|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 21:02:13   
pocahontas
da li svaki dan bebama dajete meso? mi jos nismo uveli zumance, svaki dan jede meso i sad nesto razmisljam da li je to ispravno i da li je previse bas svaki dan...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 21:37:57   
little_one
ja dajem....a neko i ne daje...sta znam oni rastu i razvijaju se i njima je dosta toga potrebno za rast i razvoj....mislim minimum 5 puta sedmicno da bi trebalo....nece nista biti ako dajes svaki dan

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 21:48:50   
nina26
Znaci ja gresim sto sam joj samo tri puta dala meso, i prestala???? Nesto, mi delovalo kao mnogo naglo da je tovarim sa mesom svaki dan...

Uvela sam joj crveno meso, sta je bolje sledece curetina ili piletina?

Pitala sam i u drugoj temi, koliko bi trebala da ima sada nemlacnih obroka dnevno sa punih 6m?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:21:00   
nina26
Da, i jos nesto, selen, bosiljak, persun, nana mogu da pocnem da stavljam u povrce zbog ukusa, ili mi je jos rano???

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:21:20   
jovicaa
mislim da je previse da se svaki dan daje meso. barem neka pauza, dan, dva nedeljno. a i zavisi koju kolicinu dajete naravno.
meni je doktorica rekla da treba da idemo ka tome da ostanu 2 podoja ujutro i uvece i tri nemlecna obroka(voce, povrce i zitna kasa)
ali i meni je nekako naglo da ima tri nemlecna, mi imamo 2 za sada i to mi je ok za jos neko vreme. ne zelim da previse smanjujem dojenje

< Poruku je uredio jovicaa -- 25.4.2013 22:25:02 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:25:05   
little_one
mi imamo 3 obroka od kojih je samo jedan cisto nemlijecni i 4 podoja...vjerovatno cemo izbaciti jos jedan u narednom mjesecu....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:28:01   
jovicaa
lo kakvi su mlecni, a cvrsti, sta pravis?
fali mi ideja malo, nekako mi se cini kao da sam aleksu pre sto godina uvodila

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:35:00   
pocahontas
mi smo uveli curetinu, teletinu pa piletinu..poceli smo sa uvodjenjem sa 6 meseci i jako brzo je izbacivala podoje i ostala na 2 podoja (ujutru i uvece) i 3 obroka (voce, meso i povrce i zitarice). pojede oko 50-60 gr mesa i 200gr povrca za rucak...ne znam da li je to ok kolicina, neko mi rece da toliko otprilike rucak treba da sadrzi mesa...
nina mi ne stavljamo nista od toga, od povrca jede sargarepu, kropmpir i tikvicu (imali smo neuspesno uvodjenje karfiola i brokolija, mucio je stomak) i danas sam sa mesom i povrcem kuvala i kriskicu celera, ali ga nisam pomesala sa ostatkom da pojede nego eto kao da da malo smeka klopi.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:46:35   
little_one
jovice pisala sam vec....tj zemunka me pitala na pp pa sam njoj pisala...ne znam vise...mozda sam i ovdje pisala....ujutro vocna kasica sa mlijekom i prosom...ionako nece da jede samo golo voce...za rucak povrce i meso a za veceru riza sa mlijekom....izmedju podoji...

ponekad sam davala palentu ali isto sa mlijekom sad sam pocela sa pavlakom...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 22:59:17   
Zemunka85
Ja stalno pominjem knjizicu koju imam, ali sta cu kada iz nje ucim, LO, tamo pise da se vodi racuna o kolicini dnevnog unosa zitarica, . Kaze "U toku dana odojcetu se sme dati onoliko kasicica zitarica, koliko je meseci staro. Uneto u velikim kolicinama, crno brasno moze spreciti apsorpciju kalcijuma u crevima, sto doprinosi razvoju rahitisa.. Osi toga, jedan deo dospeva nerazlozen u donje delove crevnog trakta, gde ga fermentisu bakterije, sto moze da izazove proliv". E sada da li je to tacno, ja ne znam :D. I ne znam kako se ovo sa kasicicama meri, ako se radi o pahuljicama, ali na svakoj kutiji pise koliko obroka sme dnevno. Ako je to tacno, ne znam da li je ok svaki dan davati zitarice i za dorucak i veceru.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 23:06:36   
little_one
hm onda bih ja trebala povecati posto je dnevni unos otprilike 4.5 kasike a ona sutra 7 punih mjeseci...nemam pojma...ja dodajem samo da se zgusne....uostalom oni koji hrane iz teglice slozice se da sve kasice imaju u sebi rizu ukljucujuci i slatke i slane kasice....

< Poruku je uredio little_one -- 25.4.2013 23:12:26 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
25.4.2013 23:09:53   
Sanchy
Ja ne dajem svaki dan zitarice mozda tek svaki treci recimo ..

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.4.2013 10:09:31   
Zemunka85
Ja (ovaj) avokado prvi put vidim :D. Kupila mi mama. Sta cu s njim? :D

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.4.2013 12:49:35   
Sanchy
Izblendiraj ga sa bananom ili izgnjeci,ne znam kako joj spremas hranu...ja sam ga davala i sa mladim sirom i sve pojedeuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.4.2013 13:38:07   
Zemunka85
Bas je glupa vocka :D, nema nikakv ukus. Izmesala sam ga sa svacim :D.
Aaaaaaaa koliko pastrnaka dajete po porciji?

Sanchy, hvala asto si uvek rada da das savet user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.4.2013 13:44:22   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Ja (ovaj) avokado prvi put vidim :D. Kupila mi mama. Sta cu s njim? :D


Najbolji je sa bananom, a možeš ga dodavati i u slani obrok. Dosta je zasitan a jako je zdrav.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
26.4.2013 14:24:37   
jovicaa
ja ne ubacujem mleko u nemlecne obroke odnosno cvrste obroke ili kako se vec kaze. znaci dajem mu samo voce u jednom obroku i u drugom samo povrce. s tim sto nekad dodam pirinac u povrce, ako ne ubacim krompir. nekako mi je integralni pirinac mnogo bolji izbor od krompira. ali to malo mozda 50 gr, ne vise. a danas planiram mozda da ubacim malo prosa u voce. ali posto sam zaboravila mmu da kazem da kupi, mozda cemo to tek sutra

< Poruku je uredio jovicaa -- 26.4.2013 14:25:06 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 12:54:10   
Zemunka85
Hvala ANA! jos jedno pitanjce - sutra bil uvela gluten. Uvela bih ga preko 7corn. E sad, isto prvo dam malo, pa tri dana do pune porcije, tako? Kada ga uvedem treci dan, da li cetvrti mogu da dajem proizvode koji imaju gluten, griz npr, ili cekam reakciju ne dao Bog i koliko?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 13:10:30   
Ana RR
Pa da, daš joj jedan dan samo malo da proba, jednu, dve kašičice, srugi dan daš 5,6 kašičica, treći dan joj daš već 10ak kašičica. ja sam jedno nedelju dana davala samo 7corn pa tek onda počela polako i ostalo, griz nije hteo, ni dan danas ga ne voli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 14:33:34   
Zemunka85
Dadada hvaaaalaaaa.

Aaaaaa ideje za veceru, za bebu kojoj nije uveden gluten? Ja dajem mlecno zitnu kasu, sa ili bez voca. A sta dati kada smo napolju, a doruckovala je voce? Imaju one neke hippove good night kasice, ali nisam sigurna imaju li bez glutena. Mozda pirinac, banana?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 14:34:38   
Zemunka85
Bas sam prakticna, sama i pitam i odgovaram i opet pitam :-).

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 17:06:38   
jovicaa
ja mislim da je dobro da jedu dva puta dnevno voce. ja sam mislila da mu prepodne dajem samo voce(kada uvedemo treci obrok) a popodne zitarice sa vocem.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 18:14:40   
Figaro88
Nasisla sam danas na jedan zanimljiv recept pa da vam napisemuser posted image
Kuglice od pirinca-za deset kuglica
100g pirinca
dve srednje sargarepe
100g graska
200g pileceg ili cureceg belog mesa
Skuvati pirinac,sargarepu ocistiti,iseckati na kolutice pa zajedno sa graskom skuvati.Kuvano povrce izmiksati u blemderu.Meso skuvati a zatim ga sto sitnije iseckati.Sjediniti sve sastojke,dobro ih umutiti a zatim vlaznim rukama od dobijee smese napraviti kugliceuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 18:23:47   
nina26
a sa cim da joj dopunim obrok, ako ne pojede sve? konkretno mislim na meso sa povrcem....posto mleko ne ide posle mesa odmah, pa zbog toga pitam sta da radim? pojela mi je sada bas malo oko 70gr mesa sa povrcem, i sta sadauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 20:22:47   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dadada hvaaaalaaaa.

Aaaaaa ideje za veceru, za bebu kojoj nije uveden gluten? Ja dajem mlecno zitnu kasu, sa ili bez voca. A sta dati kada smo napolju, a doruckovala je voce? Imaju one neke hippove good night kasice, ali nisam sigurna imaju li bez glutena. Mozda pirinac, banana?


Imaš u DM-u one njihove kašice babylove, voćne sa žitaricama, sa dvopekom, svašta nešto. Ja i dan danas kupim Marku onu veliku teglicu od 250g jer mi je to praktično kada smo negde napolju a neće da jede nešto konkretno. Te kašice uvek hoće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Imena
Barbarica

Koje vam se ime najvise svijda?

Vuk (21%)

Lazar (19%)

Filip (25%)

Petar (14%)

Pavle (21%)


Ukupan broj glasova: 111

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here