|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:25:55   
Anoniman
Prijavljuje? Mislim da ne treba da se prijaviš. Ako vodiš trudnoću državno, oni jave patronažnoj da te obiđe u trudnoći, a nakon porođaja, patronažna se pojavi... neko joj već javi (dal porodilište, ili već neko nadležan za to). 

(odgovor članu okacvuk)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:28:15   
*Alexx*
Mislim da možeš da se prijaviš u svom DZ, pa da patronažna dođe da te obiđe pre porođaja. Ja nisam to uradila. Nama su uzeli podatke u porodilištu, i patronažna je došla jedan dan nskon što smo došli kući.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu okacvuk)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:41:04   
okacvuk
Cini mi se da sam u cekaonici videla neku kutiju gde ubacujes prijavu za patronaznu sestru.....moracu da pitam doktorku sledeci put.....
Da li se taj dolazak placa isto kao kod privatne ili to pokriva zdracstveno osiguranje?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:44:29   
*Alexx*
Ne plaća se, to ulazi u osiguranje. Mada je "praksa" da častiš patronažnu, ali kad se porodiš - ja se od toga ježim, ali je mm dao 1000 din user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu okacvuk)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:51:31   
Anoniman
Ja državnoj nisam dala ni din, ali ona ništa nije ni radila, došla je kada je Luka imao preko mesec dana, pogledala mu pišu i rekla da ne prevlačim kožicu (hvala joj, zbog toga je preživeo traumu čupkanja kožice), i davila nas još neko vreme dok nisam rekla "Sada nas izvinite, ali ja imam posla, a Luka će spavati!", posle je došla još jednom, ispratila sam je na isti takav način. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 20:58:03   
okacvuk
Iskreno i ja se jezim od placanja sestrama, doktorkama...i uopste drzavnim sluzbenicima.
Moj dragi vec planira da casti sestre i doktore na porodjaju....ja mu kazem da nema potrebe ali on je misljenja da se valja..hmmm...
U svakom slucaju hvala na odgovorima....proverici ja jos jednom u domu zdravlja da bi bila nacisto sa tim.
POZDRAV


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:40:37   
Anitaaa
Ja sam izašla u ponedeljak iz bolnice a patronažna je prvi put došla tek posle tri dana.Nisam znala kako se stavlja široki povez koji se nije stavljao u Frontu i baš sam se namučila oko svega i oko pupka i kupanja...strašno

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu okacvuk)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:44:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ja sam izašla u ponedeljak iz bolnice a patronažna je prvi put došla tek posle tri dana.Nisam znala kako se stavlja široki povez koji se nije stavljao u Frontu i baš sam se namučila oko svega i oko pupka i kupanja...strašno


a sto se to desilo? zar ne treba da dodje odmah sledeci dan? user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:46:52   
micketta
i koga alarmirati ukoliko ne dodje odmah sledeceg dana? dom zdravlja? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:47:43   
Anitaaa
Treba ali eto nije došla.Mi smo zvali da pitamo zašto niko ne dolazi i oni rekoše da ne znaju pa smo ponovo davali adresu ali je eto ova došla nakon 3 dana.
Pa je ta posle nekoliko dana slomila nogu pa je zamena umest sutradan došla tek posle 5 dana mada to nije bilo strašno toliko pošto sam već naučila sa malim


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:49:35   
micketta
kakve stoke!! grrrr! posle 5 dana mi ni ne trebaju
koga si zvala? dom zdravlja?

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:50:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Treba ali eto nije došla.Mi smo zvali da pitamo zašto niko ne dolazi i oni rekoše da ne znaju pa smo ponovo davali adresu ali je eto ova došla nakon 3 dana.
Pa je ta posle nekoliko dana slomila nogu pa je zamena umest sutradan došla tek posle 5 dana mada to nije bilo strašno toliko pošto sam već naučila sa malim



meni se cini da je za ovaj slucaj kriva konkretna sestra a ne DZ ???
uh, bre..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:51:31   
Anitaaa
Zvali smo Narodni Front ja mislim.Ne sećam se mm je zvao,pošto smo tamo davali adresu na koju je trebala da dodje patronažna.Da se razumemo stvarno je bila fina ta devojka prva što je dolazila.Samo da je došla odmah sutradan bilo bi odlično

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:52:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Zvali smo Narodni Front ja mislim.Ne sećam se mm je zvao,pošto smo tamo davali adresu na koju je trebala da dodje patronažna.Da se razumemo stvarno je bila fina ta devojka prva što je dolazila.Samo da je došla odmah sutradan bilo bi odlično


joj anitaaa shvatam da je bila ok ali meni se cini da ce da mi znaci najvise taj prvi dan...
ako ja sama izdrzim do treceg...pa ne  mora ni da mi dolazi...
valjda je najefektnije da dodje prvog dana zaboga...
o svasta

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:56:08   
micketta
pusti ti to 'bila fina'
zamisli da ti u svom poslu zakasnis nesto vazno 3 dana. ne bi se bas lepo provela, zar ne?
uhh breeee, jebem ti drzavu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:56:11   
eugenija
Meni je došla tek sutradan, bio je petak, pa nije radila subotu i nedelju i došla je u ponedeljak. Dva dana znači! Nije mi ništa pokazala, samo je čistila pupak bebi.

Moja dobra drugarica je tih dana dolazila i ne znam šta bih bez nje. Kupala je Vika svaku noć, mnogo mi je pomogla oko dojenja i svega ostalog.

< Poruku je uredio eugenija -- 22.2.2010 23:58:42 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Patronažna sestra
22.2.2010 23:59:04   
Anitaaa
Ma znam i meni je bilo užasno teško al nisam mogla da se ubijem.Srećom nešto sam malo zapamtila kad su nas spremali za izlazak iz porodilišta o tom širokom povijanju pa sam se snašla nekako a pupak sam sama kapala jodom i lepila sterilu gazu iako mi je ta patronažna posle rekla da se sada pupak uvija trakom a ne nalepljuje se ta četvrtasta gaza.Ja joj rekla da je onda ranije trebala da dodje pa da radi kako treba

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Patronažna sestra
23.2.2010 0:14:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ma znam i meni je bilo užasno teško al nisam mogla da se ubijem.Srećom nešto sam malo zapamtila kad su nas spremali za izlazak iz porodilišta o tom širokom povijanju pa sam se snašla nekako a pupak sam sama kapala jodom i lepila sterilu gazu iako mi je ta patronažna posle rekla da se sada pupak uvija trakom a ne nalepljuje se ta četvrtasta gaza.Ja joj rekla da je onda ranije trebala da dodje pa da radi kako treba


joj bre stvarno..ebem ti drzavu...
meni bi bas zbog pupka bila frka..sve ostalo...snadjes se nekako...
pa i taj povoj, nekako da izguras ...
ali pupak..user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Patronažna sestra
27.4.2010 20:22:34   
Tina87
Danas prepodne me je posetila patronazna sestra... Bas sam se cudila jer sam samo 17.nedelja.
Sestra je mlada,simpaticna,sto mi se svida,i ima dete od godinu dana. Barem nije zaboravila kako je biti trudna... :) Lepo smo se raspricali. Ostavila je tel broj,mogu da je zovem bilo kada,kad imam neko pitanje. Pre porodaja ce jos jednom doci,a posle ako sam dobro razumela jos 5dana.
Istinu da kazem,ja sam se bojala od drzavne patronaze,jer nisam nista dobro cula o njih...
Naprimer kod kume je isla patronaza u 8 mesec,bila je gruba,stara(>50),u sve uturila nos(kupatilo,kuhinja-zasto ovako,zasto onako),kada je najzad otisla moja kumica se rasplakala... :(
Posle porodaja je bila 2 puta,opet je iznervirala,pa onda su sestri rekli da vise ne dolazi kod njih.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:21:53   
bebablue
Ako moze jedno pitanjce za novosadjanke, tj. mozda nekog ko je sa Novog Naselja, da li ima iskustva sa patronaznim sestrama iz DZ i kojim, kao i kakva su iskustva, a mozda i ako ima da preporuci na pp, neku privatno, jer ne znam kako da dodjem do podataka o privatnoj patronazi?
Hvala unapred i  user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu okacvuk)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:47:09   
liliana
Mene je patronažna užasno nervirala!!! Samo mi je smetala sa svojim glupim pitanjima: "zašto ovo ovako, zašto ono onako?" Užasavalo me je to što se ne izuva kad ulazi u kuču-pređe pola grada i onda mi istaba kuču u svojoj obuči. Onda sam joj skrenula pažnju-smrtno se uvredila. Onda, jednom mi je došla i nije oprala ruke, dirala je bebu po glavici, i uveče joj je (bebi) na glavi izašla ogromna bela bubuljica.Bila sam poludela!! Krasta je stajala 3 meseca detetu na glavi!!! Jeuser posted image , pa to je zdravstveni radnik!!!
Ne kažem da nema i jako dobrih i finih među njima, ali one generalno umišljaju da su važnije od doktora. Uostalom, kao i sve medicinske sestre (nek mi ne zamere neke od vas ako su iz te branše)!!!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:49:42   
bebablue
Joj verujem ti, ali opet nekad budem toliko naivna, kao da ne znam kako sve funkcionise, zato i pitam za savet moje sugradjanke oko patronazne, mene jos uvek ni jedna nije u trudnoci obisla, imam br. tel., neke 3 sto su zaduzene za moj deo grada, pa pitam jel neko ima neka iskustva, a takodje i ako zna neku dobru, privatno, kada dodje vreme, da se dogovorim i sl.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:52:58   
Lilly*
Meni je bila jako fina patronažna, mlada i puna elana, i stvarno mi je pomogla, čak i oko izmlazanja grudi user posted image Sada radi u školici za trudnice user posted image
Blue, one su podeljene prema regionima, čak i na N. Naselju, mislim na te iz DZ, za privatne ne znam, nisam imala potrebu za njom, a sigurno će se neko već javiti user posted image
Jesi li išla kod državnog ginekologa? Ako nisi, neće te  ni obići dok si trudna, tek posle porođaja, tada dobiju spisak iz porodilišta.


< Poruku je uredio Lilly RR -- 18.5.2010 18:54:41 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:54:43   
liliana
Beba, ja oko toga ne znam ništa, jer sam ja skoro celu trudnoču bila u bolnici u Beogradu. Vidi, raspitaj se kod ovih foru,mašica koje su iz Novog Sada, a nešto mislim da možeš pitat i u nadležnom Zdravstvenom centru.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 18:55:44   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Meni je bila jako fina patronažna, mlada i puna elana, i stvarno mi je pomogla, čak i oko izmlazanja grudi user posted image Sada radi u školici za trudnice user posted image
Blue, one su podeljene prema regionima, čak i na N. Naselju, mislim na te iz DZ, za privatne ne znam, nisam imala potrebu za njom, a sigurno će se neko već javiti user posted image



Znam da su podeljene po regionima, ali ja ne vodim trudnocu u DZ N.Sad, vec u Signalu, a oni ne dostavljaju spiskove patronazi, vec kazu doci ce patronazna kada se porodim, a u skolici cujem da obilaze trudnice i ja bih volela da upoznam patronaznu i vidim kakav mi prvi utisak ostavlja, a rezervno da bar znam neku privatnicu user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here