Rol virsle (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


lokica77 -> Rol virsle (19.10.2013 12:25:42)

- 2 case jogurta
-pola case(od jogurta) ulja
-1 prasak za pecivo
-2 jaja
-brasno po potrebi
-10-ak virsli
-kore za pitu
-po izboru susam

- Umutiti smesu od gore navedenih sastojaka otprilike gustine kao za palacinke(moze malo gusce).
-Premazivati 3 kore(redjati jednu preko druge) a na cetvrtu premaz pa virsle, urolati i stavljati u podmazan pleh.
-Posuti susamom po zelji i peci u zarejanoj rerni na 250c oko 20min.




Didy -> RE: Rol virsle (20.10.2013 16:42:13)

Zvuci zanimljivo, moracu probati. Ja napravim testo kao za kifle, razvucem tanko, isecem na dugacke, a uske trake i onda motam oko virsli. Deci se bas jako svidja.




dijana1* -> RE: Rol virsle (20.10.2013 20:23:25)

Didy tako i ja pravim, jos sa strane na par mesta zarezem testo pa napravim pletenicu [sm=smiley1.gif]




big mum -> RE: Rol virsle (20.10.2013 20:28:59)

Dobar recept moram da probam[sm=smiley1.gif]




lokica77 -> RE: Rol virsle (21.10.2013 10:19:52)

e i ja sam nekad pravila tako ali s obzirom da mi sada fali jos jedno 2 sata dnevno da bih stigla sve da pozavrsavam, ovaj recept mi je spas...za 20-ak min. imam spremljen dorucak ili veceru




Didy -> RE: Rol virsle (24.10.2013 13:14:13)


IZVORNA PORUKA: lokica77

e i ja sam nekad pravila tako ali s obzirom da mi sada fali jos jedno 2 sata dnevno da bih stigla sve da pozavrsavam, ovaj recept mi je spas...za 20-ak min. imam spremljen dorucak ili veceru


Ja natrpam sve sastojke za kifle u onu pekaricu i ona sve zamesi, pusti testo da kisne, premesi, opet kisne, ja samo izvadim, razvučem, isečem i motam. Isto mi treba 20 minuta, pod uslovom da sam dovoljno ranije uključila pekaricu.[sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Rol virsle (24.10.2013 21:25:09)

deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...




Trcosava -> RE: Rol virsle (24.10.2013 21:52:25)

Kapiram da ispadne kao lisnato testo

Meni ne pada na pamet da se akam sa mešenjem kad lepo mogu da odem u prodavnicu i kupim ili sveže lisnato, ili zamrznuto. Malo više razvučem i urolam viršlu :)
IZVORNA PORUKA: adulence

deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...





lokica77 -> RE: Rol virsle (24.10.2013 22:19:31)


IZVORNA PORUKA: adulence

deluje zanimljivo mada uopste nemam predstavu kako bi ovo trebalo da izgleda nius mi jasne te kore i to retko testo....hmmmm mada s obzirom da nisam vicna sa testom tj jos se ucim nije ni cudo...


u ciniju stavis 2 case jogurta,pola case ulja, 1 prasak za pecivo i dva jaja, to mesas zicom i dodajes brasno dok ne dobijes smesu malo guscu nego za palacinke.
Tom smesom premazujes kupovne kore za pitu(2-3 kasike smese ide na jednu koru),pa ih redjas jednu na drugu.
Redjas 4 kore jednu na drugu pa na cetvrtu stavis virsle(2-2,5kom) i urolas(kao rolat kad pravis) i redjas u pleh.
Prosto je...nego ja izgleda ne znam bas najbolje da objasnim to mi nije jaca strana




Jole84 -> RE: Rol virsle (24.10.2013 22:22:39)

Super zvuči,baš mi se prijede [sm=bravo.gif] nego radi li nešto noćas da šaljem mm po kore [sm=jezicek.gif]




lokica77 -> RE: Rol virsle (24.10.2013 22:23:27)


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja natrpam sve sastojke za kifle u onu pekaricu i ona sve zamesi, pusti testo da kisne, premesi, opet kisne, ja samo izvadim, razvučem, isečem i motam. Isto mi treba 20 minuta, pod uslovom da sam dovoljno ranije uključila pekaricu.[sm=smiley1.gif]


Ja nemam pekaricu ali sam obecala sebi da cu je kupiti cim pre, tj za koji mesec sad planiramo K prvi divan dan pa mi treba sto cuda ne znam gde cu pre




lokica77 -> RE: Rol virsle (24.10.2013 22:28:04)

ups,dva puta ista porukica




Ana RR -> RE: Rol virsle (24.10.2013 22:34:23)

Ja slično pravim pitu sa sirom. 3 cela jaja se umute sa jogurtom, brašnom, uljem, pp i malo soli, mažu se po tri kore, na treću se izrenda sir, urola se kora i složi u podmazan pleh. I tako redom dok se sve ne potroši. Kore budu kao domaće [sm=smiley1.gif]




Lu -> RE: Rol virsle (25.10.2013 7:59:49)

Evo i moj dobrinos, davno sam stavla u RR recepte [sm=smiley1.gif]
Sastojci:
1kg brašna 500ml mlijeka 250ml ulja 1 kvasac 100gr margarina sol žumanjce za premazivanje kim za posipanje 2 pakovanja hrenovki srednje veličine

Uputstvo:
Umjesiti tijesto od brašna, kvasca, mlijeka, ulja i soli. Neka se diže 40-50 min na toplom, treba skoro da se udvostruči. Premjesiti tijesto i napraviti 8 kuglica. Svaku kuglicu razvaljati i od nje isjeći 8 kifli u trokut. Hrenovke isjeći uzduž na četvrt i onda poprijeko na tri dijela. U svaku kiflu staviti jedan komadić hrenovke i zamotati. Poredati u pleh ne preblizu jer će se dignuti pri pečenju, premazati žumanjcem i posuti kimom. Između kiflica staviti komadiće margarina. Peći na 200 stupnjeva 20-25 min dok samo malo porumene. Idealno za goste, izađe ih mnogo a mogu se i sutradan ugrijati u mikrovalnoj. U polovicu kifli možete umjesto hrenovki staviti neki tvrdi sir.

Izađe 64 komada, ja to pravim za rođendan djeci a kad pravim nama samo, popolovim namirnice.




adulence -> RE: Rol virsle (25.10.2013 8:59:37)

Sad mi je jasnije he he..pravicu sigurno...jos samo jedno pitanje maze se svaka kora pa se na 4 stavlja virsla?




lokica77 -> RE: Rol virsle (25.10.2013 12:04:58)

da da svaka se maze pa i 4 na koju idu virsle, budu bas super sto kaze Ana RR kao domace




Jole84 -> RE: Rol virsle (28.10.2013 15:32:12)

Probala sam i baš su ukusne a brzo se pravi i sa viršlama a i sa sirom kao Ana. Super receptić [sm=bravo.gif]




branki* -> RE: Rol virsle (26.1.2021 15:46:32)

ja pravim ovako...uzmem gotovo lisnato testo,onu tablu,blok i razvaljam oglakijom tanko.kupim cekin virsle,njih dodje dosta,a pristojna je cena i odlican ukus,,isprobala sam puno virsli inace.i onda secem trake ,virsle na tri dela i rolam.odozgo premazem jajetom.




Stranica: [1]