|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 21:40:57   
choopa choops
Isi znaš kako kažu da treće samo izleti. Kod mene i jeste bilo tako, za 20 minuta od kad su mi probušili vodenjak (isto mi dali indukciju, ali nisam ja to ništa osjećala). Međutim, u onom momentu kad su krenuli bolovi user posted image user posted image user posted image "Šta je meni ovo trebalo?" user posted image Tako da što da ne za epidural, iako ja opet ne bih uzela, ali ko hoće i misli da mu treba, samo naprijed user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 21:57:33   
Sanjica26 RR
Dva puta sam uzela epidural. Prvi put sam platila, a drugi put je bio besplatan.
Opet bih se za epidural odlucila. Nema bola, samo osetis napone.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 23:16:30   
madre
Isi, koliko se secam ti si prosla i bez epiziotomije? A tebe, Sanjice, jesu li sekli drugi put? Znaci osecaju se naponi?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 23:21:57   
isidora88
Da, drugi put bez epiziotomije. Porodjaj indukovan ranije, oko 12 prikljucena na indukciju i probusen vodenjak, oko pola 1 dobila anesteziju i u 14;55 se porodila. Trebalo mi je nekih 10-ak min da izguram bebu. Porodjaj za pozeleti, daj Boze da i ovaj put bude tako ili lakse, samo da bebica brzo izadje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.1.2018 23:54:38   
Sanjica26 RR
Madre i prvi i drugi put sam osetila napone.
Drugi put nisam secena. Sama sam se malko pocepala. Ali nista strasno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 7:23:05   
pari
Da,obavezno! Ja sam ga uzela na prvom porođaju,bilo je savršeno i sad ću opet

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 8:26:29   
isidora88
Sanjice i nije te nista bolelo kad si osecala napone? Da li si lako izgurala bebu?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 8:28:19   
pari
Mene ništa nije bolelo...lako sam izgurala bebu,samo sam slušala babicu...nisam sečena,isto sam se samo malo pocepala,ali nije bilo strašno

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 8:47:48   
Sanjica26 RR
Ma, nista nije bolelo. Lako sm ih izgurala. S tim sto se drugi put Sofija nije spustila u porodjajni kanal, pa sam morala na boku da lezim i babice su mi pomogle da lakse izadje. A i to je bilo relativno brzo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 9:12:08   
isidora88
Super, valjda ce i na mene delovati takouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 9:19:12   
milicicak
Hvala onom ko izmisli epidural :)
Ja sam osetila kada su poceli naponi i uz babicinu pomoc sam se porodila relativno brzo. Jesam dosta popucala unutra ali to nema veze sa epiduralom.
Meni je dodatni plus bio sto su morali da mi rade reviziju, pa nisam morala da cekam da me dodatno uvode u anesteziju, odmah su tu sve zavrsili. I nista me nije bolelo tokom revizije, samo je bio neprijatan osecaj

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 9:35:40   
Misha i Ljisha
ako ne bude carski (ne znam zasto ali sve vreme imam osecaj da ce ovaj mali da dodje carskiuser posted image ) i ja se sve vise razmisljam o epiduralu. Mada meni je i prvi porodaj relativno lako protekao u 7 prokinut vodenjak u 11 i 24 sam se porodila. Malo su me secnuli jer nisam mogla da izdrzim na levom boku jos 15 minuta da se beba ispravi tj krenula je malo nakrivo.

Iskreno veca mi je frka ovaj put nego prvi. Ne znam zasto

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 9:35:43   
madre
Stvarno sve to super zvuciuser posted image u poslednje vreme sa kim god sam pricala, nije osetio napone... Izgleda da sve zavisi. Volela bih da ga probam ovaj put.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 11:07:54   
Ana RR
Ja sam osetila napone pa sam se u sekundi uspaničila jer sam mislila da ću se ukakiti user posted image A kontrakcije uopšte nisam osećala iako je ctg skakao i sestra me svako malo pitala kako sam i govorila da imam baš jake kontrakcije. Zato sam se baš dvoumila oko epidurala, nisam imala nikakve bolove pa ne znam ni da li mi je trebao. Ali pošto je anesteziolog došla prvo kod mene (jer sam pacijanetkinja njihove koleginice kod koje privatno idem) bilo mi je glupo da nešto kažem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 11:14:02   
mama Jo
Na prvom porodjaju isto nisam osetila kontrakcije iako je ctg pokazivao vrlo ujednacene na 5 min., ja ih uopste nisam osetila...
Zato sam ih drugi put osetila vise nego iko 😊
Meni su se drugarice cudile kad sam u prvoj trudnoci rekla da necu epidural, rekle mi da nisam normalna.. oko mene svi su uzimali i sada uzimaju... i ja sam sada za rpidural, pomoci sebi koliko god je moguce

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 11:26:32   
isidora88
Mama jo sto sad nisi uzela epi? Ja definitivno uzimam sve od anestezije sto budeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.1.2018 13:46:14   
MamaNecaVo
Ja se nisam cula,jer me je sramita inace,pa sam cutala i trpela bol.user posted image
Al bogme ne hvala.Drugarica mi se poradja za pola sata,zakazak naravno uz doktora
Pa cu lepo i ja broj da zapisem.user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 9:56:06   
Rosita
Juce u skolici za trudnice mlada babica, rekla bih nema vise od 25 godina, nije za epidural. Sve tu prisutne zene trudne su prvi put, osim mene. Nije me bacila u dilemu oko toga, naravno, ali tek sam sad shvatila da je nisam osecala napone. Sve je bilo super i o tome nisam razmisljala. Naime, momenat poradjanja nije bio na moje zvanje babice i osecanje neceg novog, vec je ona prisla i rekla pa evo, mozemo, Vi ste deset prstiju, pozvala dr i oni mi govorili kad da se napinjem. Babice kaze da sam imala srece, mogli su da ne uhvate pravi momenat, a ja im nisam mogla signalizirati.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 10:04:20   
Sanjica26 RR
Ja sam osecala napone.
ROsi, sto ta babica nije za epiduralnu? Jel obrazlozila?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 10:08:18   
madre
Rosi, to je glavni razlog sto se ja dvoumim! Zato sam postavila to pitanje pre neki dan... Ja nemam iskustva sa epiduralom, ali koga god sam pitala uzivo, napone osecao nije!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 10:09:45   
Rosita
Nije navela neke konkretne razloge protiv, odnosno rizike, mada mislim da je i na to mislila, to je neka bas nezna i fina devojka i postuje svaciju odluku. Vise je rekla zato sto, kaze, ako smo adekvatno pripremljene, ponasamo se kako treba i ne mislimo o bolu vec o disanju i td/- standardna prica, mozemo to da uradimo i nije to strasno. Ona sama radjala nije user posted image

Madre, ja o tome nisam razmisljala, tek sam juce pocela da mislim o konceptu napona user posted image . A nemam da uporedim sa cim, to jest, drugo iskustvo nemam. Meni je samo ostalo u secanju da je sve bilo brzo i da je meni bilo ok, ali ne znam sta bi bilo, da na primer, kao sto ona rece, nisu bili tu da vide na vreme. Ne znam, oni su me svako malo obilazili. Mozda sam imala srece, ali sve je to uostalom i pitanje srece. Ako je anestezija dobro data, trebalo bi da se osecaju nponi. Ja sad, kad realno pogledam unazad, ne mogu da dozovem u secanje da sam ista oset_ila.

< Poruku je uredio Rosita -- 7.2.2018 10:13:03 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 10:19:19   
milicicak
Ja sam stvarno osetila napone. Jesam osecala i kontrakcije ali me nije bolelo i tacno sam osetila razliku kad su poceli naponi.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 11:14:31   
isidora88
I mene plasi to za napone, ne bih da mi iskljuce epi pred kraj, prosli put su mi iskljucili anesteziju da bih izgurala bebu i to mi je bio sok, odjednom nenormalni bol, bebac visoko, jedva sam ga izgurala. Mislim da bi bilo lakse da se napinjem u prazno nego kad me sibaju bolovi. Ne znam no sada, sutra cu videti sa dr.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 11:42:18   
lesica
Devojke, mislim da sve to zavisi i od anesteziologa, ali i od trudnice koliko je pripremljena.
Ja sam sa L primila epidural, i da što kaže Mili, tačno sam osetila razliku između kontrakcija i napona. Anesteziju su tokom porođaja, tj pre, tokom perioda čekanja dodavali prema potrebi onda kada bih rekla da me boli i to onoliko koliko je potrebno da me ne bi bolelo.

Tako da DA za epidural, uz uslov da slušate babice i lekare.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Epiduralna DA ili NE
7.2.2018 12:00:11   
Tiziana
Ja sam oba puta sa epiduralom i oba puta sam osetila napone. kao sto Ana rece, kao da me nesto vuce dole i kao da cu da se ukakim. Konterakcije nisam osecala ni na koji nacin.
Da radjam trece ne bi se sekund dvoumila hocu li ga ili ne.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here