|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 10:06:04   
ivanicasale
evo mojih rezultata 2.dan ciklusa:
TSH-2.7 ref.vred. 0.4-3.5

FT4-9.44 7.80-14.30

FT3-4.91 3.80-6.00

Prolaktin-9.69 3.34-26.72 Premenop.zene
2.74-19.64postmenop zene

Estradiol-191.7 88.1-418.5 folikularna faza
227.6-1960.31 preovulativna faza
293.68-1002.18 lutealna faza

Progesteron-2.83 0.99-4.83 Folikularna faza
16.41-59.02 lutealna faza

LH-2.54 2.12-10.89 folikularna faza
19.18-103.03 pik ciklusa
1.20-12.86 lutealna faza

FSH-7.25 3.85-8.75 folikularna faza
4.54-22.51 pik ciklusa
1.79-5.12 lutealna faza

Testosteron-1.41 0.35-2.60

Sta mislite da li su dobri rezultati.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 10:07:10   
ivanicasale
lalo znam kako ti je samo glavu gore uspeces.user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 10:48:46   
lalojedac
ivanicasale znam i trudim se ali osecam da nemam snage vise,covece pa mi jos ne znamo kako izgleda dan bez tableta ili nekih cajeva! muka mi je vise od ovog steriliteta...
sto se tice tvojih nalaza,meni deluju ok,sve je u granicama normale,tako slicni su bili i moji nalaze i rekli su mi da je sve super i bila sam na kratkom protokolu.

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 11:11:07   
Fibi82
Ivanice, sve je ok po mom misljenju.. Znaci li to da u spebo klinici rade vto i ako je TSH iznad 2? Zasto rade vto ako misle da je neuspesan pokusaj posto je TSH veci od 2? Lalo, zelim ti svu srecu i samo bez nervoze.. Razumem te ali moras samo smireno..

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 11:20:14   
alex88
Ivanice cekamo te danas sa nestrpljenjem.
Lalo potpuno te razumem,jeste pretesko ali ti imas nadu i uspeces.

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 12:08:47   
Brbljivica
macke ,moj tsh je treceg dana ciklusa bio 2,74 ....terali su me da ga ponovim ,,i ja sam to ucinila negde 10og dana ,,nije bilo bitno vreme ciklusa -tada mi je tsh bio 1,18 .
posle sam cula da tsh varira sa ciklusom ,tako da je moj tsh ok.ali mozda cu tokom stimulacije traziti da mi ga ponove. na svoju ruku sam odradila anti tpo (anteitela stitne ) i srecom sve je ok.
mene jede prolaktin ,sto mi je u sva tri bockanja visok,doduse ujutru je duplo veci ,a podne i vece opada ,ali je za 15 jedinica veci od ref vrednosti.pijem bromokriptin i bilo mi je jako lose od njega .

< Poruku je uredio Brbljivica -- 28.10.2013 12:09:43 >


_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 15:08:38   
Fibi82
I meni je endokrinolog rekao da ponovim TSH i trebam da uradim takodje antitela stitne zlezde pre kontrole, prolaktin mi je bio 19.. Brbljivice, mozes li mi reci kako cu to spustiti? I njega cu ponoviti, kazu da skace od nervoze, ja sam poludela to jutro jer sam isla na drugi kraj grada da vadim krv, a niko mi nije rekao da moram biti budna 2 sata. Tu sam pukla jer sam se setala kao neki makarenko.Mozda je i to uzrok... Ne znam.. Zasto ti je lose od tog leka? Samo da mi ga spuste, prezivecu.. Ponovicu TSH i prolaktin, kazu nije bitno koji dan ciklusa..

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 17:55:11   
Brbljivica
ja sam zbog prolaktina dobila od speba da pijem BROMOKRIPTIN tablete ,ujutru i uvece .on se inace jako lose podnosi ,celen noci sam od njega povracala .evo kraj prve kutije mi je a ja sa izgubila apetit i stalno mi je muka (dal od njega ili silnih lekova sto gutam ,neznam !)..rekli su mi da cemoda ponovimo taj hormon sad na prvom UZ .
inace bila sam budna 2 sata ,ali jednostavno sam i ja putovala kolima do dr grada ,,glava me tada bolela ko za maler -strasno.tako da mislim da je i kod tebe to slucaj.mora se biti miran kada se daje prolaktin,,,a mi so bile razigrane ...user posted image

ne brini ,samo ti njima lepo salji nalaze i proveri dali su stigli i zovi za svaku sitnicu ,cak i za prehladu .ako si krenula u proces kod njih,,...znaci ,nista bez njih.


fibi za kad imas ti planiranu vto ? mislim dokle si stigla ,jel bila prva konsultacija ?

< Poruku je uredio Brbljivica -- 28.10.2013 17:56:38 >


_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 18:23:49   
Fibi82
Nisam jos bila na prvoj konsultaciji. U subotu suprug treba na kontrolu za ureaplazmu, to je njemu nadjeno. Moja doktorka iz Ns-a mi je rekla da ne zovem spebo dok mi svi nalazi ne budu uredni. Ako u subotu suprugovi nalazi budu ok ja cu nazvati spebo i teci za tsh i prolaktin, jedino to ne stima pa makar da me prime na prvu konsultaciju i da pogledaju nalaze pa onda da cujem sta ce oni reci. U pravu si, nervozne smo bile obe, a ako i ja dobijem bromokriptin, ne znam kako bih prezivela to povracanje.. user posted image Bolesna sam danima kada povracam, jedino se toga uzasno gadim.. Inace nisam gadljiva, a iako budem tesko podnosila to, necu se buniti, bar cu smanjiti sa jelom, da malo smrsam.. user posted image Hvala ti mnogo Brbljivice na ovim informacijama, mnogo mi znace..

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.10.2013 18:45:00   
zece
Пиј ги бромокриптинотнавечер и нема толку да повраќаш јас нив ги пијам до јануари месец три години



  • черта

    (odgovor članu Fibi82)
  • Direktna veza do poruke: 60
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 19:16:45   
    lalojedac
    sta mislite kakve su sanse da sam rano uradila test,danas ili sutra ne bi trebalo da dobijem a jutros je bio negativan test? jer sam besna od minusa osetila kao da vestica stize ali nje nema i dalje,i od juce imam nagone za povracanje,evo sad sam otrcala u kupatilo,mislila sam da cu povratiti,omiljenu hranu ne mogu da smislim,kao i uvek trista simptoma ali reko minus na testu,to je to,medjutim sad mi se uvukao crvic sumnje i nade pa mi treba neko razuman...help

    (odgovor članu ivanicasale)
    Direktna veza do poruke: 61
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 20:14:02   
    Fibi82
    Lalo, ne veruj testovima mnogo, navijamo sve za tebe.. user posted image

    (odgovor članu lalojedac)
    Direktna veza do poruke: 62
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 20:50:54   
    alex88
    Lalo lepi su ti ti sintomi,sta mislis da uradis betu?

    (odgovor članu Fibi82)
    Direktna veza do poruke: 63
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 21:25:03   
    Lepterija
    Devojke moje, ja sam se sad dovukla kuci, celi dan hodala po Nisu. U Leskovcu guzva nevidjena, Nebojsa nije radio par dana pa danas nemas gde da se parkiras u Norvezanskoj, cak sam i Turke videla dole.
    Kod mene potvrdjena blizanacka trudnoca, sve OK, sutra 7 punih nedelja.
    Lalo, vera i smirenje i bice, ali mora se covek opustiti. Ja tebi pre neki dan napisah pp, ali ja nju izgleda nisam znala poslati.

    (odgovor članu alex88)
    Direktna veza do poruke: 64
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 21:27:45   
    daca77
    Lepterija, divne vestiuser posted image

    (odgovor članu Lepterija)
    Direktna veza do poruke: 65
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 22:05:25   
    ivanicasale
    Leptirija da ti cestitam i ovde user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Cestitam!!!
    Lalo radi betu ona ti je najpouzdanija,mada ja kad sam bila trudna i cim mi je kasnilo jedan dan test je pokazao rozu crticu.Mene test nikada nije slagao,ali sam cula da neke zenice imaju lose iskustvo sa testovima dace bog da je i tebe slagao i da je beta visoka.

    _____________________________

    Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
    I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
    II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
    III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
    beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
    IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

    (odgovor članu Lepterija)
    Direktna veza do poruke: 66
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 22:08:43   
    ivanicasale
    Lalo i ja sam prvi put bila na kratkom protokolu,a sada videcu ujutru kad odem u Nis na prvu konsultaciju.
    Brbljiva kako ide to u Nisu koliko konsultacija imam?Ako budem na dugom protokolu da li moram da sedim u Nisu sve vreme ili mogu da odem kad krenu uz da mi rade?

    _____________________________

    Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
    I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
    II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
    III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
    beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
    IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

    (odgovor članu lalojedac)
    Direktna veza do poruke: 67
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 22:09:54   
    ivanicasale
    Fibi pa eto meni su radeli,ali on nije bio nesto mnogo visok mozda su to gledali.

    _____________________________

    Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
    I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
    II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
    III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
    beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
    IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

    (odgovor članu Fibi82)
    Direktna veza do poruke: 68
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 22:47:09   
    lalojedac
    jao lepterija divne vesti,to je bila moja zelja kad sam radila vto,da mi uspe i da bude blizanci ali izgleda da sam mnogo mastala...cestitam tiuser posted image
    ne znam zene,dosadili su mi testovi i bete i sve, ne znam da li cu raditi betu ili cu prosto sacekati pa ako bas vestice nema neko vreme zakazacu preglede i betu,najvise bi volela da je test pogresio ali za ovih 7 god jos ni jednom nije, ko zna mozda se i nama desi neko cudo,jer zaista samo cudom i mogu prirodno da zatrudnim. hvala vam zenice i drzim vam palceve a ti lepterija sipaj tu trudnjacku prasinu po nama pa da sve budemo suser posted image user posted image

    (odgovor članu ivanicasale)
    Direktna veza do poruke: 69
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 23:28:29   
    Fibi82
    Veliko BRAVO za Lepteriju user posted image

    (odgovor članu Lepterija)
    Direktna veza do poruke: 70
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    28.10.2013 23:35:00   
    alex88
    user posted image lepterija,bice veselo za par meseci kad budu igrali fudbal.

    (odgovor članu Fibi82)
    Direktna veza do poruke: 71
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    29.10.2013 9:07:40   
    17 joka
    Lipterija,i ovde čestitam od srca uzivaj i čuvaj se. Lalo moja,grlim te i zelim isto sto i sebi. Alex,o tebi smo ja i Mira pricale dugo noc pred moj odlazak u Prag i obe smo sigurne da ce te sledeci put uspeti i da ce biti u redu veliki zagrljaj.

    _____________________________

    Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

    (odgovor članu alex88)
    Direktna veza do poruke: 72
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    29.10.2013 10:22:35   
    lalojedac
    drzimo palceve da danas lepo prodjes u Nisu i javi kako je bilouser posted image
    meni ce izgleda vestica stici danas,isla sam do grada i trisa mesta obisla i kod kineza mi je tako bilo lose da sam mislila da cu se onesvestiti,uzas...pretpostavljam da je to zbog vestice jer mi se desi da mi tako bude na dan kad stize,sta je tu je,idemo u nove pobedeuser posted image

    (odgovor članu ivanicasale)
    Direktna veza do poruke: 73
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    29.10.2013 11:04:46   
    Brbljivica
    lepterija ,sta ja rekoh a ?!!!user posted image user posted image user posted image predivno ! moja je zelja isto dvojke !
    jel si ti to bila prvom na UZ u spebu ?!bravooooooooouser posted image user posted image
    sto se tice Nisa ,moze se ostati od prvog ili drugog UZ ,mozes slobodno da pitas doktorku optrilike od kada bi trebala da ostanes u Nisu.dal bio kratak protokol ili dug ,svejedno moras ostati.ja sam morala iznenada da ostanem ,jer je jedan folukul vec puko i doktorka je rekla da o sutra moram biti tu.jedino mi za svo vreme nikad nije meren nijedan hormon ! sto je totalno neprofesionalno !imas jednu pocetnu konsultaciju i to je to.daju ti se bocke ,nosis kuci ,bodes se ,zakazu ti prvi UZ i tada ces videti kako stvari teku i kada optrilike trebas ostati.ili posle prvog UZ ili vec posle drugog UZ ,racunaj da ces ostati.sigurno.

    < Poruku je uredio Brbljivica -- 29.10.2013 11:06:47 >


    _____________________________

    ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
    oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
    mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
    1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
    2. vto KC Nis 2013-beta 0...

    (odgovor članu lalojedac)
    Direktna veza do poruke: 74
       RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
    29.10.2013 11:35:14   
    alex88
    Hvala Joko,nadam se da ce sledeci put biti sve u redu do kraja.Sa kojom Mirom si pricala,jer iz Bg?

    (odgovor članu 17 joka)
    Direktna veza do poruke: 75
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
    Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
    Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
    Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here