|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.10.2015 15:12:09   
sana.
Imam ok pritisak bas ga merim celo vreme,ovo je drugi aparat prvi put smo bili sad na hitnoj da urade UZ ranije smo vodili trudnocu kod moje dr u domu zdravlja,a i kod dr privatno smo bili prvi put sad na UZ..

Nadam se da je ipak samo sitnija bebica,i da je sve ostalo,inace je decak mozda se od njih ocekuju da budu veci ne znam..

Nekako da docekamo sredu da vidimo sta ce reci doktor za dalje..ja se nadam da ce sve biti u najboljem redu...to mi je najveca zelja sada...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.10.2015 19:20:20   
choopa choops
Ma to je onda najvjerovatnije problem u promjeni UZV aparata. Sad kad budeš gledala na istom, vjerovatno će sve biti OK. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.10.2015 22:06:42   
serpica

IZVORNA PORUKA: sana.

Devojke imam jedan problem..ako moze pomoc..38sam ned.i juce na hitnom pregledu jer mi se pojavilo krvarenje sam zavrsila u bolnici ctg dobar,sa ginekoloske strane pregledana, nisam pocela da se otvaram...sve super zadnji Uz radjen u 34 ned,beba se uklapala u dan,eventualno je ranije bilo odstupanja u 2,3 dana..
Juce shok na Uz beba manja za oko 2ned..beba 2800gr dr uspanicen da pratimo bebin rast na svakih par dana,to je malo,uzas zivi...
Haos je napravio,za 4 dana opet da dodjem...posteljica ok funkcionise,protoci dobri,bebino srce lepo kuca...
Odem do jedine dr kojoj ne verujen bog zna koliko ,ali bolji izbor za vikend nisam imala i kod nje beba kasni po nekim parametrima i za oko 2,5ned..ona kaze da se verovatno radi samo o sitnijoj bebi...
Da li vam se desavala odstupanja na UZ u zadnjim nedeljama,uzasno sam nasikirana ne znam sta da ocekujem sl pregled...
Mozda se samo radi da ne mogu one bebice od 4,ili 3kg biti iste u ovoj nedelji..mozda se ne bi toliko brinula da dr nije bio toliko uspanicen i da nije tako reagovao kako jeste...




Mod je na dan porodjaja radila uz u porodilistu i bebac je bio po tom uz oko 2,5kg inace je bila 40.nedelja,kad se porodila posle dva sata od tog uz-a mali je imao 3400 znaci grese te kako pogotovu u kasnijoj trudnoci jer ne mogu lepo da izmere. Bice sve ok,ne brini.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.10.2015 22:46:14   
Lisa Simpson
i meni jedna žena u Frontu rekla sa su joj preko kilo omašili. beba imala kilo više pa je umesto 3 i nešto, imala 4 i nešto kila

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.10.2015 23:06:58   
madre
joj, lisa bas mi tesko u to da poverujemuser posted image
verovatno su joj rekli da ima oko 3800, a beba imala oko 4100... i jos je pitanje koliko dana pred porodjaj su joj radili taj uzuser posted image mada, ko ce ga znati?!

< Poruku je uredio madre -- 18.10.2015 23:08:19 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 7:17:36   
serpica
Madre,secas se kako su meni pricali sa Tomom pred porodjaj da je krupna beba imace sigurno preko 4kg a on se rodio sa 3600gr...moguce je sve..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 11:08:15   
Anoniman
madre meni je ista dr vodila prvu trudnocu od pocetka do kraja, isti aparat , U u 38+2 imala po uz 3323g, rodila se u 40+2 sa 4100g tako da je sve moguce, da omase gore ili doleuser posted image

(odgovor članu serpica)
  Direktna veza do poruke: 407
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 12:43:01   
Mala Elena
Sana, ne znam zasto se doktor toliko uspanicio .Moj doktor nikada nije pravio problem oko gramaze i uvek je govorio da je to sve priblizno i nikako tacno u potpunosti. Secamse u 36.i 38.nedelji rekao mi da je na oko 2800 g a rodjena za jos dve nedelje sa 3250g. .Ne brini, ako je sve ostalo u redu!
Ja idem u cetvrtak na uz, jedva cekam da cujem merice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 14:04:20   
sana.
Ne znam ja znam dosta beba da se rodile u terminu sa 2800..pa je bilo ok..

Ne znam da nije nesto precutao jer je stalno ponavljao mala beba jako,sto uzvicnika mi stavio pored te izmeerene kilaze...i u sredu ponovo na merenje da dodjem,da isprate zasto beba kasni,ne bi mene sve ovo zabrinulo da nije on sam digao paniku...

Ihh i da omasi Uz manje vise,samo da ne promase kg pa da bude manji jos za kg //user posted image

Ne znam bas mi nije svejedno,a valda da je toliko alarmanto pa ostavio bi me u bolnici valda..

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 14:23:05   
Lisa Simpson
Ne ne Madre, sećeam se odlično da je razlika bila preko kilo. Zato smo to i pričali i komentarisali. Na kraju je pitala dr kako je to moguće, a on rekao da je dole stariji taj UZ aparat. Ja sam joj rekla:Da te je od oka šacnuo bolje bi procenio.

Ja sam rođena sa 2800 i dobila ocene 9/10 u moje vreme to je bila normalna kilaža i niko nije rekao ni reč. Izašla iz bolnice sa 2600 propuzala sa 6 meseci u 9 hodala.

E sad ako je zastala sa rastom to može biti problem verovatnouser posted image

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 19.10.2015 14:25:08 >

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 14:55:54   
sana.
Ja mislim da to hoce mozda i da isprati,da vidi hoce li uznapredovati i koliko za tih par dana..ili mozda da me poradjaju,ali mogao je malo da objasni,Mozda je to..Ovako sam kao luda vec danima...user posted image

Javicu vam u sredu kako smo prosli user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 15:15:33   
Tiziana
Zavisi i od aparata na kome gledaju,a i od onog ko gleda na uz Meni su oba puta precizno rekli. prvi put par dana pred porodjaj beba merena 2,8kg, rodio se 5 dana kasnije sa 2,9kg.drugi put je uz merio bebu 3,3kg,dr rekao da nema sanse da je tolika, da je manja,ali me je gledao na nekom krs uz i zasita rodila se 250gr manja, takodje posle par dana.

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.10.2015 15:17:01   
janabons
Ako se sumnja na IUZR( intrauterusni zastoj u rastu) dr ce se sigurno detaljnije pozabaviti trazenjem uzroka, ali u ovm stadijumu dosta je sve to nezahvalno, pa se cesto i ne preuzima nista vec samo prati. NAdam se da to kod tebe nije slucaj, i da ce sve biti ok, mada i ovo nije nista strasno, prosla sam kroz to.
Bez brigeuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: "Vaganje" beba na UZ
20.10.2015 23:53:57   
sana.
Devojke hvala vam na misljenjima,sutra cemo se javiti posle kontrolice da vidite kako smo prosli..

Danas sam pricala sa sestrom koja radi u patronazi i kod nas u domu zdravlja sa trudnicama,idem u skolicu pa sam iskoristila priliku, o tome i ona misli da nemam potrebe brinuti..ali videcemo sutra na UZ koliko i kako je uznapredovala beba..

Nadamo se da je tako...pisem sutra user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.10.2015 10:05:49   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Unina mama

33+2= 2620user posted image user posted image user posted image


A meni 32+4 2300 pa sam se usfrkisala da je mnogo.

Sta ti je tada dr. rekla da je ovo ok nalaz ili da je beba naprednija?


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.10.2015 10:27:11   
Anoniman
Di to je kod doktor u dz mereno, tako da tome ne pridajem veliki znacaj, u tom peridou kod moje dr imala je 2520, mesec dana pre 1900g, a evo sada mesec dana posle kod nje 3093g, tako da ni ona , a ni ja ne ocekujemo krupnu bebu, mada videcemo samo neka se rodi ziva i zdravauser posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 416
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.10.2015 11:02:38   
Valerie
ako je verovati uz, moja beba je za poslednjih 17 dana u stomaku dobila 1050g. malo mi to zvuci previse user posted image . mada jelo se dosta iz pekare user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: "Vaganje" beba na UZ
22.10.2015 12:58:39   
sana.
Hej mi bili juce na UZ,isti aparat drugi doktor imamo 3450..ovaj je uneo nekih vise parametara od ova tri sto uzimaju u obzir i premerio,a nek se vise dogovore jedan ukida lekove drugi produzava itd,a bebac sigurno nije mogao porasti toliko za samo nekoliko dana...user posted image user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: "Vaganje" beba na UZ
22.10.2015 13:06:13   
janabons
E, pa, super za bebicu, znaci nema razloga za briguuser posted image user posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: "Vaganje" beba na UZ
22.10.2015 15:06:13   
choopa choops
ma bitno da je sa bebom sve OK user posted image , a to je neormalno da se doktori prepucavaju između sebe. Ignoriši ih.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.11.2015 11:34:27   
dijana1*
36+4, 3220 g, dr. kaze da je ok ali meni to nesto mnogo. Samo da ne bude prekrupna beba pa da moram na CR.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.11.2015 18:57:15   
madre
joj, tebi uvek mnoogouser posted image opusti se i pusti bucka da rasteuser posted image
i mi smo danas bili na UZ, 30+2, 1.750gruser posted image

< Poruku je uredio madre -- 18.11.2015 18:58:32 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.11.2015 21:23:23   
dijana1*
Madre lakse roditi ako je manja beba, ja to sa prakticne strane gledamuser posted image
moja drugarica je danas rodila bebu od 4kg i to 4-5 dana pre termina. Sva sreca pa je CR. Zamisli toliku bebu radjati prirodnouser posted image
Ako je sada 3220 a do termina ima jos 25 dana sta li da ocekujemuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.11.2015 21:47:58   
madre
prvo, moja kuma kaze da je mnogo lakse roditi bebu od 4150 nego 2900, ima oba iskustvauser posted image jer tu sve od svega zavisi!
drugo, nesto si nam postala preambicioznauser posted image ti od kako si se mrdnula iz 32ge nedelje, hoces ni manje ni vise nego da zakoracis u 41vuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.11.2015 21:53:29   
serpica

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Madre lakse roditi ako je manja beba, ja to sa prakticne strane gledamuser posted image
moja drugarica je danas rodila bebu od 4kg i to 4-5 dana pre termina. Sva sreca pa je CR. Zamisli toliku bebu radjati prirodnouser posted image
Ako je sada 3220 a do termina ima jos 25 dana sta li da ocekujemuser posted image





Di secas se da smo prosli put bile zajedno u trudnicama meni su Tomu procenili ako se secas 4 nedelje pre termina na 3850 rodio se posle dve nedelje sa 3600,pricali bice krupna beba..znas i sama da uz pri kraju trudnoce moze dosta da omasi..ne brini

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here