam ni planirala stavljati u slane kasice...pogotovo sto sad u svakom slanom obroku imamo meso a kasnije cemo umjesto mesa imati jaje...tako da sam malo pod upitnikom po pitanju toga...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:32:15   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Ja nisam ni razmisljala uz sta dati pavlaku, kontala sam da to za pocetak ide onako kako sam procitala tj 2 kafene kasicice u slani obrok u ulozi masti tj umesto m ulja.

pavlaka moze da se stavlja recimo u palentu. ni ja ne bih mesala sa mesom, zato sto se onda gvozdje iz mesa teze i slabije resorbuje.
i ne bih nesto preterano insistirala na mlecnim proizvodima tako rano, ako beba sisa. eventualno tako ponekad sa nekim pahuljicama i palentom ok.

< Poruku je uredio jovicaa -- 25.4.2013 16:35:22 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:34:58   
Sanchy
Pavlaku dajem sa izgnjecenim zumancem ili smuckam pavlaku makarone i paradajiz onaj iz DM,ili mu dam sa kajsijom ,palentu ne voli a samu pavlaku nece kao ni jogurt..,jogurt kupujem Granice pa ga smuckam sa nekom vocnom kasicom bez secera a ponekad mu dam i onaj Nestle sa kajsijom u njoj ima secera 6.9 g pa ne preterujem ali ako negde idemo ponesem njega..takodje razdvajam mlecne proizvode od mesa tj.pravim razmak izmedju slanog obroka tj,rucka i bilo cega mlecnog..

< Poruku je uredio Sanchy -- 25.4.2013 16:37:06 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:38:13   
jovicaa
ne mislim da uopste ne treba davati, nego da ne moraju da se daju pod nekom obavezom i svaki dan mlecni proizvodi ako beba sisa, na to sam mislila, zato sto pretpostavljam da je majcino mleko ipak najbolji mlecni proizvod koji bebac moze da dobije tako da nije obavezno da uzima redovno i druge.
a da li kuvate bebama grizuser posted image ja nisam aleksu duuugo

< Poruku je uredio jovicaa -- 25.4.2013 16:39:11 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:40:42   
little_one
Sanchy zar zumance ne dodje slicno kao i meso....da ne ide mlijecni proizvodi uz jaja kao ni uz meso...hmmm...??? Sanchy super ti je ta ideja jogurtic i vocna kasica...mogla bih i ja tako da skuvam tipa krusku al da je dobro ukuvam i da izmiksam ohladim i pomijesam s jogurtom...i super desert ..to bih i ja jela....

A one nestle, vidjela sam ih dosta s raznim ukusima...a jel probate prvo voce pa onda date taj jogurtic ili odmah date jogurtic...npr vidjela sam borovnica 6+, da li ona uopste ide tako rano....???

A pavlaku sam joj dala uz palentu, al ne znam uz sta jos....mogla bih tako uz neke zitarice isto...

A sta bih kad ja stvarno ne volim nesto mlijecne proizvode i bas ih slabo jedem....tek ponesto, svaki dan pomalo al jaaaaaako malo...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 16:46:34   
jovicaa
lo koliko sam ja skontala tvoja bebica jos uvek dobro sisa, tako da ja ne bih nesto forsirala mlecne proizvode, kao sto sam napisala...
kako pravite tu zitnu kasu koja se daje predvece? mislim sa cim?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 17:05:47   
little_one
Jovice ona super siki, ima jos uvijek 4 podoja dnevno a predvece ima ta zitna kasica od kupovne rizice i umijesam malo prosa u nju i sa adaptiranim mlijekom....ranije bila allernova jer smo sumnjali na alergiju a sad smo na nan HA 2 i to porucka pa racunam da je to mlijecni obrok umjesto podoja a onda ubrzo ide kupanjac i vecernji podoj....s tim sto poslije rucka sacekam barem sat vremena za podoj....


Ne mislim ja forsirati mlijecne obroke ali mi je stalo da se ubace i da u momentu kad se budu smanjivali podoji (jer ih ona sama izbacuje pomalo, tj smanjuje kolicinu koju posisa preko dana) hocu da ima barem neku kolicinu mlijecnih proizvoda u tim obrocima...tipa za dorucak, veceru i neku uzinu npr taj vocni jogurtic popodne bi bio super npr...ili ujutro...izmedju dorucka i rucka...ne znam jos uvijek lutam i nisam odlucila kako cu..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 17:12:18   
Sanchy
Tacno i u zumancu ima gvozdja i ne bi trebalo uz mlecne ali ako mu taj dan dam pavlaku i zym. on kasnije za rucak dobije i meso tako da mi to prolazi,,a on voli zum i pavlaku isto kao i zumance i mladi sir recimo ...te Nestle sa crvenim vocem ne dajem nista,,kajsiju smo uveli odavno pa onda mogu jogurt sa kajsijom ,pudinge takodje ne uzimamo jer je to cist secer.jedino sto jos kupim ponekad je Nestle griz.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 17:21:13   
jovicaa
ja sam mislila da kada uvedem zitnu kasu to bude recimo neka kombinancija kuvanih izblendovanih zitarica sa vocem, ne znam da li je ovo ok?
posto bih sacekala jos koji mesec sa uvodjenjem mlecnih proizvoda.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 20:02:10   
Moiraina
Ja dajem Alnatura kaše. Isprobali smo jabuku i jabuku+krušku. Kupila sam još i jabuka+kajsija i jabuka+ribizla. Kajsiju ću dati među sledećim voćkama, ribizlu nemam pojma (možda pojedem ja user posted image ). Videla sam da ima još i jabuka+mango, a tu sa avokadom nisam videla. Inače su bez dodatog šećera, sadrže samo šećer iz voća.
Avokado sam kupovala u Merkatoru i Idei, u Maxiju sam viđala ali bili su loši pa nisam uzimala. Avokado kada je zreo treba da bude mekan na stisak, ali ne baš da prst upada, tada je prezreo. Boja zrelog avokada je tamno tamno zelena. Uzela sam par puta i neki nedovoljno zreo (svetlije zelen), ali onda se ostavi u istoj posudi sa npr. jabukama i za par dana sazri. I da, ako se za jedan obrok iskoristi pola, druga polovina može do sutra da stoji u frižideru, ali je bolje da se ostavi sa košticom, tada sporije oksidiše. Eto, raspisala sam se o avokadu. user posted image
Pavlaka mi je od svih mlečnih proizvoda najneomiljenija, uvek sam pre birala kiselo mleko i jogurt. Davala sam je sa palentom i stavljala u jela sa spanaćem, pa kasnije sa integralnim hlebom, sada je uopšte ne jede, osim u vrtiću.
Voćni jogurt sam ili pravila sama, ili sam davala za užinu onaj jedan Campina sa većim procentom masti (koliko ima šećera, nemam pojma, davala sam povremeno, ali tek tamo od 10 meseci).

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here