|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fetalna ehokardiografija
22.10.2010 11:00:45   
LouLou76
jel može neko približno da mi opiše kako izgleda taj pregled?
Bila sam pre neki dan kod prof.Bjelopavlovića i mislim da mi je uradio ekspertni ultrazvuk, jer mu sestra nije rekla zašto sam tu???!!!! ona je btw sve vreme ćaskala sa nekom ženom dok joj je dr. diktirao nalaz!!!! užas

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fetalna ehokardiografija
22.10.2010 11:23:36   
Anoniman
Draga , pa i izgleda kao expertni , jer oni prilikom tog UZ-a pregledaju sve . Bar je meni ovaj usput sve gledao , koliko sam uspela da "proberem" između ogovaranja kolege i diktiranja informacija sestri . Spominjao je i kičmu , i unutrašnje organe ... S tim što je malo veći akcenat stavio na srčane komore , aortu ,srčane zaliske , prokrvljenost srca , puls tj otkucaje ... Jer fetalna ehokardiografije u stvari i jeste UZ SRCA BEBE . 

(odgovor članu LouLou76)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Fetalna ehokardiografija
22.10.2010 13:04:53   
LouLou76
@BubaMira: hvala ti puno:)
nadam se da su uradili sve kako treba...

sve najbolje :)


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Fetalna ehokardiografija
25.10.2010 15:15:29   
mikica sa
hahahahahahahaha...hoce da bude u stanju pripravnosti user posted image

joj,tako se i ja pitam prije svakog pregleda user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fetalna ehokardiografija
1.11.2010 13:13:11   
vukosava
Meni niko ni ne pominje da takav pregleda postoji ...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fetalna ehokardiografija
24.11.2011 12:23:04   
New Mom
Zakazala sam okvirno za nedelju između 12. i 16. decembra (tada ću biti 23.nedelja). Idem privatno kod dr koja važi za najvećeg stručnjaka za to u NS-u.
Prošli put sam radila u Betaniji (isto kod nje), ali sada više ne može da se zakaže sem ako nije u pitanju patološka trudnoća.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fetalna ehokardiografija
24.11.2011 13:02:11   
serendipity
I ja sam zvala Betaniju i nema sanse da se zakaze kod te doktorice. Tako da cu i ja da zakzem privatno (sad se pitam zasto uopste placamo zdravstveno osig.) i nekako mi pada na poslednju nedelju decembra, tacno pred Novu godinu.... samo neka sve bude dobro... izes novce!user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fetalna ehokardiografija
24.11.2011 13:04:41   
New Mom
Bitno je da bude posle 20.nedelje (tako su mi rekli) jer se onda bolje vidi srce.
E sad, ako se radi u 23. ili 24.nedelji onda je objedinjeno sa 2.ekspertnim UZ (jer je tada taj period za njega).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fetalna ehokardiografija
24.11.2011 13:07:37   
serendipity
Aha, dobro si mi rekla, konsultovacu se sa mojim doktorom kad budem isla na pregled za 2.5 nedelje, do tada treba da mi stignu i rez AC (da li treba da napomenem  da ne mogu da docekam taj pregled!!!)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fetalna ehokardiografija
24.11.2011 13:23:57   
*boka*
Devojke ja sam radila fetalnu ehokardiografiju jer sam imala vrlo rizicnu trudnocu i jako los double test (visok rizik za daunov sindrom) pa su mi savetovali da odradim taj pregled, kao i expertski UZ. Ehokardiografija ploda se radi izmedju 20. i 24. nedelje jer se tada najbolje vidi gradja i funkcije srca i srcanih krvnih sudova. Ovaj pregled nije neophodan ukoliko je trudnoca normalna i ukoliko se na obicnom UZ nije primetilo nesto sumnjivo, ali moj savet je, ko ima mogucnosti, da ipak odradi bez obzira na tok trudnoce, jer ste tada mirnije kada cujete da je sve u redu. Ja sam ehokardiografiju plus expertski UZ platila 6.200 din.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.12.2011 12:37:30   
New Mom
Bila na fetalnom eho sa 23.nedelje.
Nalaz je dobar (parafraziraću): srce normalno orjentisano, postoje svi veliki kr. sudovi pravilno postavljeni, zalisci prisutni i pravilno. Presek 3 kr.suda normalan. Nema poremećaja ritma.
Brzine protoka: aorta - 0,65m/s; a.pulmonalis - 0,60m/s

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.12.2011 12:39:18   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.12.2011 12:39:52   
Alexxa
*boka*, ako ti nije teško napiši mi ovde ili u pp gde si radila ehokardiografiju i ekspertski uz:

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.2.2012 12:33:49   
slavica.
Hmmmm....sad sam se ja malo zbunila...sad me je zvao mm,bio je u Betaniji,i zakazao mi je pregled. Zakazali su mi za 20.03.,a ako sam ja sada dobro izracunala(na brzinu)tada cu biti skoro punih 28 nedelja. Jel to nije kasno? Inace,moj doktor mi je rekao da misli da je sve ok,ali da su tamo ipak strucniji za to,tako da mi je nazvrljao uput tako da ni on sam ne moze da ga procita user posted image ,uz komentar,nema sanse da ce procitati sta sam napisao,moraju da vas prime user posted image
I da,rekao mi je,ako slucajno ne budu hteli,samo im recite da vam potpisu da odbijaju da vas pregledaju,i odmah ce pristati...pa cisto da znate za ubuduce vi koje cete tek da zakazujete,jer cinjenica je da se njima bas i ne radi,i uglavnom odbijaju. I idite uvek licno,skoro da je sigurno da telefonom nece pristati da vam zakazu.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.2.2012 13:56:00   
New Mom
Nije kasno. To može da se radi i kasnije, samo obično se vezuje za 2.eksperni UZ. Bitno je da je prošla 20.nedelja. Tako da bez brige.user posted image
Inače, u Betaniji je za to najbolja Novakov-Mikić (ja sam išla u obe kod nje).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Fetalna ehokardiografija
27.2.2012 14:49:50   
slavica.
Ne znam da li cu moci da biram kod koga cu ici,ali u svakom slucaju,ako budem mogla,lepo je znati da za nekoga imam preporuku :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Fetalna ehokardiografija
13.12.2012 21:11:58   
bojanica7
ja idem sledece nedelje (u 27. nedelji) na ovaj pregled kod svog dr iz doma zdravlja, ali privatno zbog aparata. onaj u domu zdravlja je krs i ne moze d auradi taj pregled. on ima praksu da radi taj pregled preventivno, a ja hocu da budem poslusan pacijent, pa se ne bunim. user posted image javljam se nakon pregleda.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Fetalna ehokardiografija
11.12.2013 13:45:25   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: Marizi

Ja sam u 26 nedelji trudnoce, na zadnjem ultrazvucnom pregledu broj otkucaja srca bebe se smanjio od 150 na 90 otkucaja, da bi se nakon nekoliko sekundi vratili na 150. Moj doktor me je poslao u GAK u Nisu kako bismo potrazili drugo misljenje. Tokom pregleda u Gak-u ustanovljeno je da je sve u redu i da je srce u ovom periodu nezrelo i da su takve promene normalne. Medjutim na sledecem pregledu kod mog doktora srce bebe je ponovo promenilo rad i vratilo se u normalu. Preporucio mi je 4D ultrazvuk kod njega u klinici, s tim sto bi mi to uradio doktor iz Beograda zajedno sa mojim doktorom. Ja sam veoma uplasena, zbunjena i iskrena da budem neznam kome da poverujem tj KO OVDE GRESI? Samo da napomenem da idem u privatnu kliniku. Molim vas za odgovor i misljenje. Unapred hvala..




IZVORNA PORUKA: Tiziana

Prvo nemoj unapred da se plasis.
Ja sam uvek za to kada za nesto postoji i najmanja sumnja da se to duplo proveri. Idi na 4d,pogotovu ako dolazi neki dobar dijagnosticar iz Bgd. Bitno je cuti vise misljenja pa neka ti njih 5 kaze da je sve ok i da si dzaba bacila pare na 4d, nikad sladje bacenih para.

pozdrav



IZVORNA PORUKA: vonavoj

polako...neka pogleda i drugi dr! idi na 4d!


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Fetalna ehokardiografija
11.12.2013 14:02:07   
viking
Marizi, ja sam takođe išla na to, mojim bebama je srce dobro kucalo ali ja sam imala operaciju na srcu i blizanci su što sve zajedno povećava rizik od srčanih anomalija. Zato sam se baš dobro raspitala koji je doktor najbolji kad su srca beba u pitanju i svi su bili jednoglasni - dr Ida Jovanović. Ona radi u Tiršovoj ali i u nekoliko privatnih klinika u BG, pa ako imaš mogućnosti da dođeš, možda ti je najsigurnije da ideš kod nje.
Nemoj da brineš pre nego što dobiješ konkretan razlog za brigu. U svakom slučaju, srećno i

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Fetalna ehokardiografija
11.12.2013 14:20:10   
big mum
U prvoj trudnoći sam išla na ovaj UZ.Iz razloga što je mm imao operaciju srca sa 5 godina a moja majka umrla od infarkta.

Najobičniji pregled sa UZ preko stomaka.Radi ga je dječiji kardiolog DR.Bajić iz KC.Paprikovac.B.L.
Prati se srčani ritam ,br.otkucaja i protok krvi kroz crce.Pregled traje nekih 15-20 min.Ništa strašno.



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Fetalna ehokardiografija
19.12.2013 14:24:15   
Marizi
Hvala vam na odgovorima. Za par dana cu uraditi 4D, nadam se dobrim rezultatima. Veliki pozz

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Fetalna ehokardiografija
19.12.2013 21:33:26   
New Mom
Ja idem na ovo poslednje nedelje januara. Taman sam tad 23./24.nedelja, pa ce biti u sklopu drugog EUZ.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Marizi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Fetalna ehokardiografija
31.1.2014 14:00:26   
New Mom
Pregled fetalnog srca
starost pod UZ 24+2, po VTP-u 24+0, po menstruaciji 24+4 (lud zbunjenog user posted image )

Srce normalno orjentisano. Komore podjednake veličine, veliki krvni sudovi normalne veličine i protoka. Vidljivi zalisci k.sudova, kao i atrio-ventrikularni.
dijametar aoerte 3,2mm, protok 0,7cm/s
dijametar plućne arterije 3,8mm, protok 0,6cm/s
dijametar foramena ovale 4,6mm
Delovi aorte i gornje i donje šuplje vene viđeni i normalni.
Ritam bez poremećaja.
Timus normalan.
Zaključak: nema velikih srčanih mana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Fetalna ehokardiografija
31.1.2014 14:19:29   
pocahontas
nmuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Fetalna ehokardiografija
31.1.2014 17:58:06   
moja ciklama
user posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here