|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
20.7.2010 9:45:36   
buhla
mi prvu dozu dok Pentaxima primamo 30.07 sa 3.5 meseca, a vidim neki su u tom uzrastu primili drugu dozu. mi malo kaskamo i to zbog odmora drage nam doktorke. e da i resili smo drzavnu.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
21.7.2010 23:45:06   
micketta
odgovorno tvrdim da su u vakcinu turili neki smejavac. user posted image
ova moja i na flasicu danas vristi od smeha.
najvisa dnevna temperatura 37.2.
cak smo prosli bolje nego prvi put user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 0:19:56   
choopa choops
Lara je imala temperaturu poslije svake vakcine skoro. Davala bih joj paracetamol i obicno bi proslo do sutra ujutru. Jednom je samo imala malo duze od dva dana pa smo kombinovali Paracetamol i tusiranje (pa cak i obloge od kupusa user posted image ).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 9:25:04   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Primili smo danas prvu Pentaxim vakcinu, za sada samo se vidi mesto uboda kao tačkica. Videćemo kako će biti u nastavku ovih 48 sati.

Evo, prošlo je 2 dana. Osim te tačkice prvi dan, ništa više. T rektalno je bila 37,1 najviša.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:03:46   
Anoniman
mi smo danas primili drugu dozu.ova moja nije ni zaplakala.
ne znam da li ce biti neke reakcije ali ne verujem...ni sa prvom nista nije bilo.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:19:04   
Dora
Pentaxim je bezbedna jer je mrtva vakcina i ne treba da bude baš nikakve reakcije. Pisala sam u negativnoj energiji, ja idiot nisam Sari kupila Pentaxim već je bockali, tri puta i jednu popila!!! Jbt, kako je plakala, živa sam se pojela! Nisam znala da će tako biti. Moja dvojica su uvek primali pentaxim, ali s razlogom, a mislila sam šta će njoj, jednom je bocnu i ćao, ako bude malo temperature daću joj febricet... a ono, tri velike igle.user posted image Došlo mi da se šamaram tamo pred svima, još me dok. zeza kako to, za muške može a za nju ne, čeličim ćerku od malih nogu! Joooj, da sam znala ali kad nisam. Eto ti budale. Sledeća je 2. sept. i Balši i njoj, kupujem Pentaxim za oboje, neću više da se zezam.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image GLUPAČA!!! MRZIM SEBE!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:21:47   
Snelle
Dora, kako to misliš mrtva vakcina? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:23:46   
Anoniman
dora je u pravu.
ima valjda razlike izmedju mrtvih i zivih vakcina.
postoji i ziva vakcina a to je kad se valjda ubacuju zivi virusi ili sta vec...kako bese ide, da ne lupam?

dora, pomoc?

i valjda je reakcija cesca na tu zivuuser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:25:29   
Anoniman
dora a je l ti sad mozes da joj das pentaxim u sept, kad si joj dala ovu sada?
zar ne mora da se gura sa istom vrstom do kraja?
ili sam pobrkala opet nesto?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:26:53   
lanajelena
ja bas mislim da je ziva vakcina bolja jer se organizam bori sa tim virusima i uvek od kad znam za sebe se kaze da je vakcinacija uspela ako ima reakcije tako da sam pre za drzavnu i njenu reakciju od jednog dana(kao da ce im biti nesto od jednog dana kenjkanja) i nisu tri igle nego dve a treca se pije 

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:48:21   
LillyT
Sestra moje drugarice je zavrsila farmaciju (pre nekih 8 godina) i kaze da kada je ona ucila da mrtve i zive vakcine nisu smele da se mesaju, a danas tvrde (neki doktori) da smeju. Cak je jedna rekla, da beba pored Pentaxima i primi jos jedu od tih zivih vakcina user posted image Bilo kako bilo, izgleda je danas sve dozvoljeno.
Lara dreci uvek kod dr-a, bukvalno je ceo pregled ok i na kraju se valjda smori i udari da kuka. Onda ucuti, ali vakcinu otplace.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 10:58:58   
lanajelena
Ma to je i mene iznerviralo sestra nam je rekla da ne moramo da kupimo vakcinu nego da dodjemo da ga pregledaju pa ako hocemo Pentaxim ima preko puta...kad smo dosli pitam ima li neke razlike jedna je ziva druga mrtva,sta nam preporucujete pa da se dete ne muci bolji je pentaxim,ja kazem nije mi to bitno nego koja je bolja ,nemaju pojma,ja sam rekla ako je zbog tog jednog uboda vise,place svakako tako da nece mu smetati jos jednom da ga ubodu ona kaze pa onda bolje uzmite drzavnu  user posted image  (ona je vec tako dugo god u praksi)

e sad da ispisem reakciju na drzavnu plakao jeste samo dok ga nisam obukla i digla,stavljali smo obloge,od jedne se nije video ubod od dz do kuce od druge jeste,bio je malo uznemiren ali evo i sad je jer je vrucina,imao predvece temp.ispod pazuha 38 popio paracetamol i spalo i to je bilo sve i ne vidim zasto se ta deca mnogo muce..

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 11:20:24   
micketta
IZVORNA PORUKA: lanajelena

ja bas mislim da je ziva vakcina bolja jer se organizam bori sa tim virusima i uvek od kad znam za sebe se kaze da je vakcinacija uspela ako ima reakcije tako da sam pre za drzavnu i njenu reakciju od jednog dana(kao da ce im biti nesto od jednog dana kenjkanja) i nisu tri igle nego dve a treca se pije 


i nama je dr ovako objasnio user posted image
da je dobro da se dobije temperatura jer samo pod temperaturom organizam stvara antitela.
mi smo se vec 2 puta drzavno bockali. prvi put je temperatura bila 37.3, drugi put 37.2. crvena tackica se povuce za 2 dana. nije ni kenjkavila nego samo malo vise spavala (kao da je to njoj, inace, problem he he).


_____________________________

zna baba

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 11:53:32   
Dora
Mi kasnimo sa vakcinama jer u porodilistu nije dobila za hep.b pa je danas bilo tri bockanja i jednu da pije. I ja sam kontala da je ziva bolja,tj.ova besplatna koja ima reakciju,ali cim je izmisljena i ova mrtva bezbednija i bez reakcije,znaci da i ona ima efekta,a mogu u sept.preci na pentaksim,mogu itekako hocu! Vidim razliku,nju ovo boli,ono ne boli,to mi je sasvim dovoljno.
IZVORNA PORUKA: lanajelena

ja bas mislim da je ziva vakcina bolja jer se organizam bori sa tim virusima i uvek od kad znam za sebe se kaze da je vakcinacija uspela ako ima reakcije tako da sam pre za drzavnu i njenu reakciju od jednog dana(kao da ce im biti nesto od jednog dana kenjkanja) i nisu tri igle nego dve a treca se pije 

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 12:01:22   
lanajelena
ma meni je bitno da se deca vakcinisu(pentaxim ili obicna svejedno)..mi se svako vece raspravljamo sa deverom koji nece svom detetu da da vakcine(sad ce dete 4 meseca) i non stop nam na skype salje linkove gde se prica kako su sve te vakcine stetne i da od njih dolazi do autizma

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.7.2010 12:10:04   
red sonia
i    mi smo drzavnu primili...hladan oblog na rukicu,malo kenjkanja,temperatura 37,4 i malo paracetamola i za 2 dana ko da nije bilouser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
25.7.2010 8:05:17   
Grejs
Primili juce drugu dozu  Infanrix vakcine - super poslo izuzev vristanja dok je primao.

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
26.7.2010 8:28:39   
Grejs
IZVORNA PORUKA: Grejs

Primili juce drugu dozu  Infanrix vakcine - super poslo izuzev vristanja dok je primao.


da se demantujen od 10 ujutru do pola osam sinoc plakao,kmezio nije dvadeset minuta spavao,ceo dan nam je bio katastrofa,takav nije bio ni kada je imao grceve user posted image


_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.8.2010 10:52:51   
pepeljuga
primili smo prvu dozu pentaxima u cetvrtak, super je proslo, nije cak puno ni plakao, jedino je bio kao malo tuzan kad smo dosli kuci i hteo da se mazi, ali nikakvih pratecih pojava nije bilo, hvala bogu user posted image

mada, moram da priznam da sam ja malo losije podnela od njega, srce mi se cepa kad treba da ga bocnu user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.8.2010 17:30:23   
lanajelena
u petak primili drugu dozu drzavne...tamo nije nesto plakao,bio je ceo dan raspolozen,uvece malo temp.uz sirup brzo proslo,ne vidi se gde je primio i tako...sve u svemu bolje nego prva doza user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.8.2010 22:11:00   
Modessty
Mi danas primili treću Infanrix. Nije ni zaplakao. Samo onako začudjeno gledao u tetu koja ga bockala user posted image
Za sada nema nikakve reakcije


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.8.2010 22:23:01   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.9.2010 16:53:52   
dijana1*
Vuk je prosli ponedeljak primio vakcinu, fino je proslo kenkavio je jedno sat vremena i imao malu temp. koju sam brzo skinula i posle se samo smejao ali od tada je mnogo mlitaviji taman je fino mogao da lezi na stomaku i da se drzi na rukicama ali od kada je primio vakcinu opet mucimo muku sa lezanjem na stomaku user posted image
nema vise snage kao sto je imao user posted image
jel se desavalo to vasim bebicama ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
6.10.2010 23:53:09   
Snelle
Primili smo danas drugu dozu državne. Osim dranja tokom primanja vakcine, nikakvih simptoma posebnih nije bilo, osim što je odvalila turu spavanja od tri sata u kontinuitetu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 11:11:02   
dijana1*
Juce smo primili trecu dozu i nije bilo nikakvih reakcija ni temperature. Dala sam mu 3.5 ml paracetamola i stavljala obloge.
Sestra mi je rekla da treba 3 dana da mu drzim hladne obloge, glupo mi je da mu drzim obloge kada mu nije nista. Da li ste vi drzali obloge 3 dana ?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here