|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skraćivanje noktiju
6.10.2010 14:23:27   
Anoniman
Hvala user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Skraćivanje noktiju
6.10.2010 14:36:23   
stasha77
Mi smo u pocetku sekli dok je sisao, pa posle kad ga presvlacim uz sum vode, ali sada nista od toga nema sanse. E sad nam je poslednja fora uz baby tv. On bleji u tv, ja seckam i tako... znam da ne valja da gleda tv tako mali, ali od 10tak minuta dnevno nece mu valjda nista biti..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Skraćivanje noktiju
6.10.2010 16:46:31   
minna
Mi secemo makazicama kad zavrsi sa sisanjem, a ne zaspi...tata ga drzi a ja seckam i za sad je bas miranuser posted image videcemo kako ce biti kasnije

(odgovor članu stasha77)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Skraćivanje noktiju
20.10.2011 10:40:52   
Ana RR
Ja jedino da počnem i da turpijam nokte Marku, užasno su oštri. Noćas se unakazio, sav je izgrebanuser posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Skraćivanje noktiju
20.10.2011 10:42:47   
lanajelena
Ako bi cekala da Dusan pristane na seckanje verovatno bi usao u Ginisa zato je to kod nas malo stresniji posao user posted image  

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Skraćivanje noktiju
2.1.2012 22:32:17   
IVA 11
Mi za sad nemamo problema, cini mi se da je bilo teze dok je bio manji user posted image Sad krenem ja kao sebi da sjecem nokte, i onda njemu i tako dok svaki nokat ne skratim i caskom zavrsim. user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Skraćivanje noktiju
4.1.2012 0:12:05   
Sashica82
E ja imam pesmicu za mame koje imaju malo vecu decu nego mi. Meni je mama sekla nokte dok me drzala u krilu i recitovala.... krenete od malog prsta prema palcu, seckate, i kao da brojite:
- Ovaj ide u lov..., ovaj nosi pušku..., ovaj jede krušku..., ovaj kaže daj meni..., i (kad dođete do palca) ovaj kaže šipak tebi. I naravno napravite šipak od dečijih prstića user posted image

Neki dan probala kod deteta od prijateljice, 2,5 godine, oduševio se! user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Skraćivanje noktiju
4.1.2012 0:22:15   
PoisonEve
Od pocetka joj samo ja secem nokte, kaze mm da je to suvise pipav posao za njegauser posted image Makazicama, cini mi se NUK-ovim, cesto dok spava, mada se desavalo i kad je stavim na onu dasku za presvlacenje. Mnogo voli tu da lezi, ne znam zasto, redovno se smeje na njoj i mirna je pa mogu i da joj isecem nokticeuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Skraćivanje noktiju
26.5.2012 23:31:22   
Anoniman
Danas sam prvi put Marku odsekla nokte dok je budan. Sve vreme sam pevala "Vidiiii, sečemo svraka nokteeee!, što je rezultiralo sa "Daaaaaaaaj, Maka saaaaam sece svaka nokte!" user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Skraćivanje noktiju
10.6.2014 23:14:07   
Misha i Ljisha
da li mi verujete da ja svojoj D nisam odsekla vec mesecima noktice na kaziprstima. Ja ih zovem istrazivacki prsti. Ona ih uvek "izguli", sama ih valjda isturpija, nikad jadni nokti da joj narastu. Jel tako i kod vase dece??? Sve ostale nokte moram na par dana da seckam ali njih ma nisam ne pamtim ona samo nesto grebucka, ispipava i td

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Skraćivanje noktiju
24.6.2014 23:18:33   
anci kv
ja dundi skraćujem svaki treći dan,rastu ko iz vode. Na nogama joj skraćujem kad spava,jer gospođica vozi biciklu kad joj uhvatim nogicu,pa ne bih da rizikujem

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Skraćivanje noktiju
25.6.2014 0:02:41   
viking
Mi smo prvi put nokte sekli još u porodilištu, toliki su bili. Sad ih isto sečemo svako malo, ali sreća pa sarađuju, ne moramo to radimo dok spavaju jer se ipak ne otimaju. Mada, prstići na nogama su ipak malo problematični, jer em što "štrikaju" em su baš maleni :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Skraćivanje noktiju
3.7.2014 22:06:41   
dunja RR
I nama su od rođenja ogromni noktići i stalno je izgreban, a i mi uz njega ..
Vidim da su neke od vas pisale da ih ne treba skraćivati prvi mesec jer sami otpadnu. A opet neke pd vas su od starta sekle.

Šta savetujete, žao mi da se grebe?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Skraćivanje noktiju
3.7.2014 22:13:11   
little_one
Dunja ja sam znala nekad i da vidim da li ce sami da otpadnu, tako meki budu al ako grebe i sebe i tebe rezi slobodno, polako samo i ravno. Prvi mjesec se ne rezu jer sami otpadnu, barem je to moje iskustvo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Skraćivanje noktiju
3.7.2014 22:15:51   
New Mom
Ja sam svom troma posle par dana po rodjenju sekla nokte. Za prvo je to odradila patronazna, za drugo dvoje ja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Skraćivanje noktiju
3.7.2014 22:26:06   
Misha i Ljisha
D je patronazna isekla noktice ali sam se ja uplasila jer su nam rekli da se nekad bebama upale prstici pa sam je zagledala ko blesavauser posted image . jao traume oko secenja noktiju samo kad se setim, A kako nam niko nije rekao da su bebama nokti "urasli" hahah ja vec mislila da joj ja lose seckam noktice i da urastaju jer ja to ne radim kako treba kad ono ispade to normalnouser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Skraćivanje noktiju
3.7.2014 23:06:46   
dunja RR
Hvala vam! Trebala sam reći patronažnoj ali eto, zaboravih ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Skraćivanje noktiju
4.7.2014 8:33:01   
isidora88
mateji je mm sekao nokte dok je bio mali, posle par dana od rodjenja, nije se bunio.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Skraćivanje noktiju
4.7.2014 8:38:15   
Sanjica26 RR
Dunjice stavi mu one rukavice za bebe zbog grebanja dok ih ne iseces.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 4:36:21   
Vanda
I mi smo u nedoumici sta raditi. Od prvog dana u porodilistu nosi rukavice jer cim su mi je doneli prvi put vec je bila izgrebana. Zao mi je posto je vruce, a strah nas da jos secemo. Moja mrvica ima danas 12 dana. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 7:40:51   
mirkam
Vanda, i mene je bilo strah nenormalno. Ja sam mom M prvi put sjekla nokte kad je imao 20 dana (toliko mi je trebalo da skupim hrabrost user posted image ). I onda sam lijepo uzela makazice i dok je spavao, polako, i od tada nema problema. Noktici su im strasno tanki, vidjeces, samo sto krenes on se kida. Samo prvi put je strasno...ali vec kreni, to te ceka prije ili kasnije, i sto kazes da bi skinuli rukavice, prevruce je.
Javi kako je proslouser posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 12:30:19   
mati
Mi imamo onu grickalicu sa granicnikom. I bas pomaze, nema sanse da omasite. Do sad smo sekli samo kad spava a od skora i dok ga drzim ,, njemu interesantno pa gleda kakva je to nova igracka...
A mije iskustvo sa rukavicama je razocaravajuce... Mnogo im se znoje rukice i oni stalno guraju u usta. Iako smo ceto menjali, kad sam mu jednom pomirisala rukice htela sam da se onesvestim i od tada vise nikad. To je bilo sa Matijom, Mitru nisam ni stavljala...

< Poruku je uredio mati -- 18.8.2014 12:34:18 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 18:48:36   
Vanda
Rece nam danas patronazna sestra da ne diramo prije 30 dana, da se zanoktice ne upale.user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 22:33:19   
dijana1*
Vanda i meni su rekli ne pre 30 dana. Ja sam mu stavljala rukavice. Imam nukove makazice i balea. Balea makazice su zaobljene i sa njima se mnogo lakse skracuju noktici. I da ja mu secem dok je budan.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Skraćivanje noktiju
18.8.2014 22:43:27   
bubulence
mislim da je nama receno prvih 15 dana ali sam ja isekla 2-3 dana pre toga. isto smo imali nuk makazice. nije bilo problema

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here