RE: Toksoplazmoza i trudnoća (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Filadendronka -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (22.3.2019 9:20:15)

Dobro je, sad samo da se kontrolise sve redovno i da vidimo sta ce biti njihova preporuka. 





bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 14:03:38)

Stigli rezultati iz BG, sve je odlicno , stara infekcija😁😁😁 





emicaa -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 14:05:05)

Jeeeee,znala sam da je tako.
Kako mi je drago ne mogu ti opisati 💙




vonavoj -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 14:05:45)



IZVORNA PORUKA: bubulence

Stigli rezultati iz BG, sve je odlicno , stara infekcija😁😁😁 




Jeeee! Sad se opusti!




eca89 -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 14:10:06)

Jeeeeee, super bubi😀!




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 14:12:08)

Hvala devojke na podrsci❤️❤️❤️





milicicak -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 16:44:12)

Bubi 😘 bas mi je drago. Sad se opusti i uzivaj u trudnoci ❤️




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 16:49:18)

Mili❤️❤️❤️





lesli -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 18:01:34)

Divne vesti bubi! :)




Filadendronka -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 18:52:55)

Jeeeeeej, nisam mogla bolju vest da cujem. Hvala Bogu da je tako, super, super!!!! 




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 18:54:25)

Lesli hvala ❤️.

Filadendronka draga mnogo ti hvala, na kraju sam sve radila onako kako si mi i rekla da je najbolje... 




smeško -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 19:18:18)

Oh, bre, Bubi! Sada se malo opusti. Tek sada sam pročitala kroz koji stres si prošla. Baš mi je drago da je sve ok![sm=smiley31.gif]




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 19:24:58)

❤️❤️❤️





mama Jo -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 21:46:12)

Bubi, bas mi je drago, odlicno, eto lepih vesti da se opustis i nastavis dalje bez opterecenja. Sve ostalo je sad manje vazno, probaj da uzivas, i sve svakodnevne situacije koje malo dizu pritisak iskuliraj, ovo je najvaznije! Grlim te ❤




Milena18 -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 22:13:31)

Divne vesti, Bubulence! Mnogo mi je drago.





bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (5.4.2019 22:14:51)

Hvala devojke😘





Toxoparazit -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (27.1.2022 15:20:29)

Ne znam da li i dalje koristiš forum i da li će videti poruku imam problem sa toksoplazmozom želela bih da čujem tvoja iskustva posle rezultata iz Bg. Hvala. 




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (27.1.2022 20:04:51)

Ako mislis na mene, meni je rezultat u BG pokazao da je infekcija postojala ali oko 4 meseca pre trudnoce. Tako da su mi izbacili terapiju. Porodila se u 37.nedelji. sve ok. 




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (27.1.2022 20:06:10)

Ne znam sta je kod tebe, ali ako imas toxoplasmosu koja je otkrivena na vreme i uzimas terapiju nemoj da brines ❣️




Toxoparazit -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (28.1.2022 12:27:36)

Hvala sto si mi odgovorila! Mnogo sam se obradovala! Plašila sam se da nećeš videti poruku. Meni su oktobra 2020 prilikom analiza za VTO otkrili da sam pozitivna na toxoplazmu i Igg i IgM. Poslali me na veterinski fakultet da mi utvrde od kad je infekcija i dobijem zaključak: zaražena od februara 2020 godine, ne ulaziti u proces VTO dok IgM ne bude negativan. Od tada na svaka 3 meseca ponavljam kontrolni rezultat igg i IgM koji svaki put pada još od oktobra ali IGM nikako da bude negativan. Poslednji rezultat od decembra 2022 godine padaju i dalje i IgM i Igg ali rezultat pozitivan IgM 0.81 IGg 420 opet isti zaključak ne ulaziti u proces VTO. I ja shvatim da moram da tražim još neko mišljenje. Okrenem kliniku za VTO u Beogradu oni mi kažu da oni smatraju da je to proslo Ali da im treba napismeno da mogu da udjem u proces VTO zbog toxo. Stupim u kontakt sa klinikom za VTO u Pragu oni mi zakažu konsultacije i objasne mi da je to stara infekcija i da to već vise od godinu dana pada da ponovim još jednom rezultat i da im se javim ali sto se njih tiče ja sam OK. Okrenem kliniku za VTO u Sloveniji zakazem konsultacije oni mi lepo objasne da je opasno samo prvih 6 meseci od trenutka zaraze i to ako si trudan. Da IgM može da pokazuje pozitivno i 5 godina. Oni cak okrenu i infektologa koji se bavi samo trudnicama i on ponovi istu stvar. Onda sam počela da istražujem sve živo zato sto sam dobila različita mišljenja interesovalo me je da stupim u kontakt sa nekim ko je imao ovakav problem i tako nadjem tebe. Da li možda znaš da mi kazes da li je rezultat koji si radila na veterinarskom fakultetu u Beogradu u trenutku kad si bila trudna bio pozitivan iGm i Igg i ako možda znaš koje su bile vrednosti? I da li možda imaš kontakt nekog infektologa kod koga si ti išla tokom ove problematike? Da li si posle toga ponavljala igg i IgM i kad si dobila negativan rezultat IgM?Ja sam se zarazila pre dve godine i nadam se da je to odavno gotovo





Filadendronka -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (28.1.2022 15:00:29)

Retko zalazim na forum u poslednje vreme, ali videh temu i imam potrebu da iznesem svoje misljenje. Ogradjujem se da nisam infektolog i da je ovo samo moje misljenje. Dokle god je Igm titar pozitivan, ne bih se upustala u VTO. Ja sam imala granicnu vrednost IgM-a tokom cele trudnoce, bila na terapiji sve do porodjaja... Beba je do devetog meseca kontrolisana ( svakog meseca iz vene vadjena krv i testirana na toxo) i hvala Bogu sve je ok. To je uzasan nivo stresa koji treba preziveti. Zato je moj iskren savet da sacekas da IGm bude negativan. Zelim ti svu srecu. 




Toxoparazit -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (28.1.2022 15:04:54)

Hvala ti sto si se javila! Da li mzles da mi kažeš koliko dugo si bila pozitivna? I kolika ti je bila granična vrednost? I da li te je pratio infektolog sto se tiče parazita ili ginekolog? Da li si se zarazila pre trudnoće ili u toku? 




bubulence -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (29.1.2022 11:06:32)

Sto se mene tiče sve nalaze sam slikala na prehodnim stranicama pa mozes pogledati, nemam pojma gde su mi sada rezultati. Nadam se da ce se oored Filadendronke koja je imala toxoplasmosu u trudnoci ako se dobro secam, javiti i milicicak i maslacak. One su strucne za ovakve odgovore i meni su njih tri najvise pomogle




Filadendronka -> RE: Toksoplazmoza i trudnoća (29.1.2022 16:38:37)

Nemoj svoje stanje da poredis sa drugima, to ti je mac sa dve ostrice. Akutna toksoplazmoza u trudnoci je ozbiljna dijagnoza. Tvoj slucaj je svakako drugaciji i ne verujem da ti bilo ko sa sagurnoscu moze reci da ce 100% biti ovako ili onako. Dakle pored ozbiljnog ginekologa, za pomoc bih se obratila Nacionalnoj referentnoj laboratoriji za toxoplazmozu. Npr. meni su redovno na ultrazvuku pratili da nije doslo do promena na mozgu kod bebe ( nekih kalcifikacija). Sve u svemu, ostajem pri tome da IgM u trudnoci ne sme da postoji ( ni granicna vrednost, ni pozitivan). 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]