|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
22.4.2010 12:53:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: upgrade011

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

.... jer ja sam nashla obichne bodice za 140 din, benkice za 60, a ovi bodi-benkice su oko 300 din komad user posted image Meni je to skupo...

 
Gde si nasla te bodice za 140? To je ekstra povoljno!


U Sunchici u Subotici... bodic koji shije jedna subotichka shivaona Ivona ... stavila sam sliku u "prva bebina garderoba" user posted image

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
22.4.2010 14:20:50   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


user posted image



Moja mama ovo zove "slafruk" bodi user posted image user posted image Extra praktican je samo sto je meni smetalo sto je na ovaj V otvor, malo mi je to previse otvoreno za user posted image . Naravno ide nesto preko ali je to meni opet user posted image
Obicno ih oblacimo kad idemo kod dr-a


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
18.5.2010 12:42:53   
Daca88
Posto nisam nasla nista o broju cipela pisacu ovde...
Zelim da kupim patikice za bebu,i cipelice sa krznom iznutra za zimu,pronasla sam ono sto hocu i sto mi se svidja,a neznam koji broj treba za bebicu.Naravno,oblacicu tek na zimu,kad izlazili napolje,kad ga gurala u kolicima.
Znaci koji broj patika/cipela nose bebice od 4-5 meseci,toliko ce mojuser posted image imati tamo novembar-decembar mesec kad planiram da pocnem za napolje da mu oblacim nesto na nogice.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
18.5.2010 12:48:08   
Anoniman
Veličina cipelica KLIKNI

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.4.2011 4:28:32   
vukosava
ja sam kad sam se rodila bila 51 cm i 3650 g. i kad sam isla u porodiliste zapakovala sam odecu velicine newborn - za novorodjence. jedva su je uvukli u to kad smo izlazili iz porodilista kao da je imala tesan bodi i helanke, jedva sam cekala da dodjemo kuci da joj to sve skinemo i da joj obucemo ono od 0-3 meseca (58 cm).

rodjena je sa 56.5 cm i 4490 g.

zene, ako imate visokog muza (moj je 194 cm) dobro se raspitajte kod svekrve koliki je bio na rodjenju !!! plus dodajte malkice jer svasta je moguce, pogotovu ako se rode malkice kasnije (moja je 3 dana nakon termina)

nisam prva kojoj se ovo isto desilo

ponesite sta mislite + broj veci za svaki slucaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
4.7.2011 15:53:31   
Ana RR
Kupila sam nekoliko bodića (kratkih i dugih rukava) u broju 56, kao i dve benkice u istoj veličini, ostalo je 62. Nekako mi je bolje da mu bude malo veće pa da duže nosi. A u Arilju sam kupila jedan bodić br 68, koji je isti kao bodići koji su 62 (kupljeni na drugom mestu). Definitivno ima razlike od proizvođača do proizvođača.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
25.8.2011 8:45:23   
Didy
Ja sam uzela 62 za iznošenje. I prošli put sam tako i nije bilo veliko. Neke stvari koje su 56 nije bio nijednom obukao.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 0:15:31   
cani
Ja 56-icu nisam ni kupovala,odmah sam 62 jer mi je dr. rekao da je beba krupna.I rodjen je sa 56  tako da dok mu navučeš Pampers pa široki povoj,komotno oblači 62.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 8:36:04   
jance
ja sam isto pocela da razmisljam sta i kako sto se velicine tice za porodiliste i za izlazak...
s obzirom na to da smo dobili garderobicu od najrazlicitijih ljudi sa najrazlicitijih strana, i velicine su totalno drugacije pa nekako i ne mogu bas da se ravnam po tome... mislim da cu poneti samo jedan bodic one najmanje velicine, sve cu ostalo da spakujem makar jedan broj vece, jer ako genetika igra ulogu, ja sam rodjena sa 4200 a mm sa 4100

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 11:32:01   
Anck Su Nmaun
Nasa prva bebica je bila 3 800   rodjena pa tako da sam joj SVE kupila 62, bilo maaalo veliko ali da sam uzimala 56 ne bi nosila ni 3 dana, kao i pampers sto smo uzeli odmah 2

I sad cu tako, bolje da joj bude komotnije nego da nosi  par dana i cao!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 11:55:28   
magnetic
Mi smo Dunju izneli u broju 62.Plivala je u tome,a kuci smo imali 50-ku koja joj je taman odgovarala ali samo desetak dana.Inace,bila je 3050.Verovatno ni za ovu bebicu necu kupiti za iznosenje 50 ili 56,vec nesto vece,da moze duze nositi.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 13:23:00   
tijatija
Ja sam mojoj deci kupovala 62, jest da je u tom momentu bilo veliko ali je zato nosila skoro mesec dana user posted image (ako ne i vise nesecam se bas najbolje) A imala sam kuci robice 54 (cinimi se da je to br. ) koji je bio knap ali nije nosila samo jednom ili dva puta

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 13:27:09   
vonavoj
i ja sam razmisljala da odmah kupim 62,i tata i ja smo bili dugacki,pa ce popuniti..neka malko pliva,ali ce duze nositiuser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
26.8.2011 13:42:39   
Ana RR
Mi smo Marka izneli iz porodilišta u bodiću br 56 (Osh Kosh) i bio mu je tada i veliki. Sad je već tesan. A u Aksi sam kupila isto bodić br 56 i ni jednom ga nije obukao jer mu je u startu bio mali. Mnogo zavisi od proizvođača.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
29.8.2011 21:39:36   
magnetic
Vratih se pre jedno sat i po iz ne planirane kupovine.Vidim veliko snizenje bodica dugih rukava(120 din.).pa posto se D rodila u julu,a ovo drugo bebce ce u januaru,imam mozda samo jedan ili dva bodica tako malena,62.
Reko sebi,bas me briga sto sam tek usla u peti mesec,ja ovo kupujem.Sve to ce za dva meseca biti 3 puta skuplje.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
29.8.2011 21:45:47   
vonavoj
user posted image user posted image super magnetic,ako si uzela! neces omanuti!
ja sam juce cula da je mm bio dugacak 62cm na rodjenju...ja cu odmah morati i veciuser posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
29.8.2011 21:50:48   
magnetic
hahahauser posted image .Kupila sam i ja par komada 74. za kasnije ili za ne daj Bozeuser posted image .Ovo ne daj Boze mislim zato jer sam jako sitna,pa bi mi  dete od 4-4,5 kg bas bilo previse za moju konstrukcijuuser posted image .Ma samo nek' sve bude okuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilešte
29.8.2011 21:52:39   
vonavoj
ah,da,imao je i 4550g...user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
17.2.2012 11:38:25   
New Mom
KL sam iznela u odeći broj 68 (rukavi su bili duži, ali ostalo baš ne nešto posebno). 62 joj je bilo skoro knap.
Tako da sam i sada pripremila u veličini 68, ne verujem da će kića biti nešto manji.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
21.2.2012 19:30:15   
ljubičica
Pre par nedelja smo nagazili u Ušću zatvaranje Prenatala i sve je bilo na 70% popusta, i nakupovali smo brdo garderobe od 47-53 pa do jakne za godinu dana user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 20:54:34   
marijana22
Jao kad citam ove vase postove mislim da sam se zeznulauser posted image

Kupila sam nekoliko bodica i zekica broj 54 (jos nismo kupovali stvari za bebu jer ima vremena. Nego ja to uz put kad mi se nesto svidi...)
MM i ja smo visoki, imali preko 4kg na rodjenju i jos mi rekli da je beba krupna. Mislim da necu moci da mu obucem te stvracice ni jednomuser posted image .

Posto cemo vecinu stvari kupovati kasnije koji br. da uzmem?

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:08:07   
Ana RR
Uh bre ljubičice, kud mi nisi javila! Bravo za kupovinu user posted image

Marijana, ja nisam kupovala manje od 56 (da budem iskrena 54 nikad nisam ni videla). A ako se dobro sećam i 56icu sam samo par bodića kupila (jedan čak nikad nije ni obukao jer je u startu bio mnogo mali), sve drugo je bilo veće. Jeste mu to bilo malo šljampavo ali ne možeš da veruješ kojom brzinom rastu, očas posla je i to prerastao.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:20:15   
marijana22
Ovo za 54 sam lupila user posted image user posted image user posted image , verovatno je i ovo moje 56 nego me mrzi sad da gledam jer mi je spakovano gore u regal pa ne mogu da se penjem

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:23:31   
Ana RR
user posted image user posted image e dobra si!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Veličina bebine garderobice za porodilište
22.2.2012 21:37:24   
Anoniman
A mi smo bili toliko mali da nam 50 bilo komotno a 56 oooogrooomnooo, kompletić u kom je izašla iz porodilišta je nosila do 2 puna meseca...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here