RE: Nedelje i meseci u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lanus -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 8:13:48)

Pozdrav svima. Nova sam ovde i vidim da se jako lepo druzite ovde pa sam pozelela da vam se pridruzim i ako neko moze da mi obajsni neke nejasne stvari. Prosli cetvrtak sam bila kod ginekologa i UZ je pokazao da sam trudna 5+5 tj tako mi pise na izvestaju. Da li neko moze da mi kaze koliko sam trudna jer nisam bas najbolje razumela od velikog uzbudjenja. Hvala vam unapred.




branki* -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 8:58:50)

lanus,dobrodosla [sm=smiley1.gif]
to 5 plus 5 je 5 nedelja i 5 dana,znaci u 6.nedelji trudnoce si[sm=smiley1.gif]




lanus -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 9:43:21)

Branki hvala ti puno [sm=smiley1.gif]. Doktorka me malo zbinila. Posto je prvo gledala na kalendaru i rekla da bi trebala da sa u sestoj nedelji a kad je uradila UZ rekla kao beba malo kasni pa mi nista nije bilo jasno. Molim boga da je sve ok. Hvala ti puno jos jednom.




branki* -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 10:02:04)

nema na cemu[sm=smiley1.gif]uzivaj u trudnoci[sm=smiley1.gif]




lanus -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 10:25:20)

Hvala ti puno. Divna si. :-*




branki* -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 10:27:18)

imas temu razgovori trudnica,pa se pridruzi,devojke su divne[sm=smiley1.gif]




lanus -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 11:06:10)

Hvala ti puno jos jednom. stvarno si predivna i bas mi je drago sto smo se bar ovako srele.




megi85 -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 20:55:47)

Ja cure koliko znam dr Vesna Ćurić radi u Medico s klinici jer kod nje sam išla tamo dosta puta i ona je super dr i vodila mi je prvu trudnoću ali se na nju isto dosta čeka a ja sam početkom januara zvala kliniku Diva jer tamo radi dr Vesna Ećim i rekli su mi da im je prvi slobodan termin tek u februaru tako da sam ja otišla kod dr Vujića na kojeg se čeka po jedan dan a super je i kao dr i kao čovjek a i sada povremeno odem kod njega iako trudnoću vodim na KC.





lesica -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 20:59:57)

Megi85 draga, molim te da se prebaciš u temu Preporučite ginekologa, jer se već uveliko ide u off sa pričom o ginekolozima ovde. Ipak je ovo tema o nedeljama i mesecima trudnoće.

Hvala!




megi85 -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 21:14:11)

Važi Lesice u pravu si ali samo sam se nadovezala na post Dijane1 RR i tek kasnije skontala da tema nije odgovarajuća[sm=smiley36.gif]




Dragić -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (26.3.2015 22:47:13)

Uzela sam folnu, ujutru počinjem. Kod mene je u smeđoj kutijici, ćirilicom piše folna. Nadam se da nema neke razlike i rekoše mi jedna dnevno. Ako se bude dugo čekalo na dr Ećim onda ću zasigurno ići kod dr Vujića na UZ. Još jednom, hvala za sve savjete, znače mi puno. [sm=zz_inlove.gif][sm=rozica.gif]




Dragić -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:18:44)

Danas smo se malo i mjerili na našem prvom UZ [sm=nosecka.gif] Po zadnjoj M stari smo 6 nedjelja i 6 dana, a i po UZ isto. Jupi! Sve se poklapa, termin 18.11. mala škorpija. [sm=smiley36.gif] Nešto smo manji od 1 cm, što je odlično i visoko smo pozicionirani u materici, baš kao što i treba. Moj dr je zadovoljan i kaže da je za sad sve školski, kucamo u drvo. [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:20:58)

Dragic cestitam[sm=bravo.gif], meni je vtp 8.11, a U sam rodila 6.11. Pridruzi nam se u tromsecjima[sm=bravo.gif]




megi85 -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:24:47)

Evo sad vidim da si ovdje pisala detalje i super čestitam ti i želim ti školsku trudnoću a sad te očekujemo u temi Trudnice[sm=bravo.gif]




Dragić -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:31:03)

Hvala vam! Baš sam zadovoljna. Unina mama i ja ćemo u par dana da dobijemo svoje zamotuljke. [sm=nosecka.gif]Sutra ću se pozabaviti ubacivanjem tikera. Sad se moram javiti kumi, drugaricama, čekaju me kao zapete puške [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:32:44)

naravno[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] javljaj im se, pa te cekamo u tromesecjima na druzenju, redovnom[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:37:58)

Dragic, cestitam na lepim vestima!




Dragić -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (31.3.2015 21:42:45)

Jess021 hvala od [sm=smiley27.gif]




barbados -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (5.4.2015 14:12:06)

cao svima radila sam inseminaciju januara u Skoplju i na prvi UZ sam isla 18.02 beba je bila 10.7mm nakon toga sam isla 09.03 beba je porasla 31mm i zbog komisije sam isla 01.04 i beba je porasla vec 54.1mm dr kaze da je sve ok pa se i ja nadam????[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 11:33:52)


IZVORNA PORUKA: neznalica

[sm=smiley13.gif]

Malo me zbunjuju prvi nalazi sa ultrazvuka. Kako ih ginekolog posmatra?

Pra tri mjeseca nisam imala nikakve simptome osim sto mi je ciklus kasnio, ali desavalo se i ranije pa se nisam brinula prvi mjesec, a drugi mjesec mi se upalila crvena lampica i kupila sam test i bio je pozitivan, naravno odjurila sam ginekologu i potvrdila je da sam trudna.

Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.

Da li u pocetku gledaju od 0 sedmice (kada nisam bila ni trudna), a kasnije od 2 sedmice kada se beba počinje formirati? [sm=zmeden.gif]




IZVORNA PORUKA: vocicana

Evo ovako duso. Dobro nam dosla I nadam se da te vidim u [sm=nosecka.gif] temama. Ginekologu broke lunarne mesece I sednice trudnoce, koje se pocinju brojati od prvog dana tvoje poslednje menstruacije. To je ona rekla pa si se zbunila. Lunarnih brojanje trudnoce traje 42 sedmice.
A ti ako znas kada si ostala trudna, onda je jos I lakse. E drugo, verovatno termin porodjaja se racuna tako sto na poslednje menstruaciju dodas 7 dana I minus tri meseca. Ja sam zadnji ciklus imala 1.7 dodas 7 to je 8, minus tri meseca, moj termin porodjaja je 8.4.2016. Srecno



IZVORNA PORUKA: neznalica

Ma nije mi rekla nista osim trudna si 11 sedmica, a meni je jos uvijek po malo pricati sa njom na njemackom tesko (popsto sam prije par mjeseci polozila A2 nivo) i da razumijem mi je problem, a slaba je sa engleskim.

Ne znam kada sam ostala trudna nego prepostavljam po njenom racunanju oko 21.februara, a u januaru sam bila pod stresom i pola sam neke antibiotike zbog upale mokracnih kanala pa mi je zato ciklus bio poremecen i trajao mi je 6 dana (od mojih uobicajenih 7) tj. dobila sam 1.februara, a prestao mi je 6. februara.

I drugo ona mi nije racunala termin porodjaja tako sto na posljednji dan menstruacije dodas 7 dana i minus tri mjeseca, nego od zadnjeg dana menstruacije pa je dodala 7 i manje 3 mjeseca. A moj termin porodjaja je 13.novembra 2015.



IZVORNA PORUKA: mamin mish

Neznalice, kao prvi dobro nam dosla. Sto se tice termina porodjaja odredjuje se tako sto na datim pocetka ciklus dodas 7 dana manje 3 mesece. E sad koliko sam shvatila tebi su ciklusi beredovni tako da precizniji termin porodjaja mozes dobiti uz pregledom kada dr pregleda plod. Posto se tacno zna sta se u kojoj nedelji razvija.



IZVORNA PORUKA: neznalica


Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.







neznalica -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 11:44:42)

Cao svima,

jos uvijek me zbunjuje od kuda mom ginekologu 11 sedmica trudnoće po ovoj tabeli ona se nikako ne uklapa, sve se ostali podaci uklapaju pocev od 12.5. kada sam bila 12+4 sedmici?[sm=zmeden.gif]

Ranije rezultate nemam jer nisam ni znala da sam trudna...[sm=smiley13.gif]


Mogu li bebe u pocetku toliko da odstupaju u rastu i razvoju pa da izgledaju vece nego sto su?




Ana RR -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 11:59:47)

Neznalice, nedelje se određuju po dva faktora - računato od dana začeća i gledano po ultrazvuku. Kod nas na izveštajima uvek pišu obe varijante (barem je kod mene tako pisalo). Meri se veličina ploda, težina itd i po tome se dobija jedan rezultat, a po datumu menstruacije drugi. Ona ti je rekla da si u 11. nedelji a to je tada možda bilo 10+1 tj sam ulazak u 11. nedelju. Mislim da nema razloga da budeš zabrinuta.




neznalica -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 12:08:30)

E pa kod mene ne pišu obe varijante nego samo jedna po ultrazvuku. Nije mi samo rekla nego mi je dala prvu sličicu bebe na kojoj piše 11 sedmica (zato sam zbunjena).




neznalica -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 16:31:47)

IZVORNA PORUKA: neznalica

Cao svima,

jos uvijek me zbunjuje od kuda mom ginekologu 11 sedmica trudnoće po ovoj tabeli ona se nikako ne uklapa, sve se ostali podaci uklapaju pocev od 12.5. kada sam bila 12+4 sedmici?[sm=zmeden.gif]

Ranije rezultate nemam jer nisam ni znala da sam trudna...[sm=smiley13.gif]


Mogu li bebe u pocetku toliko da odstupaju u rastu i razvoju pa da izgledaju vece nego sto su?



ispravka mala... 12.5. kada sam bila 13+5 sedmici...




wivern -> RE: Nedelje i meseci u trudnoći (9.10.2015 16:54:19)

Ja ne razumem sta ti pitas, iskreno.
Dr ti je rekla da si u 11-oj nedelji, po tebi si bila u 13+5 tj 14-oj nedelji a onda pitas da li bebe mogu odstupati u razvoju i biti vece. Valjda manje ako si po tvom u vecoj nedelji nego po doktorkinom.
U principu da, mogu odstupati ali se tacno zna i koliko to odstupanje sme biti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>