|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2009 14:33:25   
tomic
Joj a sta cu ako i ja budem alergicna?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2009 23:40:38   
akul
porodila sam se prije godinu dana, prirodnije nije moglo, kada sam zatrazila epidural doktor mi je samo rekao- macuti tamu, stigla si do sto pa ces sad anestetik, ice sve u redu..brzo sam rodila, u 6 sam dosla u bolnici u 10 sam rodila sina, svega 4 sata su bili u pitanju ali to je to..sad sam cak i zahvalna jer posle toga su mi rekli da bolovi su nepodnosljivi kad prodze anestetik

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.6.2009 9:51:37   
tomic
To su gluposti? Kako moze da boli kad prodje sve?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu akul)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.6.2009 10:37:24   
Rina
Upravo sam se vratila sa kontrole i bas smo dugo i detaljno pricali o anestezijama...
Opet sam dosla na to da bih najradije zelela da se prirodno porodim...S obzirom da ce mi ovo biti drugi porodjaj oslanjam se na to da ce biti laksi user posted image
Prvi zna da bude...uhhh user posted image
Videcemo jos...

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.6.2009 10:38:42   
Anoniman
moja komšinica se dva puta porodila sa epiduralom i kaže da joj je super prošlo oba puta .... i da bi se mogla tako poroditi 100 puta 

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.6.2009 11:57:52   
tomic
Pa da... mene strah prirodno... Neznam koliko to prirodno boli..

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.6.2009 1:41:05   
bolice
Epidural definitivno!!!!
U Visegradskoj se ova usluga ne naplacuje ali zato ima gundjanja od strane anesteziologa ako niste pre porodjaja isli na razgovor, da se informisete sta je zapravo epidural. Znam osnovne stvari i to mi je bilo sasvim dovoljno. Vade vam krv da provere da li ste dobar kandidat za epidural, onda cekate, i cekate, i cekate rezultate koji nece sami doci. U medjuvremenu i cistacice opominjete da zelite epidural. Kada docekate anesteziologa, sto i ne mora da se desi ( ja sam imala ludu srecu jer je pre mene bio kod zene koja je radjala trojke, mislila sam da su mi sanse nikakve), onda popunjavate neki upitnik od tri lista A4 formata. Legnete na bok, sklupcate se, privucete kolena bradi, glavu savijete prema kolenima i u tom polozaju ce vam dati epiuralnu. pocinje da deluje za nekih 15min do 30 min. meni je proteklo super sto se bolova tice, tacnije sve sam osetila osim bola. Kao npr. kada vadite zub pod anestezijom. Nakon porodjaja receno mi je da sat vremena ne ustajem, mada ne znam koja zena bi i zelela da ustane nakon porodjaja. Moje iskustvo je bilo odlicno, sve pohvale za epidural ali cula sam idrugacija iskustva. Ne deluje na sve zene isto, a na neke nema efekta uopste. toliko od mene. pozdrav.

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 14:50:10   
Brand new mama
Ne znam da li odgovara temi, ali kad sam bila u Srbiji i pocnem sa ostalim trudnjacama i novim mamama pricu u epiduralu, vecina ih pocne praviti facu i kao cule su da mozes ostati nepokretan i sl.gluposti(minimalna je sansa i to bi valjda trebala ti davati anesteziju moja baba potpuno nepriucena-ovako, mogu te i za CR zeznuti-dati ti previse ili pogresnu anesteziju,ne?) Nego, nije mi jasno zasto deklarisu porodjaj bez epidurala prirodnim, kad vecini zena, trebalo ili ne trebalo, lupe indukciju? To je onda potpomognuti prirodni porodjaj ili? Mani ti takva potpomaganjauser posted image  
P.S. Ja sam za epidural, mada ovdje imam opcije i porodjaja u vodi, aromaterapije i akupunkture za umanjenje bolova(iscudila sam se ko moja baba mobilnom)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 15:21:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

aromaterapije i akupunkture za umanjenje bolova(iscudila sam se ko moja baba mobilnom)


Hajde pootvaraj teme o ovome... napiši i nama ono što znaš. Ja o tome nisam čula. user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 15:33:20   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

aromaterapije i akupunkture za umanjenje bolova(iscudila sam se ko moja baba mobilnom)


Hajde pootvaraj teme o ovome... napiši i nama ono što znaš. Ja o tome nisam čula. user posted image



Ja sam o ovome citala u knjizi ''Kupoholicarka i beba'' user posted image user posted image
Inace i ja sam provalila da su zene ovde mnooogo skepticne prema epiduralu.
Mi smo ti cudan narod,neverne Tome.
Slusala sam komentare zena(citaj-zenturaca) koje kazu da ako ne osetis bol nisi nikakva majka.
Ma mogu da me poljube u dupe!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 15:54:38   
Rina
Haha Marince, ma iglu u venu i uzivaj user posted image

Na mene bre droge mnogo lose deluju i od jointa svezeg se ispovracam ,na prvom porodjaju isto (petidin ili ti C15H21NO2) ... verovatno je epidural delotvorniji ali bas da je skroz bezbolan ..ne znam,kad se daje do 8 cm otvaranja, posle moras sama jbg-a treba to izgurati ....


(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 15:56:42   
Anoniman
Kako do 8cm? Kada ti ga stave tek si 5cm otvorena... Pa koji ti ga onda i stavljaju? 

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:05:47   
Rina
Koliko sam ja ovde informisana o epiduralu ..kada si oko 8 cm otvorena doza se puno smanjuje jer treba da ponovo dobro osetis bolove i napone za guranje,cesto traje to malo duze i vece su sanse za upotrebu pomocnih sredstava pri izvlacenju bebe pa i carski...
Ja sam se recimo napinjala skoro ceo sat i kad je to postalo vec rizicno za bebu upotrebili su vakum..opet,ogradjujem se ..nisam imala epidural vec nesto drugo sto me je malo samo 'drogiralo' i nisam punom snagom verovatno gurala ..ma nemam pojma sve zavisi i od toga u kakvom si stanju i kako ti organizam reaguje na te stvari ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:07:30   
Brand new mama
Pusti Rinu, njoj ce tek biti zanimljivouser posted image user posted image  Koliko znam da su u Holandiji u fazi skroz prirodnih porodjaja-dodje ti babica kuci, pa muzic i ona "donesu bebu na svet"...Sem naravno ako sam ne iskazes zelju da budes u porodilistu.Kakav epidural-dobijes prvonagradjenu vutru na zadnjem sajmu i uzivas...
PS.Nego, ne znam sto, ali meni pada pritisak kad sam i u blizini zapaljenog dzointa(onesvjestila se u Amsterdamu,a i u BG...)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:07:42   
Anoniman
Vidiš, ja sam shvatila da kada si na epiduralu da se kroz CTG prati kada porodilja treba da gura. user posted image Ma ko zna šta sam ja shvatila, ja sam se porodila CR-om. 

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:08:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Kakav epidural-dobijes prvonagradjenu vutru na zadnjem sajmu i uzivas...



Zezaš me, jel?

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:13:44   
Brand new mama
Meni je doktorka rekla(a vidim da su i devojke ranije tako pisale) da se osjete naponi, samo ne boli toliko.A i sto je Rina napisala, pred kraj porodjaja(kad se skroz otvoris-8,9 prstiju,otkud znam) smanjuju ti epidural ili ga potpuno "iskljucuju" . Ali, koliko sam skontala-ovdje ti sam sebi doziras epidural(kao na neko dugmence). U svakom slucaju javljam u oktobru u vezi dugmencetauser posted image user posted image
PS.Sad cu malo da "prckam" po net-u i da nadjem nesto, a i da prevedem iz ovih mojih knjizica u vezi aromaterapije i akupunkture(mislim da je vec neko pricao o porodjaju u kadi?)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:15:15   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Kakav epidural-dobijes prvonagradjenu vutru na zadnjem sajmu i uzivas...



Zezaš me, jel?


Pa vidis da su Rinu samo malo drogiraliuser posted image user posted image  Ja sam u Nemackoj, nama ne dajuuser posted image user posted image
Salim se, naravno(mada ko zna...cudni ti Holandjaniuser posted image user posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:18:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama


PS.Sad cu malo da "prckam" po net-u i da nadjem nesto, a i da prevedem iz ovih mojih knjizica u vezi aromaterapije i akupunkture(mislim da je vec neko pricao o porodjaju u kadi?)


Da, ima tema Porođaj u vodi...

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:19:26   
Rina
user posted image
Pa dobro jesu ovde s tim prirodnim stvarima preterali ali ja im sve vise verujem... Od osiguranja vec imam sve u paketu za kucni porodjaj i babica (ili sta je vec verloskundige?!!) ima osnovne stvari sa sobom tako da ako bude islo brzo mozda se i kuci porodim user posted image
I onako te sutnu iz bolnice cim stanes na noge user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:21:17   
marince1
Meni je rekla drugarica da osecas napone,ali ne osecas bol i naravno epidural deluje i kad te usivaju,sto je jako vazno!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:25:17   
Brand new mama
Nasla sam da se akupunkturom moze i indukovati porodjaj...Bojim se samo da nasi doktori u Srbiji ne krenu sa pletacim iglama u fazonu"ako se sad ne porodis-uboscu te u oko"(Tasha ce da me namlati jer sam previse neozbiljnauser posted image user posted image )
PS. I meni se svidja holandska varijanta,OK.izbace te odmah ali ti,koliko sam cula, dolazi nzena kao nasa patronazna, koja ti neko vrijeme pomaze kuci-i oko bebe i tipa, da ce da ti ukljuci ves,mozda skuva(tako sam bar bila skontala). To ti dodje kao produzeni epiduraluser posted image user posted image user posted image
PS2-Ovde je "hebamme"

< Poruku je uredio Brand new mama -- 19.7.2009 16:27:40 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.7.2009 16:36:11   
Rina
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

...dolazi zena kao nasa patronazna, koja ti neko vrijeme pomaze kuci-i oko bebe i tipa, da ce da ti ukljuci ves,mozda skuva(tako sam bar bila skontala). To ti dodje kao produzeni epiduraluser posted image user posted image user posted image
PS2-Ovde je "hebamme"

Yep,najmanje 3 sata dnevno...al ta bila vise dosadna nego od koristi samo nesto briska po kuci,ukljucuje mi masinu za dve tri pelene,budi bebu u 8 ujutru da je kupa a mi se ljuljuskali celu noc da bi zaspala ...i ne kuva samo napravi sendvice user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.8.2009 17:59:32   
nina83
Evo, da nastavim sa teme Kakav biste porodjaj zelele..
Sad sam nasla neki hrvatski med. site i definiciju epiduralne anestezije i njenih pozitivnih i negativnih strana. Procenite sameuser posted image

Definicija
Epiduralna anestezija je jedan od načina umanjenja bolova prilikom porođaja prilikom kojeg se anestezira samo dio tijela, dok je žena budna i svjesna svega. Kao i većina drugim medicinskih zahvata, ima svoje prednosti i nedostatke. Njih treba dobro odvagnuti prije odluke.

Izvođenje

Kod epiduralne anestezije ponavljano se unosi lokalni anestetik u područje oko kralješničke moždine. To prekida podražaje koji se prenose živcima maternice i porođaj prolazi bez zaustavljanja. Uspješna epiduralna anestezija pruža bezbolno svjesno stanje tijekom cijelog porođaja.
Epiduralnu anesteziju provodi anesteziolog. Ne daje se dok ne počnu trudovi. Prije početka zahvata, daje se 1-2 litre infuzijske tekućine koja se nastavlja i tijekom poroda. Žena se treba smjestiti na lijevi bok ili u sjedeći položaj s bradom na prsima i koljenima blizu trbuha. Položaj je neudoban za većinu žena.
U razini struka, na leđima, očisti se dio kože, anestezira i zatim se veća igla uvodi kroz anesteziranu kožu u epiduralni prostor kralješničke moždine (epiduralni prostor je prostor iznad dure, tvrde ovojnice kralješničke moždine). Mala cijev, kateter, uvlači se kroz tu iglu dok vrh katetera ne dosegne epiduralni prostor. Igla se zatim pažljivo izvlači, a kateter ostaje u epiduralnom prostoru tako da se može dati još anestetika. Test doza anestetika se injicira u kateter za provjeru pravilnog smještaja katetera. Ukoliko je dobro smješten, primjenjuje se prva doza anestetika. Kateter se pričvrsti za leđa i ne ometa pomicanje u krevetu niti se osjeća na leđima. Bol koja se osjeća tijekom ovog postavljanja je kratkotrajna ubodna bol ili može trajati par minuta.
3-5 minuta nakon prve doze, živci maternice postaju neosjetljivi. Nakon deset minuta to se osjeća. Kada početna doza prestaje djelovati, daje se druga doza kroz kateter. Dodatne doze daju se svakih sat do dva, ovisno o lijeku i pojedinim dozama.
Kad se dijete rodi, kateter se uklanja. Učinak anestezije obično nestaje nakon sat do dva. Nakon što prestane djelovanje anestetika, žena osjeća neugodno peckanje oko porodnog kanala.


Je li epiduralna sigurna?

Epiduralna anestezija smatra se sigurnom za majku i dijete. Postoje rizici, međutim. Porođaj se za vrijeme ove anestezije često treba dovršiti porodnim forcepsom ili drugim pomoćnim sredstvima što je dodatni rizik. Najčešća neželjena nuspojava je iznenadan pad majčinog krvnog tlaka. Pojavljuje se u 1-2% slučajeva i može biti opasan za majku i dijete.
Kad se to dogodi. Medicinsko će osoblje poduzeti hitne akcije i obično riješiti problem. Često mjerenje tlaka je potrebno nakon svake doze lijeka.


Kad se daje epiduralna anestezija i hoće li naškoditi djetetu?

Epiduralna anestezija daje se kad porođaj počne. Međutim, epiduralna anestezija može porod usporiti i oslabiti trudove. Ukoliko se ovo dogodi, može se dati lijek okistocin koji pojačava trudove. Ukoliko se da oksitocin, žena je pod pojačanim nadzorom jer taj lijek može pretjerano stimulirati maternicu i uzrokovati prejako stezanje.


Je li epiduralna uvijek učinkovita?

Ukoliko liječnik ne može s lakoćom locirati epiduralni prostor, nije moguće koristiti ovu metodu. No, to se rijetko događa. Ponekad je porod tako brz da nema vremena za primjenu epiduralne anestezije. Poneke epiduralne daju "mjestimični" učinak - jedan dio trbuha je osjetljiv, a drugi neosjetljiv.

Može li bilo tko primiti epiduralnu anesteziju?

Većina žena može na ovaj način osigurati sebi bezbolan porod. Ipak, žene koje su imale operacije u području leđa, poremećaje srca ili krvi te alergije na anestetike svakako se trebaju posavjetovati s obiteljskim liječnikom, ginekologom i anesteziologom.


Moram li ostati u krevetu nakon što primim epiduralnu?

Da. Žena može leći na bok i podignuti glavu za 30 stupnjeva. Budući epiduralna anestezija odnosi i osjet iz nogu, žena ne može stajati i nositi svoju težinu. Zbog toga žena ne može ići u toalet ili šetati uokolo. Također, postoji stalna primjena tekućine infuzijama i monitoriranje rada srce djeteta. Praćenje djetetovih otkucaja srca provodi se pomoću dva pojasa na ženinom trbuhu ili žicom koja se uvodi u rodnicu i pričvrsti djetetu na glavu.


Što se još može učiniti?

Zbog neosjetljivosti trbuha, ne postoji kontrola mokrenja. Stoga je potrebno postaviti kateter za odvođenje mokraće. Ovaj postupak povećava mogućnost infekcije mokraćnog sustava za 1-2% svaki put kad se napravi.

Hoću li moći tiskati?

Tijekom ove anestezije, često se ne osjeća stezanje maternice. Ukoliko ih je žena svjesna, može tiskati, ali ukoliko nije - ne može. Tada se dijete uvodi u porođajni kanal pritiskanjem na trbuh i vrh maternice ili uporabom pomoćnih pomagala. Obje metode imaju svoje rizike. Brojni stručnjaci smatraju kako period između dviju injekcija anestetika određuje sposobnost žene da osjeti stezanje i tiska.


Usporava li se ovako porod?

Neki porodi su sporiji zbog uporabe epiduralne. Kod drugih je porod brži jer je žena opuštenija.


Hoće li se za porod upotrijebiti forceps?

Forceps, odnosno porodna kliješta, možda će biti potrebna za dovršavanje poroda. Njihova upotreba zahtijeva rezanje međice (epiziotomija) čime se povećava otvor porođajnog kanala. Upotreba forcepsa zahtijeva veću epiziotomiju, više šavova i potencijalno više boli.


Prednosti epiduralne anestezije
ˇ Nema boli tijekom trudova i poroda
ˇ Za razliku od nekih drugih lijekova, ne čini ženu pospanom
ˇ Vrlo malo lijeka dopire do djeteta
ˇ Pojačan nadzor majke i djeteta daje trudnici veće povjerenje u osoblje

Nedostaci epiduralne anestezije
ˇ Porod se može usporiti jer se majka ne može pokretati i koristiti gravitacijom
ˇ Majka treba ostati u krevetu s glavom na istoj razini tijekom cijelog poroda
ˇ Majci su potrebne neprestane infuzije i praćenje djetetovih otkucaja srca
ˇ Majci se treba učestalo mjeriti krvni tlak
ˇ Potrebna je kateterizacija
ˇ Možda će biti potrebna uporaba forcepsa za dovršenje poroda
ˇ Majka će imati vrlo malo kontrole nad svojim tijelom i vjerojatno neće uopće osjećati proces porođaja. Ovo može poremetiti vezu majka-dijete.
ˇ Majka potpuno ovisi o sestrama i liječnicima za sve svoje potrebe
ˇ Iznimno rijetko, ali ipak, postoje ozbiljni zdravstveni rizici kojih oba partnera trebaju biti svjesna


Što se još, osim epiduralne anestezije, može koristiti za umanjenje bolova?

Postoje i drugi načini smanjenja bolova tijekom poroda. Mnogim ženama pomažu tehnike naučene na tečajevima za trudnice, a koji uključuju vježbanje opuštanja, masažu, smještanje, vizualizaciju, otklanjanje pozornosti, koncentraciju i disanje. Ove vještine koje ne uključuju lijekove koriste se vašom vlastitom snagom i njima vi kontrolirate svoje tijelo.
Zaključak
Epiduralna anestezija je jedna od metoda za olakšavanje boli i neugode tijekom poroda. Kontrola nad porodom prepušta se medicinskom osoblju. Uključuje i određene rizike. No, odluka je vaša. Iscrpnim objašnjavanjem svega što se događa pri ovoj metodi porođaja pomažemo vam da postupak bolje razumijete i da se lakše odlučite.

Izvor: Medicina.hr

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.8.2009 21:48:23   
cici78
Svaki lek ima svojih mana i prednosti, tako i epidural ali ja sam se ipak odlucila za ovu varijantu porodjaja...cini mi se da ne bih izdrzala drugacije...komplikacije su uvek moguce pa cak i kad izvadis zub. Meni je moja dr sama predlozila epidural, a i na psiho fizickoj pripremi su nam ga predlozili...sad ostaje da se nadamo najboljemuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here