|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:08:40   
vonavoj
Ja ne solim nista bebi..A to sto kupujem,zaista ne mogu da se opterecujem odakle je,kupujem u maxiju,nemam piljaru. Glupo je stavljati secer u sargarepu,zaista.. takve kasice nisam nikad ni kupovala..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:37:43   
Ana RR
Ja nisam solila domaće kašice ali su bile mnogo ukusnije kada sam počela da dodajem luk, masl. ulje ili puter... tada se oblizivao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:43:29   
milicicak


IZVORNA PORUKA: lesli

I jos jedno pitanje...Da li neka od vas pravi milupa ili humana bezmlecne zitarice sa svojim mlekom?Kada pomesam onu kolicinu mleka koja stoji u uputstvu sa zitaricama (probala sam cak i vagu da koristim za zitarice) ono bude skroz vodenasto 🤔 pa je veceru na kraju na cuclu jela.Onda sam par puta sipala odredjenu kolicinu zitarica i mleko dosipala polako do zeljene gustine, da bi se ono u toku hranjenja opet pretvorilo u vodicu i obrok opet zavrsio na cuclu (iako znam da nije preporucljivo) 🤔Ima li neko ideju zasto se to desava?Palo mi je na pamet da je zbog toga sto je mleko redje od formule, ali te iste zitarice su predvidjene i sa vodom (u istoj kolicini) da se prave...a i nije mi jasno kako nesto sto je bilo gusto inicijalno stajanjem postane vodenasto?! Za ocekivati mi je da se jos vise zgusne kad nabubre zitarice kako treba.




Lesli, ja nikad nisam uspela da napravim kasicu zeljene gustine sa svojim mlekom po uputstvima sa kutije, uvek mora vise. A i dodam u toku jela jer ovaj mali gnjavi... On za sads od tih zitarica jede samo Sinlak, njega rqcunam kao kompletan obrok. Jos se nisam posavetovala sa dr koje mleko da koristim pa glutenske bezmlecne ne kupujem a htela bih da mu ih uvedem kao veceru uskoro.
V trenutno ima dva obroka, oko 11 jede Sinlak i oko 14 meso, povrce i bananu, jer nista ne prolazi bez banane 😔 ne kupujem gotove povrcne kasice, vocne je probao hipp-ove breskvu i kajsiju.
A sto se Naturino kasica tice, njih zaobilazim, ne svidja mi se sastav ni vocnih ni povrcnih ni zitnih...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:44:50   
milicicak
I da, sve povrcne kasice kuvam sa lukom i dodajem maslinovo ulje. Mini buba je obozavala ovaj mali nece ni da lizne bez banane

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:48:41   
Ana RR
Hahaha bananaman user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:57:02   
milicicak
Uvek spreman da stupi u akciju 😂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:58:05   
Maraj
Miliuser posted image i u rucak meso. Pa probaj da svaki dan smanjujes kolicinu banane kako bi je postepeno izbacila

Les ja mislim da se ti preopterecujes sa ishranom
Sto pre sa sisanjem, sto sad sa ne mlecnom ishranom.
Ok ni ja ne dajem so i secer
Al tako sam i sa starijjn detetom i evo sad ne jede nista. Par namirnica a ima 3 i po god. A dojila ga 22 meseca.
S ima 8 i po meseci ne dajem joj so i secer al jela je domacu pitu sa zeljem
Od domacih kora. I tu ima soli i mladog sira.
Uz to pavlaku i sir kad joj dajem i tu ima udela soli.
Ja se samo grozim od one grupe na fb hde se mame snebivaju da bebi ista daju. Samo sisanje.... a mame krkaju sve u sesnaest sve i svasta...mislim se pa sta dajete tom detetu kroz mleko onda....
Ne treba preterivati ni u cemu....
Ko da su nasi roditelji gledalj i uvodili namirnice nama kk mi sad svojoj deci
Sto mama moja kaze, sta jedu oni, da i nama malo. A sad....doduse sad je i ik kakk je bilo pre 3 god kad sam L uvodila ne mlecnu ishranu.... i sta nama fali? Jel imamo svi problema sa bubrezima sto smo jeli drugacije nego sto dajemo svojoj deci sada

< Poruku je uredio Maraj -- 3.4.2019 16:59:27 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 17:04:15   
Sanjica26 RR
Ја сам за умереност што се тиче свега у животу.
Ево имам једну маму познаницу избацила је себи месо. Намерава и беби месоuser posted image Остала сам без коментара.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 17:39:22   
vonavoj
Mili,a sta ima u nutrino kasicama? Ja se nista ne razumem u to sta valja,a sta ne..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 18:08:46   
Rosita
Da je krenuo u vrtić sa 11 m jeo bi sve što i druga deca. Sa prvim detetom sam pazila mnogo, sad manje. Jeo je danas boraniju sa rebarcima koju smo o mi jeli. Ima unutra i svinjske masti. Nisam puno solila ali nije ni neslano. Zaista ne želim više da se opterećujem striktno. Pazim na dve voćne užine, sisa još uvek, kad god mogu da dam naše jelo, ne previše osoljeno, dam.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 18:48:11   
vonavoj
O da,moja T je krenula sa 10 meseci..na meniju strudla sa makom,sarma...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:20:38   
mama Jo
I ja sam mnogo vise pazila sa prvim detetom, sada nisam toliko iskreno.
Ali definitivno su pocele obe da jedu lepse kada sam pocela da dodajem puter i maslinovo ulje.
Moje nisu za sada izbirljive uopste, stvarno jedu sve, trudim se da bude sto zdravije i raznovrsnije. Uglavnom, slazem se sa Sanjicom da je umerenost najvaznija.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:22:11   
vonavoj
Mama jo,a tek sa trecim,ihaj.M je jeo mekike danas,moja baba pravila.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:24:44   
mama Jo
Haha, veruj da sam sad htela da udjem da uredim post da te pitam Von kako to ide sa trecim?user posted image
Sad tek vidim koliko sam se bespotrebno opterecivala hranomsa prvim detetom... naravno, ako nema nikakvih reakcija/alergija...polako samo uvoditi, pratiti i to je to.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:30:58   
milicicak
Von, meni se Nutrino ne dopada zato sto skoro sve kasice imaju dodat secer i so, mesne sve imaju biljno ulje (a ne pise koje), svi vocni miksevi su preko 50% jabuka a dodate vitamine i minerale imaju u tragovima. Inace, moj stav je da su gotove kasice nuzno zlo i kad ih vec kupujem onda kupujem one za koje smatram da su nutritivno najbolje.
Lesli, ja ne mislim da si ti previse opterecena ishranom. Mislim, nisi upoznala mene 😂 ja sam opterecena ishranom svih ukucana, posebno mini bubinom i bebinom. I jako mi je stalo gde i sta kupujem. I proveravam sastav gotovo svega sto kupim, dugogodisnja navika


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:34:44   
veselicaa
Mili ti treba da imas nekog na selu,bar za voce i povrce user posted image
I meni je bitno sta moja decu jedu,dosta toga imamo domace,zato Nini nisam ni kupovala gotove kasice.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:41:57   
milicicak
Nemam Vesi nikog svog al znam ljude 😉 i dosta toga nabavljam provereno domace 😁

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 19:44:57   
veselicaa
To je super,Mili.Voce,povrce,meso je najbolje kada mozes kupiti provereno i domace,pogotovo za bebe.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 21:14:17   
vonavoj
Svaka cast ko moze da nabavlja provereno domace.
A mi ostali,kako nam bude.
Salu na stranu,meni su kupovne kasice skupe,skoro luksuz,sluze samo kad idemo negde i ne mogu da nosim.
A inace,i jabuke koje kupujemo,bilo je prica da su najvise prskane...tako da..


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 21:37:03   
mama Jo
I ja imam srecu da su moji na selu i sve dovlacim od njih - jaja, voce, povrce, sve vrste mesa, preradjevina, bukvalno sve.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
4.4.2019 22:12:58   
lesli
Mili, ni ja ne mislim da sam preopterecena ishranom 😅
Drzim se nekih principa koje je pedijatar napricao, ali ne svih. Ali da mi je bitno da joj ne dajem so i secer za sada, jeste. Oko toga nema pregovora.

Kao sto i nama kada kupujem neke stvari koje spadaju u tu kategoriju “nuzno zlo” vodim racuna ako ikako mogu da izbegnem proizvode koji imaju pojacivace ukusa npr.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
4.4.2019 22:15:35   
lesli
I uzgred, pavlaka ne sadrzi dodatu so. Uvek stoji kao napomena da je sadrzaj natrijuma posledica toga sto je prirodno prisutan u mleku.
Mi smo probali i pavlaku. I svapski sir (znaju vojvodjani sta je i kako se pravi). Prosto mi jeli, ona gledala pa smo joj dali da proba 🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
4.4.2019 23:02:11   
mama Jo
Lesli, koliko tvoja bebana tacno ima, nemas na tickeru.
Cak i kad krenea da uvodis zacine, mozes i sama da napravis domacu vegetu i mesavinu zacina...
I ja sam do godinu dana na to strogo pazila, posebno kad mi je pedijatar rekao da so moze da nasteti njihovim bubrezima 🤤 to mi je ostalo urezano i onda sam bas vodila racuna.
Posle godinu sam postepeno sve, onko uvek manje nego nama.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
4.4.2019 23:12:17   
veselicaa
Ja Nini nisam uvodila povrce,voce ili meso koje nemamo domace.Nisam ni ja stavljala so,ali sam dodavala malo luka u pocetku,kasnije i drugo povrce koje daje ukus,tacno je vise volela kada hrana ima jaci ukus.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
4.4.2019 23:34:48   
lesli
Mama jo, uskoro ce 7 meseci. Kao sto rekoh, tehnicki im spamujem temu... sad cu da dobijem po “usima” 😂

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here