|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
29.11.2011 14:34:51   
mama kukunka
Od rodjenja joj je prebivaliste na Cukarici, ali smo isli u DZ Stari Grad i UZ kukova, i na vakcine.. do dan danas joj je tamo karton... Niko nam nije pravio problem. Samo smo u porodilistu dali adresu sa Starog Grada

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Patronažna sestra
29.11.2011 14:42:36   
Sanchy
Hvala ti,to me je interesovalo  i ja sam prijavljena na Cukarici a zivim na Novom Beogradu a s obzirom da zivimo u drzavi gde su svuda redovi i papirologije za izvoz nesto mi se ne menja adresa bas sad-...

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 11:30:53   
Sesilija 83
Evo da se javim da me je jutros posetila patronazna sestra......
Strasno fina starija zena tako mi je sve lepo objasnila i ostavila neke papire da prociam, takodje i rekla sta da kupim za pupak za bebu kako i koliko,ostavila mi i mob broj da joj se javim kad se porodim da me ona upise kaze stize njima spisak ali za svaki slucaj... kaze da u mom komsiluku ima jos dosta zenica da se porode pre mene pa ce ona da svrati kad njih bude obilazila.... i tako bas sam zadovoljna sto je patronazna normalna i profesionalna zena ... toliko sam se gluposti o njima naslusala da mi je sad pao kamen sa srca.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 12:13:02   
maslackic
A zasto ovde nema nikog iz rakovice da cujem misljenja o tim patronasnim sestrama...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 12:31:15   
Anoniman
Mi iz bolnice izašli u subtu, u nedelju stiže patronažna iz dz Voždovac u Krivolačkoj, S vrata nam objasni da ona nije naša paronažna nego pošto je vikend ona je dežurna a u ustorak će nam doći naša pa nju slobodno sve da pitamo. Pomogla mm da okupa dete uzela sve podatke i brže bolje nestala. U ponedeljak nam niko nije dolazio, u utorak eto ti naše patronažne, i ona je počela još sa vrata, te leto je, te sezona godišnjih odmora, te ona drži i svoj i koleginicin reon, a mora i do dz da svrati pa ako možemo da požurimo, njoj se jaaako žuri... Nije ni okupala dete, izmerila je na kilancetu, malo nas mučila sa dojenjem, a ruke joj smrde na duvan da je meni bilo muka (iako sam godinama pušila pa nisam gadljiva na taj miris), ištipala i mene i dete i otišla, rekla da će doći nedelju dana kasnije da izmeri dete ponovo. I tako je i bilo, naredne nedelje došla, izmerila dete, profrktala nešto u znak negodovanja što imamo kartone u drugom dz i opterlijala...

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 12:35:53   
maslackic
uzas Gea... ja bas racunam na pomoc od patronazne, pogotovo oko pupka... user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 13:01:40   
Anoniman
Ja sam se samo pupka plašila, time sam bila opsednuta. Na moju sreću, kad sam uzela da bebi promenim pelenu pred otpust iz porodilišta pupak je samo izleteo kad sam odlepila pelenu! Mojoj sreći nije bilo kraja, taman su joj tamo sve lepo obradili pa sam mirna otišla kući!

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 13:09:32   
maslackic
gea, savrsena varijanta... posle koliko dana se to desilo od porodjaja? u kojoj bolnici?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 14:17:02   
Anoniman
U Frontu, porodila se u utorak a izašli u subotu (četvrti dan).

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Patronažna sestra
17.12.2011 14:24:55   
maslackic
extra user posted image mislim za pupak sto je brzo odpao user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Patronažna sestra
19.12.2011 10:52:26   
smeskicTB
da li nekog ima sa zvezdare, da mi prenese utiske o patronaznim?
do pre sest meseci sam zivela na savskom vencu i za tamo sam upoznata..ali ne znam nista o ovom domu zdravlja na zvezdari..
a posle ce nam svakako dr ici na savski venac jer znam dr.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Patronažna sestra
19.12.2011 11:41:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

da li nekog ima sa zvezdare, da mi prenese utiske o patronaznim?
do pre sest meseci sam zivela na savskom vencu i za tamo sam upoznata..ali ne znam nista o ovom domu zdravlja na zvezdari..
a posle ce nam svakako dr ici na savski venac jer znam dr.



Ne znam patronažne na Zvezdari ali smo u dz Savski venac kod Steljićke i jako sam zadovoljna.

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 262
   RE: Patronažna sestra
19.12.2011 15:38:50   
smeskicTB
gae, kod nje imam nameru dao bog i blizancice da vodim. braticina je kod nje i brat i snaja su bas zadovoljni.
pna je kao americka skola..a ona dr na m je ruska.

meni se dopada, jer sve lepo objasni.
drago mi je da si mi kucnula.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Patronažna sestra
19.12.2011 21:49:07   
crazymama
smeskic, moja patronazna je iz DZ Zvezdara, posetila me je da se upoznamo i jako mi se dopala... ne znam sta te zanima, ja ovako mogu da ti kazem da je bas ostavila dobar utisak na mene, mogu da ti dam brojeve telefona tamo i njeno ime...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Patronažna sestra
19.12.2011 22:05:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

gae, kod nje imam nameru dao bog i blizancice da vodim. braticina je kod nje i brat i snaja su bas zadovoljni.
pna je kao americka skola..a ona dr na m je ruska.

meni se dopada, jer sve lepo objasni.
drago mi je da si mi kucnula.



Sve možeš da je pitaš, sve objasni, uvek nasmejana, Nevena joj se uvek obraduje, nemamo traume od dr... Izlazimo nasmejani čak i posle vakcina... Ma skroz je super. Doduše nisam je slušala vezano za uvođenje hrane, ona je predlagala voće a mi smo krenuli sa slanim i voče još nismo uveli... Sutra ćemo kod nje na redovnu kontrolu i vakcinu...

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Patronažna sestra
17.2.2012 12:00:10   
j o e
ne znam da li je na ovo pitanje vec odgovoreno (mrzi me da citam celu temu) - da li se drzavna patronazna sestra placa? i da li standarno dolazi vise puta (vidim da je mnogima dolazila i po 7-8 dana zaredom), ili to zavisi od toga da li ima potrebe, tj. da li ja osecam potrebu da ona dodje vise puta? i da li generalno ocekuju neko cascavanje, ostaju li na kafi i sl?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Patronažna sestra
17.2.2012 12:05:32   
Mama 78
Mojaje dosla samo jednom,jer namput nije ociscen,a ona nemoze da gaca po snegu trista metra,nije placenaza to.Ostavila mi broj da je zovem ako mi nesto nije jasno.Samo zaboravih da joj kazem da za sve nejasnoce ja imam Vas i RRuser posted image user posted image

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Patronažna sestra
17.2.2012 12:33:14   
Olga75
patonazna sestra se ne placa , trebalo bi da dodje u pet poset_a odmah ( znaci pet radnih dana ), ukoliko pupak ne otpadne za to vreme onda obicno dolaze dok ne otpadne ( u nasem slucaju punih mesec dana user posted image ) i dolaze tj. trebalo bi kad beba napuni oko 3 meseca , oko 6 meseci i oko godinu dana
a to da li ces je cas_titi ili neces to je tvoja stvar , svaka ce izaci i posle isteka obavezna patronaze a cena je bila u Su oko 1000 din po poset_i ali to je ono ko babica na porodjaju oces - neces tvoja stvar
neke zene placaju babice da dodju da ih izmlazaju , da im tretiraju epiziotomiju

< Poruku je uredio Olga RR -- 17.2.2012 12:35:39 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Patronažna sestra
17.2.2012 12:39:27   
lesica
Kod mene je patronazna dosla dva puta pre porodjaja,pa nakon porodjaja 5 puta ali prve nedelje na svaka dva dana,pa sledeca dva dolaska je rasporedila na nedelju dana da bi propratila pupak i zarastanje moje rane. Onda je dolazila kada je L imala 3 i 6 meseci pa oko godinu i godinu i po dana i svaki put je donele neke prospekte o nezi dece,i neke testere kremica kupki,pelena. I ja sam je svaki put zadrzala na kafi i kolacima,i nabacila joj dve drugarice koje su je privatno angazovale.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Patronažna sestra
27.2.2012 17:07:38   
Irin@
Bilo bi divno, da su sve kao tvoja lesice. Zna li neko patronazne sestre sa Ceraka, odnosno Zarkova? Kakva su iskustva? Meni se do sada nije javila patronazna. Lesice, kada je kod tebe dosla prvi put (koji si mesec bila)?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Patronažna sestra
27.2.2012 21:36:43   
mama kukunka
ja sam na Cukarici, do je isti DZ kao cCerak.. patronazna mi je bila negde u 8. mesecu, tada mi je ostavila i svoje brojeve telfona a kad sam izasla iz bolnice, dosla je odmah sledeceg dana ( iako je bio 2. dan Bozica i nedelja) ..dolazila je jedno 3 dana vezano, pa onda svaki drugi ili treci dan, kako se dogovorimo,pa je postp pupak nije otpao do 14. dana opet dolazila 3 dana svaki dan da ga nesto presavija i podstakne da brze otpadne, kad je otpao ( 17. dana bio je vikend pa nije bila tu) dosla je prvog sledeceg radnog dana da vidi..i to je bilo to..ukupno je bila bar 8-9 puta ..i stvarno je preljubazna, fina i jako lepo sve objasnjava..
Spremila sam joj bila koverticu ( 20 eur), jer znam da je neka praksa da se dolazi ukupno 4-5 puta, a da je ona i mimo obaveze dolazila , a mogla je lepo 10. dana da me posalje na IMD ( ionako smo isli na vadjenje krvi) i da se hirurski odstrani pupak, pa ona nema obavezu..
medjutim kad je videla sta sam spremila da joj dam utrc<l je u kola glavim bez obzira..nije htela..posle mi je bilo krivo sto sam uopste davala..bolje da sam neki poklon cic za uspomenu od nas spremila...da joj Jana nacrta nesto ili bilo sta ( moje starije dete je bas zavolelo za tih 10ak puta sto je videla)..Mislila sam, ovo je Srbija, svi vole pare..a pritom se ja osecam idiotski kad terba nekog da '' castim'' ..pa jos kad ne uspem, poptuno se pogubim..

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Patronažna sestra
27.2.2012 21:45:51   
Irin@
Mnogo ti hvala na odgovoru. Mozes li mi napisati kako se zove i dati njen telefon?

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Patronažna sestra
2.3.2012 14:58:57   
Irin@
Ima li neka mama iz Zarkova i okoline da mi napise kakve su nase patronazne sestre?

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Patronažna sestra
22.3.2012 12:19:25   
New Mom
Bila mi je danas državna patronažna na upoznavanju (preselili se pa nije isti rejon kao pre 2 godine).
Vidim ja da će tu biti otaljavanja (ipak, to je drugo dete - valjda znamo i sami sve).

Svejedno sam već zvala bila moju privatnu patronažnu da nas i ovaj put obilazi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Patronažna sestra
12.11.2012 1:03:03   
Mache
Niko ne pominje patronazne sa Novog Beograda..? Kakva su iskustva sa njima? I, jos jedno pitanjce, jel' postoji mogucnost kada te zovu da ih najave prvi put da odbijes tj. da se odmah izjasnis za privatnu varijantu ili ipak moras da ih primis barem jedanput?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here