|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
24.6.2014 21:09:08   
Ivanka 75
Ivka upravo uspesno inhalirana prvi put (diduse samo fizioloskim rastvorom) na inhalatoru!
Bez problema

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Bronhitis
25.6.2014 9:13:24   
Klarita
Super, Ivanka, vredi inhalator svaku paru.

Janncice, moja K je stalno bila pod kasljem u tom uzrastu. Nama je jedino pomagala Th berodualom + pulmicort + antibiotik. Po prekidu terapije berodualom, nastavljali bi pulmicort samo, a AB bi pili duze (uz probiotik, naravno). Posle takve terapije, prodje duze vreme da je zdrava, pa opet ista terapija, pa opet jos duze vreme zdrava, pa jos jednom...i da kucnem u drvo, od prosle godine sve OK.
Ne brini previse za kortiko preparate kad je inhalacija u pitanju, jer ce smanjiti upalu samo na lokalnom nivou, a resorpcija u ostala tkiva je zanemarljiva ili je uopste nema.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Bronhitis
25.6.2014 9:18:28   
Ivanka 75
Iva jutros kaslje malo zrelije nego ovih dana, treba li to tako?
Ona do sad nikad nije kasljala pa ne znam....
Nocas se zakasljala nekoliko puta ali je nije budilo.
Spalmotil ce piti jos 3 dana.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Bronhitis
25.6.2014 9:25:47   
Klarita
Kad "sazreva" kasalj znaci da prolazi. To je OK. Neka ispije spalmotil, jedino sto bih ja na svoju ruku sigurno ubacila je neki sirup za iskaljavanje, tipa jagorcevina, flavamed ili prospan. K je imala epizode i epizode kaslja, pa njoj recimo jedino pomagao bisolvon. Ovo su ti blaze varijante na bazi bilja.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Bronhitis
25.6.2014 10:28:23   
Ivanka 75
Hvala Klerita user posted image
Ja sam mislila da Spalmotil pomaze i u iskasljavanju, ali, od viska glava ne boli user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Bronhitis
25.6.2014 14:10:00   
Janncica
Klarita,on nikad nije za bronhitis dobio ab.Cak ni onda kad smo zaglavili u bolnici.Sve prodje samo sa berodualom.On je veseo,trci po ceo dan,igra se,ne mogu da ga stignem. Samo sto eto kaslje,i odmah skripi,susti,pisti cim procuri nosic.
Ja ga stvarno ne bih kljukala kortikom,ako znam da ce proci i od beroduala. Evo sad je super.Iskasljava,ne cuje se da dise na usta.A dva dana ga inhaliram.
Samo da vise preraste ovo. Dr mi govore da njemu vlaga pravi problem. I stvarno cim je ovakvo vreme eto nama bronhitisa. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Bronhitis
25.6.2014 19:43:03   
Ivanka 75
Posavetujte me... Da li je bolje inhalirati pre kupanja ili posle?
Ja nesto kontam posle, jer topla voda i para vec otvore bronhije.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Bronhitis
25.6.2014 20:05:04   
Janncica
Pa mozes pre spavanja.Je l ti nju samo fizioloskim inhaliras?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Bronhitis
25.6.2014 20:07:13   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Janncica

Pa mozes pre spavanja.Je l ti nju samo fizioloskim inhaliras?


Da, samo fizioloskim jer pije Spalmotil.

To kaze i mm, pre spavanja. A ona jedva ceka da ukljuci i drži "diši diši" kako ga ona zove user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Bronhitis
25.6.2014 20:16:15   
Klarita
Posle kupanja, a pre spavanja. A, kad se inhalira u toku dana, a nisks u temeperature ( sto sad je l' te ne vazi) onda barem pola sata se ne izlazi vani.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Bronhitis
25.6.2014 20:21:46   
Ivanka 75
Skonto ja user posted image
Ja o ovome nemam pojma, ona nikad nije kasljala do sada, ni ovo nie kasalj, vise kao neka prepreka, ne znam ni kako da ga objasnim...
Danas kao da prica kroz nos a iz nosa nista ne izlazi, nakaslje se po malo kad se zaigra i skace ko luda.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Bronhitis
27.6.2014 21:02:28   
Janncica
Bili smo danas kod pulmologa na Dedinju,jer je samo malo bolje,ali i dalje dise na usta i cujno. Dobio je Galitifen da pije 8 nedelja da malo odmore bronhije. I inhalaciju spalmotilom tri puta na dan sa drenazom kasnije.Danas su ga tamo inhalirali i drenirali.I kapi tobradex za nos.
Doktorka misli da na nesto reaguje,jer iako njegov imunoglobin ne pokazuje alergiju,njemu se cesto oci zacrvene,svrbe ga,a onda same od sebe prodju. Moramo da izbacimo zavesu iz sobe(tepihe vec jesam),nista vuna i perje(mada to ni nemamo).
I tako... Nadam se da ce nesto poceti da se desava.
Inace smo danas otisli jer je dr u domu zdravlja dala njemu hemomicin koji je pio pre pet meseci za upalu usiju. I ja nisam htela da dajem detetu tako olako,kad nema temperaturu,normalno se ponasa,veseo je,lepo jede. Htela sad da ga prvo pulmolog pregleda.I ona smatra da za ab nema potrebe,bar za sada.Za tri dana treba na kontrolu da odemo kod naseg pedijatra,ako ne bude bolje da dodjemo kod njih opet.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Bronhitis
27.6.2014 21:08:09   
Ivanka 75
Ivka dans na kontroli super. da pije Prospan za iskasljavanje i da je inhalirampo Berodualom ako, saaamo ako pocne jace da kaslje, inace ne.
A ona kaslje samo kad se zadise i zaigra.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Bronhitis
8.10.2014 12:37:22   
Janncica
Kod nas opet bronhitis...i opet dat galitifen 2 meseca. I 10 dana inhalacije pulmikortom(berodual smo zavsili). user posted image
Za dva meseca da dodjemo po uput za alergoloske testove.Pa posle nove godine da ih radimo.
Treba i kod koznog da pogleda ekcem na ruci.
Prosli put je galitifen lepo odradio pos'o.Valjda ce i sad.
Igranka bez prestanka kod nas. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Bronhitis
27.10.2014 17:59:30   
ksenija81
Da li neko koristi alvokast tablete?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Bronhitis
28.11.2014 8:34:33   
Peace*
Marko (astmatičar) dovukao virus iz vrtića, pregurao uz Olynth i Gentokulin (još slinav ali ništa dalje), a Luka popasao bronhitis (eno uzima Ventolin i Flixotide), mene boli grlo, ustvari, cela glava mi je zapušena (kaže dečiji pedijatar da mi nije ništa user posted image user posted image ).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:02:01   
Janncica

IZVORNA PORUKA: Peace*
mene boli grlo, ustvari, cela glava mi je zapušena (kaže dečiji pedijatar da mi nije ništa user posted image user posted image ).


user posted image user posted image
Mi smo se spremili za operaciju treceg krajnika.
Danas primetim novi ekcem na ruci.Pulmolog kaze kad ovo zavrsimo da dodjemo da mu se ili da pumpica uz galitifen ili singular. A alergo testove da ne radimo jos jer je imgE dobar pa da sacekamo jos,bar do 3 godine da bi se iskristalisalo. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:05:36   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Peace*

cela glava mi je zapušena.


Oboje su pregurali sta god da je bilo, bez problema. Cak se debelom (asmaticaru) zaustavilo samo na nosu...

A jauser posted image user posted image user posted image ...

Dva dana temp neka glupa, da ne mogu da se mrdnem, 38.2 i glava kao globus. Bolele me obrve, gornja vilica i jagodicne kosti. Kaze dr sinusi i sad pijem neki konjski AB>user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:07:35   
Janncica
I meni krajnici nateceni.Pijem neke ab koje jedva progutam. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:07:55   
Peace*
E, to. Bole me vilične kosti (sa strane, na spoju vilica), uši zapušene, glava bubnji, jeza (bez 200mg brufena ne počinjem dan)... user posted image Zaspem uveče u 22h, i kao top do 7h, ne mrdnem (samo pokrijem dete koje dođe kod nas u krevet i to ako me namerno probudi - inače ne čujem. user posted image Ozbiljno razmišljam da na svoju ruku maznem neki ab.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:17:54   
jabudic
Moj Jakov je prvi put u junu zaglavio u bonici od opstrukcije pluca. Inhaliranje na 4h Berodualom i Pulmicortom, primao je Urbazon i 2 noći spavao sa priključenim kiseonikom. Sve iz čista mira. Zdravo dijete i odjednom uveče počne da škripi i da se guši.
Sledeći put u septembru od upale pluća, praćeno inhalacijama sa istim.
Od tada nismo bili u bolnici, ali smo svako malo na inhalacijama po nedelju dana.
On nema dijagnozu bronhitisa, niti bilo čega drugog, ali dr kaže da je jednostavno sklon tome, jer se kod njega bolest razvija: procuri nosić-škripe pluća. To je to. Kaćže da će ga ta "sklonost" vjerovatno proći oko 7.godine, da će jednostavno prerasti.

Takodje, druga doktorka kaže da je sve to vjerovatno alergijski, jer ni u jednom slučaju nije imao T. Takodje kaže da je mali da se radi alergo test. A treća kaže da će mu dati neku zaštitu- Singular, ako još jednom bude imao nešto slično...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:19:33   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Peace*

E, to. Bole me vilične kosti (sa strane, na spoju vilica), uši zapušene, glava bubnji, jeza (bez 200mg brufena ne počinjem dan)... user posted image Zaspem uveče u 22h, i kao top do 7h, ne mrdnem (samo pokrijem dete koje dođe kod nas u krevet i to ako me namerno probudi - inače ne čujem. user posted image Ozbiljno razmišljam da na svoju ruku maznem neki ab.


SINUSITIS MAXILARIS!
Imala skoro tu dijagnozu, sa svim tvojim simptomima!
Ono ne znaš da li te boli zub ili glava, ili ti je iscurio mozak...user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:24:28   
Peace*
I šta treba da radim? pomagaj ženo!
Imam utisak i da su krajnici malo natečeni, mada dr ih je juče pipao i ne reče ništa.

< Poruku je uredio Peace* -- 28.11.2014 14:25:16 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Bronhitis
28.11.2014 14:53:06   
jabudic
Je li pipao ? user posted image
Ja sam 3 dana primala injekcije protiv bolova i ispila kutiju Augmentina, neki antibiotik, onako veličinom podsjeća kao da je namjenjen konjima :)
Tamo 4. dana me pustilo.
Good luck! user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Bronhitis
28.11.2014 16:51:41   
Torbica
Augmentin je amoksicilin (Panklav, Ospamox, Amoksiklav) Peace, ako ti za tri dana ne spadne temp, moze ab. Mada, ako mene pitas odradi KKS i CRP iz prsta i u roku od 20 minuta ces znati da li je viroza ili bakterijska. Nesto jeste.

< Poruku je uredio Torbica -- 28.11.2014 16:52:34 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here