|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.7.2013 21:47:52   
Maccana
OH Degu....user posted image Pre svega da ti kažem koliko mi je žao sto si u toj situaciji.Ja te naj bolje razumem.A sad i da ti napomenem da ja na ovom forumu nisam bila mesecima i više...Sam Bog me poslao danas da vidim šta ima novo iako iskreno izbegavam već duži period da čiam bilo šta vezano za trudnoću.Na žalost Degu,ja sam još uvek zaražena i pozitivna na Toxu iako je prošlo već godinu ipo od prvih analiza...Vadim krv svaka tri meseca i dalje sam pozitivna...user posted image Ja sam imala jaaaku infekciju i nije me zarazila mačka(bar ja sa njom nisam imala direktni kontakt)Otkrila sam infekciju na njenom samom početku i bila je jaka,otud toliko pozitivan broj!Radila sam neki test upravo i na Higijenskom u Novom Sadu koji otkriva starost infekcije,pošto je i meni zelja bila da idem na VTO i to mi je bio jedini problem,sve ostalo je bilo super.Nadala sam se da će brzo proći...Doktori na ifektivnom neznaju baš mnogo o tom virusu.Popila sam kutiju Bactrima i toje bilo sve.Samo imunitet savladava virus.Evo mene muči već skoro dve godine.Uskoro punim 38 i to me razara,jer je neizvesno i dalje šta ću sa ovom glupom Toxomuser posted image Nemoj da te moj slučaj obeshrabri jer je moguće da je kod tebe neka probudjena stara infekcija ili je infekcija na samom kraju,pošto kažeš da si blago pozitivna.Moj zadnji reziltat je bio IgM 0,95 a predhodni -0,91.Pte toga je blago bio u opadanju ali zadnji put je eto bio veći od predhodnog.user posted image Dr mi je rekla da može da se desi da stoji na blago pozitivnom neki period...Idem sledeće nedelje da vadim krv pa ću videti kakva je situacija.Izvini ako sam te uplašila i volela bih da se ne porediš samnom već da se nadaš da je neka glupost.Znam koliko te ovo uplašilo jer sam i ja bila izgubljena ali ipak sam ja imala jaku infekciju...Ako ti treba neka informacija,ja sam tu,za bilo šta..Svratiću ovih dana ponovo na forum .Pozdravljam te i molim se za tebe da to ipak nije kao kod mene i da je u tvom slučaju greška.user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.7.2013 22:37:17   
viking
Moram da priznam da sam u šoku user posted image

IZVORNA PORUKA: branki

evo sta se meni desilo vezano za toksoplazmozu...naime,to je analiza koja je neophodna radi VTO.ja sam je radila ovde u boru,ne znam kojom metodom,ne pisu ni vrednosti igg,ni vrednosti igm,samo pise da li je pozitivno ili negativno.na mom rezultatu je pisalo da je pozitivno.ja se konsultujem sa dr koji me je i spremao za vto,on kaze to ti je verovatno od ranije nesto,nisi u kontaktu sa mackama,kao nista nije,sigurno si bila u kontaktu sa virusom nekada davno.ja,tad,jer mi je bilo muka vise od silnih analiza,laziram rezultat,prpravim ga u negativan i tako odem na vto,koja je bila uspesna..u nekom 3.ili 4. mesecu,dodje mi da opet proverim tu toksoplazmozu,i to uradim u privatnoj laboratoriji gde je ispalo da su mi i igg i igm iznad normalnih vrednosti.ja se uspanicim,placem tamo kod dr,on mi da uput za nis,da proverim jos jednom i da lezim ako treba.bila tamo 3 dana,vadili mi krv i nema nista,kazu sve u redu,negativan razultat.eto,to je moja prica..



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.7.2013 22:55:49   
degu
Macana user posted image jako mi je žao, mislila sam da je priča sa toxoplazmom davno iza tebe i da se kasnije sve lepo odvijalo i završilo najpozitivnije moguće. Moje vrednosti Igg su 1.41 (do 1.1 je normalno) i Igm 1.31 ( isto do 1.1 normalno). Radila sam i aviditet, infekcija je starija od 3 meseca tako da sam u boljoj poziciji trenutno nego što si ti bila tad, al iskreno ne verujem nešto u antibiotike, mislim da se organizam sam čisti od nje i da je zato potrebno vreme, jer pila sam bezbroj puta antibiotike do sad a ona je i dalje tu. Neka bude kako bude, ne vredi se nervirati, već sam sebi živce pokidala zbog ovog, sad ću bar pokušati da prihvatim situaciju kakva jeste. Maccana svim srcem ti želim da ti sledeći put Igm bude negativan.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
15.7.2013 23:25:02   
Maccana
Hvala ti i drago mi je što si zauzela pozitivan stav.!user posted image I ja se nadam da me još neće mučiti dugo i da sam i ja pri kraju...Kod tebe nije neka ozbiljna infekcija,to je blizu izlečenjuuser posted image Sve najbolje ti želim user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
24.7.2013 21:52:27   
degu
Maccana šta se dešava, ima li novosti? Ja ovih dana trebam da ponovim Igm, baš me je strah od rezultata, al nemam šta da čekam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
25.7.2013 21:14:52   
smeško

IZVORNA PORUKA: branki

degu,zbog tebe sam ovo i ispricala..a,naravno,mozda jos nekom bude potrebno..ma,sve te analize su mi preko glaveuser posted image .ne nerviraj se,mislim znam da se nerviras,ali gledaj sto manje..grlim teuser posted image


Kako tvoj post može nekom da pomogne? Da pomisli da je toxoplasmosa nešto lagano i nevažno za bebu i majku, te da ne treba da bude siguran da li je zaražen ili ne? Da treba biti pribran, treba. Pozitivan, takođe. Nekad rezultati stvarno nisu realni. Ali, ovo mi je krajnje neodgovoran stav. Izvini, to je moje mišljenje.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
25.7.2013 22:51:40   
Maccana
Još ništa Degu.Sutra vadim krv.Nije mi se dalo ovih dana.Javim ti čim dobijem rezultat.Ja inače vadim svaka tri meseca,ali samo IgM ,jer mi je on sada važan da padne ispod 0,60.Radim u Medlabu nekom Vidas metodom,zato su te referentne vr.IgG ću vaditi kad mi bude trebalo(ako bude negativan IgM)za VTO.Nemoj se bojati.Ti si bila baš na granici.Moguće da ti je sad sve ok.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
26.7.2013 0:41:50   
degu
Navijam za dobre rezultate user posted image da, da i dr-ka mi je rekla da samo igm radim. Ja ću sledeće nedelje pa šta bude

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
31.7.2013 22:59:11   
Maccana
Degu Hvala ti!Pomoglo je tvoje navijanjeuser posted image user posted image user posted image Medlab nije radio,na kolektivnom godišnjem su!Odem u drugu laboratoriju a oni rade Elisa metodom,pa su iste referentne vrednosti kao i kod tebe.Rezultat mi je blago graničan 0,83 !!!Znači ,negativan je do 0,80(za nekog ko nije obaveštenuser posted image ,ti to znaš)Ja sam prezadovoljna.Vadiću sledeći mesec i IgG i IgM i verujem da će to biti za VTO totalno OK.Ja verujem da si ti takodje blizu izlečenja.Pila sam svašta nešto za imunitet zadnje dve godine ali zadnjih dva meseca Oligovit i Matični Mleč.Uzimaš li ti nešto?Javi kakvi su rezultati kad uradiš.Sad ja navijam za tebe da sve bude user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
31.7.2013 23:57:21   
degu
Joj jako si me obradovala user posted image Još malo i gotovo user posted image
Idem i ja u drugi lab, u Medlabu uvek imam neke loše rezultate user posted image
Znači mogu da se nadam da sam blizu donje granice a možda je palo i ispod, jejeje, dala si mi ohrabrenje da ponovim nalaz.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 20:41:21   
degu
Igm 0.3 user posted image mogu da nastavim dalje. Maccana sad će i tvoj da padne, jejeje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 20:42:43   
lesica
Bravo Degu user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 21:02:06   
viking
Sjajne vesti, Degu! Srećno sad do bebice!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 21:42:05   
New Mom
Maccana, jao, baš mi je žao što još ova priča traje!user posted image Znam koja je muka imati stalno i stalno te neke zbunjujuće rezultate. user posted image
IZVORNA PORUKA: degu
e sad vidim da je NM isto radila u higijenskom u NS-u i da je imala pogrešne rezultate,

U higijenskom više nikad! Čula sam za još nekoliko slučajeva koji su prošli kao ja, jedna devojka je uradila i abortus a posle bilo da nije bilo potrebe.

Ima lab u Pašićevoj samo ne mogu da se setim kako se zove koji radi baš vrlo osetljivu metodu za toxo.

Degu, samo napred!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 22:01:18   
degu
NM mislim da nikad neću znati jesam li imala toxo ili ne, znam da sam se istresirala oko toga pošteno, al šta je tu je, važno je da je prošlo. Hvala žene user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
7.8.2013 22:35:43   
smeško
Bravo Degu! Ura za rezultate!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
24.8.2013 11:45:25   
Maccana
Bravo Degu!user posted image user posted image user posted image Idemo daljeeee!!!!NM hvala na razumevalju user posted image .Sad je borba već na samom kraju,naj gore je prošlo.Sled. mesec vadim ponovo IGg i IGm i ja se nadam ,krećem u borbu zauser posted image .

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
24.8.2013 12:03:00   
Olga75

IZVORNA PORUKA: New Mom

Maccana, jao, baš mi je žao što još ova priča traje!user posted image Znam koja je muka imati stalno i stalno te neke zbunjujuće rezultate. user posted image
IZVORNA PORUKA: degu
e sad vidim da je NM isto radila u higijenskom u NS-u i da je imala pogrešne rezultate,

U higijenskom više nikad! Čula sam za još nekoliko slučajeva koji su prošli kao ja, jedna devojka je uradila i abortus a posle bilo da nije bilo potrebe.

Ima lab u Pašićevoj samo ne mogu da se setim kako se zove koji radi baš vrlo osetljivu metodu za toxo.

Degu, samo napred!user posted image

da nije neomedica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
24.8.2013 23:59:41   
degu

IZVORNA PORUKA: Maccana

Bravo Degu!user posted image user posted image user posted image Idemo daljeeee!!!!NM hvala na razumevalju user posted image .Sad je borba već na samom kraju,naj gore je prošlo.Sled. mesec vadim ponovo IGg i IGm i ja se nadam ,krećem u borbu zauser posted image .


Maccana navijam da ova priča sa toxoplazmom od sledećeg meseca ostane iza tebe user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.11.2013 21:54:37   
New Mom
Maccana, nisi javila sta je bilo?

Ja se spremam psihicki da odem ovih dana da uradim analize na tokso opet. Geneticar mi to trazi za izvestaj pred AC.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.12.2013 14:59:09   
Maccana
Evo me...Joj drage moje,šta je mene snašlo u medju vremenu..user posted image Toxu vadila ponovo u Septembru,0,72 Igm I 38 Igg(Ispod 0.55 je Igm negativan.Znači opet blago pozitivan...Izvadim posle tri nedelje u dr laboratoriji,kad ono 5 puta veći Igm,a Igg ostao isti....????Tu se rasplačem od muke i taj dan prokrvarim,misleći da mi je user posted image došla ranije od nervoze.Tako par dana ipo malo krvarim da bi na kraju otisla kod Dr i ona mi vidi Gest. vreću u materici.Pošalje me u bolnicu,ustanove mi trudnoću,ali u petoj-šestoj nedelji spontani...Beta mi nije pravilno rasla,a plod se usadio ali se nije razvijao i spontano sama izbacim sve(bez kiretaže,srećom)U medjuvremenu ,posle desetak dana od zadnjeg vađenja krvi na toxu,izvadim ponovo krv u istoj laboratoriji gde sam vadila u Septembru,toxa 0,69 Igm 34igg...U opadanju...Neznam šta me snašlo,neznam da li je plod otisao zbog toxe ili jednostavno beše loše deljenje materijala,samo znam da mi je prva trudnoća u životu i da je tako nenadano došla i otišla...sta reći...Znam samo da nikom nije jasna ova moja toxa i da mi treba dobar infektolog da mi razjasni ovu misteriju.Nemojte da vas ovo obeshrabri,ja sam jedan poseban slučaj -UF!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.12.2013 15:08:27   
Olga75
uh bre Maccana user posted image
ajd da se oslobodis te napasti vec user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.12.2013 15:26:28   
Maccana
Hvala Olgauser posted image Ja se i dalje nadam da ću je se za koji mesec konačno rešiti.Sad bar mogu da se nadam da ću možda moći i prirodno da zatrudnim..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.12.2013 15:35:49   
New Mom
user posted image
Uzasno iskustvo... Ali, draga, OSTALA SI TRUDNA! To je sjajna vest! Samo da se ovoga vise otarasis, pa bebac i uzivanje.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
14.12.2013 16:08:52   
Maccana
Ljubim vas sveuser posted image Sad samo da nadjem ozbiljnog infektologa,s obzirom da je ta moja infekcija stara već dve godine,možda nije više opasna za plod..Nekako ne verujem da je ona odgovorna za gubitak bebe,jer mi titar Igg-a nije rastao,a i pitanje da li je ovaj drugi nalaz bio tačan,jer je čudno da mi Igm opadne za deset dana sa 2.76 na 0,69 a inače mi je trebalo bar godinu dana da mi toliko opadne...Javi se kad saznam više.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here