|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
28.9.2013 13:29:03   
mati
Bas zbog takvih iskustva se trudim da ne razmisljam o tome previse, pa kako bude. Ionako pise 2500 +- 380gr. Ne moze ni aparat precizno da odredi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: "Vaganje" beba na UZ
28.9.2013 20:36:11   
Ancibanchi
Mati draga , kod mene je slicna situacija :) Takodje mi je u Frontu na poslednjoj kontroli receno da je beba krupna i da napreduje skoro 2 nedelje. Mada on od pocetka ide skoro 1 nedelju unapred (tako je bilo na UZ u DZ). Ja sam radila i OGTT test koji je ok. Doca u frontu mi nije bas specijano nista objasnio, sem sto mi je zakazao kontrolu kada udejm u 35 nedelju. E sada mene brine da li to mozda znaci da cu se ranije poroditi ili poroditi carskim rezom user posted image I ja se vodim time da mi je najbitnije da je bebac zdrav i da je sve ostalo ok, ali prva mi je trudnoca pa sam nekada sva kao mis preplasena :)

Da li su mozda tebi nesto detaljnije rekli sta mozes da ocekujes ako je zaista bebica krupna?





< Poruku je uredio Ancibanchi -- 28.9.2013 20:44:06 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: "Vaganje" beba na UZ
8.11.2013 14:07:14   
Sanjalicaaa
Mame, danas sam bila na redovnoj kontroli i na uz dr mi kaze kako bebac ima 1300g, sto je mnogo za 27 nedelju trudnoce. A pre nepunih 3 nedelje smo radili 4d i imao je 770g. Sta mislite da li je moguce za tako kratko vreme da dobije toliko na tezini?
dala mi je da uradim OGTT ali to mogu tek u utorak a do tada cu se ziva pojesti user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.11.2013 13:20:10   
dijana1*
34+3 2350g dr kaze da je to dobrouser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.11.2013 13:25:57   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mame, danas sam bila na redovnoj kontroli i na uz dr mi kaze kako bebac ima 1300g, sto je mnogo za 27 nedelju trudnoce. A pre nepunih 3 nedelje smo radili 4d i imao je 770g. Sta mislite da li je moguce za tako kratko vreme da dobije toliko na tezini?
dala mi je da uradim OGTT ali to mogu tek u utorak a do tada cu se ziva pojesti user posted image




nista ne veruj,i mene su tako uplasili eno pisala sam u temi uz..meni su rekli da je bebac sa punih 36 nedelja 3800gruser posted image a rodio se sa 3600gr sa punih 38 nedelja. I ja sam radila oggt i sve je bilo ok. ne veruj mnogo uz.pozdravljam teuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.11.2013 13:50:59   
jole82
I meni su T dan pred porodjaj izmerili da ima 3800 a rodila se sa 3350..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: "Vaganje" beba na UZ
13.11.2013 14:56:39   
vikiveki
I meni su pred sam porođaj , na dva dana pred porođaj rekli da je beba 3800 a posle dva dana se porodila i rodila dečka od 4500user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:03:53   
Sanjalicaaa
Znate li mozda da li je 1300g za 27 nedelju trudnoce mnogo? Radila sam ogtt i sve je ok. Bebac ide skoro dve nedelje unapred, a dr se to uopste ne svidja.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:19:28   
serpica
Sanjalice sve je ok procitaj moj post gore i videces,sve je to ok.ako ti se prvi uz i drugi poklapaju sa poslednjom m onda je sve ok i mene su tako plasili pa na kraju sve ispalo dobro

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:19:38   
vonavoj
ne brini se,zna uz i da pogresi,tj,da ne premere dobro..bitno da je ogtt dobar! a sto se dr ne svidja?jel kaze nesto osim da joj se ne svidja,neki konkretan razlog?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:25:24   
vikiveki
Sanjalice i ja mislim da je kod tebe sve ok,jer i meni su tako govorili čas je veće nego što treba čas je bilo manje, tako da je na kraju sve bilo OK

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:27:21   
vonavoj
meni su rekli da ce biti preko 4kg,a imala je 3630,a prenela sam nedelju dana (po terminu po user posted image )

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:42:58   
Sanjalicaaa
Ma serpice citala sam, ali kad ne znam sta da mislim. Prvi i drugi ul se poklapaju sa men. On je pre zurio nedelju dana, ali sad zuri dve. Mislim, mene to ne bi toliko ni brinulo da ona svaki put ne slozi onu facu "ne valja to".

vonavoj, znam da grese u vecini slucajeva. ovako je sve super, samo je krupniji, a za nju nije ok da beba ide dve ned unapred.

Ne razumem ako je sve u redu sa bebom i sa mnom, cemu frka



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:48:42   
serpica
Ako mozes da nadjes trece tromesecje u julu mesecu videces da je meni dr u jednom trenutku rekao da sam pred porodjaj a ja imala jos dobrih 5 nedelja,po uz moj bebac je zurio 5 nedelja u to vremeuser posted image mislila sam da cu da rodim dete od 5kila a on sasvim prosecna beba od 3600
ne brini prvi uz su ti najtacniji,mozdaa ce samo da bude krupan ili ne ko moj.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.11.2013 14:59:05   
Sanjalicaaa
Meni je samo u glavi kako da rodim dete od 5 kile user posted image user posted image
mm se rodio sa 4800g, tako da... ima i predispozicija user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 10:09:40   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: mirkam

Dobro jutro..
Molim vas pomagajte!
Juce sam bila prvi put kod doktora kojeg planiram da me porodi. Sve je u redu bilo a onda je poceo cudno da me gleda i pitao me ko u porodici ima veliku galvu?!Rekla sam niko,ali svi smo krupni. Rekao mi je da beba ima veliku glavu(!?) i da je generalno malo krupnija.
Molim vas da pogledate mjere sa UZ pa mi kazite imate li iskustva i da li je ovo nenormalan nalaz:

kng 34+5
bpd 104
hc 352
ac 313
fl 68
avr 37+2
tezina 2700-3000gr

Ja cu tek za 10 dana na kontolu a od soka ga sinoc nista nisam pitala!
Pukoh od brige!



Mirkam, nadam se da ce ti odgovoriti neko strucan ko se razume. Po ovome sto si ti napisala meni izgleda da je beba naprednija dve nedelje. Ali u tom periodu trudnoce ne mogu ni dr sto posto reci koliko beba ima. Probaj da se opustis i da ne mislis na najgore. Bice sve ureduuser posted image


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 6.12.2013 10:21:13 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 10:45:13   
mirkam
hvala na lijepim rijecima.
Ma meni od pocetka dr govore da je beba krupnija 2-3 sedmice i ne brine me to koliko komentar "beba ima veliku glavu"!
Nadam se da ce sve biti ok...dugo sam cekala ovu bebicu...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 11:05:39   
Misha i Ljisha
mirkam samo opusteno mene su u Betaniji pregladala dva doktora i plus moja dr iz dz i moj dr kod kojeg sam isla privatno. Svi su rekli razliciitouser posted image , na kraju je moj privatan dr omasio samo 10 grama. A bas je bilo spekulacija.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 11:13:42   
jole82
Mirkam...ne znam tačno mere..al moja kuma sa prvim sinom kad je bila tudna isto su je isprepadali pred porođaj da beba ima veliku glavu to treba da se prati bla bla...al njegov tata ima malo veću glavu iako se na prvi pogled to i ne vidi kod krupnog odraslog muškarca, već samo kad zagledaš glavu u odnosu na ramena...a mama tj moja kuma je bosanka i ima malo veću glavu u gornjem delu(ako me razmeš...kao kaod bi to bio poklopac lobanje) i jeste mali kumić i dan danas ima takvu glavu, malko veću kad gledaš ramena i onako duguljastu(al daleko od toga da se to vidi sa drugog kraja ulice), al sve je hvala Bogu normalno, jednostavno je tako...a drugi im sin povukao ma majčinu stranu i nije mu glava duguljasta i veća u gornjem delu...nego skladnija (više liči čak na svog ujku)
Eto..mislim da ne treba puno da brineš ako do sada niko nije sugerisao da tu nešto nije u redu...ipak će te ovaj dr porađati i tek te prvi put pregledao...i verovatno to gleda zbog samog porođaja, kako će beba proći...da je nešto alarmantno sigruno bi te zadržali ili slali na još neke pretrage...
Pridruži nam se i na ostalim temama...i naravno javljaj šta kažuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 11:24:44   
adulence
Mirkam e ovako sad nadjoh svoje rezultate i bas sam imala pregled kada sam bila 34+5
Bpd92
Hc318
Ac301
Fl64,5
Tvohe mere su vece ali tvoja beba mi se cini komplet vecom od moje tako da ne brines .jel nosis decaka ili devojcicu?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 13:12:08   
srna001
Evo i mojih mera za 35 nedelja i 5 dana, beba po UZ odgovara 37/38 nedelja

BPD 92mm
HC 336,8 mm
AC 320,8 mm
FL 70,6 mm

TT: oko 2950g

Tvoja beba ima veći BPD ali kako je meni moja dr objasnila BPD u mnogome zavisi od položaja u koji beba smesti glavicu prilikom pregleda.Inače i ona je na ovoj kontroli pomenula da beba ima veću glavu.Opusti se biće to sve ok.Prošla dva puta su mi rekli da će moja deca imati preko 4kg a rodili su se sa 3150g i 3550g

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.12.2013 14:40:00   
mirkam
Adulence, djecak je.
Hvala vam cure svima na pozitivnim komentarima, malo mi je bolje. Sve mislim pa valjda bi neko do sada rekao da je nesto nedaj boze lose. Meni je zaista ovaj bpd djelovao preveliki (pogotovo sto sam od sinoc svasta strasno nasla na netu po tom pitanju), ali od uvijek je bio veci za 2 sedmice pa su govorili da je ok.
Sve u svemu ja sam ipak veceras zakazala UZ kod drugog dr, i sve molim boga da mi kaze da je moj bebac u redu...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 8:44:23   
mirkam
Dobro jutro drugari.
Samo da vam javim da sam sinoc bila kod drugog dr i da su mjere bebe potpuno drugacije.Izmedju ostalog po ovom dr BPD nije 104 nego 95!
Covjek je vidio koliko sam uplasena i pola sata je sve mjerio po nekoliko puta. Rekao mi je da je sve u najboljem redu, da beba stvarno ima malo vecu glavu ali da je sve u granicama normale i da nema razoga za brigu.Nemate pojma koliki kamen mi je pao sa srca!
Da li je moguce da razliciti UZ imaju tolika odstupanja??!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 8:57:22   
serpica
Mirkam meni nisu rekli da ima vecu glavicu ali sam ja ipak pitala dr zasto bebe kad se rode imaju nekako vecu glavu u odnosu na telo? Moj dr mi je to ovako objasnio,da se na samom pocetku trudnoce prvo razvija glava,a onda iz glave izlaze svi ostali delovi tela,grubo zvuci ali ima logike,bice to sve ok ne brini.
evo mojih mera sa okruglo 36 nedelja
BPD 97,1mm
HC 347,2mm
AC 345,6mm
FL 75,5mm
TT 3800gr
svi ovi parametri odgovaraju za 40 nedelju i rekli su mi da ce bebaa biti preko 4,5kg a on se rodio sa 3600gr vidis koliko UZ gresi.Pozdravljam te,ne brini

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 9:01:04   
jole82
mirkam super!
Bitno da je sve je ok i da si se smirila..Moguće je veoma da su različite mere. To u mnogome zavisi od "oka" posmatrača tj. doktora..Mere su u milimetrima i treba veoma precizno na uz postaviti kontrolne tačke kako bi aparat lepo premerio..
Pisala sam već sto puta..u 9. mesecu mi se sticajem okolnosti desilo da sam za nedelju dana bila na 3 pregleda..i svaki dr je video različito..prvo mi je beba na drugom pregledu "porasla" a na sledećem se "smanjila"..a na dan porođaja mi je rađen uz beba procenjena na 55cm i 3800..a rodila je tog dana sa 51cm i 3350...eto samo npr dužina se računa na osnovu dužine butne kosti i ako se omane milimetar eto ti rezlike u celoj dužini bebe...tako je i za BPD i težinu koja se računa formulom na osnovu nekoliko parametara..i svugde omali za malo...i eto razlike...


Pridruži se ostalim trudnicama u temi Trudnice-Treće tromesečje, a naravno i na ostalim temama vezanim za trudnoću imamo ih puuuno...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 7.12.2013 9:02:10 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here