|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 12:12:33   
mihi
Meni nije trebala patronažna sestra uopšte, sve sam sama radila. Kad sam rodila starijeg sina ja sam se prijavila pre porođaja (tada je bilo tako) a ona uopšte nije došla, sama sam ga kupala od prvog dana. Kada sam se drugi put porodila prijavila sam se u porodilištu (tako je bar u Beogradu), izašla sam 6. dana od CR iz bolnice oko 2 po podne, uveče sam sam kupala bebu sama. Sutradan ujutru mi svi spavamo kad oko 9 neko zvoni ja skočim pitam ko je kad patronažna sestradošla videla da je sve ok pitala me jel mi nešto treba da okupa bebu ili.... ja rekla ne potpisala sam joj za svih 5 dana i dogovorile se da ne dolazi višeuser posted image .

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 12:53:21   
lothroniell
Meni je patronazna bila pre nekih mesec dana da me obidje... user posted image Dala mi br. mobilnog da joj pustim poruku kad god mi nesto zatreba itd... I rekla da se javim kada se porodim da dodje. Ja cu se javiti cisto radi reda, ali meni ce sve te stvari koje radi patronazna raditi mama tako da mi ova nece biti preko potrebna.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 12:54:50   
Anoniman
Mami ćeš oči da iskopaš kada ti prvi put stisne bradavicu da ti razradi mlečne kanale, a patronažnu ćeš da psuješ kada ode. user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 13:05:08   
lothroniell
Ih pa za sta drugo sluse "slatki svoji"??? user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 17:53:35   
sneza24
Od kad je nasa patronazna otisla u penziju drugu nisu zaposlili ta zena je kupala i mene kad sam se rodila.
Mi smo zvali jednu babicu koja je u penziji i ona je bila 2 dana da kupa bebu jer ja nisam imala nikakvog straha oko kupanja a i pupak je otpao jos u porodilistu tako da nije bilo potrebe da vise dolazi.Dali smo joj 10 evra,kafu,bombonjeru i pice.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:09:53   
marince1
Meni je patronaza dosla 1. put kad je David imao tacno mesec dana.
''Aha vidim snalazite se'' i otisla,kaze ima guzvu!Nije ga ni pogledala user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:27:26   
bojana87
mene interesuje da li neko zna, Zivim u Novom Sadu a prijavljena sam na drugu opštinu
da li ja imam pravo na patronazu iz NS-a?
Pitam jer mi je drugarica rekla da ako ostanem prijavljena kod mojih,da cu morati da ostanem tamo dok god patronaza dolazi,jer mi Novosadske nece hteti da dodju?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:30:55   
lothroniell
user posted image Hmmm... Ja zivim u NS mada na drugoj adresi od one na koju sam prijavljena, i patronazna je vec bila kod mene... Mislim da bi bilo najbolje da nazovez novosadsku patronaznu sluzbu i raspitas se!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:31:06   
sneza24
Moja drugarica isto zivi u Novom Sadu a prijavljena je u drugoj opstini pa joj je ipak dolazila patronazna.Dolazila je i u trudnoci da joj meri pritisak.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:39:53   
lothroniell
Mislim i ja da one obilaze sve trudnice koje zive u njihovom reonu... Ali ti ipak nazovi i raspitaj se! Trebalo bi svi domovi zdravlja da posalju spiskove trundica patronaznoj sluzbi, medjutim ne urade svi to pa patronazne i ne znaju tacan broj trunica i porodilja u njihovom reonu!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:45:36   
bojana87
hvala puno user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 22:49:26   
lothroniell
No frx! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Patronažna sestra
10.2.2010 23:57:38   
buhla
moja kuma je patronazna sestra, ona ce mi naravno dolaziti prvih dana.
one bi trebalo da ti dolaze 5 puta od kada izadjes iz porodilista i da prate pupak, zuticu... ako nesto nije u redu da te posaju kod pedijatra. medjutim one te obicno obidju 2 puta, pozovu cisto nekad da pitaju da li je sve ok. meni je plan da taj prvi dan, tj prvo jutro, dodje ta iz doma zdravlja cisto da bi uzela podatke sto zbog mene, sto zbog njih pa da na dalje mi dolazi kuma.
e da, i one imaju obicaj da pitaju da li imate privatno patroznu sestru, a neka se cak i ponudi da ti dolazi privatno!!!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 0:21:50   
Mivica
Uh, grrr!!!

Prvi put je došla dan pošto sam izašla iz porodilišta-iskreno, ništa nije imala da radi, beba okupana, pupak otpao, ja dojila, pa je uzela da ga presvuče user posted image . Mislim, stvarno treba biti stručan za to.

Drugi put je došla posle 5 dana i pošto sam ja u tom trenutku dojila bebu, sela je da popije kafu sa mojom svekrvom, da me ne uznemirava user posted image . Uvalila nam se dva sata i, kao i prvi put, drobila nešto o svojoj deci.

I to bi bilo to. Super, što se mene tiče, jer uopšte nemam nameru da ispijam kafe sa nekom ženturačom, a da joj neko još i plaća za to.

Prošlog petka dolazimo Boris i ja iz šetnje, a svekrva me pita:"Znaš ko ti je dolazio? Patronažna!" Kao, bila je u komšiluku kod jedne trudnice, pa da svrati... Pravdala se da nije dugo radila (više od 2 godine? user posted image )-a znam da jeste. Da nije očekivala neku npr, novčanu nadoknadu za svoje dolaske? Eeee, neće se ta kod mene ´leba najesti! Mislim, ne zanima me, meni i odgovara što je nije bilo. A kada se ponovo dovuče mrcina, reći ću joj da je moje dete veliko i da mi pomoć ne treba, da ne mora da se trudi da dolazi. Možda ne baš ovako biranim rečima...user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 0:25:46   
gagana83
Ja imam lepo iskustvo sa patronoznom sestrom.Dolazila je desetak puta i to u vreme kada je nama odgovaralo.Prvi put je ona okupala bebu,posle je nadgledala.Pomogla mi je puno oko dojenja i stvarno je bila puna saveta.Mozda je razlog tome sto sam je par puta "castila".

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 9:39:12   
Anoniman
Meni nije dolazila patronažna u trudnoći, iako sam imala karton u DZ (bila sam na održavanju trudnoće). 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:01:05   
upgrade011
Ja sam skoro videla neki oglas za privatne patronazne sestre gde pise da rade i "obradu epizotomije". Nisam bas sigurna sta to znaci - da li je neko imao takvo iskustvo tj. da li joj je to bilo potrebno i sta babica u tom slucaju obradjuje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:03:34   
Anoniman
Drugarici mojoj su prskali ranu Oktaniseptom, verovatno malo gledaju kako zarasta... ništa specijalno one tu ne mogu koliko ja znam.

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:14:56   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Drugarici mojoj su prskali ranu Oktaniseptom, verovatno malo gledaju kako zarasta... ništa specijalno one tu ne mogu koliko ja znam.


Meni nije prskala ništa, ja sam je molila da gleda kako zarasta.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:28:11   
NadaR
Nama je dolazila desetak dana posto pupak nije odmah otpao !
2-3 puta ga je ona okupala ,onda ja i mm a ona nadgledala!
Gledala mi je i ranu ..
Sve u svemu, sjajna teta i pozitivno islkustvo!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:36:25   
upgrade011
Da li to pricate o babicama iz Doma zdravlja ili privatnim?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:39:01   
Anoniman
Ja sam rekla za državnu patronažnu (ovo za drugaricu).

Meni privatna nije imala šta da gleda, ja sam na CR porođena.

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:49:29   
sneza24
IZVORNA PORUKA: upgrade011

"obradu epizotomije"

Nema sta tu da se obradjuje eventualno da ti nasprica ranu sto moze bilo ko da odradi.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Patronažna sestra
11.2.2010 13:57:21   
Leki 77
Meni je dolazila patronazna sestra dok Igoru nije otpao pupak, dakle nekih 15-tak dana po izlasku iz bolnice. Iz bolnice sam izasla u cetvrtak, ona je dosla u petak, pa u subotu, pa svaki dan sledece nedelje i 3x nedeljno druge nedelje i jos jednom u ponedeljak, tj. na dan kada je i otpao pupak. Samo ona ga je kupala dok mu pupak nije otpao. Mnogo mi je znacila, veoma prijatna zena iz lokalnog Doma zdravlja. Dala mi je i svoj broj telefona da je zovem u bilo koje doba dana ili noci ako treba. Pomagala mi je i oko dojenja prva dva dana dok se nismo uhodali. Bas se angazovala. Ranu mi nije gledala, a nisam je ni pitala, posto je to kod mene sve super proslo.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:11:48   
okacvuk
Zdravo drustvo:)

Posto je meni ovo prva trudnoca zanima me kada se prijavljujete za patronaznu sestru (drzavnu)?
Da li je to neposredno pred porodjaj ili mogu i sada ...?
Hvala unapred

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here