|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 16:57:53   
big mum
Kod nas u porodilištu nikome nedaju epiduralnu,postoji samo spinalna(prilikom CR).Porađala se 1ili 24h i ma koliki ti prag bola bio.

Moj prvi porod trajao je 16h( od toga 10h jakih bolova)
Sve i da je postojala nebih uzela epi,nek priroda odradi svoje.Uz pravilno disanje i dobru babicu porod ide mnogo lakše.

< Poruku je uredio big mum -- 11.11.2014 16:58:53 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1651
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:05:01   
Tiziana
Ja i dalje pokusavam da shvatim tu teoriju da porodjaj sa epiduralom nije prirodan.sve je isto kao i kod porodjaja sa bolovima osim sto ne boli!to nema ama nikakve veze sa tokom porodjaja.priroda u oba slucaja cini isto.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 1652
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:12:53   
soni
ma boli... meni je smo ublazio bolove...malo... osecala sam konrakcije...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1653
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:35:23   
wivern
iz mog licnog iskustva DA
Kod mene je sve krenulo naopako, niti pukao vodenjak, niti sluzni cep ispao do kraja, otvorena 1 prst a kontrakcije odmah na 4 minuta. Posle par sati nisam ni imala pauzu izmedju kontrakcija a otvorena 2 prsta. Epi sam imala ukljucen 4 sata, i da nije bilo toga moja bi se beba gadno izmucila pod silnim kontrakcijama. Porodjaj je trajao 10 sati i vec sam bila na pragu cr, tako da je po meni epi spas ne toliko za zenu (naravno da mnogo olaksa) nego prvenstveno za bebu- majka vrsi normalan dotok kiseonika bebi jer ne oseca tolike bolove.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1654
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:39:55   
Chipsy
Ja sam cula da epi ubrzava porodjaj, tacno?
Moja cimerka u porodilistu se sa epi porodila za 4 sata, a ja bez ceo danuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1655
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:40:00   
Jov@n@
Ja sam za epidural 100%. Posto cu se poroditi u Somboru moj doktor mi je kazao da se moram dogovoriti sa anesteziologom. Da li ste i Vi tako radili?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1656
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:40:50   
soni
I ja sam za..ali zene pricaju kako se oduzmes, ne osecas nista...To nije tacno, bar u mom slucaju.... I opet cu sada da trazim epidural...Ovde je besplatno
Nema dogovora sa anesteziologom, pozovu ga babice kad je vreme...To se u Norveskoj godinama radi, bez ikakve panike i sami lekari to preporucuju..

< Poruku je uredio soni -- 11.11.2014 17:43:25 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1657
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:41:25   
soni
Chypsi, epidural usporava porodjaj malo... ne ubrzava

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1658
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:45:48   
Mala Elena
Big mum , to je i meni babica rekla- neka priroda odradi svoje.
Ali ja nisam sigurna ...mislim da cu uzeti sledeci put. Samo mi nije jasno, neko ima bolove, neko nema uopste , u cemu je fora?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1659
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:46:43   
wivern
Chipsy Sony je u pravu, malo usporava. Ali kod mene to nije bio slucaj, jer ja i nisam mogla da dobijem epi dok se nisam otvorila 3 prsta, a otvarala sam se 1 prst pet sati, i to poslednja dva sata u kontrakcijama bez prestanka. Da ne bude da se zalim, ja sam prezadovoljna kako sam prosla na porodjaju, sve sam to posle odmorila sa epiduralom user posted image
Milina.
Kod nas ne mora nista da se dogovara sa anesteziologom, samo se ponesu analize i to je to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1660
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 17:49:15   
Jov@n@
Ovde je sve drugacije. Placa se,ali veruj mi da nema tih para koje ne bi dala samo toliko ne boli. U skolici za trudnice kada sam isla sa prvim detetom,doktorka je cak i preporucivla porodjaj sa epiduralnom anestezijom.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1661
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 18:16:29   
choopa choops
Vidim da sam se sa sinom dvoumila oko epi. Kako se na kraju svaštaa izdešavalo, nisam ni imala vremena da mislim o njoj. I porodila se bez nje, sa indukcijom i ovaj put. Opet je bilo podnošljivo. Tako da ću, Bože zdravlja, i ovaj put bez epidurala ako bude vaginalni porođaj user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jov@n@)
Direktna veza do poruke: 1662
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 18:25:00   
Torbica
Da li da pisem kao buduci anesteziolog ili zena? user posted image
Svako ima pravo izbora. Ja sam birala bez! Tri prirodna porodjaja. Instiktivno. Nisam protivnik epidurala samo sto imam dobru toleranciju bola i uredno sam predisala kontrakcije. Meni je jedino onih pola sata pred porodjaj bilo "cupavo" ali opet izdrzljivo, tako da sam svaki naredni put isla bez. I opet bih. Samo, nema vise porodjaja. user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1663
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 18:42:34   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Torbica

Nisam protivnik epidurala samo sto imam dobru toleranciju bola i uredno sam predisala kontrakcije. Meni je jedino onih pola sata pred porodjaj bilo "cupavo" ali opet izdrzljivo,



E i ja sam ovako razmišljala, ali je meni to čupavp trajalo 4 sata! Apsolutno sam ostala bez snage i pocelo je sve da mi se vrti, i zamalo da odem na CR. Medjutim, izgurala ju je babica... Tako da sam rekla, sledeci put epidural, OBAVEZNO!!! I primila sam ga, iako je majstor bio karlicno, ali mi ga nisu dali dobro, a ja na indukciji, i sve skacem po onom stolu od bolova, a anesteziolog prolazi i mase mi... Ja onda skapiram, da bre, ovo nesto nije kako treba i počela da se derem, da dodje, jer ja necu nista da platim user posted image , jer ovo sr... ne deluje! Onda mi dadoše ponovo, i totalno sam se oduzela od struka na dole! E, onda dodje neka teta spec, dr, mr (samo to sam zapamtila da joj je pisalo na pločici) i kaže - šta mučite ovu ženu kad je dete karlično_ I odvedoše me u slu i dadoše mi totaluser posted image user posted image user posted image .
I tako sam ja nadrogirana rodila mog Tarzana.... i bilo mi super jer mi je ostao kateter od epi jos sutra dan, pa sam se malo dopingovala...user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1664
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 18:48:50   
Torbica
user posted image user posted image katastrofa.....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1665
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 18:59:57   
Tiziana
JA sam se oba puta porodila sa epiduralom.prvi je krenuo kod kuce,imala sam kontrakcije,drugi je bio dogovoren i nisam osetila ni jednu kontrakciju.Oba su bila brza,iako je prvi bio karlicni.oba puta sam osetila samo one napone na kraju pre nego sto je beba izasla. Vise dr mi je preporucilo epi iako sam ja i pre neo sto sam prvi put zatrudnela znala da cu uzeti epi. Nisam se dogovarala sa anesteziologom,oba puta su bili dezurni anesteziolozi. i jos 100 puta da se poradjam uzela bih epi sigurno.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1666
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:02:10   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: soni

I ja sam za..ali zene pricaju kako se oduzmes, ne osecas nista...To nije tacno, bar u mom slucaju.... I opet cu sada da trazim epidural...Ovde je besplatno
Nema dogovora sa anesteziologom, pozovu ga babice kad je vreme...To se u Norveskoj godinama radi, bez ikakve panike i sami lekari to preporucuju..

Ne ide se ni na razgovor? Koliko se sećam radili su mi i protrombinsko vreme (valjda) i to iz uveta uzimali pred porođaj, tj kad su me upisivali. Ali koliko ja znam, razgovor je 'obavezan' da bi se upisali u knjigu neku sa predviđenim datumom porođaja.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1667
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:13:33   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Torbica

Da li da pisem kao buduci anesteziolog ili zena? user posted image
Svako ima pravo izbora. Ja sam birala bez! Tri prirodna porodjaja. Instiktivno. Nisam protivnik epidurala samo sto imam dobru toleranciju bola i uredno sam predisala kontrakcije. Meni je jedino onih pola sata pred porodjaj bilo "cupavo" ali opet izdrzljivo, tako da sam svaki naredni put isla bez. I opet bih. Samo, nema vise porodjaja. user posted image



jaooo draga postani anesteziolog u naredna dva meseca i predji u Betaniju user posted image .
po stoti put, moj prvi porodjaj je bio odlican, ni brz ni spor, nista neizdrzljivo ali bih za drugi put uzela epi. e sad, u NS to ne ide bas tako lako pa cu verovatno ipak morati bez njega

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1668
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:19:39   
mila83
Ja nisam za epidural,ali to je pravo izbora.Ja sam sva tri porodjaja imala prirodna , bez indukcije i epidurala.Na prvom porodjaju mi je vodenjak sam pukao i imala sam jake bolove. Druga dva nisam imala jake bolove, ali cim su mi probusili vodenjak, bolovi su krenuli i posle uzasnih pola sata bebice su izasle ! I opet bih tako. u porodilistu sam se naslusala svakakvih prica o epiduralu, od toga da je nekome bilo super, dok su neke zene sve osetile...U svakom slucaju, mislim da je tu bitan anesteziolog koji daje epidural...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1669
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:25:37   
Chipsy
Wiv, gde si se porodila?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1670
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:30:26   
Trcosava
Wiki se porodila u Frontu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1671
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:40:40   
Chipsy
Meni u Visegradskoj nisu dali epi, prvo su mi rekli da je trebalo da uplatim 20000, a posle mi je sestra rekla da mogu da dam i 100e da ne ide kroz protokoluser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1672
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:50:56   
Tiziana
I ja sam se porodila u Frontu. Da trco i ovde je potrebno da imas vreme krvarenja,koagulacije neko protrombinsko vreme,INR ili ej to isto,vise se ni ne secam. Za prvi porodjaj sam isla na razgovor sa anesteziologom i po 'dozvolu' da primim epidural.Drugi put nisam.
I sa epiduralom priroda radi svoje pa tako onaj porodjaj koji bi i bez epija bio spor,i sa epijem je spor i obrnuto..
No,kao sto neko rece,sve je stvar izbora. Ja sam birala da ne osecam bol. ocigledno sam imala srece i sa anestezioolozima i sa genetikom i sa izborom dr-a tako da su mi se sve kockice slozile.

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1673
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 19:52:04   
Tiziana
U Frontu se epi placa pri otpustu.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1674
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 20:04:22   
wivern
Chipsy ja zato i nisam otisla u visegradsku. U frontu dobijes fiskalni da si platio epidural znaci ne dajes nekome na ruke pare.
To i jeste bila moja poenta sto neko napisa "poslesnjih pola sata je bilo tesko" meni je porodjaj i poceo kao necijih poslednjih pola sata. Svi smo drugaciji a i onako je bitan samo krajnji rezultat- beba ☺

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here