|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.4.2009 16:48:42   
mihi
U novootvorenom Beogradskom porodilištu dr Dragiša Mišović svaka trudnica koja to želi dobiće besplatno epidural, bez obzira na praznik, vikend, noćnu ili dnevnu smenu.user posted image user posted image user posted image user posted image Izvor Blic on line

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.4.2009 16:51:02   
Verus
super!!user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.4.2009 16:51:19   
Verus
mihi jel ti mladji sin rodjen u BG ili u SAD?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.4.2009 18:49:10   
Natasajvc
U porodilistu dr Dragisa Misovic, jos 1996. epiduralna je bila besplatna i dostupna svakom ko je to zeleo. Svuda po hodnicima je pisalo BEZBOLAN PORODJAJ SE NE NAPLACUJE... Jos tada je bilo divno u porodilistu. U sali za porodjaje samo jedan sto i puno osoblja, babica, lekara, stazista, med. sestara. Sve vreme se osecas sigurno i dobijas odgovore na sva pitanja. Sobe su bile ciste i roze boje!!!user posted image Sestre iz laktarijuma ti nisu dozvoljavale da sama resavas problem sa nabreklim dojkama... A onda su bombardovali tako divno porodiliste...user posted image
Svu ostalu decu sam morala da rodim u NF...


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.4.2009 20:03:43   
mihi
U Beogradu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.4.2009 15:19:18   
Anoniman
Ja sam chula od drugarice da posle epidurala ostaju prilichno ozbiljne posledice....
Ona je primila epidural...a sad 2 godine posle i dalje ima strashne bolove u ledjima tako da nekad ne moze ni da mrdne....a imam 23 godine! Da li josh neko ima slichna iskustva??? I koliko je ovo mogutje da se desi?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:36:23   
Jele
Na brzinu da se javim, utekoh iz kuce na 10tak minuta prvi put posle 2 nedelje. Porodila sam se 29.03. i rodila Urosa, 4320 g i 53 cm dugackog princa. Porodjaj je duuuugooo trajao i skoro da muzu nisam na kraju rekla ''Dragi, rodila sam ti sina jedinca''user posted image ..., ali sve se to tako brzo zaboravi kad vidite svoje malo sunce user posted image . No, dosla sam 4 prsta otvorena i tako ostala narednih 8-9 sati ali na stimulaciji koju je neko krvnicki odvrnuo te sam imala uzasne kontrakcije, neobuzdane napone na 4 prsta!!! i sve to 12 sati na tvrdom stolu posto nije bilo mesta... Na kraju kada su videli da imam uzasne napone a da se ne otvaram i da ce mi puci materica, babica se smilovala i skinula me sa stimulacije i dala mi inekciju trodona da mi omeksaju grlic... No posle cele te agonije, uspem nekako da dodjem do anesteziologa i iskamcim EPIDURAL poslednja dva sata porodjaja na 7 prstiju... Ne mogu vam ni opisati tu milinu, pa to je pesma, ja sam se na kraju porodila sa osmehom. Napone sam osecala, ali je to zaista smesno. Dakle, sledeci put iskljucivo epidural ili carski, sto savetujem svima.
Inace, posto je neko pitao, epidural se daje kada si otvorena 4-6 prstiju.

Pozz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:41:52   
dunja RR
cestitam Jele, ljubim tog malog princicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:44:15   
Jele
IZVORNA PORUKA: dunja

cestitam Jele, ljubim tog malog princicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Hvala Dunja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:46:46   
Anoniman
Cestitam Jele, sve najlepse ti zelim, i uzivaj u svojoj user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:50:51   
Rivana
Cestitamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:52:49   
Rivana
velika beba ja sam se porodila pre tri meseca isto veliki bebac 4400 a dugacak 53 cm obim glave 38, i bas sam uzasno prosla ali to je sada iza meneuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.4.2009 20:56:03   
Anoniman
Bas velike bebe! A ja se namucila sa bebcetom od 2.650g i 50cm pre tri godineuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Epiduralna DA ili NE
24.4.2009 12:38:35   
jupi
DRAGE BUDUCE MAME I UVELIKO MAME,NOVA SAM NA OVOM FORUMU TEMA MI JE ZANIMLJIVA JA BIH TREBALA ZA JEDNO 3NEDELJE DA DOBIJEM BEBICU DRUGO PO REDU ALI BILO JE TO DAVNO PRE 7 GODINA KAD SAM DOBILA SINA.PRIRODNIM PUTEM SAM SE PORODILA NE NOSIM LOSA ISKUSVA NI IZ BOLNICE NI SAMOG PRIRODNOG PORODJAJA.POSTO SAM PROCITALA OD VAS KOJE SU SKORO RODILE I IMAJU SVEZE INFORMACIJE EPIDURALNE CENE SAME PROCEDURE KAKO,KOME SE PLACA,DALI SVE ZAVSAVA ANESTEZIOLOG KOLIKO SE NJEMU PLACA?SVA TA PITANJA ME MUCE JAKO BIH VAM BILA ZAHVALNA AKO NEKA OD VAS MOZE DA MI POMOGNE I KAZE.PORODICU SE U NOVOM SADU U BETANIJI AKO NEKA ZNA KAKO TO IDE SA EPIDURALNOM I KOJI JE DOBAR ANESTEZIOLOG?user posted image  

user posted image POZDRAV SVIMA VAMA BUDUCIM MAMAMA A I ONIM ISKUSNIM.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.4.2009 15:55:10   
jupi
pre neki dan sam pisala o epiduralnoj,ako bi neka majka mogla da mi pojasni detalje o ceni o nacinu nabavke,posto mi nije ostalo puno do porodjaja a porodicu se u Novom Sadu u Betaniji pa ako je neka imala iskustva da mi napise koji je dobar anesteziolog,kome da se obratim,koliko se placa.Puno zahvalna unap
                                                  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
                                      user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
                       user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jupi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2009 8:35:15   
marince1
Pridruzujem se cestitkama!!!!i hvala sto si to podelila sa nama user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.4.2009 8:52:08   
marince1
Caos zenske.I ja tvrdo razmisljam o epduralu,ali me nenako plasi to sto ce mi sve vreme nesto biti zabodeno u kicmu...ili to necu ni primetiti u tom momentu...
Nadam se da su kod nas u provinciji dovoljno strucni za to user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2009 19:56:35   
Rina
A jel zna neko sta je 'pethidine' ??! Ovde je jedan od ublazivaca bolova na porodjaju pored epidurala... E ja sam imala taj pethidine na prvom porodjaju ali nije mi se svidjao nikako ...cak sam i povracala od toga pored svih tih bolova a jela sam prethodnu noc neke spagete sa tunjevinom,paprikom i  pestom alla genovese ...katastrofa...na nos mi izaslo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.6.2009 18:10:32   
bojanka
jedno pitanje za mame koje su se skoro porodile u frontu...
sta sve treba od analiza za epidural i u kojoj nedelji idem to da uplatim....i da li mi treba uput...sve vezano za to...ako neko zna plizzz user posted image :)

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Epiduralna DA ili NE
13.6.2009 15:36:44   
Anoniman
MILJANA CE SLEDECE DA RODI POD EPIDURALOM, JA VAM VELIM user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Epiduralna DA ili NE
13.6.2009 16:47:45   
prase
IZVORNA PORUKA: bojanka

jedno pitanje za mame koje su se skoro porodile u frontu...
sta sve treba od analiza za epidural i u kojoj nedelji idem to da uplatim....i da li mi treba uput...sve vezano za to...ako neko zna plizzz user posted image :)



Za epidural ti treba neka potvrda od interniste koji bi trebalo da proveri da li ima indikacija zbog kojih epidural ne bi smela da primiš. Uplaćuje se u 38. nedelji, a može i kasnije - može čak naknadno da se plati, posle porođaja, ako u toku porođaja "smisliš" da bi ipak htela epidural (kao ja user posted image ). Cena je 12000, a koliko je meni poznato primaju samo cache. E sad, kako doći do te potvrde od interniste to ne znam. Mislim da bi trebalo da se obratiš Savetovalištu za trudnice u NF (imaš telefon na njihovoj prezentaciji), sigurno oni to rade i to ekspresno... Ostale opšte informacije o ovoj vrsti anestezije imaš isto na njihovoj prezentaciji:

GAK NF


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu bojanka)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Epiduralna DA ili NE
13.6.2009 20:01:28   
Rina
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

MILJANA CE SLEDECE DA RODI POD EPIDURALOM, JA VAM VELIM user posted image


Divno,vec mislis pozitivno user posted image Obicno se zene vec na porodjaju deru: 'nikad viseeeeeeee' user posted image user posted image user posted image

Jojjjjj i ja se razmisljam za taj epidural....ne znam....  Prvi porodjaj nisam nista bolje prosla od tebe user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2009 13:54:34   
tomic
Zakon je... nadam se da ce proci bez posledica.. Ja zaista planiram da ga uzmem..

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2009 13:57:05   
Rivana
Divno,vec mislis pozitivno user posted image Obicno se zene vec na porodjaju deru: 'nikad viseeeeeeee' user posted image user posted image user posted image



ja sam ta koja kaze nikad viseeeeeeeeeeuser posted image

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2009 14:10:23   
Rivana
Ja bih se sigurno poradjala uz epidural ali sam alergicna na lokalne anestetike zato sam morala prirodno na zalostuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here