|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 23:18:53   
Ana RR
Pa ne znam, ja sam primila epidural ali sam napone uredno osetila. Doduše, osetila sam i ušivanje što mi je bilo gore od samog porođaja i tek nakon 2,3 sata od porođaja su mi utrnule butine. Odmah posle ušivanja sam počela da drhtim, noge su mi se tresle, cela sam drhtala i dr mi je rekla da sam pod ogromnim adrenalinom i da sam zbog toga imala zakasnelo delovanje epidurala. Ne znam kako bi bilo da je bilo drugačije ali anesteziolog mi je rekla da ću napone u svakom slučaju osetiti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.11.2015 23:31:06   
Zemunka85
I ja i ja. 2012 u Zemunskoj sa Epiduralom.
Nzm sta bih rekla na ovu temi, jer je i meni ovo jedno veeeeeeeliko pitanje za sledeci put kada bude bilo.
Visok prag bola imam, bolne cikluse, kontrakcije od 16. nedelje (bukvalno celodnevne), na sve sam dobro reagovala, poslednjih dana one najjace, sve ok..ali kada su probusili vodenjak srce mi je preskakalo od bolova mooolila sam za epi. Ali ubedljivo naaaaajgori deo - kada umesto da lezis i bol prevazidjes kako umes, sedis savijela dok kontrakcije lupaju i cekas da ova ubedej taj pristor (paaaaa mislim iz 4 puta da je uspela) e to mi je najgori deo bio. Posle toga preterase, nista ne osecam (pa ni da piskim) a kamoli ko trakcine..Dr istisla bebu nekako, nista ja tu nisam moa. Pojma nisam imala o zivotu ja tada pa mi svest da je sve to malo rizicno i neprirodno. Sada kada porazmislim veze ja nemam sta je porodjaj - em me porkdila 2 nedelje pre termina jer idena odmor sutradan, em ta paralizaa...sledeciput ce mi biti kaoprvi ...
IZVORNA PORUKA: wivern RR

Mamaj bogami je postojao. Kuma mi se dva puta porodila u zemunskoj i dobila je epidural. Poslednji put je to bilo 2012 godine.


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 0:02:02   
Ana RR
Meni je iz prvog pokušaja ubola ali ja sam imala neku ludu sreću da nisam osećala kontrakcije iako su na ctg-u itekako bile očitane (sestra me svaki čas obilazila i govorila mi da imam baš jake kontrakcije pa joj je bilo čudno što ne reagujem user posted image ).. tako da sam mirno sedela dok je ubadala iglu, još se ona oduševila kako sam mirna user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 0:14:22   
dijana1*
Ne ubadaju oni iglu tek tako , pro namazu taj deo da utrn pa stavljaju kao mali kateter kroz koji po malo doziraju anesteziju.
Super je da postoji , mnoge zene su se lako porodile uz epi i bile su zadovoljne. Ja ga nisam probala pa ne mogu da komentarisem ali sto Zemunka rece malo mi je to sve neprirodno i dovoljno je da postoji 1 % rizika jase ne usudjujem da ga uzmem. Lakse mi je da istrpim bol nego da razmisljam da li ce sve biti ok ili ne pogotovo sto vec imam problema sa kicmom.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 0:16:46   
MAMAMAJ
Zemunka, i ti si sa epiduralom.
Ja treba početkom decembra da idem na polikliniku, pa ću baš pitati da li su sada ponovo uveli epidural zbog svega ovoga.
Ja sve poštujem, i ko ga uzme, i ko ne, svaka od nas sebe samu najbolje poznaje i zna šta i koliko može da podnese.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 0:21:55   
Zemunka85
Meni su odmah nakon radili manuelnu reviziju tako da eto neceg dobrog. Nisam ni osetila. Ali meni je ta cevka ostala jis 24h jer sam dobila u spricu jos malo tog cuda da ubrizgam sama sebi ako bolovi budu veliki posle sto sam i uradila..ovde cevka iz ledja u ruci infuzina osposobljen mi kaziprst jedne ruke samo i to desne s kojom ne znam sta cu a oni doneli bebu..a moje iskustvo nula. No kada je sve ok meni je to lepo secanje. Jes mi epi oborio pritisak videla sam munje dva dana i to vece nisam mogla na noge...

Nzm sta bih sledeci put. Sve ne bih ali kad se setim kad prokinuse vodenjakk....do tad su me zvali manekenka jer sam setala sa onom indulcijom ko prava 😀

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 8:03:55   
Trcosava
Na žalost, moram da vi razočram i raspršim nade da će biti za sve i uvdek. U bolnici kojoj sam se ja porađala se ne plaća. Nije se plaćala ni pre 6 godina. Pre 6 god sam je dobila, prošle nisam.
Bez problema sam dobila epi, iz drugog puta je ''ubola'' da tako kažem. Morate da shvatite da oni ne vide gde ubadaju, a mesto koje treba da ubodu je jako nezgodno. Prvi put sam osetila neku struju ili šta, pa su stali i onda ubola pravo mesto. Ljudi moji, epi je zakon.
Kažu sve lepo, epi je namenjen takoda ublaži bolove, neko oseća levu stranu, neko desnu, na nekog uopšte ne deluje, na nekog totalno i ništa ne oseća. Ja sam ova zadnja, apsolutno nikakav bol nisam osetila. I hvala Bogu na tome.

Anči, sad sam se tresla i ja, rekoše od adrenalina, ali ja nisam imala epi. Ja sam odskakala sa onog stola user posted image Imala sam utisak da mi se i trepavice tresu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Epiduralna DA ili NE
21.11.2015 8:20:56   
wivern
Dijo pravilo je da se epidural iskljucuje u poslednjoj fazi porodjaja upravo zbog napona. E sad na nekoga anestezija deluje jace na nekoga slabije. Ja sam fenomen, meni i kod zubara kad daju anesteziju ja posle sekunde vec ne osecam celu glavu. user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.4.2016 16:14:47   
Mariya
Sad sam čitala u L&Z da je od januara 2016. godine epidural besplatan u svim porodilištima u Srbiji, da li je to istina? Zvuči mi neverovatno user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.4.2016 16:14:56   
Mariya
Sorry, dupli post.

< Poruku je uredio Mariya -- 2.4.2016 16:20:55 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.4.2016 21:47:45   
IvanaSK RR
Besplatan, ali nema anesteziologa, pa ga jedva mozes dobiti.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.4.2016 23:15:57   
nikiteki
I ja sam cula da je sad besplatan epidural

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2016 7:11:12   
marinic
ja sam za epidural, kom smo veku....zasto da ne...
ja sam na prvom porodjaju imala epidural, jedino sto mi ga je tseko bilo dati, non stop sam se cimala a to ne sme da se radi
mislila sam da ce onaj anesteziolog da odustane...to vece sam osetila onako noge trne, ali vec ujutru na noge...user posted image

(odgovor članu lara05)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2016 8:48:18   
Mariya

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Besplatan, ali nema anesteziologa, pa ga jedva mozes dobiti.

Pa znači sve isto. Džabe što je besplatan. Ima ga, ali nema ko da da. Zemljo Srbijouser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2016 10:54:21   
IvanaSK RR
Da, upravo tako. Mada, mislim da je i gore. Na primer, u Frontu si ga lepo mogao platiti i ugovoriti i dobijes, a sad je pitanje.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.4.2016 16:14:44   
Tiziana
Da,upravo sam I ja od mog gin,koji inace radi u Frontu cula da sad to nikako me funkcionise.pre dok se placao iz toga su se finansirali dodatni anesteziolozi I uvek ih je bilo dovoljno I za salu I za porodiliste,a sad zene zavise od toga da li je slobodan ili ne.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 12:24:49   
isidora88
Ja ovaj put zelim epi i po potrebi jos neku anestezijuuser posted image
Uzasava me pomisao na bol, ima nula boda tolerancije na bol tako da uzimam sve sto ima od lekova. Jedino me strah da li cu uspeti bebu da izguram. Prosli put sam jedva izgurala bebu, anestezija mi je ugasena bila ali mene kako je onaj bol sastavio nisam znala za sebe, pa se beba malo namucila da izadje, u sustini sve je super proslo, ali volela bih da ova treca beba izletiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 12:52:37   
madre
E to i ja razmisljam o epiduralu ovaj put... Prvi bio carski, drugi vaginalni bez epidurala, a sada bih probala i sauser posted image nego, odavno niko nista nije pisao pa rekoh da dignemo temu. Mislim da to i jeste najveca mana epidurala, sto se ne osecaju ni naponi.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 12:57:11   
isidora88
Ja pojma nemam, neko je kaze osecao napone i lako izgirao bebu, neko nije nista osecao pa se koristio vakum, nekog je bolelo i pored epidurala i tako, nisam pametnauser posted image
Ja sam prosli put imala samo vensku anesteziju, ugasili su mi da bih izgurala bebu. Prvu bebu sam rodila bez anestezije i lako je izgurala ali sam imala uzasne bolove. Posle frugog porodjaja sam bila kao nova. Nista me nije bolelo. Sad cu ici na treci indukovani porodjaj pa me strah jer mi je i grlic dug, nisam otvorena, ne znam ni sama. Bas me strah ovaj treci put

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 12:58:40   
Duškić
Sto se mog iskustva tice Da definitivno. Spas. Ubod nije bolan, a plasila sam se jako.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 13:57:44   
Sarav
Ja sam drugi put uzela epidural, ali sam se mnogo brzo otvorila i samo što je krenuo dobila sam napone. Porodila sam se a nije ni počeo da deluje user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 14:23:26   
dddaca
Sarav, bar si se brzo porodila user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 14:58:18   
mama Jo
Ja nisam uzela nijednom, i zato svima savetujem da uzmu obavezno 😊
Prvi put nisam htela, glumila sam veliku hrabrost, a drugi put nije bilo vremena jer je sve brzinski islo...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 15:24:43   
Rosita
Kamo srece da se placa. Da bar znam da cu dobiti. Bezobrazluk, 19.vek. Prvi put mi je odlicno iskustvo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 15:29:56   
MamaNecaVo
Nisam je dobila jer nisam imala vezu.
Nasla sam doktora,pa cu naredni put da dobijem.
Zalosna slika Srbije.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here