Cake Pops (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Ducca -> Cake Pops (22.10.2013 14:44:59)

Šta je Cake Pops, nisam našla ovu temu na celom forumu a možda nisam gledala lepo a volela bih da saznam što više o pravljenju i dekorisanju.Hvala




Trcosava -> RE: Cake Pops (22.10.2013 14:47:07)


IZVORNA PORUKA: Ducca

Šta je Cake Pops, nisam našla ovu temu na celom forumu a možda nisam gledala lepo a volela bih da saznam što više o pravljenju i dekorisanju.Hvala


Ja guglala i našla na slo, ako te interesuje dam ti link [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:13:12)

Kolac na stapic, eto sta je [sm=smiley36.gif]
Pravim non stop klincima, kad tortu ili kolac obrezem to smrvim, dodam krem i uvaljam loptice. Stavim na stapice za lizalice, umocim u cokoladu, ukrasim i eto ti gotovog dezerta.
Ima i slikonskih modlica u kojima se peku loptice ili razni oblici, to je druga varijanta, a moze se kupiti i smesa za umakanje koja je u obliku dugmica koji se istope.
Ma u svakom slucaju super zanimacija, deca vole i da jedu i da prave [sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:15:43)

U Srbiji vala ne može jer nema [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Kolac na stapic, eto sta je [sm=smiley36.gif]
Pravim non stop klincima, kad tortu ili kolac obrezem to smrvim, dodam krem i uvaljam loptice. Stavim na stapice za lizalice, umocim u cokoladu, ukrasim i eto ti gotovog dezerta.
Ima i slikonskih modlica u kojima se peku loptice ili razni oblici, to je druga varijanta, a moze se kupiti i smesa za umakanje koja je u obliku dugmica koji se istope.
Ma u svakom slucaju super zanimacija, deca vole i da jedu i da prave [sm=smiley1.gif]




Bebilina -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:43:41)

Moze, moze, od kad radi Pay Pal sve moze [sm=smiley36.gif]




viking -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:45:17)

E baš ću da naručujem smesu za umakanje iz inostranstva, pa nisam poludela [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Mislim da bi ukinuli Pay Pal odmah posle te porudžbine [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




jole82 -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:50:25)


IZVORNA PORUKA: viking RR
Mislim da bi ukinuli Pay Pal odmah posle te porudžbine [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Hahahahaha...i zabranili zauvek [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:51:27)

Pa kad narucujes kalupe ubacis i smesu, da ne ide samo [sm=smiley36.gif] Moja drugarica u Zemunu tako sve narucuje, Wilton-ov celi asortiman ima [sm=smiley1.gif]




Bebilina -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:54:06)

Inace smesa je laksa za rukovanje nego cokolada, ravnomernije prekrije i nema slivanja, kapljica jer se brze susi. Jos je u bojama, ne moras da se mucis. Ja preferiram cokoladu, crnu, organsku jer u smesu ne znam sve sta ide [sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:56:19)

Ma sve znam, ali džaba... Pri tom, ne znam ni zašto učestvujem u ovom razgovoru, ne smem ni da liznem slatko dok se ne porodim, mazohista pa to ti je [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Ana RR -> RE: Cake Pops (22.10.2013 21:57:16)

Vik [sm=smiley36.gif]




Ducca -> RE: Cake Pops (23.10.2013 0:24:30)

Hvala na brzim odgovorima, planiram da ih pravim za decje rodjendane mislim da je ideja super i mnogo je prakticna poslastica.javascript:void(AddText('[sm=bravo.gif]')) Nasla sam recept.




Ducca -> RE: Cake Pops (23.10.2013 8:11:23)

Moze link hvala [sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Cake Pops (23.10.2013 8:17:56)

Super super ideja za rođendance umjesto raznih grickalica[sm=bravo.gif]
Evo VIDEO
P.S. Našla sam pristupačan nama, što se tiče namirnica[sm=smiley36.gif]




Didy -> RE: Cake Pops (23.10.2013 10:04:48)

Drugarica je pravila sa smesom za plazma tortu i posle umakala u čokoladu. Klinci su ih rado jeli, a ukus im će se verovatno svima svideti, ako ništa prepoznatljiv je.




Brand new mama -> RE: Cake Pops (23.10.2013 11:17:49)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Ma sve znam, ali džaba... Pri tom, ne znam ni zašto učestvujem u ovom razgovoru, ne smem ni da liznem slatko dok se ne porodim, mazohista pa to ti je [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ovako-napravis slano testo,umaces u pavlaku,sos od paradajza i sl,te ukrasis rendanim sirom, sunkicom i drugim stvarcicama po zelji:)
Posto klincu dugijem(u stvari-ne njemu nego drustvu iz vrtica) zurku za rodjendan(koji je bio u septembru-klinci me redovno zaustavljaju da pitaju kad ce ;) probacu da napravim ovo. Mislim da bi ok sa ukrasavanje(mozda i bojenje) bila i smesa za glass icing...




Olga75 -> RE: Cake Pops (23.10.2013 11:26:48)

pa ovo je nesto , hmmm
mislim da pecem piskotu da bih je izmrvila i posle pokupila sa pekmezom
ne znam , to ko rolat sa pekmezom ili keks torta [sm=jezicek.gif]
sigurna sam da bi zver bila odusevljena kako izgledaju ali da li bi jela pitanje je je jer njoj to biskvit i pekmez nije kolac ni poslastica [sm=smiley36.gif]
ljoberka na mene , sta cemo jadne




adulence -> RE: Cake Pops (23.10.2013 11:36:01)

Skroz mi je slatko ovo...
IZVORNA PORUKA: Lu

Super super ideja za rođendance umjesto raznih grickalica[sm=bravo.gif]
Evo VIDEO
P.S. Našla sam pristupačan nama, što se tiče namirnica[sm=smiley36.gif]





lesica -> RE: Cake Pops (23.10.2013 11:54:59)

Jeste ovo slatko, ali mi nije jasno čemu toliko mudrovanje šta je ovo. Po meni, svaki fini sitni kolač može ovako da se namesti, i ukrasi.
A to patišpanj i nešto da isti nakvasi...pa ne. Ja sam pre ljubitelj finih pralina i divne čokolade.




Ducca -> RE: Cake Pops (23.10.2013 12:08:59)

Hvala za video, saznala sam dosta, pravim ih danas i postavljam sliku mojih prvih cake pops




Olga75 -> RE: Cake Pops (23.10.2013 12:11:37)

Ducca a kako ces da napravis biskvit ? ima neki poseban recept ili ces onaj klasican ?




Ducca -> RE: Cake Pops (23.10.2013 14:24:23)

Nasla sam na ovom sajtu recept, pa cu po njemu da pravim, videcemo da li ce stajati na stapicu :)

Nije dozvoljeno postavljanje linkova koji vode ka drugim porodičnim portalima!




Ducca -> RE: Cake Pops (23.10.2013 14:48:32)

Olga evo recepta koji sam nasla
Da bi napravili cake pops potreban vam je bilo koji uobičajeni biskvit za tortu, krem i glazura. Evo jednog jednostavnog recepta.

Potrebno je:
2 komada jaja
10 kašika brašna
4 kašike vode
4 kašike ulja
7 kašika šećera
1 kašika kakaa
1 vanilin šećer
1 prašak za pecivo
3 kašike Nutelle
1 kašika mleka
100gr čokolade za kuvanje
80 gr margarina
šarene mrvice ili nešto drugo za ukrašavanje
štapići za ražnjiće
Odvojite žumance od belanaca i umutite ih mikserom sa šećerom i vanilin šećerom, pa dodajte ulje, vodu, brašno, prašak za pecivo i kakao. Od belanaca napravite čvrst sneg i u njega dodajte smesu sa žumancima. Izlijte u pleh i stavite da se peče 15 minuta na 180 stepeni.

Kad se biskvit ohladi izmrvite ga prstima, dodajte Nutellu i mleko i izmiksajte dok se sastojci ne sjedine. Od dobijene smese napravite kuglice i poslažite na papir za pečenje, kako se ne bi lepile.

Da bi pripremili glazuru, margarin treba otopiti na vatri i dodati mu čokoladu polomljenu na kockice, kao i 2-3 kapi ulja za sjaj.




Olga75 -> RE: Cake Pops (23.10.2013 14:51:40)

hvala Ducca [sm=smiley1.gif]
dolazi nam drugarica u subotu jer nije bila na rodjusu ( bolesna bila Mirnica ) pa cu da ih iznenadim
a koliko komada izadje od ove kolicine biskvita imas li predstavu ?




viking -> RE: Cake Pops (23.10.2013 15:42:58)

Ko bude pravio prvi, da stavi slike, cake pops izgledaju super ali ih nikada nisam jela :)
Inače, Rudolf ih je pravio prošle nedelje na 24kitchen ali njegovi nisu bili okrugli nego pravougaoni, bukvalno je ispekao koru, isekao je na komade i to nabio na čačkalice.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>