RE: JAJE (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


choopa choops -> RE: JAJE (14.1.2016 1:18:37)

Meni nešto nije jasno...NAma je sledeća kontrola kod pedijatra zakazana kad ona bude imala otprilike godinu dana, a tada prima i MMR vakcinu. Međutim ja baš pričam sa prijateljicom kojoj je beba starija 5 dana od moje, kako nam dr na posljednjoj kontroli sa 9mj nije ništa pominjala o uođenju bjelanca u ishranu?! Prvo sam mislilada nije samo meni, ali ona kaže da ni njoj nije...E sad zar ne treba prije MMRa probati bjelance? Ili je to važilo za žumance? Ili je ona zaboravila da nam kaže....

Nevezano za to, ja sam njoj jaje možda dala u nekom keksu, tjestu ili tako, ali nisam joj davala bjelance čisto...




branki* -> RE: JAJE (14.1.2016 8:16:37)

Choopo,ja koliko znam i secam se da je vazilo za belance.




mamin mish -> RE: JAJE (14.1.2016 8:21:26)

Choopo to vazi za belance. Pre mmr vakcine detetu treba da bude uvedeno belance u ishranu jer ukoliko je dete alergucno na belance ne sme da primi MMR




choopa choops -> RE: JAJE (14.1.2016 15:03:37)

Pa da, ali nije mi jasno onda kako nam je zakazala vakcinu, a da nam nije rekla ovo za bjelance?! Kad se kod vas uvodi? Ja se uopšte ne sjećam kad sam njima uvela. Kažem opet njoj sam ja već dala jaje kroz nešto, ali nisam čisto bjelance...Razmišljam se da odem da pitam tamo sestru na šalteru prije te kontrole, pa neka ona pita doktoricu [sm=zmeden.gif]




milicicak -> RE: JAJE (14.1.2016 17:04:16)

Choopo, belance posle prvog rodjendana. Uvedes ga pa je vodis da primi MMR, 13-14 meseci je ionako idealno za tu vakcinu




choopa choops -> RE: JAJE (15.1.2016 1:16:35)

Nam je vec zakazana ta vakcina, cini mi se tri dana prije prvog rođendana. Znaci zakazu vakxinu na toj poslednjoj kontroli sa otprilike devet mjeseci, a tada se govori i o dohrani. Ali nije mi rekla z bjelance, a jeste za ovo ostalo...nista moracu da zovem da pitam..




dinilini -> RE: JAJE (5.3.2016 10:27:58)

Da li se belance takodje uvodi postepeno kao žumance?




branki* -> RE: JAJE (5.3.2016 10:34:27)

da.
moja boka i dalje nece cisto jaje.




IvanaSK RR -> RE: JAJE (5.3.2016 11:42:27)

Sve namirnice bi, generalno da uvodimo postepeno.




mama krava -> RE: JAJE (5.3.2016 21:17:00)


IZVORNA PORUKA: dinilini

Da li se belance takodje uvodi postepeno kao žumance?



OBAVEZNO! Belance ja jak alergen!




Sanjica26 RR -> RE: JAJE (5.3.2016 21:22:56)

Malo kasnite sa odgovorom.[sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: JAJE (6.3.2016 0:34:07)

Samo da napišem da se kod nas MMR prima prije nego se proba bjelance. I je primila, i sva djeca sličnog uzrasta. E sad, ja se ne sjećam da li je tako i sa njima bilo, ali vidim da im u knjižicama stoji vakcina sa 12mj, a čini mi se da ni oni nisu jeli bjelance prije godine. Doduše ja sam njoj sada na svoju ruku dala recimo kiflice, plazmu i još neke stvari koje su sadržale jaje. Nisam joj dala čisto bjelance.




Trcosava -> RE: JAJE (6.3.2016 8:01:11)

Čupo, mislim da sam pisala negde (verovatno u nekoj ishrani od do [sm=smiley36.gif]) za primanje MMR-a nije više obavezno da se proba prvo belance. Studije pokazale da alergija na belance nije kontraindikacija da se primi MMR otud i to da vam zakažu vakcinu malo pre prvog rođendana.

Luki sam davala prvo tipa kiflice (u testu celo jaje, u ''punjenju'' celo jaje), testenine sa jajima i sl.

Jede mi i kuvano i prženo celo jaje.
Prženo mu skoro pa obavezno dajem sa grčkim ili običnim jogurtom.




choopa choops -> RE: JAJE (6.3.2016 16:28:59)

Pa da, tako je izgleda i kod nas sada (kažem ne sjećam se kako je bilo sa njima, ali znam da su oboje primili vakcinu sa godinu dana. Jedino ako se bjeance nije ranije uvodilo).

I isto sam davala jaje kroz kiflice i te stvari, nisam još počela čisto bjelance (jer smo probali ribu, svinjsko meso...pa nismo stigli), ali hoću ovih dana.




marinic -> RE: JAJE (7.4.2016 7:41:32)

od sedmog meseca po osminu zumancetaa, pa onda iz dana u dan povecavala, pomesam malo sa kuvanim krompiricem, sargarepicom i dajem
a prepelicije jeje mislim da moze da se daje od 3 godine...nisam bas sigurna, ali mislim da je tako[sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: JAJE (9.6.2016 21:06:19)

Ja sam zumance uvodila postepeno tokom devetog meseca,uglavnom uz povrce, a belance oko rodjendana...Nama je pedijatrica rekla da mora da beba proba belance pre mmr vakcine..
Sad svo troje jedu i vole jaja,bez problema.




branki* -> RE: JAJE (22.7.2016 13:08:18)

Moja pocela da jede jaje[sm=bravo.gif]jede przeno na oko,a sinoc je jela i kao kajganu.




eca89 -> RE: JAJE (22.7.2016 13:20:36)

Bravo, moja obožava pržena jaja, to uvijek može!




choopa choops -> RE: JAJE (22.7.2016 15:01:03)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Moja pocela da jede jaje[sm=bravo.gif]jede przeno na oko,a sinoc je jela i kao kajganu.


branki nisam ispratila, zašto tek sad? [sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: JAJE (22.7.2016 18:39:34)

Ja sam bebi dala proju u kojoj je bilo celo jaje. Inace beba ce skoro 10.meseci. nijw bio odusevljen projom zbog teksture. Al pojeo je par kasikica , tako da racunam da smo uveli celo jaje sa 10 meseci




branki* -> RE: JAJE (22.7.2016 21:50:17)

Choopo,ma nudila sam joj ja i ranije,ali nije bilo sanse da uzme,nece,pa nece,sad je tek pocela da ga jede.




choopa choops -> RE: JAJE (22.7.2016 23:32:26)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Choopo,ma nudila sam joj ja i ranije,ali nije bilo sanse da uzme,nece,pa nece,sad je tek pocela da ga jede.


AAA dobro, ja mislila da nije neka alergija ili nešto ne daj Bože. Super što je prihvatila. I voli baš, jela bi svaki dan, ali ja se nešto bojim da joj dajem kao ono što kažu da ne valja zbog holesterola?![sm=zmeden.gif]




muzicarka -> RE: JAJE (25.9.2016 23:39:51)

Moja beba ima 6,5 meseci i dr nam savetuje da polako pocnemo da uvodimo zumance. Pitam se da li je previse rano?!?




Animsaj9 -> RE: JAJE (1.11.2016 15:57:05)

mi smo sa 8 ,5 uveli zumance 1/4 pa 1/2 sad jedemo celo zumance , a za dva meseca i celo jaje




Anck Su Nmaun -> RE: JAJE (1.11.2016 18:18:22)


IZVORNA PORUKA: muzicarka

Moja beba ima 6,5 meseci i dr nam savetuje da polako pocnemo da uvodimo zumance. Pitam se da li je previse rano?!?

Pa i nama rece danas Dr. posle sledece vakcine da uvodimo , tada ce imati 6,5 pa posle toga.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>