|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 19:05:47   
Anoniman
Imam ja privatnu patronažnu. Da sam državnu čekala, došla je kada je dete prohodalo... (preterujem)

Šaljem ti na pp.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 19:07:39   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Imam ja privatnu patronažnu. Da sam državnu čekala, došla je kada je dete prohodalo... (preterujem)

Šaljem ti na pp.


Toga se i bojim, da cu izvisiti sa patronaznom.
Hvala Tasho....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 19:12:22   
jelena038
meni je dolazila drzavna, ne znam da uopste ovde ima privatnih... bar nisam cula... moja je bila super. skoro sve sto znam naucila sam od nje. istina, dolazila je tri jutra zaredom i jos jednom posle sedam dana da mi skine konce i vise ne, ali ta tri jutra je ostajala po pola sata, pitala sam je sve sto me zanima, imala je super neki pristup, valjda sto je bila mladja teta. ono, obasnila bi mi sve po sistemu: ovako kazu bake, a ovako kaze nauka, ovako su pre, ovako su sad, ovako treba, ovako ne... a doduse, u nasem gradu se svako jutro rodi maksimum 15 beba, tako da patronazne stizu i dolazile bi da sam zvala i cesce. ispadne u njenom delu grada dve ili tri, ili nijedna beba dnevno... user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 19:28:53   
Anck Su Nmaun
Kod nas isti slucaj ..dosla posle 5 dana.. nije ni morala ...

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 18.5.2010 19:29:20 >

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:09:20   
Anoniman
meni je dolazila tri dana za redom i onda je preskocila par dana i dosla jos dva puta ...sa pauzama od nekoliko dana jer je htela da vidi kako pupak napreduje posto nikako nije stigao da se osusi..
mislim da zena dosta zna ali nekako..."nije mi legla"..ne znam kako to da objasnim ali nije mi prijala i nisam volela kad dodje...
ne znam zasto user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:13:50   
bebablue
IZVORNA PORUKA: OTI

meni je dolazila tri dana za redom i onda je preskocila par dana i dosla jos dva puta ...sa pauzama od nekoliko dana jer je htela da vidi kako pupak napreduje posto nikako nije stigao da se osusi..
mislim da zena dosta zna ali nekako..."nije mi legla"..ne znam kako to da objasnim ali nije mi prijala i nisam volela kad dodje...
ne znam zasto user posted image


ja sam cula vise negativnih iskustava, nego pozitivnih, bar ovde kod nas, nekako se svi snalaze sa tetkama,mamama, sestrama, a patronazne, ne znam zasto se i kaze da postoje kad ne rade svoj posao, a najbolje od svega sto sam cula u skolici, da bi trebala patronazna da obidje trudnicu bar 3 puta u toku trudnoce, i da dolazi porodilji dok bebi ne otpadne pupak.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:17:22   
Anoniman
mislim da bi mi znacila da nisam imala RR tokom cele trudnoce..
ovako...sve sto mi je rekla ja sam vec znala..
ova moja je sasvim OK i zna mnogo ali meni jednostavno nije prijala njena pojava..nije do nje..nije mi legla.

verujem da nama na RR i nisu potrebne kad u devetom mesecu procitamo sve zive teme o bebi..user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:19:39   
bebablue
Oti, sve ja citam ina rr, i dosta unapred, nadam se da cu se snaci kad dodje vremeuser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:22:25   
Anoniman
hoces babablue...veruj mi da hoces.meni jeste pomoglo sve sto sam citala...jednostavno, manje se iznenadis i sokiras i manje panicis kad dodjes u neku situaciju...

mada i ovako bi se snasla...priroda je cudo jedno!
neke stvari dodju same od sebe...



(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:24:30   
bebablue
IZVORNA PORUKA: OTI

hoces babablue...veruj mi da hoces.meni jeste pomoglo sve sto sam citala...jednostavno, manje se iznenadis i sokiras i manje panicis kad dodjes u neku situaciju...

mada i ovako bi se snasla...priroda je cudo jedno!
neke stvari dodju same od sebe...





user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 20:42:03   
*Alexx*
Moja patronažna je bila sasvim OK, došla je odmah sledeći dan. Dolazila je 5 puta, toliko dolaze, bez obzira na pupak. Ja sam naknadno platila još nekoliko puta privatnu sestru da dođe jer mi neke stvari nisu bile jasne (više se i ne sećam šta je to bilo user posted image ). Sećam se samo da mi je ona zlata vredela zato što nam je održala moralni govor, pričala nam kako da se organizujemo, pa svoja iskustva... Dizala me iz mrtvih.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Patronažna sestra
18.5.2010 23:00:56   
Dora
Meni je u Zr. došla patronažna u nedelju, dan pošto sam izašla iz porodilišta. Ja sam u subotu uveče okupala bebu pa ona nije morala. Došla devojka od dvadesetak godina i priča mi priče iz udžbenika medicinske škole koji je pisan negde 80-ih godina... I zamislite, reče mi da treba da dohranjujem bebu a ja ne znam šta ću s grudima, jedva čekala da beba počne da sisa... Pa onda saveti i da ne dužim, na kraju mi kaže da je pitam ako mi nešto nije jasnouser posted image Ok, važi.
Pošto je ona bila dežurna, dalje mi je svaki dan dolazila jedna patronažna, zaista svaka čast, tako sam imala poverenja u nju a nije bila napadna, bila je super. baš sam uživala kad dođe. Onda sam došla u NS i počela je da mi dolazi jedna ženica, uh, grrrrr, nije loša ali insistira na mnogo zastarelih stvari koje sam probala da zaobiđem... Ali nema veze, eto, trudi se vidi se da radi s ljubavlju. to je lepo.
Uh, samo da završim priču s patronažom...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Patronažna sestra
19.5.2010 8:16:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue

da bi trebala patronazna da obidje trudnicu bar 3 puta u toku trudnoce,



Da, ako vodiš trudnoću državno.

Ako je do pupka, možda meni zato nije ni došla dugo... Luki je pupak otpao u porodilištu! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Patronažna sestra
19.5.2010 8:26:18   
SUPER MAMA
Kod mene je patronazna sestra dosla odma sledeci dan od kad su me pustili iz bolnice.Prvo su zvali taj dan kad sam otpustena da mi kazu da ce doci patronazna sestra, i dolazila je svaki dando 10 dana.
Zatim je dosla na 3 meseca i na 6 meseca da me uputi kako da uvodim nemlecnu hranu.
Inace za onih 10 dana, sem sto je dolazila, ostavila mi je i mob. telefon da je zovemako bilo sta mi treba, da pitam, i to do 23h uvece mogu slobodno da je nazovem, za bilo sta.
Bogme desavalo mi se da je pozovem mnooogo puta.
Svaki put joj se izvinim sto je zamaram pa cak i kad je kuci, ali ona jednostavno mi je rekla da joj je to posao.
Tako da mi smo imali odlicnu patronaznu sestru, drzavnu da napomenem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Patronažna sestra
19.5.2010 12:30:11   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: bebablue

da bi trebala patronazna da obidje trudnicu bar 3 puta u toku trudnoce,



Da, ako vodiš trudnoću državno.

Ako je do pupka, možda meni zato nije ni došla dugo... Luki je pupak otpao u porodilištu! user posted image user posted image user posted image user posted image


Vodim trudnocu drzavno, ali to izgleda nema veze. Ja sam u Signalu, a on ne pripada DZ Novi Sad, vec je to Zavod za zdr.zastitu radnika zeleznice Srbije Beograd (tako se valjda punim imenom zovu), oni nemaju patronazu i kazu da patronazna dolazi tek posle porodjaja, jer im Betanija dostavi spisak porodilja.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 13:29:59   
dacica
da li je nekome dolazila patron.u toku trudnoce...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 13:46:15   
pepeljuga
meni juce (mada je meni skoro kraj)

ja nisam vodila trudnocu drzavno ali sada kad sam isla da vadim krv u zavod za javno zdravlje uzeli su mi podatke i posle dva dana me zvali iz sluzbe halo beba, patronazna se najavila da ce doci i juce bila.
fino je sto su to organizovali ali iskreno, pricala mi je sve ono sto vec znam, isla sam u skolicu a i da nisam, na momente sam se pitala da li stvarno misli da sam dosla do samog kraja trudnoce a da takve elementarne stvari ne znam user posted image user posted image ali dobro, to je njen posao, ja sam fino saslusala, pitala nekih par stvari koje su me jos zanimale, ostavila mi je brojeve telefona i rekla da ce me kontaktirati po izlasku iz porodilista.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 13:48:50   
Nensi*
Bas lepo,a ja te malopre u trecem tromesecju pitala da li ti je bila user posted image
Meni se moja jos nije najavila user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 15:07:48   
lanajelena
kod nas su patronazne super...dolaze sutradan cim izadjes kupaju bebe obradjuju pupcic dok ne otpadne onda dolaze svaki drugi dan da provere jer zaraslo,stvarno su divne imam lepa iskustva i sa prvom i sa drugom patronaznom...Snezo,Tanja user posted image  

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:17:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: nensi27

Bas lepo,a ja te malopre u trecem tromesecju pitala da li ti je bila user posted image
Meni se moja jos nije najavila user posted image

Meni je moja bila. Na kojoj si ti bese opstini?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:18:42   
Nensi*
Na Cukarici,Cerak...Zvala je i rekla da ce se najaviti i da ce doci,ali nema je user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:20:59   
minavb
Polako, doci ce. Nemoj da se nervoziras.user posted image Bitnije je da ti dodje na vreme posle porodjaja, ovo u trudnoci i nije tako vazno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:25:57   
Nensi*
Znam ali bas sam se iznenadila kad se javila,nisam to stvarno ocekivala,i sad mi zao sto se ne javlja...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:28:27   
minavb
Mora malo da ti udara ceznju.user posted image
Kad je mene moja zvala, mm se javio. Pruza mi slusalicu i kaze "Mislim da nas neka tvoja drugarica zeza, predstavila se kao patronazna sestra."user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Patronažna sestra
21.5.2010 19:30:15   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Mora malo da ti udara ceznju.user posted image
Kad je mene moja zvala, mm se javio. Pruza mi slusalicu i kaze "Mislim da nas neka tvoja drugarica zeza, predstavila se kao patronazna sestra."user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here