|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
31.5.2013 16:03:14   
Zemunka85
U Zemnuskoj za epi nista ne traze.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Epiduralna DA ili NE
31.5.2013 16:04:16   
Tiziana
Ma verujem da te vrednosti na granici i malo ispod ili iznad nisu problem. Ne znam,to je samo moje misljenje. Bice to sve ok.
A jesi isla na ctg,vag. pregled,uz,ima li nekih naznaka da ce skoro porodjaj ili ti to cisto onako za svaki sl radis analize :-)?

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Epiduralna DA ili NE
31.5.2013 16:04:56   
Tiziana
Pa tebi su verovatno na samom porodjaju uradili te analize pa ni ne znas..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Epiduralna DA ili NE
31.5.2013 16:23:42   
Sladja80
bila sam u ponedeljak na ctg i uz,nema naznaka za porodjaj,ja to uradila za svaki slucaj da se osiguram

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2013 12:01:43   
Sladja80
moram da dam svoj glas epiduralu,ni jedan bol nisam osetila,dosla sam u salu u 10 sati otvorena sest prstiju,ti bolovi su mi bili smesni,primila sam odmah anesteziju i u 11:45 sam se porodila bez i jednog bola...tako da znate svi koliko sam se plasila,a mogla bih ovako jos sto puta user posted image

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2013 13:23:36   
Tiziana
Bravo Sladjo! Bas mi je drago da si fino prosla i eto vidis d anije bilo razloga za strauser posted image h!!

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2013 13:23:48   
Tiziana
I da, CESTITAM MAMA!

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2013 16:23:17   
jelenazvezda
sladjo cestitam ,jel se to radi o zemunskoj bolnici,nisam razumela

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.7.2013 23:39:31   
Sladja80
tiziana sad znam da nema razloga za strah i hvala ti puno na cestitkama a i na podrsci tokom cele trudnoce
jelena front je u pitanju,ako hoces epi bez toga da razmisljas i lupas glavu sta i kako izaberi front i uzivaj

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.8.2013 16:18:11   
Yag
bole li vas ledja vi koje ste primale epidural mene brate bole :(

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.8.2013 16:22:53   
Yag

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Žene, jeste li sigurne da je problem bio u epiduralu? Slično je bilo kod mene na prvom porođaju, narihtali mi indukciju i otvorila se brzo, ali napona nigde. Jedan od dr-a koji me je obilazio je stalno govorio kako je beba baš visoko i kako teško da će sama da se spusti, da treba da idem na carski... Ali drugi dr koji mi je "vodio" porođaj zapeo za prirodno... Pred kraj sam ustala pored stola da bih tako pokušala da pomognem bebi da se spusti (dakle, imala sam osećaj u nogama posle nekoliko doza epidurala i porođaja od 11 sati, čisto sumnjam da ne bih oset_ila napone da sam ih imala), i ništa... Na kraju su mi dali još pola sata fore da se porodim prirodno, već su mi nagovestili da ću ići na carski... I onda je bilo, ajde još jednom da probamo prirodno i nalegli mi na stomak, bukvalno su oni izgurali bebu napolje. Zaista ne smem da mislim šta bi bilo da nisam imala epidural. Eto, za dlaku sam izbegla carski, ali možda bi bilo bolje da su me odmah odveli...
Drugi put se beba lepo spustila i oset_ila sam napone bez problema (uz epidural, naravno), izgurala sam prilično veliku bebu iz 3 napona.
Mada sigurno da ima veze i to kako je epidural dat i ko ga daje...



ja ili sam budala ili svako oko mene je previse pametan ja sam primala epidural I nisam nisam osjecala napone isto nema pojma ja sam dosla na porodjaj u noci primila epidural par sat prije nego sam se pocela poradjat jer sam se jako sporo otvarla prije na sat su mi iskljucili epidural I osjecala bolove opet I sve ali napone nisam I jos me lejda razvaljuju :(

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.8.2013 16:16:07   
Olgic
Ja nemam iskustva sa epiduralom jer prvi put sam se porodila prirodno samo sa menstrualnim bolovima u ledja a drugi put- hitan carski rez- jer mi se odvojila posteljica od materice... E sad kad se budem porodila treci put idem na epidural, a to mi je preporucila moja dobra drugarica koja je inace doktor anesteziolog.... Pa cemo da vidimo....svi ga hvale i zato mislim da je epidural zakon....

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.9.2013 14:57:39   
lavitaebella
evo da i ja podelim svoje iskustvo sa epiduralom
u sali znam da kazem da kad se sledeci put budem poradjala (a sto ce biti za devet meseci user posted image ) ne ulazim u porodiliste dok mi na vratima ne daju epiduralnu user posted image ja sam se dosta sporo otvarala i imala sam dosta jake bolove dok se nisam otvorila 5 prstiju da mogu da dobijem epidural, istog momenta su prestali svi bolovi i bukvalno sam se porodila uz osmeh na licu, nikakve bolove posle nisam imala, ni glavobolju ni bolove u ledjima, anestezilog mi je kad je beba izasla dao jos jednu dozu epidurala dok nije izasla posteljica, posle 4-5 sati sam sama ustala i otisla da se istusiram
eto to je moje iskustvo, krajnje pozitivno!

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.2.2014 20:37:41   
joka89
Moje dame :)
Ja sam Jovana, student zavrsne godine medicine. Kao buduca majka i lekar, zainteresovana sam za povecanje sigurnosti bezbolnog porodjaja. Iz tog razloga sam se odlucila da radim naucno istrazivacki rad na tu temu. Zamolila bih zene koje su se poradjale sa epiduralom i imaju par minuta slobodnog vremena, da popune anketu na sledecoj adresi

Unapred zahvalna,
Joka :)

Reklamiranje ovog tipa je zabranjeno!! Obratitie se marketingu ringeraja.rs

< Poruku je uredio jole82 RR -- 4.2.2014 21:27:31 >

(odgovor članu lara05)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2014 21:06:53   
pari
ja sam definitivno za epidural iako će mi ovo biti prvi porođaj....porađaću se u frontu...
od analiza treba vreme koagulacije, vreme krvarenja i INR, je l 'tako? protrombinsko vreme ne treba?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu joka89)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2014 6:41:36   
Misha i Ljisha
ja nisam za ali iskreno nemam pravo nista da kazem jer sam se prirodno poradjala a pre porodjaja sam se dvoumila i na kraju sam se odlucila da ipak ne uplatim. Imam drugaricu sa sjajnim iskustvom koja je uzela sto ona kaze hepidural a imam drugaricu koja nije prosla bas najbolje. U svakom slucaju mislim da je to ok ako se zena sporo otvara i u bolovima je dobar deo dana, pa cisto stedi energiju majci. Ja sam imala srecu da sam u pretporodjajnoj sali bila mozda neka 4 sata i nije mi bilo strasno, sve je ok proslo.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2014 9:13:49   
Torbica
Nisam ni ja ni nijednom uzela, tri prirodna, iz licnih ubedjenja. Nemam nista protiv naravno, svako odlucuje za sebe.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2014 11:55:14   
ivaMark
Uzela bih je naravno user posted image

Ne bih da duzim pricu i objasnjavam.... i ja sam ZA



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2014 12:26:46   
Anoniman
hepidural je bas dobar naziv user posted image
za sebe sam vec rekla - veliko DA!
Drugarica mi se nedavno porodila po drugi put, prvi je bilo bez epidurala, drugo sa epiduralom. Imala je nezeljena dejstva (mislim vrtoglavica i pad pritiska) ali sama kaze da uopste nije brinula jer je u obrascu za pristanak videla da za sva nezeljena dejstva ima nacina da se isprave i kaze da bi bez obzira na sve uvek uzela epidural.

(odgovor članu ivaMark)
  Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.6.2014 15:37:04   
Felina
Evo da podelim svoje iskustvo sa epiduralom. Primljena sam u Betaniju kao i sve druge trudnice i prosla istu proceduru kao i one, setala se zajedno sa njima, istusirala i u neko doba nas smestili u "meke" krevete. Kada je dokrot konstatovao da sam se otvorila pet prstiju rekao mi je da predjem u porodjajni boks. Dosao je anesteziolog, dobila sam neki lokalni anestetik (ako sam iskoristila pravu recc) u mesto gde ce biti ubod, nista nije bolelo, kad sam dobila epidural legla sam na porodjajni sto, u istom polozaju kao i ostale trudnice (posto citam nesto o tome da moras da lezis skroz ravno user posted image ) svi bolovi su mi prestali, anestezilog je sedeo pored mene i pricao viceve, i tako smejuci se sam docekala doktora, bez ikakvih bolova, doktor me pregledao, dva puta lagano sakom pritisnu stomak i rekao ajde da te porodimo. U skolici su nas ucili kako da se napinjemo, jer pod epiduralom nemate napone, i ja sam u roku od dva minuta porodila. Posle toga anestezilog mi je dao jos jednu dozu epidurala dok izadje posteljica i ako bude trebalo da me siju... Nekih 4-5 sati posle porodjajaj sam sama ustala iz kreveta i otisla da se istusiram. Moje iskustvo je fenomenalno i svima bih toplo preporucila user posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.6.2014 19:22:14   
Tiziana
Ja sam vec vise puta pisala na ovoj temi. 2 porodjaja,gotovo da ih nisam ni osetila (zato skidam kapu svim mamama koje su se satima poradjale bez epidurala,svaka im cast!)tako da od mene veliko DA za epidural, naravno ko moze.nikakva side effects nisam imala,

(odgovor članu Felina)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.7.2014 19:56:52   
pari
Ja sam jako zadovoljna epiduralom. Dobila sam ga u pravom momentu, kad sam već imala jake bolove, tako da pislednja 2 h porođaja su mi bila laka. Ustala sam 3h posle pirođaja, išla do wc-a.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Epiduralna DA ili NE
27.8.2014 8:51:06   
lelaigor
Ja se razmišljam o epiduralu ovaj put. Prošli put sam se porađala 24h. Na indukciji sam provela 7h, i otvorila sam se tek u poslednjih 1-2h. Napone sam imala odavno, ali sam bila zatvorena i sve je išlo jako sporo i jako teško. Volela bih da to izbegnem ovaj put. U decembru mi je termin. Počela sam da mislim o tome, i nisam sigurna šta da radim. Ne znam ni kako to funkcioniše u Betaniji u NS, sa kim se dogovaram, kada treba da počnem da se dogovaram i koliko košta?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 12:32:58   
Jov@n@
Prvi porodjaj mi je prosao veoma brzo. Sve ukupno 2h bolova,tako da epidural nisu ni stigli da mi daju. Drugu trudnocu bi sa epiduralom,pa me zanima da li je neka od Vas imala zakazani porodjaj sa epiduralnom anestezijom? Posto mi je prag bola veoma nizak i iskreno bojim seuser posted image . A,ne bi da boli kao prosli put. user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 16:44:18   
Tiziana
Ja sam imala.Drugi ttakav.Sigurno sam negde gore pisala o tome.

(odgovor članu Jov@n@)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here