|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
14.6.2018 21:59:43   
Ecika Eca
Moram da priznam ja sam pukla dok nisu dali epidural ali bukvalno pucala od bolova. Moje otvaranje do 4 prsta da bi dali meni epidural je trajalo od 8h ujutru do 17h popodne. Na ctg sam imala skalu od 30 kontrakcije jačine a onda na 4 prsta do 60 i iskreno toliko me bolelo da sam se tresla od muke i zaplakala sam od bola da bi mi dali epidural i ja sam pevala i smejala se nama je muzika tiha svirala u sali za porodjaj i onda zamislite kao da nista se ne desava a desava se. Kad sam osetila napon da mi se ide u wc ja sam gurala a gurate kao da ronite bez maske uzmete vazduha zadrzite i gurate do iznemoglosti i tako sam 4 put i izadje mali mamin miljenik ☺
Oni namerno čekaju da žena bude otvorena više za anesteziju nažalost ja nebi nijednoj dala da čeka toliko ali oni rade svoj poso kako misle da treba. Bzv šta nam je tu nam je. :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Epiduralna DA ili NE
14.6.2018 22:52:30   
mama Jo
A da li za epidural sad moras da se ,,prijavis" da ga hoces, ili ga daju svakako svakoj zeni?
Znam da se ranije placao, sada vise to nije aktuelno, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2018 5:27:45   
Misha i Ljisha
mama jo ne mora, ja sam rekla dr koja me je pregledala da zelim epidural rekli sacekacemo anesteziologa pa smo cekali i ovo i ono i nacekali se ali u svakom slucaju ne treba da se prijavljujes

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2018 7:18:58   
mama Jo
Ja pitam kao da treba da se poradjam sad user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.6.2018 7:21:27   
Duškić
Bas vala MamaJo, sacekaj malo user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.6.2018 0:28:03   
Ecika Eca
Da vam i ovo prenesem... Ja sam u 9 ti mesec negde oko treće nedelje išla kod Anesteziologa na razgovor za Epidural. Sve trudnice koje su došle tog dana su bile prisutne i svaka sluša o predavanju anestezija i zavisnosti od toga koja vam se namenjuje dal je to Spinal dal je Total dal je epdural... Sa svakim ponaosobno anesteziolog porazgovara potšiše se jedan papir da ste pristanak anstezije e sad koje to navode oni kad vam daju u toku porodjaja kada sve počne. Ne plaća se apsolutno ništa ništa. Dakle najpre im važno da imaju uvid vašeg dolaska na razgovor i papir koji nosite da ste odobrili anestezije potpisom i to je to :)

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.6.2018 22:51:54   
MimaKos
Pored svega gore navedenog radi se i pregled kicme ( nikako u krivu ili slicno) i stepen koagulacije

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.6.2018 10:10:16   
Leptiric123
Epidural - jedno veliko DA!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Epiduralna DA ili NE
23.6.2018 11:31:53   
MimaKos
Da u svakom slucaju, i da se nadovezem, meni su ga dali potpuno besplatno, znaci nikakvo podmicivanje i slicno

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 14:06:55   
bojana92
Blizi mi se porodjaj i odlucila sam da trazim epidural.Boli li kad bocnu u kicmu da nameste iglu?Jel kicma posle boli?

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 14:08:50   
Misha i Ljisha
Ne. Nista mr
E nije bolelo niti me bole ledja

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 14:12:25   
bojana92
Jel te bolela glava posle?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 14:17:05   
Ana RR
Bojana, mene ništa nije bolelo. Ni ubod niti posle. Ne znam kako je kod žena koje osećaju kontrakcije jer moraš biti mirna dok te bodu. Ja sam imala jake kontrakcije koje nisam osećala tako da sam lepo sedela.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 14:24:56   
Misha i Ljisha
Nije me bolela glava.
Jako je tesko biti miran i sedeti u turskom sedu a ja sam dobila epidural a vec sam imala napone. Dr mi je prakticno cestitala na samokontroli. Znaci u turski sedi i ramena opustena glava na dole. Sa bolovima je jako jako tesko ali eto izdrzah. A stvarno apsolutno nista nisam osetila. Dodali su mi i lidokain zajedno sa epiduralom jer sam dobila napone a bila sam tek 6 prstiji otvorena i bila sam u uzasnim bolovimA

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.6.2018 18:37:07   
Rosita
Nije me bolelo nista ni prvi ni drugi put. Malo me svrbuckala ledja, verovatno od flastera. Prvi put dobila sedeci, drugi lezeci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2018 10:44:48   
mirana1
Malo me plawsi ovo sa epiduralnom anestezijom, mada me plasi i sam porodjaj. Trebam jos malo razmisliti, sta raditi.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2018 13:03:30   
Misha i Ljisha
da sam bila prvorotka ne bih se snasla sa epiduralom jer ja napone nisam osetila ma nista nisam osetila. Ali mozak je cudo. Nisam osecala noge uopste i kaze mi sestra podignite guzicu, podigla sam guzicu a uopste je nisam osecala user posted image sad verujem kad kazu ostao bez noge ili ruke a i dalje ih oseti. Mozak je poslao signal digni guzicu i eto stvar gotovauser posted image

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Epiduralna DA ili NE
26.6.2018 18:15:27   
bojana92
Ja ne znam kako cu sesti u turski sed od stomaka 🤣 Toliko se spustio da mi se to cini kao nemoguca misija.😁 Koliko sam opterecena epiduralom,cesto sanjam da su bolovi krenuli,cak sam jednom sanjala da sam imala dva tri napona i gotovo,beba izasla napolje a ja skroz bez bolova.😁

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2019 20:43:02   
Dragce86
Zenice, da li je neko imao vrtoglavice recimo tokom par meseci nakon primene epidurala i bol na tom mestu uboda? Porodila sam se pre 4 meseca, imam povremeno vrtoglavicu koja prodje spontano a n promenu vremena bol na mestu uboda epidurala i sinoc sam primetila kao manju kuglicu ( vel,lesnika ) u projekciji prsljena gde su mi davali epiduralnu anesteziju, boli me kad je pritisnem jer naleze na prsljen. Pocela sam da mazem Hepatrombin u slucaju da je neki hematomcic od uboda i da stavljam list kupusa. Jel neko imao slicna iskustva, da li prolazi spontano ili moram potraziti misljenje neurologa/neuroirurga i raditi magnetnu rezonancu kicme? Sta savetujete? Pomalo sam se uplasila, jer svaki dan moram nositi i ljuskati bebca od 4 meseca, ne mogu stedeti kicmu a plasim se da ne napravim jos gore....

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2019 22:18:16   
Rosita
Nisam , deagče. Nadam se da će se neko javiti i da će to brzo nestati.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2019 22:21:20   
bubulence
Dragce, nisam imala takvo iskustvo a jesam dobila epidural... Bolje idi do dr da vidi sta je u pitanju. Verovatno nije nista ali ces bar biti mirna

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2019 22:31:14   
Ana RR
Ja nisam imala apsolutne nikakve tegobe nakon epidurala tako da ne bih znala šta da ti kažem. Bolje da te neko pogleda.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Epiduralna DA ili NE
29.1.2019 19:32:49   
Duškić
Ni ja, sad citam tako sam bila sludjena da ni nemam pojma gde je tacno bio ubod. Zvala sam dr.da mi odmah nakon porodjaja skine tako da su mi se svi smejali..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.1.2019 8:22:44   
nata11
Jel tacno da epidural i spinal ne daju zenama koje imaju problem sa trombofilijama i koriste terapiju? 

_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Epiduralna DA ili NE
30.1.2019 10:02:05   
Tiziana
Nije tacno. Samo treba terapija da se prekine npr 24h pre epidurala. Javice se vec neko da tacno kaze koliko pre.Moja kuma troje dece, sa trombofilijama i terapijom i sva tri puta epidural. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here