|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
25.5.2016 8:56:55   
Red panda
Hvala Joka na lepim željama!!!

Sanast, prvo da ti odgovorim u vezi smesštaja. Mi još uvek nismo rešili kako ćemo i gde ćemo, ali sam juče videla da na svakom drvetu i banderi postoji neki oglas. Znam da je Alexis na početku Spebo I teme pisala i ostavila link za neki skroz ok smeštaj.

Poslaću ti u pp sledeće nedelje neki spisak privatnog smeštaja koji očekujem da mi stigne, pa ćeš možda tu nešto naći.

Evo malog izveštaja od juče...

Meni su radili UZ, a mm je radio spremogram, nakon čega smo zamrzli jednu porciju plivača za ne daj Bože. Zamrzavanje košta 20.000 dinara.

Počela sam juče sa preporučenim Ogestan tabletama, koje ću piti do 3. meseca trudnoće (kako to lepo zvuči)!

U principu to je jod, folna kiselina, omega 3 i vitamini.

Sledeća stvar koju treba da uradim su analize krvi i urina, kako bi me pogledao internista i dao svoj blagoslov za uvođenje u anesteziju radi punktiranja jajnika.

Poslednji Mikroginon pijem 30.05, potom 2dc idem na jug na sat vremena, pa ponovo za 5 dana, odnosno 7dc, na letovanje u Le.

Drago mi je što nas ima makar dve pozitivne, pa ćemo lakše ovo izgurati.

Pozdrav!




(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
26.5.2016 21:37:56   
17 joka
user posted image user posted image bravo uskoro krece najlepsi period samo pozitivno i bice sve super

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.6.2016 11:42:33   
Red panda
Sanast,

nisam na kraju dobila taj spisak smestaja, zato ti nisam ni poslala. Mi smo bili smešteni u ABC Hotelu, smeštaj, usluga, higijena, kao i osoblje su za svaku pohvalu. Boravak su nam učinili ugodnim.user posted image

Evo mog izveštaja, nadam se da će nekome značiti:

Od terapije sam primila:

- 22,5 ampula Gonal f (stomak)
- 2 ampule Menopura 75 (Ruka)
- 4 ampule Cetrotide 0,25 (stomak)

U Le smo otišlu 7DC što je meni bilo 8.06. i ostali smo do 18.06. odnsono do 17DC

Punkcija jajnika, aspiracija je izvšena 13.06. (12DC) i izvađeno je 10jć

ET, tj. transfer embriona urađen je 16.06 sa tri embriona, a četvrti smo zamrzli za ne daj Bože ili za sledeću bebu.


Zamrzavanje se plaća 20.000 jednokratno i 1.100 din svakog meseca.

Ukupno terapija, punkcija i transfer su koštali 333.700,00 dinara, bez zamrzavanja.



Sada ide onaj period koji stranci zovu 2WW (two weeks waiting) odnsono dve paklene nedelje čekanja, do prvog BhcG.

Nakon punkcije su uveli Utrogestan 200 oralno, koji sam nakon transfera nastavila da uzimam kao vaginalete.


Eto dragi ljudi, nadam se da će neko naći bar neku korisnu informaciju.user posted image








(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.6.2016 20:54:18   
17 joka
Pandiceuser posted image user posted image user posted image svim srcem navijam za visoku betu i dva mala srculenceta

zaokupiraj vreme i budi pozitivna i ceka te sreca najveca

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
20.6.2016 23:28:46   
Red panda
Hvala Joka, samo da prodju ove dve nedelje pa da se radujemooooo!user posted image user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
28.6.2016 11:46:47   
Red panda
Vidim da tema nije preterano živa, ali će možda nekada, nekome trebati tuđa iskustva.

Šestog dana od transfera, baš kad bi trebalo da je implantacija, blago sam, svetlo roze krvarila, da bi devetog dana nakon et, prokrvarila, baš kao da je počeo ciklus.

Pozvala sam kliniku i rekli su da odmah uradim betu. Bila je ispod 0,1.

Rekli su da prestanem sa terapijom (Utrogestan) i da ću nakon par dana dobiti M. Evo to je došlo danas.

Imamo zamrznut jedan embrion, pa kad malo odmorimo idemo po njega .


(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.6.2016 23:03:34   
17 joka
draga Pandice user posted image jako mi je zao

oporavite se pa u nove pobede

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Red panda)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
5.10.2016 17:16:43   
sencica
Drage moje vidim da odavno niko nista ne pise razlog zasto cu izneti moja iskustva je jedino taj da bih mozda pomogla nekome ko se sada sprema za vto i razmislja u koju kliniku da ode.Meni su vasa iskustva mnogo znacila za moj proces vto-a.Sigurna sam da one zenice koje se sada spremaju za izbor klinike citaju detaljno forume kao sto sam i ja radila jel je to jedini nacin da se upoznaju sa procedurom i stvarnim iskustvima.
Ja imam 40 godina ovo mi je prva vto nemam iskustva sa drugim klinikama ali nisam odusevljena ni sa SPEBOM.Ocekivala sam MNOGO vise kada je profesionalni odnos u pitanju.Ono sto je moja zamerka je to sto imaju samo jednog ginekologa i jos jednu doktorku koja radi sa njim a to je lekar opste prakse (valjda je tu na specijalizaciji).Ukupno za vreme procesa 6 puta su me pregledali na vaginalnom ultrazvuku od toga 3 puta me je pregledao ginekolog Nebojsa a tri puta doktor opste prakse doktorka Jelena.
Kada smo prvi put dosli u SPEBO doktor Nebojsa je pogledao svu dokumentaciju i rekao da je sve uredu pri cemu je rekao da je moj AMH 1.86 za moje godine odlican.Kada je krenula stimulacija jajnici su lose odreagovali doktor Nebojsa je rekao da taj rezultat AMH sigurno nije bio tacan.Sledeci put sam bila sama sa doktorkom Jelenom i upitala sam je za moj AMH a ona je prokomentarisala da je AMH od 1.86 pokazuje da je slaba rezerva jajnih celija.
Na pocetku je ta ista vrednost AMH-a bio odlican rezultat a posle par dana isti taj rezultat za njih je bio los.
Jako losu komunikaciju taj jedan jedini doktor ima sa pacijentima a nije ni cudo jel radi kao na traci jel guzve su ogromne.Stojkovica imate cast da vidite na prvom razgovoru i mozda ako je tu prilikom embriotransfera da vam pozeli srecu.Na klinici radii embriolog Ana koja mislim da uglavnom radi posao.Sto se tice embriologa i dalje mislim da su odlicni.Ne samo iz mog iskustva nego i iz iskustva svih devojaka.Maksimalno se trude i imaju rezultate.
Sestre su ljubazne i korektne osim jedne sestre Divne starija zena koja je sampion u tome da nesto pogresi.Slozicete sa sigurno samnom da je to mnogo vazan proces svima nama koje se podvrgnemo tolikim hormonima da je nedopustivo da drhtimo koja sestra ce biti rasporedjena da tog dana daje terapiju.Mnogi pacijentkinje su uzele terapiju i za vreme boravka u Leskovcu da same sebi daju bolje sami nego Divna.
Moj vto nije bio uspesan.Ne krivim nikoga za moj neuspeh samo mogu da kazem da sam ocekivala mnooogo vise.Ne znam kako je na drugim klinikama nekako sam se osecala da im mi dodjemo kao ovce za sisanje.
Drage moje srecno svima user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
2.11.2016 16:02:03   
mirtsche
Drage forumašice - jedno pitanje - imamo li pravo da otvorimo bolovanje u toku priprema za VTO.
Hvala lepo

(odgovor članu sencica)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
2.11.2016 20:35:52   
nata11
Meni je moja dr rekla da ce otvoriti kad dodjemo do toga e sad mozda to zavisi i od dr user posted image

_____________________________





(odgovor članu mirtsche)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
2.11.2016 21:48:49   
mirtsche
Nato oprosti nisam te razumela - kad dođete do čega ćete otvoriti bolovanje?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
3.11.2016 9:12:11   
nata11
Kada dodjemo do vto, do stimulacije

_____________________________





(odgovor članu mirtsche)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
3.11.2016 9:14:55   
mirtsche
Aha tako znači. Po time bismo onda trebali da imamo prwvo na neko bolovanje.. ajde pitaću kad odemo na kontrolu..
Hvala lepo Nato draga i želim vam puno sreće

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
3.11.2016 11:34:26   
mirtsche
Izvinite devojke, imam još jedno pitanje - da li imamo pravo da nam se neki troškovi refundiraju za VTO u Spebu?
Kako se uopšte stiče pravo na refundaciju troškova i koje su bolnice na spisku za refundaciju?
Izvinite ako je već bilo reči o tome - samo mi onda stavite u odgovoru link gde to mogu da pročitam.
Hvala vam lepo!

(odgovor članu mirtsche)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
17.11.2016 13:57:24   
Sheri
Drage moje eto i ja da podelim sa vama moje iskustvo iz 3 pokusaja VTO u klinici Spebo Medical Leskovac,12-9 smo imali prve konsultacije sa dr Nebojsom koji nimalo nije bio prijatan,odmah cim poceo da pogleda papirologiju i video AMH koji iznosi 0,47 reko je da on te parove iskljucuje iz programa ali posto mi je 3 pokusaj reko da probamo,uradio mi je uz i tokom pregleda reko da mora da mi uradi histeroskpiju jer njemu nesto ne svidja kako se materica izgleda al za svaki slucaj javice mi tel.kad da dolazim za leskovac na jos jedan uz pa taj dan il sutrasnji dan da uradi intervenciju,dobila sam terapiju Microgynon da pijem od prvog dana ciklusa pa do 9 oktobra posle da pauziram 5 dana a 6 dana da pocinjem opet sa microgynonom do 4 novembra,medjutim oni mene zvali da se javim na klinici 28 oktobra u 9 ujutro gde sam i otisla i negde oko 10 sati usla sam kod dr.ali tu nije bilo dr Nebojsa nego lekar medicine{opste prakse}Jelena Dedovic koja mi je uradila uz i rekla da je sve uredu i da se vidimo drugog dana ciklusa,7-11 zvala sam ih u 6 uvece jer sam tad dobila i rekli su mi da sutrasnji dan u 9 ujutro budem kod nji na vadjenje krvi,na moje pitanje pa zar se sutra ne racuna kao prvi dan receno mi je da oni do 8 uvece racunaju prvi dan,posto sam znala da necu stici u 9 zakazali mi u 11 i tad u to vreme sam i stigla dali moj karton i rekli da udjem kod lekara,unutra opet dr opste prakse Jelena dala mi papiric gde su bile napisane hormoni koje treba da mi urade fsh tsh i e2 i posle opet da se vratim kod nje na uz,tokom pregleda mislim uz ni rec nije progovorila(ni tad ni posle nijedan put dok je ja ne pitam)normalno da me zanimalo jer sve uredu i koliko folikula ima,rekla mi je da je sve uredu i da za sad ima ih 4 napisala mi inekcije merional od 75j 4komada i rekla da se vidimo za 5dana,12 sam se pojavila u klinici opet ona a dr Nebojse nema nigde uradila mi uz i opet nista dok ja ne pitam kolko ih ima koje su velicine,ima ih 4 al samo tri su da kazemo nesto jer levi jajnik je slab,endometrijum 5,5 i folikuli 5.5 i dva od 5 vidimo se sutra u isto vreme,sutrasnji dan isla sam u 9 u klinici bili su samo dva para al ja sam dosla na red tek u 11 sati i ako sam trebala da primim terapiju u 9 i bilo mi je zakazano u 9,ali posto su dosla tri para koji su imali zakazane konsultacije kod Stojkovica oni kako silaze traze i kod dr Nebojse da udju da popricaju i snjim tako i ulaze,tu sam vec pocela da vidim da nesto nestima jer nemoguce da parovi koji su dosli na konsultacije imaju prednost od parova koji treba da primaju terapiju,dosla i ja na red u 11 sati i usla normalno bolelo me zeludac i bila sam nervozna i pitala sam sestru Aleksandru kad cu ja uci il da idem kuci pa me vi zovite kad da dodjem jer inace cekala bi ja jos,uzela karton i cim izaso par koji bio na konsultacije predala i zvali su me unutra,bez pregleda bez ikakvog razgovora dr Nebojsa reko mozemo da uradimo uz al ja mislim da nema potrebe da te punimo hormonima bolje da mi to prekidamo na sta ja samo sto nisam se srusila,ja ga pitam zasto,reko je da slabo reagujem na terapiju,ja necu da odustajem to je bio moj odgovor na sta je on reko aj da ti dam jos jednu sansu da ti uradim uz pa ako ne napreduju sutra te iskljucujemo,na uz endo 7.5 folikuli 7,5 i ona dva po 5 nisu napredovali stali tu i reko vidimo se sutra al nemoj da dodjes u 9 nego u 11 a to je za danas,danas idem ja oko 11 nikoga nema od parova pa postala jos vise sumnjicava i moja sumnja se obistinila,dali mi karton unutra dr Nebojsa i ta Jelena,uradise mi uz al opet ta dr opste prakse a ne dr Nebojsa,endo 9,5mm folikuli prvo je rekla 10mm posle rekla ne malo manji 9 a dva ostala jedan 8 drugi 7,5,Dr Nebojsa reko da tu je kraj prekidamo postupak nema svrhe da ti damo hormone jer ti ako ovako nastavis to ispada da mi tebi uradimo punkciju 23 a ti 23 treba da dobijas ciklus,ja opet sam rekla da za moje telo ja odgovaram sto se tice hormona i ja sam da nastavimo da se borimo na sta on striktno reko zavrsili smo,ta Jelena vec kuca meni otpusnu listu na veliko,ja nisam htela tu da se raspravljam al sam bila odlucna da ja necu odustati,uzela otpusnu listu i izasla u hodnik gde su sestre jos vrata nisam bila zatvorila kad me sestra koja stoji na prijem pita me jesi uzela otpusnu listu,tu mi proradio mozak da je to sve bilo ugovoreno vec na pocetku jer otkud sestra znala sta mi doktor tamo kaze i dal mi neko kuca otpusnu listu,izasla sam od klinike i otisla pravo u drugu kliniku DCM i tamo uradila uz dr sam rekla sve samo nisam mu bila rekla da su mi prekidali postupak jer sigurna sam da nebi mi uradili uz jer oni saradjuju,na uz 4 folikula u desnom jajniku dominantni je 17mm ostala tri su malo manja al ne brini imas fore jos 5dana i oni porasce tako da ne brinite a na levom jajniku 3folikula od 7mm do 9mm,posle 2 sata otisla sam na jos jednu kliniku Vukadinovic,i tamo ista situacija da ne brinem jer sve je ok i da do aspiracije mozda porastu i ovi u levom jajniku jer nikad se nezna kad krenu da reaguju,dr Vukadinovic doslovce mi je reko sto sam dosla ovde kad u bg ima klinike 100 puta uspesnije od ove ja saradjujem sa njima al to sto oni rade sa pacijentima to necu prihvatit nikad jer nisi ti prva,tolko o mom 3 pokusaju al i dalje ja ne odustajem,juce sam razgovarala sa advokatom za medicinu koji je cim sam mu rekla o kome se radi odmah mi je reko da nemoze da me zastupa jer Dr.Nebojsa je njegov dobar prijatelj,pitala sam da mi preporucuje drugog advokata na sta mi on odgovorio doslovce ovako ovde u Leskovac nece vas zastupati nijedan advokat jer zena od Dr.Nebojse je SUDIJA.I ako imam dokaze znaci on je zasticen ko beli medved mislim sa strane tuzbe jer ja idem dalje ne odustajem zvala sam novinare i cekam njihove pozive.Najvise me odusevljava njihova otpusna lista (gde dokazuje da nisu trebali uopste da pocinju sa terapijom ako je fsh bio 18,9 toliko visok,dokaz da kradu na inekcijama koje treba pacijenti da vode racuna u mom slucaju napisane su 6 inekcije vise,pise da mi je 10dan ciklusa pod terapijom kako je to moguce kad sam ja dobila 7 Novembra a pocela sa terapijom 8 Novembra pa do 14Novembra jer 15 su me iskljucili iz programa) gde je to opet otkucala lekarka medicine Jelena koja nema ni znanje a ni zvanje zato mesto koje je zauzela.

(odgovor članu sencica)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
8.1.2017 17:55:52   
Ketac
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ocigledno svi razlicito dozivljavamo.Meni je 37godina i zbog loseg spermograma smo krenuli u postupak.Za sada nemam primedbi ali nisam nesto ni informisana da bih mogla da ih nalazim.Citajuci iskustva me je zabrinula vrednost AMH-a koja mi iznosi 0.61 ali mi ni rec nisu rekli vezano za rezultat.

(odgovor članu Sheri)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
8.1.2017 17:58:31   
Ketac
Ukoliko ne ispunjavate uslove za finansiranje od strane drzave probajte da podnesete zahtev Opstini u kojoj zivite,nikad se ne zna.

(odgovor članu mirtsche)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
9.1.2017 17:17:24   
nata11
Sheri zar nisi dobijala slike sa UZ?
Ja bih se vratila kod njih sa UZ izvestajem drugog doktora i svadjala se, pretila tuzbom. Sigurno ne bih tek tako izasla.

_____________________________





(odgovor članu Ketac)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
22.6.2017 22:12:17   
zebra1
Da li ima žena koje idu na vantelesnu u Spebo? Nešto je zatajila tema...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
27.6.2017 17:40:37   
Joli
Cao drage moje,nova sam na forumu.Da li ima neko ko ce u julu na vto u Spebo?

(odgovor članu zebra1)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
2.7.2017 7:27:52   
Tatjance
Draga, moja i ja sam u julu na VTO.
Pouser posted image zdrav.

(odgovor članu Joli)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
3.7.2017 10:20:18   
Joli
Puno srece ti zelim.Vidim da je nesto zatajilo na temu Vto u Spebu.Ja pijem belaru do osmog posle toga krecem sa stimulacijom i nadamo se pozitivnim rezultatimauser posted image Reci mi da li ti je ovo prva vto?

(odgovor članu Tatjance)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
5.7.2017 13:44:59   
Ivanica83
6 jul krecemo user posted image

(odgovor članu Joli)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
5.7.2017 13:46:37   
nata11
Srecno Ivanice user posted image

_____________________________





(odgovor članu Ivanica83)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
5.7.2017 13:55:00   
Ivanica83
Hvala duso... dace bog da se radujemo user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here