Vegeta u kašicama (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


božana -> Vegeta u kašicama (4.9.2009 11:51:58)

Da li u kašice stavljate vegetu?.Ja ne, obzirom da mi je pedijatar rekla da u kašice stavljam samo so.To zbog toga što je, kako nam je svima poznato, vegeta koncetrat koji nije baš najbolji ni za nas odrasle, a kamoli bebe.




mamanp -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 13:48:16)

Nikad mi nije ni palo na pamet a kamoli da stavim u kasicu vegetu. Uvek sam stavljala samo so i nista vise.




mihi -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 17:30:47)

Vegeta je mešavina soli i začina štetni sastojci su glutaminati, tako da je ne treba dodavati u kašice, dodajem kalijumovu so i to mrvicu samo.




Anoniman -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 17:31:25)

IZVORNA PORUKA: mihi

dodajem kalijumovu so i to mrvicu samo.


Isto




Lu -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 21:40:21)

Ja do godine nisam ništa ni solila,vegetu još malo poslije,joj baš sam zaboravila...možda oko godinu i pol kad je imao,znam da sam malo izbjegavala pa postepeno uvela.




Anoniman -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 22:13:16)

Moj Luka nije hteo da jede kašice koje su soljene, pitala sam pedijatra šta da radim, rekao je da probam sa malo vegete. Stavljala sam jako malo (od starta, od kada sam počela da mu dajem slane kašice), i jedino sa vegetom je hteo da jede. 




Anoniman -> RE: Vegeta u kašicama (4.9.2009 22:16:49)

Moja mama je meni napravila vegetu za Nesu, ali on nije hteo ni da okusi jela u koja sam ih stavljala, uzaludan trud i maltretiranje. Probala sam par puta da mu dam nesto sa malo vegete, ali nece ni sad da jede tako. Mislim da ne treba previse koristiti vegetu, ali da, cak i kod male dece, ne moze da steti jer u truncici vegete ima svega po jaaaako malo.




milicica82 -> RE: Vegeta u kašicama (6.10.2009 22:22:23)

Ne savetujem vam koriscenje vegete, cak ni odraslima, po struci sam biolog, radim u nauci i znam da su eksperimenti sa pacovima pokazali da mladi slabije napreduju i ostaju sitniji nakon upotrebe vegete. Dakle, ne savetujem. A nutricionisti ne savetuju ni soljenje do godinu dana. Ono sto je nama bljutavo ne znaci da je i bebi.




Tufna -> RE: Vegeta u kašicama (22.9.2010 22:22:17)

Eto koliko se sve razlikuje iz godine u godinu. Prosle se ne soli do godinu dana a sad moze mrvica soli vec oko osmog meseca [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Stalno se nesto menje.
Ja vegetu ne koristim, posolim nekad dok se kuva ako se setim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] sta cu, navikla sam da joj ne solim, ali vidim da i beba ne pravi bas neku razliku.




Stranica: [1]