|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.12.2013 12:59:43   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Ja sam u prpremi za vto radila TORCH i nemam antitela za Rubelu i Toksomplazmu. Da li treba da se kontrolišem u trudnoći?

Ja sam bila negativna na Ig za CMV i toxo na TORCH-u pre prve trudnoce i u svakoj su mi i dr i geneticar trazili da ponavljam nalaz za to.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.12.2013 15:19:01   
Milica cica
Meni niko nije tražio da ponavljam, pitaću baš dr kada odem na kontrolu. Ma ja ovim uHigijenskom ništa ne verujem, NM čitala sam tvoje iskustvo sa njima.

< Poruku je uredio Milica cica -- 6.12.2013 15:25:48 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.12.2013 20:53:07   
New Mom
Uh, higijenski... Nikad vise, bar ja licno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.12.2013 20:59:30   
Klarita
Jedan dr mi rekao da uradim T O R C H,vidi zadebljanje na prednjem zidu xxx drugi da je to u drugom tromesecju totalna glupost,jer se radi pre trudnoce i u prvom tromesecju...obojici verujem, obojica me pratila u prvoj trudnoci i evo i sada...ali nikako da se namolim da odem po uputuser posted image a, vreme prolazi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.12.2013 21:07:33   
Milica cica
Kakvo zadebljanje na prednjem zidu?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
7.12.2013 19:57:33   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Milica cica

Meni niko nije tražio da ponavljam, pitaću baš dr kada odem na kontrolu.


Nije ni meni niko tražio da ponavljam.
A kada se inače radi TORCH u trudnoći?

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.12.2013 19:58:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
7.12.2013 20:00:22   
New Mom
Najadekvatnije je u prvom tromesecju, zbog eventualnog lecenja ako treba.
Ja sam radila zbog geneticarke kad sam isla po misljenje za AC. U sve tri je bilo negde mislim oko 14.nedelje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
15.1.2014 12:38:18   
Klarita
NM, kuckale smo o rezultatima, pa evo ih kod mene sada:
TOXOPLASMOSA- IgG At negativna, IgM At negativna
RUBELLA - IgG At pozitivna, IgM At negativna
CMV - IgG At pozitivna, IgM At negativna
HSV - IgG At pozitivna, IgM At negativna

Kao sto se vidi iz prilozenog, fali "O" za others, nemaju verovatno reagense sta li, ko ce ga znati...ovo sam znala i sama, sem za toxoplazmu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
15.1.2014 12:55:13   
New Mom
Odradi na svoju ruku samo za varičelu, ako se brineš.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
15.1.2014 13:06:50   
Klarita
da znas da hocuuser posted image , danas bas idem da pokupim neke rezultate drugarici na privatnoj klinici, pa cu na "licino mesto" sto bi rekli neki da dam krv i zavrsim s tim.
user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.3.2014 21:43:41   
bastenka 86
Pomagajte devojkeuser posted image
Rubella IgG mi je 244.21,a pozitivna je >11
HSV-1 IgM mi je <10,a vrednost je <20
HSV-1 IgG mi je >58.40,a vrednost je <1.0
Ocajna sam ne znam da li je ovo ok,a imala sam vec dva pobacaja u trecoj prvi i cetvrtoj nedelji drugi pobacaj pa da nije ovo uzrok?????user posted image user posted image
Hvala unapred user posted image user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.3.2014 21:58:23   
wivern
Bastenka koliko ja znam igg znaci da si nekada bolovala od te bolesti a igm znaci da je trenutno imas. Po ovome vidim da su rubelu prelezala a bogami i herpes. E sad da li je bas to bio uzrok pobacajima ne mogu da ti kazem jer se toliko vec ne razumem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.3.2014 22:10:38   
bastenka 86
Hvala u svakom slucaju,bar si mi pomogla nekako,tj da se malo smirim user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.3.2014 22:17:50   
wivern
Sve je dobro dok ga ne cita mm... umesto herpesa rekao mi je da sam pozitivna na hepatitis.....samo sto me slog nije strefio user posted image
Uzgred, torch mozete raditi i na veterinarskom fakultetu. Nema guzve, nije skupo i brzo ga odrade. I sto je najvaznije objasne sve sto treba da znamo o njemu, da se ne dobija samo od zivotinja vec vrlo cesto od lose opranog voca i povrca kao i od dovoljno ne uprzenog mesa.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.3.2014 23:20:17   
bastenka 86
hahaha,ne daj mu vise da cita rezultate user posted image user posted image
sta ti je to "torch"?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.3.2014 9:07:53   
wivern
Toxoplasmosa :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.3.2014 9:30:05   
Sanchy
Toksoplazmoza je jedan segment analiza koje obuhvata TORCH ,ostali su Rubeola,Citomegalovirus,Herpes virus i slovo O u nazivu koje oznacava others sto ce reci da ponegde rade i Hepatitis B analizu....Igg oznacava staru infekciju a Igm trenutnu..,TORCH analizu bi trebala svaka trudnica da odradi,medjutim posto je skupa drzavi se to ocigledno ne isplati pa o trosku drzave idu samo sporadicni slucajevi..privatno analiza kosta oko desetak hiljada

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.3.2014 12:50:46   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy
slovo O u nazivu koje oznacava others sto ce reci da ponegde rade i Hepatitis B analizu....

O - "others" obuhvata hepatitis B, hepatitis C, sifilis, hiv, itd. Sta sve misle da je neophodno da se testira.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
6.3.2014 16:41:48   
Sanchy
Znam ali sam napisala Hep B jer uglavnom to rade s obzirom da se trazi i pred porodjaj mada ne retko a pogotovu u drzavnim ne rade ni to a kamoli hiv recimo...

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
9.3.2014 18:52:07   
bastenka 86
Juce sam odnela analize na viruse koje sam radila mojoj doktorki da pogleda i rekla mi je da mi je virus rubelle na granici odn. Igm mi je na granici pozitivan i HSV-1 i zbog toga sam imala 2 pobacaja.Ima li neko slicnog iskustva?user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
9.3.2014 19:03:03   
Sanchy
HSV ne moze da izazove pobacaj ako je to stara infekcija dakle postoje igg antitela,cak i da tenutno imas hsv tj.da su ti povisena igm antitela..da to ide tako pola trudnica bi izgubilo bebe u prvom tromesecju jer 90 posto ljudi nosi virus hsv u sebi a kod zena se uglavnom reaktivira u prvom tromesecju zbog smanjenog imuniteta..sto se tice rubeole tu mi nije jasno ako imas igg antitela taj si virus prelezala najverovatnije u detinjstvu i on ne bi trebao da moze da se reaktivira ,,,e sad ako imas granicno igg a povisena igm antitela to si ga onda zakacila upravo u vreme spontanog i to moze da izazove spontani ,,mada ja koliko znam trenutno nema rubeola u nekoj ekspanziji po Srbiji?Nisam cula ni ya pojedinacne slucajeveuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
9.3.2014 20:14:37   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy
ako imas granicno igg a povisena igm antitela to si ga onda zakacila upravo u vreme spontanog i to moze da izazove spontani

Tacno. Oko 14 dana po pocetku infekcije pocinju da se stvaraju IgG a posle nekog vremena IgM pocinju da opadaju. Stoga je vrlo verovatno da si imala infekciju rubeole u periodu kad si imala spontani.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
10.3.2014 15:05:44   
bastenka 86
Nisam navela da mi je i toksoplasmosa IGM na granici user posted image
doktorka kaze da su mi te stvari izazvale spontaniuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
19.3.2014 13:52:30   
bastenka 86
Da li neko zna koliko vremena treba da prodje da bi se "ocistila" od viruSA RUBELE,TOXOPLASMOSE?I kad opet mogu da planiram bebu,koliko vremenski treba da prodje?

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.3.2014 0:01:49   
Sanchy
Dok ne padnu igm antitela,to je trenutna infekcija,IGG ces imati uvek jer to znaci da si bila u kontaktu sa ovim patogenima..Sto se tice toksoplazmoze verovatno ces u trudnoci morati da pijes spiromicin to je antibiotik ali posto nisam dr,ne znam u kojoj kolicini i u kom periodu trudnoce

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here