|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: JAJE
22.2.2015 8:59:46   
degu

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, ja sam dva puta nedeljno davala jaje kad sam ga uvodila. Jedne sedmice osminu, druge, cetvrtinu, trece polovinu I na kraju celo zumance. Ostalim danima meso, prve sedmice mu nisam nista novo uvodila, posle jesam ali ne istim danom kada jede zumance.


Super, hvala ti Anči, baš sada i pročitah gore šta si pisala user posted image



Isto ga ovako ja uvodim trenutno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: JAJE
24.2.2015 2:00:26   
dunja RR

Da li je obavezno da, dok uvodimo žumance, baš svim ostalim danima jede meso? Mi recimo danas nismo ..-

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: JAJE
24.2.2015 5:37:56   
Ana RR
Nije Suzi, pa ništa neće biti ako neki dan preskočiš meso. Opušteno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: JAJE
24.2.2015 9:11:19   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: serpica


Trco a sa koliko meseci se uvodi celo jaje?


Pa valjda kad i žumance? Zaobravila sam kada se uopšte i uvodi user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: JAJE
24.2.2015 9:16:49   
Ivanka 75
Ja se secam da nam je dr rekla da jaje i pasulj zamenjuju meso, 2x nedeljno jaje, 2x meso, kad je pocela da jede pasulj onda 1x i njega.
A vec sa godinu dana je jela celo jaje uveliko i kuvano i przeno. Probala sam i posirano jaje jednom ali nije jojcse dopalo (a ni ja ga ne volim).

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: JAJE
24.2.2015 9:18:11   
mama krava

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Da li je obavezno da, dok uvodimo žumance, baš svim ostalim danima jede meso? Mi recimo danas nismo ..-



Ma Dunja, opušteno! Ja sam mom malom davala jedan dan meso, sutra žumance, a trećeg samo povrće sa žitaricama za ručak...I tako u krug stalno! Nije jeo meso svakog dana.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: JAJE
24.2.2015 9:25:18   
Modessty
Ja ne stavljam uvek meso u jelo. Ne mora svaki dan da jedu meso.

Iskreno, iz sadašnjeg iskustva ja bi ipak preporučila da se prvo da žumance pa onda belance. Danilu sam belance dala sa godinu dana po preporuci dr. Žumance sam mu dala mislim sa 7 meseci, kad se inače uvodi i meso. A Nikola ima alergiju na belance. I baš mi ježao, jer inače jede sve. Ali sad moram da mu odvajam kad nešto spremam pa za nega posebno bez beleanceta. Neverovatno da čim malo pojede odmah reaguje, odmah se ospe oko usta i policu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: JAJE
25.2.2015 23:28:37   
dunja RR
Drage, hvala vam.

E sada, novo pitanje ;)

U nedelju smo uveli 1/8 žumanceta i danas opet 1/8, pa ćemo u nedelju 1/4. U ovoj nedelji osim žumanceta nisam ništa uvodila. Sledeće nedelji bih htela karfiol, pa možda i još nešto.

Da li recimo mogu ovako:
nedelja 1/4 žumance
ponedeljak karfiol (NOVO) i teletina
ponedeljak karfiol (NOVO) i nešto
ponedeljak karfiol (NOVO) i nešto
pa onda tek u četvrtak opet 1/4 žumance?
ponedeljak brokoli (NOVO) i teletina
ponedeljak brokoli (NOVO) i nešto
ponedeljak brokoli (NOVO) i nešto
i tako dalje

Ili moram žumance uvek nedeljom i sredom ako sam tako krenula?
Da li smem dve nove namirnice u jednoj nedelji (u ovom slučaju karfiol i brokoli), ako te nedelje uvodim i žumance, 1/4?


< Poruku je uredio dunja RR -- 25.2.2015 23:30:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: JAJE
26.2.2015 6:56:15   
serpica
Dunjci ja sam karfiol i brokoli uvela kao prve namirnice,mozes i da ih mesas sa zumencetom,sto se uvodjenja novih namirnica tice napravi razmak od 3 dana izmedju njih da bi bila sigurna.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: JAJE
26.2.2015 12:56:59   
dunja RR
Šerpi, hvala dušo user posted image
Jasno mi je za tri dana, a znam da kasnim sa karfiolom i brokoliem :), pa zato bih to sada :)

Samo me znači zanima da li smem dve nove namirnice u jednoj nedelji (u ovom slučaju karfiol i brokoli), ako te nedelje uvodim i žumance, 1/4?
Znači dve nove + žumance, a žumance da dajem taj 4. dan, pa onda opet tri dana novo itd.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.2.2015 12:57:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: JAJE
26.2.2015 13:04:20   
degu
Dunja polako, ne kasniš nigde, ja bih to ipak podelila na 2 nedelje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: JAJE
26.2.2015 13:08:53   
dunja RR

Dogovoreno user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: JAJE
10.3.2015 1:46:37   
dunja RR
Da li žumance mora da ide u kombinaciji sa mlekom? Ova pedijatrica piše ovde de treba sa mlekom (kod ISHRANA ODOJČETA IZMEĐU 8 I 9 MESECI) KLIK, a ne znam na koje mleko misle i da li uopšte mora tako?
Ja ga dajem sa palentom, povrćem ...nisam sa mlekom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.3.2015 1:56:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: JAJE
10.3.2015 1:53:32   
Nallee
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: JAJE
10.3.2015 7:33:24   
mali_mis
Nisam ni ja zumance sa mlekom. Nama je pedijatar rekla sa povrcem, i da ne treba sa mesom.

(odgovor članu Nallee)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: JAJE
28.6.2015 18:15:28   
wivern
Sad nadjoh ovu temu, zene a kako ste ga mesale tj sa cim. Skuvam jaje i krenem sa osminom zumanceta. Pomesam sa povrcem, to je ok?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: JAJE
28.6.2015 18:17:19   
dunja RR
Tako je Wiv, sa povrćem najbolje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: JAJE
28.6.2015 18:18:59   
wivern
Skapirala sam da je jaje=meso, nego me mucio malo taj mix. Samo povrce i toliko malo jajeta. No moramo probati.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: JAJE
28.6.2015 21:23:15   
milicicak
Wiv, ja se apsolutno ne slazem da je jaje=meso i to je jedna od prvih stvari koje mi je nasa dr rekla kad sam uvodila zumance, zumance ne menja meso u obroku ali 100 lekara 200 saveta...
ja sam uvela zumanac tako sto sam prvo samo umrljala kasicicu istim pa joj dala da lizne (moja paranoja sa alergenima), onda sam sledeci dan dala 1/8 sa malo povrca, pa 1/4 sledeci, pa 1/2 sledeci, 3/4 pa celo zumance, tako da sam zumance uvela za nedelju dana.
Posle toga je jela zumance dva puta nedeljno za veceru sa palentom ili pirincem. Al ja sam zumance uvela kad je T imala oko 7 meseci

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: JAJE
28.6.2015 21:34:22   
QueenJ
Naša dr isto savetuje da onaj dan kada jede žumance, ne jede meso. Tako sam joj obično davala kuvano žumance za ručak u kombinaciji sa povrćem ili sa palentom i nečim od ml. proizvoda. Kada sam se malo oslobodila, ponekad sam joj i pržila žumance sa malo maslinovog ulja za doručak, u kombinaciji sa mladim sirom, najčešće, i taj dan sam joj davala za ručak samo povrće.
E, skoro smo uveli celo jaje. Voli prženo. Nekad za ručak samo porće, nekad ima i mesa. Uglavnom kako nama, tako i njoj... Ne opterećujem se više toliko.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: JAJE
28.6.2015 22:27:02   
wivern
Mili mi cemo uskoro 8 meseci, ja sam malo odugovlacila sa jajetom zbog mora. Znaci ti si nedelju dana svaki dan davala po malo jajeta u obrok. Pa tako cu i ja, to mi nesto lako zvuci.
Queen ja se do sada nisam uopste opterecivala ali me nesto to jaje zabrinjavalo zbog alergija.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: JAJE
28.6.2015 22:34:23   
Ana13
Belance je protein i meso je protein i to je previse proteina za malo dete,a zumance je ugljeni hidrat,pa sa te strane ne bi smetalo da su meso i zumance u istom danu.Zajednicko im je gvozdje,ali ne znam da li dete moze da se predozira gvozdjem user posted image Bas me nervira sto se jednom ne ispita sve u vezi ishrane i da se svi dr dogovore sta i kako,a ne mi da lupamo glavu user posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: JAJE
28.6.2015 22:36:16   
milicicak
Da, uvela sam zumance za nedelju dana. Meni je bilo potpuno nelogicno da alergicnom detetu uvodim zumance (alergen) tri dana odredjenu kolicinu a onda tri dana nesto novo, jednostavno nisam bila sigirna kako da znam od cega je reakcija a uvodjenje samo zumanca mesec dana mi je bilo mnogo. Prvi put sam joj dala da proba cisto, posle toga mesala sa povrcem
Ana, u zumancetu su mnogo bitnije masti od ugljenih hidrata a masti su neophodne za bebe :) proteina i gvozdja nema mnogo u zumancetu i iz tog razloga nije adekvatna zamena za meso.

< Poruku je uredio milicicak -- 28.6.2015 22:40:35 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: JAJE
28.6.2015 22:58:15   
Ana13
Naravno da nije.Kazem da mi nema mnogo smisla da zumance i meso ne idu istog dana. Ja sam cula da je to previse proteina za bubrege jedne bebe,ali bebe ne jedu belance,vec zumance koje nije protein.Zato ne razumem sto ne idu istog dana.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: JAJE
13.1.2016 21:51:21   
branki*
Moja ne voli jaje cisto za sad,ni kuvano,ni przeno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here