|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 11:30:41   
Olga75
dijana , nisam drzala oblogu bas tri dana ali kad je primila vakcinu obicno sam drzala ceo dan , zna da otekne pa moze da se desi da je bebcu bolno i da pomera rucicu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 12:29:25   
dijana1*
i ja drzim prvi dan ali oni su meni rekli 3 pa reko da vidim kako druge mame rade.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 12:39:12   
duda82
Nama je od pre neki dan, a imamo 2.5 meseca pocela ona prva bsz malo kao da gnoji...Kazu da je to normalna reakcija. Da li ste imali takvo iskustvo, i da li treba dirati i tretirati necim ili ce proci samo?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 12:45:53   
Olga75
duda82 to je normalna reakcija , nemoj kvasiti taj deo kad kupas bebca i prati , pomalo oko gnojnice briskaj i proci ce

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 13:39:44   
duda82
Hvala Olga, mi smo kupali i taj deo par dana, valjda nece uticati

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 13:45:40   
Olga75
nece uticati nista samo ako se ne kvasi brze ce da se osusi user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 21:31:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: duda82

Nama je od pre neki dan, a imamo 2.5 meseca pocela ona prva bsz malo kao da gnoji...Kazu da je to normalna reakcija. Da li ste imali takvo iskustvo, i da li treba dirati i tretirati necim ili ce proci samo?


Pre neki dan sam pisala, kopiraću ti:

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Tash

Maretu je juče pukao BCG, curio gnoj. Zvala sam pedijatra da pitam šta da radim, kaže, našpricaj Ocaniseptom, stavi stanicidnu gazu, preko još jednu gazu i dođi sutra da vidim.
Luka nije imao reakciju na BCG, toliko je nije imao da sam pre par nedelja saznala da je njegova generacija primila u nogu a ne u rame.



Bili smo kod dr da pogleda, rekla je da je suuuper, ima još malo žutog unutra, ali reče da neće da cedi, nego da mažem Stanicidom, i da dođemo za 2 dana da pogleda.
Pitala sam dal sme da se kupa, jer mi kuma reče da to ne sme da se kvasi, dr reče da sme sve najnormalnije.



(odgovor članu duda82)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 21:59:13   
prase
Anđeliji je isto gnojilo na mestu gde je primila prvi BCG kada je primila drugi, posle nekog vremena... Prvo je oticalo i oticalo i kada je kvržica pošteno narasla, onda je jednog dana puklo pa malo gnojilo. Ja sam se prisetila da je moj brat isto tako reagovao na istu vakcinu u rame pa nisam tome pridavala ama baš nikakav značaj, samo sam pomenula pedijatru na sledećoj kontroli (koja je doduše bila za 2 dana) i ona je rekla da je to skroz OK. Sada je i dalje crvena kvržica na istom mestu i kada ona nestane, ostaće ožiljak, al' šta sad...

Uzgred budi rečeno, u mojoj generaciji su onima koji nemaju ožiljak od BCG vakcine sa rođenja radili probe krajem osnovne škole. Ako proba uspe - antitela su tu - super. Ako ne uspe, onda vakcinacija ponovo. Meni je proba uspela, bratu nije. On sada ima ožiljak, ja nemam. Eto još jedne misterije za mene...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:02:41   
duda82
I njemu je kvrzica malo narasla, i na vrhu ima malo gnoja i kao tackica sasusene krvi...sad pretpostavljam da je to vec mozda puklo a da nisam primetila, pa da je ostalo jos malo

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:02:52   
Anoniman
Prase, ne razumem, kako drugi BCG Anđeliji? user posted image
I kako se rade probe?

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:07:21   
prase
Ovo za drugi BCG sam možda malo lupila, možda je u porodilištu bilo za hepatitis, a kasnije BCG ili obrnuto. Elem, pojavila se ta reakcija na ramenu, a ovo drugo je dobila u nogicu na moje oči. Dakle, reagovalo je ono što je dobila u porodilištu.

E sad probe. Proba je kada ti daju nešto što nije vakcina nego valjda slabije, onako malo ispod mesta odakle se uglavnom vadi krv iz vene. Ako to pošteno otekne u nekom određenom roku tipa par dana, super - proba uspela. Ako ne, onda probaju u drugu ruku. E ako ni iz 2. probe ne bude reakcije, onda ide vakcina. Tako je bilo krajem prošlog veka user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:09:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ovo za drugi BCG sam možda malo lupila, možda je u porodilištu bilo za hepatitis, a kasnije BCG ili obrnuto. Elem, pojavila se ta reakcija na ramenu, a ovo drugo je dobila u nogicu na moje oči. Dakle, reagovalo je ono što je dobila u porodilištu.




U porodilištu bi trebalo da je dobila BCG u rukicu (rame) i hep u nogicu, koji se revakciniše sa mesec dana (to si videla) pa sa 6 meseci . user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:22:01   
prase
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: prase

Ovo za drugi BCG sam možda malo lupila, možda je u porodilištu bilo za hepatitis, a kasnije BCG ili obrnuto. Elem, pojavila se ta reakcija na ramenu, a ovo drugo je dobila u nogicu na moje oči. Dakle, reagovalo je ono što je dobila u porodilištu.




U porodilištu bi trebalo da je dobila BCG u rukicu (rame) i hep u nogicu, koji se revakciniše sa mesec dana (to si videla) pa sa 6 meseci . user posted image


E bre izvuče mi onu srednju kartu iz najdonjeg reda kule od karata. Ja taman mislila da sam sve uklavirila, a izgleda da nisam... jer, što bi mesto uboda za BCG reagovalo nakon revakcinacije za hepatitis - hmmm... Uh, pazi kad ni ja ne mogu da namoždikam toliko user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:22:26   
duda82
Ja pokusala veceras kad sam ga kupala da mu ne pokvasim tu, ali nema sanse posto se kupamo lezeci na onom kosom peskiricu jer mi je tezak da ga drzim sve vreme

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.12.2010 22:23:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: prase

Ovo za drugi BCG sam možda malo lupila, možda je u porodilištu bilo za hepatitis, a kasnije BCG ili obrnuto. Elem, pojavila se ta reakcija na ramenu, a ovo drugo je dobila u nogicu na moje oči. Dakle, reagovalo je ono što je dobila u porodilištu.




U porodilištu bi trebalo da je dobila BCG u rukicu (rame) i hep u nogicu, koji se revakciniše sa mesec dana (to si videla) pa sa 6 meseci . user posted image


E bre izvuče mi onu srednju kartu iz najdonjeg reda kule od karata. Ja taman mislila da sam sve uklavirila, a izgleda da nisam... jer, što bi mesto uboda za BCG reagovalo nakon revakcinacije za hepatitis - hmmm... Uh, pazi kad ni ja ne mogu da namoždikam toliko user posted image



Not related! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
14.1.2011 23:52:49   
milijana.rs
Moja H je bas bila nervozna poslije bas svake vakcine,posebno poslije trece doze DTP.Bila je mnogo nervozna,plakala je skoro cijeli dan i sledeca dva su prosla u velikoj nevozi.A rukica ju je mnogo bolila,cak joj je ubod bio sirok oko 3 cm,skoro cijelo rame i poplavilo je.Bilo je plavo oko dvadesetak dana,iako sam joj stavljala hladne obloge.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.1.2011 7:54:55   
Kvrkac
mi smo se posle prve zeznuli pa smo kvasili jer nam niko nije rekao...   user posted image
posle druge se malo zagnojilo..inace taj dan kad dobije vakcinu je bila dosta nervozna i nosanje je bilo obavezno....od jedne je vakcine ruka bolela tri dana nije mogla da je pomeri  user posted image

(odgovor članu milijana.rs)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.1.2011 14:34:20   
ivaj
Nikako.Prvi dan je preplakala,nisam smela da je spustim na krevet jer bi odmah pocela da vristi.
Do sad je nisam videla takvu,nekako tuznu i istraumiranuuser posted image
Drugi dan je takodje bila nervozna,u snu je plakala ili samo iznenada vrisne.
Rukicu nije pomerala dva dana.

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
27.1.2011 13:22:40   
nala
Juce smo primili onih cetiri. Nije se ni cuo kad ih je primao (mislim na plac). Junacina mamina. Samo je izustio mmm... sva tri puta (rukica i obe nogice) i uredno se oblizao kada su mu dali da popije cetvrtu. user posted image Kad smo stigli kuci, rukica ga je bolela i bio je kenjkav kao nikada od rodjenja. user posted image Dala sam mu paracetamol da ublazi bol. Spavao je relativno dobro, budio se na 2h, po malo sikio i nastavljao da spava. Inace spava nocu po 6h u kontinuitetu. Jutros oko 4:30h je dobio temperaturu pa sam morala ponovo da mu dam paracetamol. Od jutros je dobar i veseo (kuc, kuc). user posted image Videcemo u nastavku dana kakav ce biti. user posted image Inace mi je i prvo dete bilo nervozno kad god primi vakcinu. Ali sva sreca (kuc, kuc) da dobro reaguju na paracetamol. Ni sa prvim detetom nisam imala nekih vecih problema kada se vakcinise.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
27.1.2011 14:17:30   
Anoniman
Super je podneo,nije imao temperaturu,niti je bio nesto posebno kenjksv. Naletela sam na drugaricu i rekla mi je da cim primi vakcinu,na tom mestu stavim pavlovicevu mast i nece da ima temp,i stvarno je nije ni dobio.Kuc,kuc.

(odgovor članu nala)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 22:56:01   
dacica
mi imamo 5mes.i jutros smo primili infanrix i ceo dan je bila kenjkava i uvece imala temp.38c,da li je moguce da ima reakciju,do sada smo primali pen.i nije bilo nista::(( ili su nam zamenili u domu.zdrav.i dali obicnu..tako mi izgleda,je od 6h uvece vristi-da nismo mogli da je smirimo...dali je neko imao reakciju-na ove kupovne????

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 22:57:55   
Anoniman
Mislim da nisu mogli da vam zamene, jer koliko sam upućena, državna se daje svaka posebno, bode se dete više puta, a ove koktel vakcine su all in one.
Sa svakim narednim dobijanjem reakcija ume biti jača.

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 23:01:18   
New Mom
Je l' to treća doza? Ona zna da kod neke dece bude nezgodna.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 23:24:21   
dacica
da treca-ali nisam jos cula da je neko imao temp.i reakciju...zar smo toliki baksuzi???uzas

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
4.4.2011 23:25:27   
Anoniman
Luka je imao crvenilo na 3-ću i 4-tu dozu u predelu uboda. Na 4-tu se skroz spustilo crvenilo na nogicu. Stavljala sam obloge pa je prošlo. 

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here