|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 20:07:29   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama krava


IZVORNA PORUKA: Torbica

Nisam protivnik epidurala samo sto imam dobru toleranciju bola i uredno sam predisala kontrakcije. Meni je jedino onih pola sata pred porodjaj bilo "cupavo" ali opet izdrzljivo,



E i ja sam ovako razmišljala, ali je meni to čupavp trajalo 4 sata! Apsolutno sam ostala bez snage i pocelo je sve da mi se vrti, i zamalo da odem na CR. Medjutim, izgurala ju je babica... Tako da sam rekla, sledeci put epidural, OBAVEZNO!!! I primila sam ga, iako je majstor bio karlicno, ali mi ga nisu dali dobro, a ja na indukciji, i sve skacem po onom stolu od bolova, a anesteziolog prolazi i mase mi... Ja onda skapiram, da bre, ovo nesto nije kako treba i počela da se derem, da dodje, jer ja necu nista da platim user posted image , jer ovo sr... ne deluje! Onda mi dadoše ponovo, i totalno sam se oduzela od struka na dole! E, onda dodje neka teta spec, dr, mr (samo to sam zapamtila da joj je pisalo na pločici) i kaže - šta mučite ovu ženu kad je dete karlično_ I odvedoše me u slu i dadoše mi totaluser posted image user posted image user posted image .
I tako sam ja nadrogirana rodila mog Tarzana.... i bilo mi super jer mi je ostao kateter od epi jos sutra dan, pa sam se malo dopingovala...user posted image


MK a jel u ovakvom slučaju kada posle epi ipak rade CR, plaćaš epi koji si primila?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 20:10:37   
milicicak
Wiv, ja sam u Visegradskoj pre dve godine dobila fiskalniza epi i tatu na porodjaju i mahala istim kako sam krocila u porodiliste :)
Hvala epiduralu i onom ko ga izmisli :) ja sam osetila razliku izmedju kontrakcija i napona cak sam i rekla babici da mislim da su krenuli naponi i da ce beba uskoro a ona mi je sa osmehom odgovorila da sam u pravu. U mom slucaju je epi bio dodatan plus jer nisu morali da me uvode u anesteziju za reviziju... Jeste bio gadan osecaj al nista nije bolelo i jako brzo se zavrsilo

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 20:12:22   
mama krava

IZVORNA PORUKA: dunja RR



MK a jel u ovakvom slučaju kada posle epi ipak rade CR, plaćaš epi koji si primila?


O, daaa.... user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Epiduralna DA ili NE
11.11.2014 20:19:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama krava


IZVORNA PORUKA: dunja RR



MK a jel u ovakvom slučaju kada posle epi ipak rade CR, plaćaš epi koji si primila?


O, daaa.... user posted image


Baš vala user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Epiduralna DA ili NE
13.11.2014 17:50:33   
Njica

IZVORNA PORUKA: wivern
- majka vrsi normalan dotok kiseonika bebi jer ne oseca tolike bolove.


Meni je zbog ovoga. Imala sam bolne menstruacije zbog endometrioze jos od 13-te godine i zbog njih hiperventiliram kao luda, cela se pokocim i iskrive mi se shake naopako, u Urgentnom centru su morali da me gnjece i lupaju po grudima da ne bih otisla u komu tj. u Lazu zbog potpunog nedostatka kiseonika.

Sta da radim, nizak prag bola, panika ili ne znam sta je, naucila sam tu i tamo disanje iz stomaka i zaista pomaze, ali opet.. Odlucila sam se za epidural jer ovaj put nije u pitanju menstruacija i ja nego moj bebac.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.12.2014 16:37:52   
mlada_mama
remifentanil anestezija ? ako neko zna vise o tome, cula sam da je pocela da se koristi kod nas, i da se daje venski, ako je neko imao iskustva neka pise. hvala

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.12.2014 17:23:11   
Trcosava
Ja prvi put čujem za tu anesteziju, osim ako nije jedna koju sam čula ovde, ali same loše stvari. To je valjda ona koju sam doziraš? Čula sam da ti glava posle nje kao kanta ili kao da si izduvao jelo pola kg mjuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.4.2015 22:31:54   
bubulence
DA !mislila sam da sam pisala ovde. prvi porodjaj lagan, bez epija. za drugi sam htela epidural, pa nisam, pa jesam, pa nisam... nisam imala pojma... nisam se plasila porodjaja nego jednostavno zasto da boli ako ne mora... i dobih ga na kraju, kada sam bila otvorena 4 prsta. samo davanje anestezije skoro da nisam osetila, kontrakciju ni jednu nisam osetila, napone jesam... za sledeci porodjaj bih verovatno opet sa epiduralom... pozitivno iskustvo i toplo ga preporucujem

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.5.2015 14:48:54   
Dragić
Drage dame, da li neko ima iskustva sa porođajem pod epiduralnom anestezijom u BANJA LUCI? Koja je procedura? Da li moraš sam kupiti ili oni tamo imaju sve što je potrebno? Da li je to uobičajena praksa, kom anesteziologu se obratiti ili je dovoljno samo da kažeš svom ginekologu da želiš epidural? Sve, sve što bi moglo biti korisna inf. molim vas da mi napišete jer ozbiljno razmišljam da se porađam sa epiduralom. Vidim da je u inostranstvu to rutina, niko te i ne pita želiš li epidural, to se podrazumijeva. Ali, kako smo mi još daleko od svijeta... user posted image Unaprijed hvala za svaku korisnu informaciju.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.5.2015 14:50:43   
Dragić
Drage dame, da li neko ima iskustva sa porođajem pod epiduralnom anestezijom u BANJA LUCI? Koja je procedura? Da li moraš sam kupiti ili oni tamo imaju sve što je potrebno? Da li je to uobičajena praksa, kom anesteziologu se obratiti ili je dovoljno samo da kažeš svom ginekologu da želiš epidural? Sve, sve što bi moglo biti korisna inf. molim vas da mi napišete jer ozbiljno razmišljam da se porađam sa epiduralom. Vidim da je u inostranstvu to rutina, niko te i ne pita želiš li epidural, to se podrazumijeva. Ali, kako smo mi još daleko od svijeta... Unaprijed hvala za svaku korisnu informaciju.


_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.5.2015 15:51:00   
jocajaca
Ja sam se porađala krajem 2013.godin I pitala svog ginekologa on mi je rekao da to košta 500,00 KM I da se prije porođaja mora uplatiti I ići gore kod anesteziologa da se dogovoriš. Pretpostavljam da se prvo dogovoriš sa svojim ginekologom pa te on uputi tačno kome da se javiš. Srećno!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.5.2015 17:01:21   
Mala Elena
Slazem se sa wiv , meni je bilo tesko nekih 8sati kao sto je nekome bilo zadnjih pola sata.
Mislim da bih uzela epidural za drugi put. Ali bih poludela ako ne bi bilo anesteziologa da me bocne .
Sa koliko prstiju otvorenosti se daje epi ?

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.5.2015 15:55:51   
Dragić
Da, košta 500 KM. E, sad mi je to malo konfuzno, plaća se prije porođaja, ali nisi siguran da li će biti anesteziolog da ti je da? Ja ću platiti, ali ako sam sigurna da ću je dobiti. Iskreno, 500 KM nije ništa naspram 14 sati boli. Moja kuma je 14 sati bila na porođajnom stolu, nije se otvarala. Mislim, preživi se sve, ali zašto trpjeti ako se ne mora. Koliko prstiju moraš biti otvorena da bi dobila anesteziju, i mene zanima? Sam se dogovaraš sa anesteziologom, ko mi garantuje da će taj anesteziolog biti kad se baš ja budem porađala. Možda postavljam glupa pitanja, ali sve mi je to malo konfuzno. Obzirom da su mi za sada iskustva pozitivna kada je u pitanju Klinički centar u Banja Luci, nadam se da će tako i ostati, jer najbitnije od svega jeste sami taj čin porođaja, sve ostalo je manje bolno... user posted image user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.5.2015 19:02:14   
Tiziana
Mislim da je minimum 3 prsta. Daje ti dezurni anesteziolog,ukoliko se ne dogovoris bas sa nekim koga ti hoces.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.5.2015 22:57:09   
lesica
Nakon dva porodjaja, prvi sa drugi bez epidurala ( da napomenem da je drugi porodja bio sjajan i mnogo laksi) ipak sam i dalje za epidural.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 8:23:57   
Modessty
Drage moje da li ste videle ovo:

Epidural besplatan za sve porodilje od januara 2016
izvor:Blic

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 8:37:14   
madre
sjajna vestuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 9:07:44   
Leptiric123
Ooooooo ziveli porođaji i puno beba od nasmejanih mama :)

Definitivno jedno veliko DAAAA, jedan porođaj sa epiduralom, ali sam prvih 12h bila bez epidurala i mogu samo da zamislim kakav je sam porođaj bez, tako da definitivno sam za epidural.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 10:13:31   
isidora88
ne bih da mracim, ali iako bude besplatan, nista se nece postici time jer nema dovoljno anesteziologa, tako da ce opet morati da radi mito kojim ce se placati anestezoolog. u dosta poridilista po Srb. ni nema obucenih anesteziologa za epi, tako da mislim da ova vest nece zaziveti u pravom smislu sigurno jos 4,5 godina dok ne dodju novi anesteziolozi i dok se stari ne obuce

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 22:26:48   
MAMAMAJ
U zemunskom porodilištu do sada nije postojao epidural iz razloga što nemaju anesteziologa, tako da se kod mene ništa ne menja, čak i da sada treći put poželim epidural.
Ne verujem da bih ga poželela, ako me sreća posluži kao prethodna dva puta, pribrana da dođem, bar pola otvorena, i da dobijem indukciju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 22:49:30   
wivern
Mamaj bogami je postojao. Kuma mi se dva puta porodila u zemunskoj i dobila je epidural. Poslednji put je to bilo 2012 godine.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 22:57:42   
dijana1*
Super vest ali mislim kao i Isidora da nece bas svaka mama imati srece da dobije epi.
Prva dva puta sam se poradjala bez epiduralne a sada za treci put sam se dogovorila sa anesteziologom da dobijem remi anesteziju. Daje se venski i 10-tak posto je slabija od epi. Ali se iskljucuje kada dodju naponi i treba da izguram bebu.
Inace imam problema sa kicmom tako da se ne usudjujem za epidural.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 23:01:01   
MAMAMAJ
Wivern, nisam se lepo izrazila.
U smislu, do sad dok ovaj zakon nije stupio na snagu, nije bilo epidurala, možda ga sad bude ako nađu anesteziologa.
Tamo je ukinut 2012 ili 2013.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 23:02:46   
wivern
Zaboravih da napisem, epija i nema svuda upravo zbog manjka anesteziologa tako da ce to i dalje ostati veliki problem.

Dijo i ja imam problem sa kicmom, ali sam im uredno rekla kod kojih prsljenova su problemi. Onda bodu negde drugde.
I epi se iskljucuje na kraju, upravo zbog napona. Meni su ga iskljucili skoro dva sata pred porodjaj ali posto ja odlicno saradjujem sa anestezijama i drze me nenormalno ni napone nisam osetila user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 23:09:51   
dijana1*
Wiv samnom se poradjala zena koja je uzela epi. Sve vreme su joj govorili kada da dise, kako da dise i kada je trebala da izgura bebu nije mogla jer je bila pod anestezijom. Iskreno meni to vise izgleda jezivo. Ja bi se uplasila kakav sam panicar da nista ne osecam.
A ova mi se cini ok, koliko god da ublazi super a cim je iskljuce dejstvo prestaje u roku od 3 min. I onda ja sama izguram bebu sto mi uopste ne predstavlja problem. Bitno je od 6-10 prsta da mi se koliko toliko ublazi bol.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here