|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
24.4.2014 17:13:55   
Janncica
Joj Biserce user posted image pa zasto? Drzite se.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Bronhitis
24.4.2014 17:17:10   
Anoniman
Ajoj Biserce!!!user posted image

(odgovor članu Biserce)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: Bronhitis
24.4.2014 19:07:01   
jovicaa
biserceuser posted image user posted image user posted image drzite se!!!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Bronhitis
24.4.2014 21:00:41   
Biserce
Hvala zene. Ja uopste ne mogu da funkcionisem sa obojicom ovde. Inhaliraju ih, bodu, vade krv, sve uporedo, obojica cvile a ja ne znam koga pre da uzmem. Dobili smo krevetac za V a D samnom deli krevet, ili ce spasti ili ce ga V ubiti kad pocne u snu da se nogeta. D ima opstruktivni, prima 2puta urbazon i inhaliranje na 4h berodualom i pulmicortom, plus kiseonik. V ima akutni, prima jednom urbazon, inhaliranje kao i za D, i pije pressing i palitrex...a da ih nisam vodila na vreme kod dr pa ajd, nego se od petka vucemo po dz

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Bronhitis
25.4.2014 12:40:43   
Peace*

IZVORNA PORUKA: jovicaa

problem je sto se ne izbaci uz njih slajm u potpunosti i cesto i to ume da bude izazivac novih bronhitisa, kod nas je bas tako.



Ja recimo mislim da je to zbog toga što pedijatri ne doziraju dobro lekove. Dosta puta sam čula / pročitala doze koje preporučuju pedijatri, i bila sam se skroz skenjala, jer su to bile i po 3x manje doze od onoga što je nama pulmolog davao. Ja sam prosto stava da kada lečiš dete, onda ga leči adekvatnom dozom ili ga nemoj lečiti (mislim, ne ti nego dr).
Nadam se da me ne shvataš krivo, samo sam pojasnila svoje razmišljanje, ne osporavajući bilo kakve tvrdnje dr iz Bečeja. user posted image

Biserce user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Bronhitis
25.4.2014 13:17:14   
jovicaa
user posted image ma naravno....
nego nas pedijatar uvek da bas jaku terapiju, to je njegova logika, ako vec daje daje jacu, ako ne daje, ne daje nista... tako da kod nas ni to nema veze.
recimo u dispanzeru su nam cesto davali tri kapi beroduala, a on uvek kaze, nista bez 5 kapi.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Bronhitis
25.4.2014 13:24:01   
Peace*
Dušice, moj pulmolog daje 10 kapi (na 1,5ml fiziološkog). Tako je davala još kad je imao oko 1,5g.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Bronhitis
25.4.2014 13:32:04   
jovicaa
mislim da je problem medicine, sto uvek leci posledice, a ne i uzrok. zato se uvek pre odlucujem za alternativne metode.
meni je dovoljno sto smo na prirodan nacin uz pomoc rastvora soli preskocili profilaksu kortikosteroidimauser posted image .koji koliko god da su u maloj kolicini, nisu bezazleni. konacno smo resili uzrok bronhitisa, ili jedan od uzroka. inace bi zavrsili na stalnoj terapiji pulmicortom kao i sva ostala deca....
berodual i kompanija uopste nisu naivni lekovi. zasto onda umesto te zestoke terapije berodualom koju spominjes ne bih davala soli i na prirodan nacin izlecila deteuser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Bronhitis
25.4.2014 13:34:08   
jovicaa
znaci dete mi evo vec mesec i po dana ne prima NIKAKVE lekove , meni je to mnogo bolja varijanta od jakih terapija lekova.
ne kazem da mozda nekad nece, ali dovoljno je i da se proredi, a da ne pricam o totalnom izlecenju, koje spominju mnogi koji su bili kod nje.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Bronhitis
25.4.2014 13:54:38   
Janncica
Zar berodual ne ide po kilogramu telesne mase.? user posted image Ako meni S ima 12kg,dobija 6 kapi beroduala. I uvek me pitaju koliko ima kila. I za J isto tako.

Jovice user posted image Samo neka bude bolje.user posted image
Biserce,mogu da zamislim kako je user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Bronhitis
25.4.2014 14:21:47   
jovicaa
da jancice. maki ima 10 kila, pa dobija 5 kapi

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Bronhitis
25.4.2014 14:46:19   
Peace*
zasto onda umesto te zestoke terapije berodualom koju spominjes ne bih davala soli i na prirodan nacin izlecila deteuser posted image


Ma hej, meni je svejedno šta ćeš ti detetu da daš. user posted image Drago mi je da je dobro! user posted image
Svako daje ono u šta veruje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Bronhitis
6.5.2014 21:05:32   
Biserce
Izasli smo kuci, Vasilije 28-og, a Dimitrije 30-tog. Vasi su rekli da je super, sve se sredilo i da pije Flavamed, a Dimitrije da nastavi inhalacije i cefaleksin do kraja ned. Odmah 30tog uvece smo zakazali kod prof.Nestorovica. Za Dimitrija je rekao da je to virusni bronhiolitis da je zdrav sada, nikakva terapija, ako se ponovo javi da ga inhaliramo ATROVENTOM(koji, naravno nigde ne mozemo da nadjemo). Vasilije ima umerenu bronhoopstrukciju i dijagnoza mu je Neatopijski wheezing, otvorila sam temu ako neko nesto zna o tome. I da...da li je iko inhalirao dete Atroventom? Gde da ga nadjem?

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Bronhitis
6.5.2014 21:51:28   
Torbica
Za Vasilija sam ti pisala na temi a sto se Atroventa tice, postoje apoteke koje naruce. Kod nas u NS je to Irisfarm, raspitaj se koja apoteka moze da naruci. I najzad, dr koji je to propisao - ili treba da te uputi ili da ti da alternativu ako ne nadjes user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Bronhitis
23.6.2014 22:20:46   
Janncica
Kod S opet bronhitis user posted image Tacno cu da se roknem. Ne mogu vise da verujem da ovome nema kraja. A misla sam,aj bar preko leta nece biti.Ma jok.Imao je i prosli mesec,ali blazi i prosao je samo sa onim sirupom iz beceja,bez inhalacije.Sad... user posted image Vec dve nedelje kasljuca.Vodila ga kod dr u dz i kao nije nista(promena vremena). I prosle nedelje pocne cesto da kaslje,ali iskasljava. Da bi danas poceo da skripi,sisti,pisti. Odmah sam ukljucila inhalaciju berodualom,a sutra ga vodim u dz kod nase doktorke.
Ne znam zasto nam niko,ali niko od tri pulmologa kod kojih smo bili nije ama bas nista konkretno rekao,uradio(sem dr iz Beceja). Mislim,nije normalno da svaki mesec ima bronhitis i da pri tome niko ne pomene ni jednom nikakvu dugorocnu terapiju,jer pobogu imunoglobin mu je bio dobar kad smo radili. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Bronhitis
23.6.2014 23:20:33   
jovicaa
a alergo testovi

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Bronhitis
23.6.2014 23:24:22   
Ivanka 75
Sta je tacno dijagnoza J20? Bronhitis ili nesto blaze? Iva kaslje samo nocu, preko dana ne. Dr joj dala Spalmotil 5 dana, sutra kupujemo inhalator.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Bronhitis
24.6.2014 0:13:29   
Klarita
Ivanka,ne znam tacno, ali nije bronhitis, sigurno. Sad sam proverila na K nalazu od ranije sto cuvam kada je imala bronhitis.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Bronhitis
24.6.2014 0:25:34   
Ivanka 75
Ta dijagnoza je bila na receptu, za to pitam.
Mislim da je ovo kod Ive neki blazi oblik, i da smo na vreme odreagovali i odveli je kod lekara.
Nego me buni ovaj Spalmotil.... jak je...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Bronhitis
24.6.2014 8:30:25   
Janncica
IZVORNA PORUKA: jovicaa

a alergo testovi


Njemu su vadili krv iz vene i radili imunoglobin(on je pokazatelj alergija) i to je bilo ok. Nista vise. Prvo sto pitaju je l ima ekceme,a on ih nema. user posted image
A alergo testove na udisaj i ono bockanje,mislim da ne rade ovako malima.

< Poruku je uredio Janncica -- 24.6.2014 8:31:28 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Bronhitis
24.6.2014 8:37:31   
branki*
ivanka,ja nadjoh na netu da je to akutno zapaljenje dusnica(bronhitis acuta).boza kad je dobio spalpomitil da pije imao je neki opstruktivni kasalj,ali to je bilo katastrofa,disajni putevi skroz suzeni,ne moze da udahne vazduh,skroz klonuo,tacno vidis kako se grudni kos pomera i muci za vazduh,bas je bilo gadno.spalmotil je pomogao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Bronhitis
24.6.2014 9:02:06   
Ivanka 75
Trazila,sam i ja na netu i isto to nasla. Zato i mislim da je kod Ive blazi oblik jer se ne zakaslje tako jako, a i nema sta da iskaslje.

Mislim da Spalmotil deluje vec posle 2 doze, u odnosu na prethodnu noc kad je povremeno kasljanje trajalo do 3 ujutru, nocas se zakasljala samo 2 puta. Sad sam joj gledala grlo, nije toliko crveno kao juce i prekjuce
Danas ce mm da kupi inhalator pa cemo je malo inhalirati i fizioloskim, za svaki slucaj, nece da skodi.
Kupili bi jos juce ali Prizma radi do 18h a mm zadremao popodne user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Bronhitis
24.6.2014 17:10:58   
jovicaa
janncice.. ne znam sta da ti kazem... mozda da mu doktorica iz beceja vrati terapiju, ako je to pomagalo?
da li mozete da idete na more, mislim da i to sigurno barem malo pomaze?

< Poruku je uredio jovicaa -- 24.6.2014 17:11:22 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Bronhitis
24.6.2014 20:02:04   
Janncica
Joco,on je i sad pije taj njen sirup user posted image Imam ga jos jako malo.Mozda za dva dana. I sve ovo se desava dok on pije samo jednu dozu.Ne znam vise ni sama.
Dr nam danas rekla da ubacim i pulmikort u inhalaciju ujutru i uvece,a ja nisam htela. Prolazi i samo od beroduala.Stvarno ne zelim da ga svako malo kljukam steroidima. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Bronhitis
24.6.2014 20:03:15   
Janncica
A inace dr iz beceja stalno govori da ga inhaliram sa berodualom,samo u slucaju gusenja. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here