|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.4.2011 15:40:02   
janajana
Ne znam koliko je to merenje tacno s obzirom da kad sam radila priv. UZ bebana je bila 1800g u 31 nedelji a onda u 33 kazu da je 2000g, sto je meni prosto neverovatno bilo, i mislim da je taj sto sam radila priv. je bolji nego u bolnici user posted image
uostalom videcu za jedno 2 nedelje kad opet idem na kontrolu, ako ne odem i ranije posto mi se cini da se bebani malo zuri napolje user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.4.2011 15:44:01   
maslachak
kako god okrenes odstupanja su +- 300 - 400 gr i sve zavisi kako izmere bebu..
meni su 2.12. na poslednjem uz rekli da je beba 3800 gr,
ja je rodila 14.12. sa 3520 gr
samo se opusti i ne brini..bitno je da bebica raste i dobija na kilazi,a koliko ce biti na kraju totalno je nebitno user posted image

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.4.2011 23:07:07   
nencydrew
ma njihovi aparati za uz su potpuno različiti!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: "Vaganje" beba na UZ
8.4.2011 15:35:12   
Ognjena
Ja imam veliku dilemu jer mi je doktor privatno na UZ pre dve nedelje rekao da bebac ima 3.250 i da ce do kraja imati oko 4kg, a posto je okrenut karlicno da cu se najverovatnije poroditi na CR. To je bilo u 35. nedelji, a sad u 37. nedelji mi izmere bebu u Frontu 3.100 ?!
Sad ne znam sta da mislim, pa nemoguce da je beba oslabila za dve nedelje, uopste mi nije logicno da mi kazu manju tezinu??user posted image user posted image
Jel neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: "Vaganje" beba na UZ
8.4.2011 15:37:56   
jelenadunja
Meni su pred porodjaj slicno rekli,al kazu da nema sanse na uz da odrede tezinu,da oni to po knjigama govore,onako kako pise da beba treba da ima u odredjenoj nedelji.Meni su rekli da je teska 4kg,a rodila se sa 3260,,tako da ne znam user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: "Vaganje" beba na UZ
8.4.2011 15:55:56   
azdajica75
Meni je moja doktorka objasnila da se težina računa na osnovu niza parametara koji se očitavaju uz,pa se na osnovu kombinacije vrednosti dobija pretpostavljena težina.E sad,ako neki parametar ,ili više njih bude veći/manji od proseka za tu nedelju trudnoće  to i težina raste,tj.pada.Moja prva ćerkica je imala iznadprosečne veličine dužine butne kosti i obima glavice,i četiri doktora je UZ izmerilo težinu preko 4 kg pred porođaj,zakazali bili cr.Beba rođena sa 3350 gr.,prirodnim putem,bez ikakvih problema.
Drugu ćerkicu su mi neposredno pred porođaj izmerili na uz 3150 a rođena je sa 2950,što je u granicama normalnog odstupanja.



(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.4.2011 16:10:30   
Ognjena
Eto ti sad, pa ti budi pametna... Mene najvise strah da ne omase tezinu jer je beba okrenuta karlicno, pa da me puste da se poradjam prirodno sa tako velikom bebom... uffuser posted image
Sta mislite da li ima veze na kakvom je UZ radjeno merenje, da li ima razlike izmedju 4D i obicnog (matorog) UZ? Ili je to bas onako lutrija, pa ako ti pogode velicinu bebe-pogode?

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.4.2011 16:13:36   
Vika
Zavisi i od kvaliteta UZ, i od stručnosti doktora koja je bitnija po mom iskustvu

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: "Vaganje" beba na UZ
14.4.2011 15:21:37   
kliklik
Meni su desetak dana pred porodjaj rekli da beba ima 2.600, a rodila se sa 3.350, nisam bas sigurna da je mogla da se toliko ugoji za tih desetak dana.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.5.2011 20:22:14   
Crvenkapa85
evo na ovom sajtu se moze izracunati duzina i tezina ploda na osnovu merenja sa uz...koliko sam cula na tu foru i doktori gledaju tezinu bebe na uz

klik ovde

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.5.2011 21:07:52   
janajana
Meni su pogodili, na poslednjem uz-u imala je 3kg i rodjena je sa 3kg

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.5.2011 9:07:47   
nela79
Meni ni prvi a ni drugi put nije ni priblizno bila odredjena tezina djeteta.
Oba puta dr rece da ce beba biti teska oko 3 kg ili nesto malo preko a oba sina su mi rodjena sa 3900 user posted image . Krupne bebe ljubi ih majka, al njihova tezina nije otezala ni prvi a ni drugi porodjaj.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.5.2011 21:19:22   
zmajeva
Mislim da se uzimaju tri parametra- precnik glave, stomacic i bedrena kost da se odredi velicina bebe. Doktor premeri ta tri (tu je caka, jer u zavisnosti od bebinog polozaja zavisi i preciznost istog) i onda program racuna.

Mi smo pred ulazak u 35 nedelju imali vec 3.5 kg, a dugacki 52 cm, sto vidim da je na ovoj temi rekord, zato su mi zakazali hospitalizaciju 2 nedelje pre termina.
Glavica 95 i bedrena kost 78 kao za 39 nedelju. Danas sam usla u 36-tu.

Evo tablice, gde su prosecne velicine ova tri parametra za svaku nedelju.

BPD
AC
FL



_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: "Vaganje" beba na UZ
5.2.2012 14:21:56   
ivana70a
Ja sam trudnocu vodila privatno, UZ mi je stvarno delovao prilicno moderno,ovako kao aparat, daleko bolji od onih drndavih u Dz, celu trudnocu meni krupna beba, poslednji Uz pokazao da ima oko 4kg beba, ja vec pocela da razmisljam o carskom , reko de cu bre ovoliko prase prirodno , par dana posle toga odem u Front na merenje kukova (mojih) zbog zakazivanja epidurala i pogleda me doktorka tamo neka na UZ (neki drndavi, boze sacuvaj, jos se i ona zali kako su im aparati od pre rata) i ja pogledam u karton posle pregleda cisto da vidim sta je piskarala i pod kilazu ploda upisala 3 400gr. Reko gle ovu al je omanula, bem ti raspale UZ aparat u bolnicama,gde sam ja ovo izabrala da se poradjam... Sticajem okolnosti porodim se sutradan (7 dana pre termina) beba teska 3 400 gr user posted image ni manje ni vise, e reko svaka im cast user posted image . mada je uvek pisala na onoj slicici sa UZ sto ti daju kao +- 600gr (od procenjene tezine) ali ja to nisam izabrala da uzmem u obzir user posted image

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.2.2012 19:13:42   
Anoniman
Zadnji Uz imala 17.10, beba bila teska 3290, porodila se 6.11. beba bila teska 4100...

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.2.2012 19:24:28   
mamamikka
s prvim rekli 3kg 5 dana pred porodjaj, bio 3.65 ajde bilo blizu, a sa drugim 2 dana pred porodjaj rekli 3.200 a bio 4kg. omašili...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: "Vaganje" beba na UZ
6.2.2012 21:15:13   
isidora88
3 dana pred porodjaj sam bila na UZ i mateja je bio tezak oko 3850g(dr rekla da ce sigurno imati preko 4 kg kao i sestra u predporodjajnom kad mi je merila stomak), rodjen sa 4070guser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 17:48:32   
Figaro88
Vece pred porodjaj su rekli da ima 2800,i toliko je i imala....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 18:05:06   
Maslacak15
Ultrazvuk je najprecizniji za decu prosecne tezine. Male bebe su cesto precenjene a velike potcenjenje. Mog malog su procenili 8 dana pred porodjaj na 3 450, a rodjen je sa 4 345, znaci omasise za skoro celo kilo. Ali su procene do 30 te nedelje sve vreme govorile da je beba jako krupna. Znaci pred kraj su krenuli da grese....

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 18:57:55   
vukosava
Meni nisu ni radili. Kamo srece da jesu, postedili bi nas obe dosta problema.

Ja licno mislim da nije problem do aparata vec do softvera i toga koji podaci su ubaceni u njega. Pretpostavljam da mere odrednjeni deo tela tu pred kraj jer ne mogu sondom celu bebu da obuhvate. Pa verovatno porede mere sa nekim prosecnim velicinama drugih beba u toj nekoj populaciji. Pa recimo ako beba imalu malu nogicu ili rucicu, mozda se dobije pogresna procena. Nisu sve bebe istog oblika, daleko od toga. Slicnog jesu, ali ipak imaju razlicite proporcije. A to je dvodimenzionalno merenje ipak necega sto je totalno trodimenzionalno (zapremna bebe a na osnovu toga i njena tezina).

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 19:09:07   
Anoniman
Doktorica je nama objasnila da kako je beba veća i kako je sve tesnije u materici, teže je uzeti i adekvatne mere kako bi se dobili precizni podaci... Dakle, pred kraj trudnoće kod žena koje su sitnije,pa je i materica manja, verovatno su veće šanse da se pogreši.

Mihajlo je "vagan" 7 dana pre rođenja i bio je 2850gr, na rođenju 3000gr... I uopšte ne znam kako je uspela ovako precizno da izmeri, jer su svi na porođaju komentarisali da je mojoj bebi "baš tesno"!!! user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 19:25:01   
Maslacak15
Procene tezine su na osnovu formula u koje se ubacuju parametari BPD (precnik glave) FL (duzina butne kosti), AC (obim struka)... Naravno da je moguce da beba ima krace noge a da bude teska ili malu ili veliku glavu. Osim toga glavni problem pred kraj zaista postaje prostor. Tesko je fizicki prikazati na ekranu kompletnu glavu u dobroj ravni da bi se precizno izmerio precnik. Osim toga, na merenje uticu i koliciina plodove vode i drugi parametri i iskustvo onoga ko meri. Ali kao sto sam rekla, procena je rezultat formule a formula je napravljena za prosek. Pokazano je da ultrazvuk ima +- 10 % greske ali se zna da je za krupne i sitne bebe odstupanje vece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 19:31:18   
vukosava
Plus posto je ekran dvodimenzionalan svaka mera koju uzmu je 2D. Precnik se predvidja na osnovu njegove projekcije...A necije telo je vise necije manje okruglo... Tako da je to veoma tesko tacno apsolutno izmeriti - potpuno nemoguce...Moze se dobiti neka dobra pretpostavka...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 19:31:35   
soni
i nas su juce merili.. glavica, butna kost...

po ginekologu smo u 31. nedelji i teska beba 1750g- 1800g...ali to nije 100% tacno

citam ovde da su devojke pisale da je beba sa 1800 ili 2000g i 31., 32. nedelji krupna beba..meni je doktor rekao da je sasvim normalna i da uopste nije krupna user posted image

mojoj drugarici su rekli da je beba jako krupna i da ce mozda morati na carski rez , preko 4 kg... porodila se lagano beba bila 3250 i 50 cm dugacka user posted image

< Poruku je uredio soni -- 12.5.2012 19:39:26 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.5.2012 19:56:34   
cockic
meni je oba puta bila tacna kilaza bebe prvi put mi je rekla dva dana pre porodjaja
3500kg toliko je i imao petar kad se rodio,a lena 3300kg isto mi je rekla da ce toliko biti
teska ona kao da je vidovita user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here