RE: Skraćivanje noktiju (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anoniman -> RE: Skraćivanje noktiju (6.10.2010 14:23:27)

Hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




stasha77 -> RE: Skraćivanje noktiju (6.10.2010 14:36:23)

Mi smo u pocetku sekli dok je sisao, pa posle kad ga presvlacim uz sum vode, ali sada nista od toga nema sanse. E sad nam je poslednja fora uz baby tv. On bleji u tv, ja seckam i tako... znam da ne valja da gleda tv tako mali, ali od 10tak minuta dnevno nece mu valjda nista biti..




minna -> RE: Skraćivanje noktiju (6.10.2010 16:46:31)

Mi secemo makazicama kad zavrsi sa sisanjem, a ne zaspi...tata ga drzi a ja seckam i za sad je bas miran[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] videcemo kako ce biti kasnije




Ana RR -> RE: Skraćivanje noktiju (20.10.2011 10:40:52)

Ja jedino da počnem i da turpijam nokte Marku, užasno su oštri. Noćas se unakazio, sav je izgreban[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




lanajelena -> RE: Skraćivanje noktiju (20.10.2011 10:42:47)

Ako bi cekala da Dusan pristane na seckanje verovatno bi usao u Ginisa zato je to kod nas malo stresniji posao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley5.gif[/image] 




IVA 11 -> RE: Skraćivanje noktiju (2.1.2012 22:32:17)

Mi za sad nemamo problema, cini mi se da je bilo teze dok je bio manji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Sad krenem ja kao sebi da sjecem nokte, i onda njemu i tako dok svaki nokat ne skratim i caskom zavrsim. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sashica82 -> RE: Skraćivanje noktiju (4.1.2012 0:12:05)

E ja imam pesmicu za mame koje imaju malo vecu decu nego mi. Meni je mama sekla nokte dok me drzala u krilu i recitovala.... krenete od malog prsta prema palcu, seckate, i kao da brojite:
- Ovaj ide u lov..., ovaj nosi pušku..., ovaj jede krušku..., ovaj kaže daj meni..., i (kad dođete do palca) ovaj kaže šipak tebi. I naravno napravite šipak od dečijih prstića [sm=smiley36.gif]

Neki dan probala kod deteta od prijateljice, 2,5 godine, oduševio se! [sm=smiley36.gif]




PoisonEve -> RE: Skraćivanje noktiju (4.1.2012 0:22:15)

Od pocetka joj samo ja secem nokte, kaze mm da je to suvise pipav posao za njega[sm=smiley36.gif] Makazicama, cini mi se NUK-ovim, cesto dok spava, mada se desavalo i kad je stavim na onu dasku za presvlacenje. Mnogo voli tu da lezi, ne znam zasto, redovno se smeje na njoj i mirna je pa mogu i da joj isecem noktice[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Skraćivanje noktiju (26.5.2012 23:31:22)

Danas sam prvi put Marku odsekla nokte dok je budan. Sve vreme sam pevala "Vidiiii, sečemo svraka nokteeee!, što je rezultiralo sa "Daaaaaaaaj, Maka saaaaam sece svaka nokte!" [sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Skraćivanje noktiju (10.6.2014 23:14:07)

da li mi verujete da ja svojoj D nisam odsekla vec mesecima noktice na kaziprstima. Ja ih zovem istrazivacki prsti. Ona ih uvek "izguli", sama ih valjda isturpija, nikad jadni nokti da joj narastu. Jel tako i kod vase dece??? Sve ostale nokte moram na par dana da seckam ali njih ma nisam ne pamtim ona samo nesto grebucka, ispipava i td




anci kv -> RE: Skraćivanje noktiju (24.6.2014 23:18:33)

ja dundi skraćujem svaki treći dan,rastu ko iz vode. Na nogama joj skraćujem kad spava,jer gospođica vozi biciklu kad joj uhvatim nogicu,pa ne bih da rizikujem




viking -> RE: Skraćivanje noktiju (25.6.2014 0:02:41)

Mi smo prvi put nokte sekli još u porodilištu, toliki su bili. Sad ih isto sečemo svako malo, ali sreća pa sarađuju, ne moramo to radimo dok spavaju jer se ipak ne otimaju. Mada, prstići na nogama su ipak malo problematični, jer em što "štrikaju" em su baš maleni :)




dunja RR -> RE: Skraćivanje noktiju (3.7.2014 22:06:41)

I nama su od rođenja ogromni noktići i stalno je izgreban, a i mi uz njega ..
Vidim da su neke od vas pisale da ih ne treba skraćivati prvi mesec jer sami otpadnu. A opet neke pd vas su od starta sekle.

Šta savetujete, žao mi da se grebe?




little_one -> RE: Skraćivanje noktiju (3.7.2014 22:13:11)

Dunja ja sam znala nekad i da vidim da li ce sami da otpadnu, tako meki budu al ako grebe i sebe i tebe rezi slobodno, polako samo i ravno. Prvi mjesec se ne rezu jer sami otpadnu, barem je to moje iskustvo.




New Mom -> RE: Skraćivanje noktiju (3.7.2014 22:15:51)

Ja sam svom troma posle par dana po rodjenju sekla nokte. Za prvo je to odradila patronazna, za drugo dvoje ja.




Misha i Ljisha -> RE: Skraćivanje noktiju (3.7.2014 22:26:06)

D je patronazna isekla noktice ali sam se ja uplasila jer su nam rekli da se nekad bebama upale prstici pa sam je zagledala ko blesava[sm=smiley36.gif]. jao traume oko secenja noktiju samo kad se setim, A kako nam niko nije rekao da su bebama nokti "urasli" hahah ja vec mislila da joj ja lose seckam noktice i da urastaju jer ja to ne radim kako treba kad ono ispade to normalno[sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Skraćivanje noktiju (3.7.2014 23:06:46)

Hvala vam! Trebala sam reći patronažnoj ali eto, zaboravih ..




isidora88 -> RE: Skraćivanje noktiju (4.7.2014 8:33:01)

mateji je mm sekao nokte dok je bio mali, posle par dana od rodjenja, nije se bunio.




Sanjica26 RR -> RE: Skraćivanje noktiju (4.7.2014 8:38:15)

Dunjice stavi mu one rukavice za bebe zbog grebanja dok ih ne iseces.




Vanda -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 4:36:21)

I mi smo u nedoumici sta raditi. Od prvog dana u porodilistu nosi rukavice jer cim su mi je doneli prvi put vec je bila izgrebana. Zao mi je posto je vruce, a strah nas da jos secemo. Moja mrvica ima danas 12 dana. [sm=smajl.gif]




mirkam -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 7:40:51)

Vanda, i mene je bilo strah nenormalno. Ja sam mom M prvi put sjekla nokte kad je imao 20 dana (toliko mi je trebalo da skupim hrabrost [sm=smiley36.gif]). I onda sam lijepo uzela makazice i dok je spavao, polako, i od tada nema problema. Noktici su im strasno tanki, vidjeces, samo sto krenes on se kida. Samo prvi put je strasno...ali vec kreni, to te ceka prije ili kasnije, i sto kazes da bi skinuli rukavice, prevruce je.
Javi kako je proslo[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 12:30:19)

Mi imamo onu grickalicu sa granicnikom. I bas pomaze, nema sanse da omasite. Do sad smo sekli samo kad spava a od skora i dok ga drzim ,, njemu interesantno pa gleda kakva je to nova igracka...
A mije iskustvo sa rukavicama je razocaravajuce... Mnogo im se znoje rukice i oni stalno guraju u usta. Iako smo ceto menjali, kad sam mu jednom pomirisala rukice htela sam da se onesvestim i od tada vise nikad. To je bilo sa Matijom, Mitru nisam ni stavljala...




Vanda -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 18:48:36)

Rece nam danas patronazna sestra da ne diramo prije 30 dana, da se zanoktice ne upale.[sm=zmeden.gif]




dijana1* -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 22:33:19)

Vanda i meni su rekli ne pre 30 dana. Ja sam mu stavljala rukavice. Imam nukove makazice i balea. Balea makazice su zaobljene i sa njima se mnogo lakse skracuju noktici. I da ja mu secem dok je budan.




bubulence -> RE: Skraćivanje noktiju (18.8.2014 22:43:27)

mislim da je nama receno prvih 15 dana ali sam ja isekla 2-3 dana pre toga. isto smo imali nuk makazice. nije bilo problema




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>