|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: JAJE
14.1.2016 1:18:37   
choopa choops
Meni nešto nije jasno...NAma je sledeća kontrola kod pedijatra zakazana kad ona bude imala otprilike godinu dana, a tada prima i MMR vakcinu. Međutim ja baš pričam sa prijateljicom kojoj je beba starija 5 dana od moje, kako nam dr na posljednjoj kontroli sa 9mj nije ništa pominjala o uođenju bjelanca u ishranu?! Prvo sam mislilada nije samo meni, ali ona kaže da ni njoj nije...E sad zar ne treba prije MMRa probati bjelance? Ili je to važilo za žumance? Ili je ona zaboravila da nam kaže....

Nevezano za to, ja sam njoj jaje možda dala u nekom keksu, tjestu ili tako, ali nisam joj davala bjelance čisto...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: JAJE
14.1.2016 8:16:37   
branki*
Choopo,ja koliko znam i secam se da je vazilo za belance.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: JAJE
14.1.2016 8:21:26   
mamin mish
Choopo to vazi za belance. Pre mmr vakcine detetu treba da bude uvedeno belance u ishranu jer ukoliko je dete alergucno na belance ne sme da primi MMR

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: JAJE
14.1.2016 15:03:37   
choopa choops
Pa da, ali nije mi jasno onda kako nam je zakazala vakcinu, a da nam nije rekla ovo za bjelance?! Kad se kod vas uvodi? Ja se uopšte ne sjećam kad sam njima uvela. Kažem opet njoj sam ja već dala jaje kroz nešto, ali nisam čisto bjelance...Razmišljam se da odem da pitam tamo sestru na šalteru prije te kontrole, pa neka ona pita doktoricu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: JAJE
14.1.2016 17:04:16   
milicicak
Choopo, belance posle prvog rodjendana. Uvedes ga pa je vodis da primi MMR, 13-14 meseci je ionako idealno za tu vakcinu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: JAJE
15.1.2016 1:16:35   
choopa choops
Nam je vec zakazana ta vakcina, cini mi se tri dana prije prvog rođendana. Znaci zakazu vakxinu na toj poslednjoj kontroli sa otprilike devet mjeseci, a tada se govori i o dohrani. Ali nije mi rekla z bjelance, a jeste za ovo ostalo...nista moracu da zovem da pitam..

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: JAJE
5.3.2016 10:27:58   
dinilini
Da li se belance takodje uvodi postepeno kao žumance?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: JAJE
5.3.2016 10:34:27   
branki*
da.
moja boka i dalje nece cisto jaje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dinilini)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: JAJE
5.3.2016 11:42:27   
IvanaSK RR
Sve namirnice bi, generalno da uvodimo postepeno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: JAJE
5.3.2016 21:17:00   
mama krava

IZVORNA PORUKA: dinilini

Da li se belance takodje uvodi postepeno kao žumance?



OBAVEZNO! Belance ja jak alergen!

(odgovor članu dinilini)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: JAJE
5.3.2016 21:22:56   
Sanjica26 RR
Malo kasnite sa odgovorom.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: JAJE
6.3.2016 0:34:07   
choopa choops
Samo da napišem da se kod nas MMR prima prije nego se proba bjelance. I je primila, i sva djeca sličnog uzrasta. E sad, ja se ne sjećam da li je tako i sa njima bilo, ali vidim da im u knjižicama stoji vakcina sa 12mj, a čini mi se da ni oni nisu jeli bjelance prije godine. Doduše ja sam njoj sada na svoju ruku dala recimo kiflice, plazmu i još neke stvari koje su sadržale jaje. Nisam joj dala čisto bjelance.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: JAJE
6.3.2016 8:01:11   
Trcosava
Čupo, mislim da sam pisala negde (verovatno u nekoj ishrani od do user posted image ) za primanje MMR-a nije više obavezno da se proba prvo belance. Studije pokazale da alergija na belance nije kontraindikacija da se primi MMR otud i to da vam zakažu vakcinu malo pre prvog rođendana.

Luki sam davala prvo tipa kiflice (u testu celo jaje, u ''punjenju'' celo jaje), testenine sa jajima i sl.

Jede mi i kuvano i prženo celo jaje.
Prženo mu skoro pa obavezno dajem sa grčkim ili običnim jogurtom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: JAJE
6.3.2016 16:28:59   
choopa choops
Pa da, tako je izgleda i kod nas sada (kažem ne sjećam se kako je bilo sa njima, ali znam da su oboje primili vakcinu sa godinu dana. Jedino ako se bjeance nije ranije uvodilo).

I isto sam davala jaje kroz kiflice i te stvari, nisam još počela čisto bjelance (jer smo probali ribu, svinjsko meso...pa nismo stigli), ali hoću ovih dana.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: JAJE
7.4.2016 7:41:32   
marinic
od sedmog meseca po osminu zumancetaa, pa onda iz dana u dan povecavala, pomesam malo sa kuvanim krompiricem, sargarepicom i dajem
a prepelicije jeje mislim da moze da se daje od 3 godine...nisam bas sigurna, ali mislim da je takouser posted image

< Poruku je uredio marinic -- 7.4.2016 7:43:22 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: JAJE
9.6.2016 21:06:19   
mila83
Ja sam zumance uvodila postepeno tokom devetog meseca,uglavnom uz povrce, a belance oko rodjendana...Nama je pedijatrica rekla da mora da beba proba belance pre mmr vakcine..
Sad svo troje jedu i vole jaja,bez problema.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: JAJE
22.7.2016 13:08:18   
branki*
Moja pocela da jede jajeuser posted image jede przeno na oko,a sinoc je jela i kao kajganu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: JAJE
22.7.2016 13:20:36   
eca89
Bravo, moja obožava pržena jaja, to uvijek može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: JAJE
22.7.2016 15:01:03   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

Moja pocela da jede jajeuser posted image jede przeno na oko,a sinoc je jela i kao kajganu.


branki nisam ispratila, zašto tek sad? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: JAJE
22.7.2016 18:39:34   
Maraj
Ja sam bebi dala proju u kojoj je bilo celo jaje. Inace beba ce skoro 10.meseci. nijw bio odusevljen projom zbog teksture. Al pojeo je par kasikica , tako da racunam da smo uveli celo jaje sa 10 meseci

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: JAJE
22.7.2016 21:50:17   
branki*
Choopo,ma nudila sam joj ja i ranije,ali nije bilo sanse da uzme,nece,pa nece,sad je tek pocela da ga jede.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: JAJE
22.7.2016 23:32:26   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

Choopo,ma nudila sam joj ja i ranije,ali nije bilo sanse da uzme,nece,pa nece,sad je tek pocela da ga jede.


AAA dobro, ja mislila da nije neka alergija ili nešto ne daj Bože. Super što je prihvatila. I voli baš, jela bi svaki dan, ali ja se nešto bojim da joj dajem kao ono što kažu da ne valja zbog holesterola?!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: JAJE
25.9.2016 23:39:51   
muzicarka
Moja beba ima 6,5 meseci i dr nam savetuje da polako pocnemo da uvodimo zumance. Pitam se da li je previse rano?!?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: JAJE
1.11.2016 15:57:05   
Animsaj9
mi smo sa 8 ,5 uveli zumance 1/4 pa 1/2 sad jedemo celo zumance , a za dva meseca i celo jaje

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: JAJE
1.11.2016 18:18:22   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: muzicarka

Moja beba ima 6,5 meseci i dr nam savetuje da polako pocnemo da uvodimo zumance. Pitam se da li je previse rano?!?

Pa i nama rece danas Dr. posle sledece vakcine da uvodimo , tada ce imati 6,5 pa posle toga.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here