|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
12.3.2017 7:59:58   
vocicana
Dorucak, breskava sa pirincem
Rucak:piletina, spanac, krompir i tikvica
Vecera palenta sa jogurtom
Ima novosti, jeli smo KInder cokoladu, grickamo Fan flips, ima kikirikija, juce smo pojeli ceo Dukatos jogurt sa jagodom. Sve je proslo sjajno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.3.2017 13:15:59   
Nimfa
Dorucak : Banana i griz , Rucak : Spanac, piletina,boranija i malo paprika , Vecera: Jogurt i prezla

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
13.3.2017 21:07:50   
Anck Su Nmaun
Mi smo do sad jeli jagode i maline u vocnom jogurtu ali jutros sam mu bas dala smrznute maline sa jabukom. I celo popodne mu je crvena guza i jaako place kad ga brisemo, kupamo, mazemo. Mada je stvarno dosta kakio..sve se sve se mislim da nije reakcija....

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:16:43   
vocicana
Ma jeste mala reakcija na voce, nova namirnica, voce je kiselo kada prodje proces varenja, zato se guzana zacrvenela. Ne brini se.
Ja sam detetu sve ono sto sam napisala dala vec.
Dorucak, psenicne cerealije sa cokoladom
Rucak: pirinac, krompir, sargarepa i piletina
Vecera puding sa pirincem.
Dacu malom jaje, musaku cu probati da mu dam, a danas tj, malo pre, pojeo je listic dimljene curetine, mnogo mu se svidjha.
Da preokrenem malo, da mu napravim przenice ili jaje da prznemo sa necim tako finim poput te curetine, da mu naarendam a iribu cu mu uvesti uskoro, Lesi, hvala ti na savetu kako da je spremim.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:25:03   
Anck Su Nmaun
Blago vama sad mozete svasta da ruckate, ovo moje cudo nece da zvace i na malu grudvicu se davi.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:31:59   
suzi kju
Mi imamo godinu ipo i ja nismo probali jagode maline i kupine, čekam domaće kod mojih.
Anck moguce da je ipak zbog kake, još ako je osetljiva koza.
Probaj ja jednom daj manju količinu pa cena videti reakciju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:38:14   
vocicana
Pisala sam i nikako da objavi post.
Dajem mu odvano krupnije obroke, nema vise pirea koji je jeo kada smo krenuli.'
Sa smokijem je imao poteskoca u pocetku, sada klopa FAN flips u ljubicastoj kesi, veoma je hrskav, gricne pa stavi ceo smokic u usta, topi polako i proguta, cim vidi da mu se zaglavljuje, staviprstic u usta da ga pomeri i stvarno ne mogu da se pozalim.
Jedva cekam ribu, jaje i sve ostalo.
Promuvala sam izmedju prstiju curetinu, ali je tako slatko ruckao, bas mu se svidelo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:40:45   
suzi kju
Mi jedva pocesmo da zvacemo. Dodaše nemaju sa čim ni da zvaću.
Riba je super, moje mackice je vole.
Jaje su os skoro prihvatile prženo, pa przenice iz rerne. Super je sada. Meso vole svo, tu su na tatu .

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:43:45   
vocicana

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Mi jedva pocesmo da zvacemo. Dodaše nemaju sa čim ni da zvaću.
Riba je super, moje mackice je vole.
Jaje su os skoro prihvatile prženo, pa przenice iz rerne. Super je sada. Meso vole svo, tu su na tatu .

e to volim da cujem, nista lepse nego beba koja rucka lepo i samo mljacka. Javljam kako smo prosli, svakako, bas jedva cekam da probamo. Htela sam malo curetine da mu stavim i da izmrvim sir u tu kajganicu i da mu dajem tako sa jogurtom. Znas li Suzi da od njega ne mogu da doruckujem, kako vidi plavu solju iz koje pijem jogurt, zna sta je i samo rucicama kanjoj da pije i on user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 12:47:27   
suzi kju
Haha znam. Zato ja jedem kao spavaju user posted image
Inače šta god sa jedemo one bi da probaju.
Samo beka rucaju.
Najslađi su kad sami rukicama jedu pa se zamazu i sebe i sve okolo.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:18:10   
sonjii
Ovo je tacno onoosto trebam :) Moj beban ima 9,5mjeseci, vise ne znamo sta da spremamo.Zima duga, stalno vrtimo jedno te isto..Zitarice, teletina, curetina, krompir, mrkva, blitva, spanac, karfiol......Poceli smo skoro i zumance jer su nam rekli da sacekamo malo zbog ekcema....Da, i poparu smo uveli u meni..A vi mame beba 9+, jeste li pocele sa Cokolinom i ako jeste, kako ga spremate, posto ni mi jos nismo uveli kravlje mlijeko.Na Aptamilu smo. user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:40:24   
vocicana
Sonji, pa prema uputstvu na kutiji, ti mozes spremiti i sa Aptamilom ako zelis, ja sam kravlje uvela cini mi se sa 7-7,5 meseci, sve sto se sprema sa mlekom, spremam sa kravljim a pije NAN.
Tacno 200 ml mleka za 5 supenih kasika cokolina, super upiju pahuljice i divan je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sonjii)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:44:37   
Anck Su Nmaun
Mi jos nismo sa cokolinom, nesto mi se ne zuri sa cokoladom. Ima dosta drugih zitarica Linovih eto bas pa kombinujemo. Mada sad naj vise Nestle 😁
A mi smo kravlje uveli ali vi ako niste pa probaj sa formulom..samo kakvog li ce ukusa biti...
Sto ne probas sa kravljim?

(odgovor članu sonjii)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:47:32   
vocicana
Hej Anck, mnogo su lepe pahuljice psenicne sa cokoladom od Baby King, moje dete obozava. Ako naletis u Rodi, Liliju slobodno ih uzmi, obozava klinac.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:51:48   
Anck Su Nmaun
Tnx draga..nesto imam averziju na BabY King kad sam uzimala one pocetne starter kasice pa sad i ne gledam..al.evo bas cemo potraziti jer sad sve ionako spremamo sa mlekom. Tnx

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 20:59:20   
vocicana
Nema na cemu, imaju i sjajni pirincani griz sa cokoladom, toga isto u Rodi ima, D obozava i to, bude bas dosta i to se idealno slaze sa bananicom. Bas voli. Probaj.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 21:01:02   
Anck Su Nmaun
Aaa secam se tog cokoladnog griza kad sam davala devojcicama! Bas je lep!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 21:08:19   
sonjii
Ja sam ga kupila prije 15dana i jos stoji neotvoren, nikako ni ja da se odlucim.A sve on jede.Imamo nekoliko kutija Milupinih zitarica, pa kombinujemo sa vocem uglavnom jer ih tako ljepse jede.Cak i ovsene bljutave pahuljice koje se spremaju sa vodom pojede punu zdjelu ako dodam bananu i jabuku.Inace, pojest ce sve u sta sam umijesala bananu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 21:10:45   
vocicana
Ja ga pojedem sve sto on ne moze user posted image , bas je lep.
Sonjii, opusteno, daj mu ujutru ako se bojis reakcije,polako, napravi mu pola, stavi neku vockicu unutra. Bas javi kako ste prosli.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 21:22:07   
sonjii
Sve novo mu i dajem ujutru, bas strepim od neke negativne reakcije u toku noci.Do sada je jedino na smoki dobio crvenila na pregibima rulica i nogica, a to sam mu dala par smokica negdje u januaru.Nesmotreno, uopste nisam razmisljala o kikirikiju.

_____________________________

Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima..


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 21:24:30   
vocicana
A pa nemoj, moras malo da sacekas, vodi racuna, sve je to zeznuto kikiriki..bademi, lesnik i sl. Ja sam se okurazila sada, jer jos malo pa slavimo rodjendanac, mora sve da proba, a i ja dajem nove stvari ujutru.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sonjii)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 22:15:47   
branki*
ja upadam,nisam bas citala pethodne postove skroz,kikiriki je gadan alergen,nije nuzda da se daje,cekajte sa njim.ima smoki bez kikirikija u maksiju,zeleni dambo,a ima jos jedan ,zajecar pravi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 22:41:53   
Anck Su Nmaun
Pa ima.onaj kukuruzni smoki..mi to svi volimo da grickamo Snuki il kako vec..sad ima more proizvodjaca tih smokija.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
14.3.2017 23:34:12   
sonjii
Ma ne treba nam smoki uopste sa devet mjeseci, nego rodica davala svojoj bebi pa ponudila i nas.To je sva prica.Ne razmisljam ni o kakvim grickalicama do daljnjeg, a ni o smokiju ni sa, ni bez kikirikija.

_____________________________

Na svijetu postoji samo jedno lijepo dijete i svaka ga majka ima..


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.3.2017 9:06:12   
IvanaSK RR
Doručak, visnje i banana sa prosom. Ručak piletina, blitva, zumance, grasak. Vecera makarone sa sirom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sonjii)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here