|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 20:24:22   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Bas sam prakticna, sama i pitam i odgovaram i opet pitam :-).


user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 20:27:49   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nina26

a sa cim da joj dopunim obrok, ako ne pojede sve? konkretno mislim na meso sa povrcem....posto mleko ne ide posle mesa odmah, pa zbog toga pitam sta da radim? pojela mi je sada bas malo oko 70gr mesa sa povrcem, i sta sadauser posted image


Pa možeš malo da sačekaš pa da joj daš mleko, posle pola sata npr. ili da joj skuvaš malo više povrća pa odvojiš deo bez mesa i daš joj.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 20:56:52   
nina26

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa možeš malo da sačekaš pa da joj daš mleko, posle pola sata npr. ili da joj skuvaš malo više povrća pa odvojiš deo bez mesa i daš joj.


Anci, al si se ispraksovala, kao da si ih petoro rodilauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:11:13   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Dadada hvaaaalaaaa.

Aaaaaa ideje za veceru, za bebu kojoj nije uveden gluten? Ja dajem mlecno zitnu kasu, sa ili bez voca. A sta dati kada smo napolju, a doruckovala je voce? Imaju one neke hippove good night kasice, ali nisam sigurna imaju li bez glutena. Mozda pirinac, banana?


ja sam ovo konacno resila pre dva dana, kupila sam u aksi termos od 0,5l i lepo prokuvam vodu kod kuce, sipam unutra, ponedem pahuljice i tanjiric i mutim napolju. termos je malen, moze da stane u bilo koju torbu i milina user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:25:09   
little_one
eeeee tako sam i ja planirala al mi smo tako musavi kad jedemo i grabimo stalno kasiku i vrtimo se dok jedemo...prosto ne znam kako da je naucim lijepo da jede a da pritom ne bude svuda okolo hrane...zavidim mamama koje nahrane bebca za 3 minute a ni siperak im ne treba user posted image Jel ima neka taktika....mi to sve polagano...ako pokusam da joj blokiram ruke ona se naljuti i nece da jede...samo kontraefekat...tako da se ne usudjujem da vani nahranim dijete...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:32:24   
pocahontas
jesai probala da je drzis u krilu i hranis? ja sam to uradila par puta, na pocetku, jer joj je stolica za hranjenje odvlacila paznju (jako je sarena) pa se non stop vrtela. nama obrok potraje i po pola sata, kad uhvati da se vrti ja je pustim pa nastavim kad se smiri ili grabim priliku kad otvori usta pa uvalim klopu unutrauser posted image inace, moja beba se puni i prazni uvek u isto vreme user posted image i dok kaki pustim je da zavrsi pa nastavimo, a posto je to, bez izuzetka, u toku svakog obroka, na to nam ode oko 5 minuta user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:33:27   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa možeš malo da sačekaš pa da joj daš mleko, posle pola sata npr. ili da joj skuvaš malo više povrća pa odvojiš deo bez mesa i daš joj.


Anci, al si se ispraksovala, kao da si ih petoro rodilauser posted image


Hahahaha user posted image da ti je jedan dan moj Maki sve bi ti bilo jasno user posted image

Znaš kako, mi smo po čitav bogovetni dan bili u skitnji, i milina je dok su tako mali. Spakujem sve što mi treba, voda u termos, ponesem ad mleko, pahuljice, flašice, činijice, kašičice, ma kao cigani čergari i ćao zdravo. U kuću nismo ulazili.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:42:28   
little_one
Poc, pokusavala sam na krilu al tu je jos nemirnija, a cak sam pokusavala da joj tako "blokiram" ruke ali tad bi se pobunila ...u stolici je najmirnija...hoce ona da jede i ne vrti se ona da gleda okolo vec leti rukicama da zgrabi kasiku jer kao da hoce ona da stavi u usta tu kasiku pa tako nekad sadrzaj zavrsi na podu, na zidu, a sve u zelji da strpa hranicu u usta...hoce ona dakle da klopa ali brljavi za medalju...mislila sam da ce te rukice da se smire vremenom ali evo vec 3ci mjesec ona leti rukama za kasikom...kad zavrsimo s jelom umivanje i komplet presvlacenje....ne mogu da joj vezem ruke....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:45:46   
pocahontas
probaj da joj das drugu kasikicu da drzi u rukama, cak i dve, u svaku ruku po jednu, pa kad krene njih da stavlja u usta ti uleti sa hranom, mozda pomogne...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 21:54:40   
Ana RR
LO, baš sam htela da ti predložim isto što i Pocahontas.. daš joj kašičice da se zanima a ti koristiš priliku kada otvori usta user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:03:55   
Sanchy
LO nemam neki pametan savet,osim da kupis portiklu koja je dugacka i ima rukave ,takvu ja imam pa ga onda i pustam da hvata kasicicu i sam sebe hrani user posted image ,sto ne lici ni na sta al ajde...inace ja mu pustim tv cisto da zvrnda mada su mi ovde rekli da je to lose sto radim ali cinjenica on jede,jede on i napolju bez tv ,jede i kad smo recimo u Delti ali uvek zvera okolo sta se desava,znaci takav je,ne moze da jede i samo da gleda u mene mogu ja da mu pricam do sutrauser posted image ..pa probaj ovo sa kasicicama sta znam ,ili sa onim lancicem za lazu ,M.i to obozava da vrti...On jede super danas je pojeo za rucak oko 350gr sto je bas super i posle tri sata popio 210ml mlekauser posted image ..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:08:39   
Ana RR
Sanchy, takvo je i moje dete, on mora da ima neku zanimaciju da bi mogao mirno da sedi i da jede. Oduvek je takav, i dok se vozio u kolicima morao je nešto da ima u rukama, pa makar to bio i prutić ili cvetić user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:12:03   
Sanchy
Meni je bitno da on sve pojede ,stvarno ga ne teram a on kad nece samo okrene glavu i to je to,ali je nemirko ,obozava da umoci ruku u kasicicu ili dok zvace hranu da ubaci i prstice pored ili ako mi slucajno kapne hrana da razmazuje svudauser posted image i mora nesto da se dogadja,to uvek,makar da prati pogledom macke u dvoristu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:26:20   
Ana RR
A moj Marko ne sme ni slučajno da se umaže hranom, odmah kreće panika user posted image u stanju je da počne da plače ako ga ne obrišem u roku od 3 sekunde. Eeee, mamin sin user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:32:47   
pocahontas
hehhe a ja ovu moju ne smem da pipnem dok ne zavrsimo inace odlepi..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:35:13   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Ana RR

A moj Marko ne sme ni slučajno da se umaže hranom, odmah kreće panika user posted image u stanju je da počne da plače ako ga ne obrišem u roku od 3 sekunde. Eeee, mamin sin user posted image

I David je jedno vreme bio takav, ja sam bila počela da ludim od toga ali na sreću prošlo ga je.
I L nije baš mirna kad treba da sedi da jede jer je uvek u pokretu i onda joj uvek nešto dam da se igra da bi mogla da je nahranim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:53:30   
Sanchy
M.jedva ceka da jede,ponekad mi se cini da je stalno gladanuser posted image ..a kad vidi hranu ili flasicu pa to je panika dok mu ne dam user posted image ali eto jede i usput se igrauser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 22:54:28   
little_one
Rezervne kasicice su uvijek u igri i stvarno pomazu ali cesto samo zablokira kasicicama usta i pokusava njih da strpa u usta i to joj uspijeva...jede ona i ne buni se na hranu, kad joj je dosta ona isto okrene glavu i nece vise....ali Sanchy preslikana je tvoj mali....sve mora da razmaze po hranilici a u tom slucaju spusti glavu da dobro osmotri predmet razmazivanja...i onda hranjenje zna da potraje...kad je cekas da "oceifi" onda uredno podigne glavu otvori usta i ceka da joj stavim hranu da jede...al to onda moze da traje i traje...mislim da je takvo dijete....a znam da mi je drugarica dolazila sa tada 7-8 mjeseci starim djecakom koji je smlatio posudicu hrane dok sam se okrenula...ona je samo trpala kasiku za kasikom jedva je stizala da ga nahrani...rezultat ni mrlje na siperku...mogao je komotno da se koristi jos 10 dana bez pranja user posted image a dijete sito, i spremno da se nastavi igrati...

Srecom pa imam konjske zivce i ne gnjavi me to sto trebam toliko dugo da je nahranim ali sam otpisala bilo kakvo hranjenje napolju...nazalost (sika jedino uradi posao ako zakasnimo kuci na klopu) al dobro i kad siki voli da gnjavi i polako siki i uziva...zna dijete sta je "ceif" user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
27.4.2013 23:13:26   
Leax

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Meni je bitno da on sve pojede ,stvarno ga ne teram a on kad nece samo okrene glavu i to je to,ali je nemirko ,obozava da umoci ruku u kasicicu ili dok zvace hranu da ubaci i prstice pored ili ako mi slucajno kapne hrana da razmazuje svudauser posted image i mora nesto da se dogadja,to uvek,makar da prati pogledom macke u dvoristu user posted image


Hi,hi,hi,...user posted image pa ovo kao da sam ja opisivala moje dete. Koliko god se trudim bar jedna mrljica mora da se stvori posle klopice pa sam se vec pomirila sa tim user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.4.2013 16:09:05   
pocahontas
zene jel dajete bebama da jedu supu i ako dajete koliko date?

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.4.2013 16:48:13   
Figaro88
Ja sam Andrei pravila corbicu od sargarepice,krompirica,pirinca,teletine i celera.Ona je obozavala,ali testeninu nismo stavljali zbog jaja,mada ima i ona bez jajauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.4.2013 18:54:50   
nina26

IZVORNA PORUKA: pocahontas

zene jel dajete bebama da jedu supu i ako dajete koliko date?


pa ja sve spremim kao za supu,samo ne stavim rezanca, i to izmiksam i to nam bude slana kasicauser posted image

nego, da pitam i ja nesto, nasla sam neke zitarice sa keksom i medom, pise da je 6+, ali nisam nigde procitala da je neko dao med tako ranouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.4.2013 20:30:32   
pocahontas
dodam i ja supu u kasu, ali sam probala da joj dam i samu supu, bez rezanaca, i bas joj se svidja pa reko da vidim da li vi dajete bebama..
koliko sam cula,med se daje posle prve godine, ali eto u plazmi ima meda a nju mnogi daju bebama pre navrsene godine...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 12:02:51   
pocahontas
planiram u cetvrtak da uvodim zumance pa ako moze neko da mi objasni i kaze da li sam dobro razumela, dok jos niste smugnule na prvomajski raspust, prvo dam osminu, onda cetvrtinu pa polovinu i na kraju celo, a to u periodu od 4 nedelje jel tako? pisale ste da ne idu zajedno meso i zumance pa me zanima, dok ne stignemo do celog zumanceta da li treba u taj obrok da dodam i mesa ili je obrok sano npr. 1/8 zumanceta i povrce?

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 12:13:47   
Torbica
Pocahontas, 4 nedelje je predugo. Ja sam mojima (svima) uvodila nedelju dana, tj 7-og dana bih dala celo. Prvi put tek onoliko koliko se zalepi za kasiku umesam u povrce. Ili malu grudvicu. Pa sve vise i 7-og dana celo. ima nekoliko skola, ja sam ovako. Nisam imala nikad reakcije od ovo moje troje vrtiguza. Tih dana nisam davala meso. Kad sam uvela, 3 dana je rucak bio povrce/zumance a 4 dana povrce/meso.
E sad, na poslednjoj kontroli mi dr rece da dajem meso svaki dan a da zumance dajem prilikom dorucka. Priznajem da sa prvo dvoje nisam tako a sad to radim. Dakle, rucak uvek meso/povrce a zumance svakih par dana sa palentom u koju dodam svog mleka. Mi sad ovako jedemo - podoj oko 6, dorucak oko 8, voce oko 10:30, rucak oko 13-14 kad ustane, zitarice oko 17 i podoj oko 19:30. Ekstra je prihvatio, tako da sam konacno ubacila nedostajuci obrokic, jupi. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here