|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
24.6.2013 11:38:31   
jovana j
Zdravo Georgina! Dobrodosla na ovu dirljivu temicu user posted image

Izvini, ali ja ne mogu da te ne pitam, a kako si saznala da si usvojena i otkud tako kasno? Nadam se da nisam previse indiskretna, ali za mene su to tako normalna pitanja koja se ticu ovoga, pa covek prosto mora da pita ...

Ti si u Zvecanskoj najverovatnije razgovarala sa Jasminkom Markovic, divna zenica i meni je mnogo pomogla. Rasplakala se preko telefona kad sam joj javila da je sve bilo ok i da sam sada u kontaktu sa svojom bioloskom majkom user posted image
Elem, sta sam htela da ti kazem, ona je tebe verovatno dobro posavetovala, jer si ti verovatno tamo bila u domu, a ne u Zvecanskoj. Prvo treba da saznas u kom domu si bila, ili makar u kom gradu. Znam na primer da kod nas postoji tzv. dom koji se zove ''kolevka'', a on se nalazi u Subotici... tako da je vazno da saznas koji grad je u pitanju.
Sa koliko godina si ti usvojena? (ja sam imala 20.meseci)
Kad saznas koji grad je u pitanju, onda mozes da zoves (pronaci ces na internetu) direktno DOM. Svaki dom bi trebalo da ima nase dosijee od kad smo bili tamo. Tako sam i ja dobila fotokopije svojih papira bez problema. Ne mislim da bi trebao da bude problem da li je Hrvatska ili Bosna, ne znam nisi rekla, ali mislim da to ne bi smela da bude barijera, jer ako si tamo bila, mozda si tamo i rodjena, tako da oni ne smeju tako sa tobom user posted image Kazem mozda se prekinula veza, ne verujem da bi neko bio tako bezosecajan da zalupi slusalicu kad se o ovako necemu radi.

Pisi i dalje, bas me interesuje, sigurna sam da ces uspeti, samo malo strpljenja i puno odlucnosti! user posted image

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Georgina88)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
29.6.2013 22:59:58   
jovana j
Drage moje, Georgine ocigledno nema... user posted image Nadam se da je uspela nesto da sredi, cim se ne javlja...
Ja sam obecala pa cu i da postavim jedan odlican link za sve koji zele da stupe u kontakt na primer telefonom ili pismom, a ne znaju tacno kako, sta bi rekli, kako bi bilo... meni je jako pomoglo, bar sam se odlicno pripremila za razgovor sa njom, iako naravno da mi je bila jako frka, koliko god covek da se pripremi, bude to veoma uzbudljivo user posted image user posted image

Evo ga i link:
http://www.americanadoptioncongress.org/pdf/making_contact.pdf

< Poruku je uredio jovana j -- 29.6.2013 23:00:42 >


_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
29.6.2013 23:34:37   
ninulina
Jovana, Georgina jedan veliki user posted image od mene . Vaše me priče rasplakaše , ali divim se i jednoj i drugoj...
user posted image


Nisam usvojena , ali smo muž i ja dugo volontirali u Dječijem domu kao i u Dnevnom centru za djecu ulice, siročiće, i zlostavljanu djecu. Volim djecu i muž i ja smo odlučili jednog dana da usvojimo jedno djete iz doma... Naravno taj dan će doći tek onda kada budemo imali uslove za to, jer trenutno sada samo muž radi i živimo u zajednici sa njegovim roditeljima, babom i dedom . Željela bih da ostanem i dalje na ovoj temi jer me je sve ovo što sam pročitala dirnulo , a eto, kažem , i sama jednoga dana želim da usvojim djete . user posted image

_____________________________

16.07.2013. - 17 : 04

...''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 0:03:03   
jovana j
Ninulino dobro dosla, drago mi je da si nam se i ti prikljucila!!! user posted image
Ja sam takodje htela da usvojimo jedno dete, volela bih da rodim jos jedno, tako da imam svojih dvoje, a da trece bude usvojeno. Mada sto kazes to za uslove, slazem se, mnogo biste i bili opusteniji da znate da ste mirni sa te strane. user posted image
Vidim imas ti jos nedelju dana do porodjaja, tako da samo polako user posted image

Inace ja sam sa svojom bioloskom mamom u kontaktu, sinoc smo pricale 2 sata tel.! Na zalost ona je ostala u mom gradu da zivi, a ja sam u inostranstvu, pa se ne mozemo sada sresti, ali i to cemo se obavezno dogovoriti. Za sada se cujemo jednom nedeljno, i uglavnom se svaki put jako lepo ispricamo, deluje mi bas divna user posted image Moram doduse priznati da sam jako bila pogubljena prvih nekoliko nedelja od kad sam napravila kontakt, sada primecujem da sam polako izasla iz te faze.



IZVORNA PORUKA: ninulina

Jovana, Georgina jedan veliki user posted image od mene . Vaše me priče rasplakaše , ali divim se i jednoj i drugoj...
user posted image


Nisam usvojena , ali smo muž i ja dugo volontirali u Dječijem domu kao i u Dnevnom centru za djecu ulice, siročiće, i zlostavljanu djecu. Volim djecu i muž i ja smo odlučili jednog dana da usvojimo jedno djete iz doma... Naravno taj dan će doći tek onda kada budemo imali uslove za to, jer trenutno sada samo muž radi i živimo u zajednici sa njegovim roditeljima, babom i dedom . Željela bih da ostanem i dalje na ovoj temi jer me je sve ovo što sam pročitala dirnulo , a eto, kažem , i sama jednoga dana želim da usvojim djete . user posted image



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu ninulina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 0:09:47   
Zemunka85
Jako dirljivo. Ne smem da zamislim koliko je pitanja u vama. Jovana, ti sada imas svoju porodicu iz koje crpis snagu pa je u toliko lakse.

Ja znam dva slucajausvojenja.

Najboja drugarica iz srednje. Klinke smo bile, secam se bas sto J kaze kako smo smisljale scenarije i kako cemo do te zene i sta da kazemo kada se javi i svasta nesto...
Drugi aktuelni - u muzevljevoj porodici. Jos uvek nagadjamo zna li ili ne, a u nezgodnim je godinama za pricu

(odgovor članu ninulina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 11:32:52   
jovana j
Ja smatram da pre svega to ne treba da bude neka tabu tema, da treba o tome otvoreno da se prica, pre svega jer to nije nista sramotno ni strasno ni cudno. To je u sustini dosta osetljiva tema, a kad se stvari kriju i izbegavaju, opet kad-tad ispliva ta zelja da se sazna, da se otkrije.. user posted image Znam za price gde su ljudi u 40-im godinama, sa maltene odraslom decom, krenuli u potragu za svojim bioloskim poreklom. Svakako nije nikad kasno, ali bolje je da nije ni prerano, po meni. Jer milsim da je ipak odredjeno iskustvo i zrelost potrebna kako bi covek mogao ipak realno da sagledava i da ne osudjuje. S tacke gledista u kojoj ja imam svoje pile, ne mogu da zamislim u kakvoj situaciji bi se morao covek naci da bi bio prinudjen da ostavi svoje dete. To je ono sto samo taj ko je to morao da uradi zna. Poenta jeste da ta osoba, bioloski roditelj zapravo nikad ne zaboravi i da najcesce prizeljkuje da je dete pronadje. user posted image
Cak u velikom broju slucajeva sam kontakt telefonom bude pozitivan, tj. ljudi budu na kraju srecni sto smo ih potrazili i to je pozitivno....
Ma mogla bih pisati memoare ovde.... user posted image


_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 11:46:33   
Olga75
Jovana , nemoj se naljutiti , to sto radis je ogromna hrabrost
ja stvarno ne znam nista o tome ali mogu da razmisljam kao neko ko bi usvojio dete ili kao neko sa strane i svasta mi pada na pamet
prvo kad bih dala dete na usvajanje , to je sigurno ogroman stres ali da li bih zelale da me dete pronadje ? Tvoja bioloska majka je to htela
ali sad kao majka koja je usvojila dete : svaka temperatura , kijavica, ljubav, problem na igralistu pa dalje i ozbiljnije
ne znam nije tabu ali je vrlo osetljivo
i tako
ne znam zasto sam ovo napisala , sigurno ne da te povredim ili ne daj boze umanjim radost sto si nasla genetskog roditelja ali eto mozda ljudi koji usvoje dete ne zele da to dete nadje onog ko ga je stvorio jer je taj neko izabrao da mu je lakse bez deteta :(


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 12:02:47   
jovana j
Olga draga,

Mi smo svi razliciti. U pitanju je samo postovati odluku i zelju drugoga, a narocito svog sopstevnog (da kazemo usvojenog) deteta. Znas kako mi je lepo da procitam ili da pogledam da su usvojitelji u toj zelji podrzali i bili svo vreme uz svoje dete, koje je htelo da sazna o bioloskom poreklu! To je jako vazno, jer naravno da mogu da prihvatim da je to apsolutno nesto sto oni ne zele, pa naravno da ne zele, ali stvar je u postovanju odluke onog ko zeli da sazna svoje biolosko poreklo, jer veruj mi, ne moze covek da se odupire vecno tome... ja jesam, dobro mi je islo proteklih 15-ak godina user posted image
S druge strane, ja sam mozda i imala srecu, sto kazes, mozda ima onih koji ne zele da ih deca nadju, ne znam. Vrlo je moguce da si u pravu. U tome se upravo iz tog razloga i savetuje velika, sto veca diskrecija i to da taj ko trazi i stupi u kontakt, objasni da je u pitanju samo to da zeli da sazna neke cinjenice, najcesce zbog toga sto i sam ima dete, pa nije lose da se zna za moguca obolenja, nasledne stvari itd. Tako da bez obaveza i bez ikakvog ugrozavanja bioloskog roditelja je skroz ok. Jedino sad ako ta osoba, ne znam, nije neki zesci mozda alkoholicar, probisvet, i sl. ... to je onda druga prica.
Nisi me ni naljutila ni uvredila, zasto? user posted image




IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jovana , nemoj se naljutiti , to sto radis je ogromna hrabrost
ja stvarno ne znam nista o tome ali mogu da razmisljam kao neko ko bi usvojio dete ili kao neko sa strane i svasta mi pada na pamet
prvo kad bih dala dete na usvajanje , to je sigurno ogroman stres ali da li bih zelale da me dete pronadje ? Tvoja bioloska majka je to htela
ali sad kao majka koja je usvojila dete : svaka temperatura , kijavica, ljubav, problem na igralistu pa dalje i ozbiljnije
ne znam nije tabu ali je vrlo osetljivo
i tako
ne znam zasto sam ovo napisala , sigurno ne da te povredim ili ne daj boze umanjim radost sto si nasla genetskog roditelja ali eto mozda ljudi koji usvoje dete ne zele da to dete nadje onog ko ga je stvorio jer je taj neko izabrao da mu je lakse bez deteta :(




_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 12:09:52   
Olga75
zasto sam se plasila da sam te uvredila ? zato sto je ova prica toliko licna i osetljiva a sto kazes svi smo razliciti i razlicito percipiramo
drago mi je da te nisam povredila user posted image
rekoh vec , ja nemam iskustva , imam samo neke projekcija kao bih i sta bih i onda ne znam kako je to zvuci nekome ko je stvarno u toj prici
i evo kako god hocu da napisem ne zvuci onako kako mislim
i u pravu su ljudi kad kazu : neke stvari se ne pitaju


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 12:23:48   
jovana j
user posted image user posted image user posted image

Htela sam samo da ti kazem apropo toga sto si rekla sto sam podvukla... Zivela sam ovde u stanu sa cimerkom godinu dana. Jedno vece na tv-u je bas bila emisija o tome, ljudi traze svoje biolosko poreklo, putuju po svetu...ovde ima ljudi usvojenih iz Bangladesa, sa Tajlanda, iz Kine, Rusije, iz tako reci svih krajeva sveta. Onda smo nas dve sedele i to gledale i cimerka je pocela da komentarise i u jednom trenutku je rekla kako ona nikad ne bi mogla da usvoji dete, kako je dete to koje rodis, to je kao tvoje, to se voli najiskrenije, to je kao jedini nacin da iskreno volis dete, kad si ga ti sam rodio. user posted image
Ja je mrtva hladna pogledam onako i kazem joj: ''Jel da, stvarno tako mislis? Pa ja ne mislim, ja sam usvojena i mogu da se zakunem da mene moji mama i tata vole vise od svega, vise od sebe samih...' user posted image
Ona se tako pogubila, ne mogu da ti opisem, pocrvenela je prvo pa je pocela nesto da guta, pa kaze pa znas ovo, pa ono, pa nisam tako mislila... U principu, nisam se ja ni uvredila ni naljutila, samo to je dokaz njenog neiskustva, a elokvencije ( sto ovde nije slucaj Olga, nemoj da pomislis da na tebe mislim,dala sam ovo samo kao primer).
Tako da sam se ja od tada zarekla sama sebi , da nikad necu tvrditi da nesto znam kako bih i kako bi bilo, ako nisam i sama bila u situaciji... user posted image

IZVORNA PORUKA: Olga RR

zasto sam se plasila da sam te uvredila ? zato sto je ova prica toliko licna i osetljiva a sto kazes svi smo razliciti i razlicito percipiramo
drago mi je da te nisam povredila user posted image
rekoh vec , ja nemam iskustva , imam samo neke projekcija kao bih i sta bih i onda ne znam kako je to zvuci nekome ko je stvarno u toj prici
i evo kako god hocu da napisem ne zvuci onako kako mislim
i u pravu su ljudi kad kazu : neke stvari se ne pitaju



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.6.2013 12:27:39   
jovana j
... misleci time da kazem da smo svi razliciti, da su ljudi nekad stavljeni u zivotne okolnosti u kojima manjka i srece i pameti, situacije budu takve da mi ne mozemo to da zamislimo iz nasih tacki gledista... ne daj Boze nikome da je u toj situaciji da mora detence da ostavi user posted image


_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
6.1.2014 13:53:32   
Olga75
Jovana , draga , davno te nije bilo
nadam se da se desilo sve sto si prizeljkivala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
10.3.2015 1:47:36   
Nallee
Nisam usvojena al meni je jako to bezveze kada nekog trebas gledati drugim ocima zato sto je usvojen ko mnogo ljudi sam to primetila :( a mnogo dragih prijatelja znam koji su usvojeni i hvala bogu na lepom putu usmereni i odgajeni Svi smo mi ljudi bili usvojeni ili ne !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.4.2017 12:37:19   
emicaa
zna li iko kako se zavrsil prica o Jovani i njenoj mami?


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.4.2017 12:47:14   
Sanjica26 RR
secam se ove price, ali od 2013 se Jovana ne javlja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
30.4.2017 12:54:06   
emicaa
ja sam tek sad naisla na ovo...bas bih volila da se opet nekad javi,da nam napise u kakvim su sad odnosima


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
2.5.2017 13:35:26   
bubulence
Jovanica je bila prosle god u Srbiji. Nadam se da se videla sa mamom. Bas cu je pitati na fb.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here