Preskakanje srca u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Medolinak -> Preskakanje srca u trudnoci (29.8.2013 14:15:54)

Zdravo drage trudnice! [sm=smiley1.gif]

dugo pratim ovaj forum, ali tek sad sam se zvanicno i prikljucila. [sm=smiley1.gif]

Da li je neka od vas imala iskustva sa preskakanjem srca u trudnoci? Ja sam trenutno u 17. nedelji i ova preskakanja su postala sve ucestalija i neprijatnija. Desi mi se da preskoci i par puta za redom. [sm=zmeden.gif] Pre ove trudnoce mi je inace dijagnostikovan prolaps mitralne valvule, vrlo blag. Kardiolog mi je prepisao verapamil, koji mi bas nesto i ne pomaze u velikoj meri, a verovatno cu ga piti neko vreme. Ginekolog mi kaze da on prolazi i kroz posteljicu, i da mogu da koristim propranolol, lek koji sam pila pre trudnoce zbog prolapsa, medjutim citajuci svakakve forume vecina kaze propranolon ne.
Sad sam toliko zbunjena i uplasena za bebicu, ne znam cije savete da slusam. Definitivno cu potraziti misljenje jos nekog kardiologa, ali sam htela da vidim ima li trudnica sa ovim problemom sa kojima mogu da podelim iskustvo. Inace, prva trudnoca mi je prosla uredno, uz povremene kontrakcije (pila sam ginipral skoro celu trudnocu) ali bez problema ove vrste. Svaki savet je dobrodosao. Pozdrav!




Figaro88 -> RE: Preskakanje srca u trudnoci (29.8.2013 14:23:31)

Ja isto imam prolaps,i ta preskakanja.Treba da slusas svog doktora,a ne zene sa foruma.Ja trenutno pijem presolol i loril i picu ih sve dok test ne bude pozitivan,a onda prelazim na metildopu i verapamil,kao i u prvoj trudnoci i sve je na kraju bilo ok.Kod mene stres i napor izazivaju ta preskakanja,pa se odmaraj i pazi na ishranu.




Janncica -> RE: Preskakanje srca u trudnoci (29.8.2013 14:29:58)

Ja sam imala ta preskakanja pred kraj,kad sam postala ogromna. Meni je i pritisak varirao pred kraj,pa je verovatno i to bilo posledica toga.
Samo ti slusaj svog doktora,oni najbolje znaju sta je dobro za tebe i nemoj nista na svoju ruku. Ja sam u prvoj trudnoci od 6.meseca,a u ovoj samo 9. mesec pila metildopu zbog visokog pritiska.
Najbitnije ti je da ne trazis po internetu nista u vezi toga. Tako sam ja i samo bezveze se nerviram i sekiram. Pa me imam napad panike,pa hipohondrisem,ma uzas.




Medolinak -> RE: Preskakanje srca u trudnoci (29.8.2013 14:58:04)

Hvala vam puno na vasim odgovorima. [sm=smiley1.gif] Preskakanja sam imala i pre trudnoce, ali ne u ovolikoj meri, kaze doktor zbog prolapsa ali propranolol ih je smirio. Drzim se i dalje verapamila, smanjio je malo preskoke ali ih ja i dalje svakodnevno osecam. Taman sam mislila da cu da uzivam u ovoj drugoj trudnoci, jer mi je prva bila uz kontrakcije i mirovanje, kad ono... Juce sam se toliko isplakala jer mi je preko glave tog straha i preskakanja i bojazni da to ne skodi bebi. [sm=smiley19.gif] a mm me samo tesi. Plasim se da ostanem sama kod kuce sa starijim detetom (ima 4 godine) da mi se nesto ne daj Boze ne desi. Eto dokle ide. Sutra idem da zakazem kod drugog kardiologa i da trazim da mi stave taj holter da konacno vidim kakve su aritmije u pitanju. Ako nisu opasne da se konacno malo psihicki opustim.




Janncica -> RE: Preskakanje srca u trudnoci (29.8.2013 15:13:36)

Taj strah sam imala i ja...Sad nekako nemam vremena da motam razne scenarije po glavi.pomislim ponekad,ali sam sama sa sobom rascistila da ja na to ne mogu da uticem ako se desi,ali mogu da uticem da se ne bojim necega sto mozda moze da mi se desi.I budem ljuta sama na sebe i svoje strahove.
Idi kod doktora i uradi sve sto treba,a mozak zaokupi sa necim drugim. Najbolje sa detetom,igrama,setnjom(ako mozes),pricom sa pozitivnim ljudima i veselim serijama i filmovima.




ljubicica911 -> RE: Preskakanje srca u trudnoci (7.1.2015 21:07:34)

Pozdrav svima sad sam se uclanila.Ja imam prolaps mitralne valvule i imam preskakanje srca pijem povremeno presolol. zanima me misljenje: zelim da zatrudnim ali me strah dali ce to sve ici kako treba mislim trudnoca.inace sam jako uplasena u vezi svega dali ce trudnoca ok proci,dali ce porodjaj dobro proteci zbog srca se bojim,da nebude nesto najgore za bebu ili mene.jel ima neko nekih iskustva?




Stranica: [1]