|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 14:51:59   
PoisonEve
Mina je danas primila tri drzavne vakcine, nema reakcije, evo je igra se i peva pored meneuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 15:05:14   
Anoniman
Bravo za Minu!!!user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 15:06:06   
Anoniman
Mina pevacice nasa user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 15:07:27   
PoisonEve
user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 15:32:24   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Mina je danas primila tri drzavne vakcine, nema reakcije, evo je igra se i peva pored meneuser posted image


user posted image  ti si moj čovek user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
8.3.2012 15:50:12   
jance
odlicno! bas mi je drago...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
28.3.2012 19:29:33   
jance
mi danas konacno primili trecu revakcinaciju one 3 drzavne, za sada smo ok, tek sam mu sada dala eferalgan, lepo je ruckao posle, evo ga sada se igra sa tatom na krevetu. no kod nas to traje i do 3 dana od vakcine. nervoza i kenjkanje obavezno. videcemo kako ce biti nocas. no sta god da bude samo neka vise zavrsimo sa ovim. 9.maja idemo jos onu jednu da primimo pa do prvog rodjendana smo mirniii. uh ala mi je laknulo!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.3.2012 10:25:53   
jance
ja cu ispasti valjda jedina koja uopste i pise u ovoj temi, ali evo update. sinoc je provristao kad sam ga presvlacila za spavanje, otprilike kad je pokusao da se okrene da levu stranu pa skontao da ga boli rukica. vristao je dok nije zaspao. u 7 je inace dobio eferalgan pre toga. nocu sam ga obilazila valjda na svakih sat vremena, pipkala, nije bio vruc, mozda malko topliji ali nisam htela da ga maltretiram sa merenjem.oko 4 se probudio placuci i do 6 nije mogao da zaspi, mazili smo ga, smirivali, hranili, presvlacili, menjali obloge, nista nije pomagalo. zaspao jeoko 6 i probudio se u 8:20. sada sam mu oko 9 izmerila temperaturu imao je 37.4. ne planiram da mu dajem nista , praticu do poslepodnevnog spavanja.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.3.2012 10:32:15   
Anoniman
Druga doza Pentaxima: crveno na mestu uboda, modro okolo, natečeno, pojavio se ekcem blizu uboda, bez T i bez vidnih promena raspoloženja.
Treća doza Pentaxima: crveno oko uboda prečnika 0,5cm, crvenilo se slilo premo laktu, vruće na dodir, bez temperature, malo kenjkaviji nego inače.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.3.2012 13:13:06   
vukosava
Moja mala je primila nekih pet vakcina pre dva dana (iz dva puta - u levu i desnu nogu). Na desnoj nogici joj je bas buknula vakcina - precnik oko 4cm. Muz je drzao stojeci dok je primala pa je se brze smirila i odmah smo je odveli do nekih igracaka. Nakon toga smo je vodili na neko igraliste i posle je spavala bas ko top celu noc.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.3.2012 13:21:18   
goda
Đorđe je 27/03 primio prvi pentaxim,malo se unervozio i temperatrura rektalno 38 stepeniu ali to nije za sirup i samo je spalo za nekoliko satai nista mu nisam dala. Normalno je jeo i spavao. Ima pečat crven oko uboda 2.5cm. U suistini dobro nista nije strasno ali sada poredim sa cerkom koja je takođe primala pentaxim.
Prvi kad aje primila iste reakcije su bile temperatura 38 rektalno takođe je sama spala ali NIJE imala crveni pecata tj.otok i tvrdo mesto nego se jedva vidjelo mjesto gdje je ubodena iglom.
Moj zakljucaka da je ova pedijatrica malo grublja kada daje vakcinu od Anastasijine pedijatrice i sl. cu ga voditi njoj nece ici ovamo. Jos miu je crveno i sve stavljam hladne obloge,manje nego juce ali je crveno.
Cerki se sutradan nije moglo ni prepoznati gdje je dobila vakcinu a njemu rukica crvena 3 dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:21:42   
poseydon.
vidim da se samo govori o nacinu davanja vakcina i o tome kako je to super i bezopasno ali istina je sasvim drugacija i dokazano je da nikada nijedna nije nikoga zastitila... onima koji me poznaju po ranijim postovima na drugim forumima pozdrav a vama sa kojima se tek upoznajemo zelimo prijatno druzenje...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:37:23   
poseydon.
i dalje se vrsi propaganda lazne zastite a sve uz sugerisanje koju vakcinu da kupite... kako nesto sto sadrzi gnoj,krv,otrov,dijelove ili fragmente dnk ( abortiranih fetusa djece i zivotinja ),razne adjuvanse kao sto su sinteticki gen skvalen koji spaljuje jastucice na pankreasu pa djeca kasnije postaju dijabeticari,thimerosal ( Hg ),aluminijum,formaldehid,formalin i jos niz teskih neuroloskih otrova moze da vam sluzi u cilju zastite ??? evo vam link na moj ranije postavljen post pa vidite od cega se sastoje vakcine i na cemu se uzgajaju : http://www.ringeraja.rs/forum/m_11568/mpage_23/key_/tm.htm
ko je od vas objavio od cega se sastoji ta vakcina koju preporucujete i na cemu je uzgojena,sta su nosaci,adjuvansi te vakcine ??? zar je moguce nijedan post od nekog roditelja cije je dijete unisteno od vakcinisanja ili se oni odmah sankcionisu ili brisu da sto manje ljudi sazna o pravoj istini...

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:41:28   
Olga75
postovani Poseydon , postoji kalendar obaveznih vakcinacija sto znaci da je to regulisano zakonom
shvatam borbu protiv vakcinacija ali stvarno mislim da bi Vam najbolje bilo da se obratite ministarstvu zdravlja , vladi Srbija , ombudsmanima , zastitnicima prava pacijenata
ovo sto radite po portalu i spamujete teme o vakcinama sigurna sam da nece doneti rezultate koje ocekujete

< Poruku je uredio Olga RR -- 24.4.2012 15:42:17 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:46:49   
poseydon.

IZVORNA PORUKA: Olga RR

postovani Poseydon , postoji kalendar obaveznih vakcinacija sto znaci da je to regulisano zakonom
shvatam borbu protiv vakcinacija ali stvarno mislim da bi Vam najbolje bilo da se obratite ministarstvu zdravlja , vladi Srbija , ombudsmanima , zastitnicima prava pacijenata
ovo sto radite po portalu i spamujete teme o vakcinama sigurna sam da nece doneti rezultate koje ocekujete

aaa ne draga gospodjo Olga ... to sto ste rekli je apsolutna laz upucena sa vase strane narodnim masama kako sam vec naveo u cilju skretanja istine a sugerisanja lazi... vakcinacija nije obavezna niti je ikada bila u srbiji... roditelji koji ne zele da vakcinisu svoju djecu samo potpisu da odbacuju vakcinisanje zbog opasnosti od oboljenja ili ostecenja dijeta,dokazi na sve strane... drago mi je da ste se javili... veliki pozdrav za vas ...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:52:27   
Verus
sigurna sam da je vakcinacija obavezna ako deca idu u obdaniste i skolu i da se na to mislilo

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:52:52   
Anoniman
Unapred podsećam na pravila foruma, pogotovo na pravilo o tri posta, velikim slovima i uzajamnom poštovanju među korisnicima
KLIK

Ukoliko pravila budu kršena, zaključaću temu i obratiti se administratorki.

(odgovor članu poseydon.)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:52:55   
Olga75
e pa sram Vas bilo
izuzetno bezobrazno i agresivno ininuriratye moju dobru volju u laz
a po pravilniku je nepostovanje moderatora ( kojiovo radi samo zbog dobre volje ) je razlog za ban
sram Vas bilo jer aste bezobrazni i agresivni

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:56:10   
poseydon.
zakon o obavezi vakcinacije ne postoji i nije nikada,nedozvolite da sa vama upravljaju vec se trudite da shvatite istinu ... u EU je obaveza vakcinacije najstozije zabranjena i tamo ako zelite da vase dijete primi vakcinu morate da se potpisete da snosite punu odgovornost ako vase dijete dozivi neki vid ostecenja prilikom vakcinacije ili defektnosti u kasnijem razvoju a usput vam objasne koje su to posledice od kojih moze vase dijete stradati... doktori na sve strane izbjegavaju svoju djecu vakcinisati ali to veoma vjesto kriju i uvijek ce reci " moje je dijete vakcinisano redovno " ... imate niz primjera gdje roditelji nude po 20 - 30 eura radnicama na davanju vakcina da upisu da je njihovo dijete primilo vakcinu a ustvari nije nikada nijedne...

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 15:57:37   
Olga75
kazite mi onda : zasto se zove obavezna vakcinacija


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
24.4.2012 16:01:18   
Anoniman
Poštovani Poseydone,
Pošto namerno ignorišete moje upozorenje da pročitate pravila foruma, temu zaključavam dok se ne oglasi administratorka.
Nadam se da ćete pročitati pravila i ponašati se u skladu sa njima.
Nedja RR

(odgovor članu poseydon.)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
12.8.2012 13:38:23   
poseydon...

veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.10.2012 12:56:06   
Zemunka85
Moja cerka je tek danas tj 51 dan dobila reakciju na BCG. Je l to ok? Grooooozno izgleda - nateceno, crveno, gnojavo.
Sta s tim?

(odgovor članu poseydon...)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.10.2012 13:04:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Moja cerka je tek danas tj 51 dan dobila reakciju na BCG. Je l to ok? Grooooozno izgleda - nateceno, crveno, gnojavo.
Sta s tim?


Ništa, to je normalna i dobra reakcija, ništa ne diraš, praviš se da ga ne vidiš i ponašaš se kao da ga nema. To zna dosta dugo da gnoji, samo ga ne treba dirati, vremenom to se samo smiri i postane rozikasto pa vremenom bledi.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.10.2012 23:05:53   
ivbo
i ja sam se uspaničila kad sam vidjela gnoj na mjestu gdje je primljena bsg vakcina,pa sam odmah posegla za jodom da očistim,a to je bila greška.to je sve normalna reakcija,ne treba apsolutno ništa dirati,dok samo ne nestane!

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here