|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.6.2014 23:40:23   
viking
Meni su za sina omašili ceo kilogram, za ćeru 850 g.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2014 6:50:56   
mali_mis
IvaMark ne brini se user posted image
Meni je dr omasio za 200g user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.6.2014 17:05:54   
ivaMark
Hvala vam drugarice user posted image
iskulirala sam malo. Valjda hormoni pa mi sve deluje malo strasnije user posted image
Sto ih mere onda kada uglavnm grese user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.8.2014 14:55:41   
ishler
Meni na poslednjem uz u 33 nedelji beba imala 2150,prvo dete rodjeno u 37nd 3kg 52 dugacko kao preterminsko krupno,sada se plasim prevremenog porodjaja,a ako je beba sitna bice veselo,videcemo koliko su u pravu.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.8.2014 15:43:45   
serpica
Ko sto rece Iva obicno pogrese,ne brini,imas jos 4 nedelje do kraja a tad beba navise dodaje i verujem da nece biti ispod 3kg.
meni omasili skoro za 1kg i naravno sve bilo ok.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.8.2014 16:14:44   
doktorkakristal
omasili 500 gr,i uglavnom mase ipak je to uz vise bude odokativno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: "Vaganje" beba na UZ
1.11.2014 13:38:33   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zdravo trudnice. Sto se tice velicinu bebe ja mislim da mamina genetika ima malo vise upliva jel beba raste po sopstvenom programu ( mamini i tatini geni) ali je uslovljena placentom i uslovima u materici sto je opet do majke. Kod nas je u svakom slucaju bilo tako, moji decaci su bili prilicni bumbari sa preko 4kg. Ja i brat smo isto bili +4 dok je moj mm pre bio sitan, 2 900 u terminu a njegova sestra jos manja. Samo je jedno izvesno, ultrazvuk moze ponekad prilicno da omane u proceni...Najprecizniji je za prosecne bebe od 3 do 3,5 kg velike se cesto podcenjuju a male precenjuju tako da nemojte to shvatati previse doslovce.



IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Maslacak, slazem se da moze da omane user posted image

Meni su par puta radili uz i svaki put su bile drugacije mere. Cak je jedna dr izmerila da je razlika izmedju beba 200g a one imaju po 600. Cak su imale i manje grama posle par dana user posted image Kasnije se nisam ni obazirala na mere.
Ovoj devojci su rekli da beba ima otprilike 4000g. Ona je malo sitnija e sada ne znam da li to ima veze sto je sva ziva popucala i beba jedva izvadjena.

Imam utisak da u Betaniji to rade odokativno a nece da uvaze ranije nalaze nasih ginekologa.

Inace su sestrice divne i akuserske sestre.


E sad kolio su precizni ja ne znam. To se valjda meri po dužini butne kosti, odnsno vidim da moja dr meni govori okvirnu težinu nakon što izmeri butnu kost. Pretprošli pregled je rekla oko 800 gr, na zadnjem pregledu 1200gr - pregled na 4 nedelje. Ne sećam se koliko sam ja bila dugačka na rođenju, znam da sam imala 3.600. Ana je bila 54cm čini mi se i 3200 gr

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: "Vaganje" beba na UZ
1.11.2014 14:25:17   
QueenJ
Meni su poslednji uz radili u utorak, rekli da ima 3200g. Porodila sam se u subotu, a E. rođena sa 3950g.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.2.2015 14:22:32   
soni
danas bila na UZ 29.ned...oko 1350 g

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.2.2015 11:50:28   
eca89
Meni je doktor sedmicu prije poroda, rekao da beba ima oko 4500g, ja nisam vjerovala, rek'o otkud tolika, kad ono moja bebica 4310 fulao je 190g, sto mi je rekao da uz moze pogrijesiti 200,300g gore ili dole, tako da je u mom slucaju pogodio.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.2.2015 12:15:38   
branki*
meni bas omanuli..10 dana pred porodjaj mi rekli da je beba 2900,a beba ispade 3600.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.2.2015 12:20:17   
srculence25
meni juce rekose 3400 e sad to gore dole da je dole koji gram nebi volela e sad videcemo

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: "Vaganje" beba na UZ
27.2.2015 12:33:43   
jabudic
Moja beba ima čitavih 260g user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: "Vaganje" beba na UZ
7.3.2015 17:01:25   
gale77
U 34 nedelji mi procenili 1800grama, kazu mala bebica pa videcemo kako ce ispasti.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.3.2015 6:52:36   
serpica
Meni juce na uz 27+4 tezina 1242gr

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.3.2015 14:51:39   
gale77
Sa 37 nedelje i dva dana procena uz je 2100 gr. Da nije malo za tridesetosmu nedelju?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: "Vaganje" beba na UZ
31.3.2015 17:53:11   
serpica

IZVORNA PORUKA: gale77

Sa 37 nedelje i dva dana procena uz je 2100 gr. Da nije malo za tridesetosmu nedelju?




UZ moze i da omasi i to dosta,ali cak i da je tako,ja mislim da ce do kraja beba da doda jos 500,600gr i to je taman oko 3kg sto je ok.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.4.2015 19:10:46   
Aleksandra94
Meni je ginekolog rekao da je beba teška okko 3600g...3600-3800g. Otprilike. To mi je rekao na zadnjem ultrazvuku u Domu zdravlja. U šta nisam verovala...ugojila se 20kg a da je beba toliko mala. Porodila sam se posle 6-7 dana, beba je bila 4120g. Još malo pa omašili za 1kg. user posted image
Toliko o njihovim procenama po ultrazvuku.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: "Vaganje" beba na UZ
16.4.2015 15:49:29   
janajana
Meni su pred prvi porodjaj pogodili, imala je 3kg a ja se ugojila skoro 30kg. Juce sam bila na uz i po njemu beba ima 206gr user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 10:42:37   
serpica

IZVORNA PORUKA: serpica

Meni juce na uz 27+4 tezina 1242gr




Sa 31+4 2000gr

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 12:54:17   
janajana

IZVORNA PORUKA: janajana

Meni su pred prvi porodjaj pogodili, imala je 3kg a ja se ugojila skoro 30kg. Juce sam bila na uz i po njemu beba ima 206gr user posted image

Nisam napisala nedelju user posted image po UZ 7.5 (po ciklusu 17NG) - T 206gr

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 13:16:20   
Azra_
Žene, imam jedno pitanjce. Sesti mi je termin 25.04. Uredna trudnoća. Radili su uvz pre nedelju dana, i danas ponovo. Po uvz ispada da za nedelju dana se beba nije ugojila ni gram. Da li je to normalno??? Nije nosila prošle rezultate pa je to videla tek kada je stigla kući. Sada je zabrinuta, a i ja sam.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 13:23:03   
Ivanka 75
Azra, a kolika bila beba na prethodnom UZ?
Bas cudno....

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 13:23:35   
vonavoj
Azra,ako je drugi dr merio..beba promenila polozaj .sve to utice..

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.4.2015 13:34:42   
Azra_
Ivančice, oko 3kg, nisam zapamtila baš u gram. Sad je zvala dr-a, kaže joj da ne brine i da je sve u redu. Nadam se, ali ja se baš zabrinuh.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here