|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 9:15:28   
Maslacak15
Zene drage opustite se user posted image Ultrazvuk je samo pomagalo za neku okvirnu procenu. Narocito pred kraj trudnoce mere ne treba uzimati za ozbilno jer je jako tesko meriti i dobiti dobar ugao posto je beba vec jako velika. A onda ima jos faktora koji mogu da uticu, kolicina plodove vode masnih naslaga majke itd... Taj BDP se izmeri kao precnik glave tako sto se sondom glava prikaze na poprecnom preseku pa se onda povucelinija od uha do uha. Aako je greskom ispitivaca porecni presek malo iskrivi samim tim ce BDP merenje da odstupa.
Kod mene je u obe trudnoce bio obrnut problem. Bebe su do 30 te nedelje cenjene kao jako krupne, da bi onda pred kraj glasilo, pa i nije tako strasno bice prosecne. Srecom ja nisam poverovala u tu procenu a ni lekari. Deved dana pred carski rez sa starijim sinom, kompjuter je izbacio procenu 3 450 a rodjen je sa 4 345!! Kod mladjeg je bilo jos drasticnije. Manje od 24h pre drugog porodjaja doktorka je ultrazvukom izmerila samo 3200 !! , u i sta ni sama nije verovala na osnovu klinickog iskustva ( manuelno napipavanje stomaka) pa je u izvestaju napisala klinicki pre 3 800-3900 . Ona odokativno nije mnogo omanula, malisa je rodjen narednog jutra sa 4065. Najvaznije da je ovako sve ok, da se bebe normalno razvijaju i da prate neki svoj trend a vaganje na ultrazvuku je stvarno jako jako neprecizna stvar. Da ne davim sad sitnicama, tabele su napravljene za prosecnu decu. Sitnije bebe su cesto precenjene a krupne podcenjene....

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 10:20:20   
mirkam
Hvala cure na lijepim rijecima.
Jole82 ima mene po malo na svim temama, virnem svuda, nego mi je ovo u poslednje vrijeme bila preokupacija, sta cu prva trudnoca, dugo cekana, pa strah oko svega. Al uz vasu pomoc sad je lakseuser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 10:27:49   
jole82
Zato smo tuuser posted image
A ti slobodno piskaraj po raznim temama...navela sam ti Treće tromesečje..tamo ti je uvek zabavno..svi "kukaju" pred poroođaj, kome se šta jede, jel su spremne torbe... mere jel ima kontrakcija, pričaju o svemu i svačemu...a ako ti neka tema padne na pamet najbolje pitaj njih one će te uputiti gde da tražiš što te zanima vezano za preglede i porođaj..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 12:26:01   
mirkam
A na kojoj temi se prica o tome kad je ko poceo da kupuje prve stvarcice za bebu? Nisam nasla to...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.12.2013 13:10:46   
jole82
Evo ti čitava lista
Šta mi treba za novorođenče
Sve možeš naći Gore u padajućem meniju - ZATRUDNJIVANJE, TRUDNOĆA, BEBA, DETE
idi redom gde te zanima, pa ćeš naći svaštauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.2.2014 23:15:40   
Torbica
Ovo je jako vazno KO gleda i procenjuje!
Za prvo dete mi je dr promasio 800 gr, dan pred porodjaj! Rece mi 3600 a beba imala 2740 gr. Tog sam brzo promenila naravno, igrom slucaja porodio me je drugi dr koji je postao moj i doneo mi na svet i drugo dvoje. <3
A za drugo i trece je taj moj najdivniji dr na svetu pogodio ma neverovatno. Za Djoleta mi je rekao da ce biti malo jace 3 kg i rodio se sa 3240 gr, a za Davida da ce biti malo jace 3.5 kg i rodio se sa 3540 gr.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.2.2014 8:40:11   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Jeltje


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam danas bila kod drzavnog dr na UZ, sve ok, i ona je procene da je beba 1100g. Danas me bas muci kasalj opet, al sam skopcala da je nasa pedijatar izgleda u pravu kad tvrdi da kad je magla pogorsa se kasalj.


NM, bas sam se malo zabrinula, jer sam videla da je tvoja beba 1100gr, a ti si 27 nedelja, a moja beba je 1025gr, a ja sam 29 nedelja...Nadam se da je to ipak sve ok user posted image


IZVORNA PORUKA: VKaja


IZVORNA PORUKA: Jeltje

NM, bas sam se malo zabrinula, jer sam videla da je tvoja beba 1100gr, a ti si 27 nedelja, a moja beba je 1025gr, a ja sam 29 nedelja...Nadam se da je to ipak sve ok user posted image



E ovoga se secam kada sam nosila sina, i dr mi je rekao da ni jedan uz ne moze sto posto da izmeri bebinu velicinu i da je to onako okvirna cifra! A i nisu sve bebe zacete tacno 14ti dan ciklusa, a i zavisi koliki su roditelji itd. ;) sve je to ok.. ne brini!! Bebac ti je veliki user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeltje

VKaja....hvala ti. user posted image Rece mi i dr da je to uredu, nego, ja se setih da je beba od NM manja po nedeljama, a krupnija po tezini....pa mi je to unelo crv sumnje...Mada, ja ne bih ni volela da mi beba bude mnogo velika na porodjaju...od 2700-3000gr i dovoljno user posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Jeltje

NM, bas sam se malo zabrinula, jer sam videla da je tvoja beba 1100gr, a ti si 27 nedelja, a moja beba je 1025gr, a ja sam 29 nedelja...Nadam se da je to ipak sve ok user posted image

Draga, ja i moja deca nisu ti merilo. Ćerka u tom periodu bila 1300g, sin 900g, a rođeni sa 4250g odnosno 4260g. A čisto sumnjam da želiš toliku decu da rađaš.user posted image


IZVORNA PORUKA: VKaja

Jeltje, moj mali je imao 3650 kada se rodio i imala sam bas lak porodjaj.. oko 2 sata sam bila u boxu, ma porodjaj za pozeleti! A rekli mi u Visegradskoj na poslednjem UZ sa njim da je jako krupna beba.. hmmm ovo je normalna kilaza, oni racunaju dosta krupnom sve preko 4kg, eto ti prve greske oko mere preko UZ. i bolje da bebac bude manji, oni bas brzo rastu i napreduju!

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: VKaja
A rekli mi u Visegradskoj na poslednjem UZ sa njim da je jako krupna beba.. hmmm ovo je normalna kilaza, oni racunaju dosta krupnom sve preko 4kg, eto ti prve greske oko mere preko UZ.

Sad razmišljam, bolje da višerotke ćute na ovu temu.user posted image Al ajd da se nadovežem. Za ćerku na poslednjem UZ u 39.nedelji rekli da je oko 3300g, a rodila se sa 40+1 sa 4250g. Ludilo, a?user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeltje

NM i VKaja, vi ste iskusnije i znate bolje. Verovatno cemo i sve mi prvorotke posle za drugi put znati bolje i biti monogo opustenije. NM, tvoji su bas bili veeeeliki, a koliko sam videla na slikama ti uopste nisi krupna. Ja sam sigurno krupnija. Mene samo plasi to da ne bude mnogo velika beba pa da mi zato bude tezak porodjaj, ali na kraju krajeva i to je nebitno...vazno da je baba ziva zdrava. user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeltje

IZVORNA PORUKA: New Mom
Za ćerku na poslednjem UZ u 39.nedelji rekli da je oko 3300g, a rodila se sa 40+1 sa 4250g. Ludilo, a?user posted image


Auuuuuuu user posted image ....Ti ocekujes jedno, a ono skoro kilo vise...Zar je moguce da je toliko to merenje neprecizno? user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeltje

A Kaji rekli da je velika beba, a on ispao normalne velicine user posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Jeltje

IZVORNA PORUKA: New Mom
Za ćerku na poslednjem UZ u 39.nedelji rekli da je oko 3300g, a rodila se sa 40+1 sa 4250g. Ludilo, a?user posted image


Auuuuuuu user posted image ....Ti ocekujes jedno, a ono skoro kilo vise...Zar je moguce da je toliko to merenje neprecizno? user posted image

Evo teme o tome: VAGANJE BEBA NA UZ
U suštini se uzima da je preciznost plus minus 400g jer se težina procenjuje na osnovu dužine butne kosti. Al relano dok se ne rodi ne može se znati koliko potkožnog masnog tkiva ima beba.

IZVORNA PORUKA: little_one

I meni su rekli pred porod da mi je jaaaaaaaaaaako krupna beba, pa i na samom stolu za porodjaj su klimali glavom i govorili jaaaaako je krupna tesko ce ici...i na kraju 3.500 g prosjecna tezina bebe....tako da ta mjerenja mozete macku o rep i bez brige...user posted image


IZVORNA PORUKA: Mara1986

Ako ćemo već po knjigama i po u.z. da gledamo moja drugarica koja se porodila u 36 nedelji (pukao vodenjak) ona je trebala da dobije devojčicu kao 2.700 tesku i 45cm dugačku..... e pa cvrc ..... mala je bila dugačka 51 cm a tešla 3.250.... toliko o knjigama i u.z. pravilima... a i moj mali se nikada nije poklopio sa knjigama i u.z. ....user posted image po nekom pravilu bebe se do 3-4 meseca razvijaju relativno isto ( pa opet se srce čuje kako kod koga-nije to aparat pa klik i evo ga počelo) -to je bilo pametno da mi je neko tad objasnio a ne ja se traumirala samo tako... e zato su kao ta tri meseca jako bitna da se prati kako sve to raste a posle kako sve sazreva... jer kažem opet navodno od 4 meseca svaka beba se razvija invidualno i posle nekog vremena više ne može ni da se izmeri njena dužina a inače težina se meri prema butnoj kosti i veličini stomaka user posted image ... Ja da sam rođena sad u 21 veku na meni bi vršili gomilu analiza s'obzirom da sam rođena posle predviđenog termina a imala sam samo 2.550 user posted image .... pa mi ne fali ništa.... mislim jesam ja malo user posted image user posted image ali ne verujem da je zbog toga user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.3.2014 11:40:51   
Jole84
Evo mog uz od juče: 33nedelja

BPD 82,2mm 32+6
HC 290,6mm 30+5
AC 269,3mm 30+6
FL 59,6mm 30+4

EFW 1739+-261g

LMP 33+0 U/S 31+2

Dr mi je reko da beba kasni 10 dana,videćemo za dve nedelje je kontrola,baš sam se zabrinula,do sad sam imala odstupanja od 4,5 pa i 7 dana ali ipak 10ak...Vidim da ste ovde pisale da je ok do dve nedelje,ali ipak nisam mirna. S druge strane,taj UZ na klinici je krntija,dr čak ni pol još ne vidi na njemu,baš je star.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 6:41:45   
serpica
Jolence ne brini se,taj isti uz je Mod na dan porodjaja izmerio bebu 2900 a Nikola se rodio sa 3450gr tako da sigurno je greska,a i da nije bebac ti je sada po tim parametrima oko1800gr sto je sasvim normalno za 33 nedelju,u proseku ce poslednjih 6 nedelja beba da dodaje oko 200 gr nedeljno sto je do kraja oko 1200gr i po mom skromnom misljenju devojcica ce da ima oko 3kg sto je potpuno normalno,mislim da ce i ostale devojke da se sloze samnom.Ljubim te i ne sekiraj se,ako ces biti mirna idi privatno da jos jednom vidis.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 7:04:15   
daca77
Jolence, u potpunosti se slazem sa Serpicomuser posted image
Veliki user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 9:40:51   
Jole84
Hvala vam drugarice user posted image
nikako nisam mirna jer kao što znate dr je malo škrt na rečima,brine me da li se beba lepo razvija a ne kakva će da bude po rođenju,mi smo svi sitniji u porodici pa mi je to shvatljivo. Kad bude kontrola ići ću ipak privatno,ako ništa drugo bar mu je bolji UZ.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 9:45:23   
17 joka
Kumo, bice to princezica sa 3 kguser posted image user posted image blizi se vas najsrecniji dan i upoznavanje

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 9:53:56   
Jole84
Kumo user posted image da ti se vrati brzo!

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 10:20:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala vam drugarice user posted image
nikako nisam mirna jer kao što znate dr je malo škrt na rečima,brine me da li se beba lepo razvija a ne kakva će da bude po rođenju,mi smo svi sitniji u porodici pa mi je to shvatljivo. Kad bude kontrola ići ću ipak privatno,ako ništa drugo bar mu je bolji UZ.




Jole znas da bi ti dr rekao da nesto ne valja nedaj boze,budi mirna,idi privatno i videces kud i kamo razliku. Znas da je meni receno 7 dana pre porodjaja da je beba 3800 a rodio se sa 3600,zato se ne sekiraj,mazi stomace i uzivajuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 10:22:46   
Jole84
Da,sećam se Šerpi,ljubimo vas,hvala ti user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 10:28:48   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Jole84

Evo mog uz od juče: 33nedelja

BPD 82,2mm 32+6
HC 290,6mm 30+5
AC 269,3mm 30+6
FL 59,6mm 30+4

EFW 1739+-261g

LMP 33+0 U/S 31+2

Dr mi je reko da beba kasni 10 dana,videćemo za dve nedelje je kontrola,baš sam se zabrinula,do sad sam imala odstupanja od 4,5 pa i 7 dana ali ipak 10ak...Vidim da ste ovde pisale da je ok do dve nedelje,ali ipak nisam mirna. S druge strane,taj UZ na klinici je krntija,dr čak ni pol još ne vidi na njemu,baš je star.


Jole, nemoj se mnogo opterećivati. Pa bre meni je termin šetao samo tako. Prvo 12.11., pa 8.11 i na kraju se porodih konačno 20.11.
user posted image

Moja dr je govorila da je sve ok. Drugo doktor me tako naplašio, te mala te ovo te ono. Odem kod moje, kaže ona pa šta on očekuje da rodite džina (ja sam nižeg rasta). Kilaže se ni ne sećam, niti sam pitala tada. Rodila se sa 3.200 i 54 dugačka.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 10:36:48   
Jole84
Trćo hvala,baš ste me utešile user posted image oni će meni moja ženska mala ccc a baš pričam Šerpici da sam ja pošla u prvi razred sa 13 kila,jedva me primili user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.3.2014 10:41:40   
Trcosava
Ti njima reci da se otrov u malim bočicama drži user posted image

Ova moja bila žgolja kad se rodila, sad bre kao tuč teška. Zovem je balonče user posted image

user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 11:06:24   
ivaMark
Mozda ce ovo biti poduzi post

Na kontroli sa 18nedelja beba je imala sledece mere:
BPD 40,3--18n 0d
AC 123,5--17n 6d
FL 26,0--17n 6d Tu je sve bilo kako treba, mere su odgovarale nedelji u kojoj sam,

na sledecoj kontroli, 24n 6d, druga dr i drugi uz:
BPD 63,9--25n 6d
AC 171,1--22n 0
FL 41,8--24n 0d
HC 209,5--23n 1d

juce na kontroli, 28n 5d:
BDP 76,2--30n 4d
AC 233,1--27n 4d
FL 52,7--28n 0d
HC 252,7--27n 3d

Dr mi apsolutno nista nije rekla, to sam videla tek kada sam dosla kuci. Samo je glavu merila dva puta, kao nezgodan polozaj (beba je u sedecem polozaju)... Meni ovo nisu bas normalna odstupanja user posted image


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 11:34:19   
vonavoj
Ma jok,meni su mere ok,+-5dana..

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 11:39:15   
ivaMark
Von, kakvih 5 dana... odstupanja su nam i po tri nedelje...ne mislim odstupanja nego razlika izmedju BDP i HC... ne znam vise ni sta pisem

Dr mi nista nije naglasila u vezi toga. Samo kada je merila glavu da je kao nezgodan polozaj, nadam se da je zbog toga ispalo ovako.

< Poruku je uredio ivaMark -- 11.6.2014 11:42:25 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 11:51:01   
Maslacak15
IvaMark odstupa samo jedna mera BDP ili ti precnik glave. Pri tome je obim iste sasvim ok. Ili beba ima malo siru glavu sto mislim nista ne fali, svi smo razliciti ili sto je po meni verovatnije doktor nije dobro izmerio. Mozda i jedno i drugo, malo siroko lice posto je i na predhodnom merenju BDP bio malo veci u odnosu na HC ( head circumference), a i on nije kako treba izmerio pa je preterao. Narocito ako je komentarisao da je nezgodan polozaj. Mora jako dobro da se uhvati presek da bi se merilo. Ultrazvuk moze jako puno da omasi narocito pred kraj trudnoce. Mom mladjem sinu je ultrazvucno cenjen obim glave na samo 33 cm 1 dan pred porodjaj a rodio se sa obimom 36 cm 20 sati kasnije. Tako da uopste ne treba da se brines. Najverovatnije je greska u merenju BDPa.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 11:55:18   
ivaMark
Maslacak, jeste rekla da je nezgodan polozaj. Beba je u sedecem polozaju.
A moguce je i da ima vecu glavu jer je tata bosanac a i decak je user posted image
Hvala ti puno sto si se javila user posted image

Prva beba je imala obim glave na rodjenju 36cm (devojcica) i 4kg a sada je mrva prava.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 12:09:42   
Anoniman
iva, lepo rece maslacak, pred kraj se uz ne moze bas precizno meriti. meni je po uz nedelju dana pred porodjaj beba imala 3 kg, a rodila se sa 2.5.

(odgovor članu ivaMark)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 14:48:01   
mika79
Ivo nemoj mnogo da se nerviraš oko mera, moje mišljenje je da oni baš i ne mogu precizno da odrede koliko god se trudili, a i aparati bar po dz su stari.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Koje vam je lepse ime?
pisuljica

MOLIM VAS NAPISITE U KOMENTAR! ankete nisu ispravne pa ne vredi da se glasa :(

Kalina (63%)

Lorena (31%)

Korina (6%)


Ukupan broj glasova: 158

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here