|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 11:38:11   
Beba2012
Brbljivice, ja ne bih radila sa bakterijom. Meni su jednom pronasli bakteriju, pila sam antibiotike i posle nismo uradili kontrolni bris, dr je rekao da je sve ok i nije mi uspelo tada. Ne mora da znaci da je od toga, ali da ti kazem, posle kaze super bili embrioni ne znam zasto je uspelo. Ne znam ni ja i mogu da nagadjam, ali kad vec ides da ne lupas tolike pare. Ostalim zenicama zelim puno srece, a trudnicama laganu trudnocu.

MOJA NAJVECA RADOST - BEBA IZ SPEBA.

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 11:38:13   
Lepterija
Da u Spebu, ma ici cu ja kod njih par puta, nije mi daleko, 100km, ultrazvuk je samo 1500din, toliko i gorivo. Nije to skupo. Nekako sam sigurna u njih, bas im verujem. Dr Nebojsa mi juce rece da ne idem ni na dabl ni tripl da su to manje-vise gluposti, ako se nesto posumnja onda samo AC. Mislim da cu oko 12. nedelje opet kod njih. Do 14. se koristi Utrogestan. Sve je sada OK.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 13:30:00   
Brbljivica
beba ,verujem da je tako.ali ja sam vec pitala sta cemo da radimo ako se ne izlecimo ,,,rekli su da ne brinem i da cemo test kod njih da radimo verovatno...jel to msilili u spebu ,da i rade test na bakterije ili ...mislim ,nisam znala da to moze u spebu ?.elem ,moja drugarica je tako zakacila bas pred et skoro,bakteriju .rekla mi je da su joj dali venskim putema antibiotik .sada ima sina -Novak!
aj sta da radim ,kada vec krecemo sa bockama ?
lepterija,srce moje -bas sam srecna zbog tebe ! pametno sve sto planiras .!ja cu isto tako najverovatnije ,samo da ostanem trudna !
razmisljas isto ko i ja !user posted image user posted image

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 16:50:04   
ivanicasale
Evo mog izvestaja iz Nisa: Doktorka EKSTRA izabrala sam dr.Jasminu (hvala Jole).Vrlo je fina za Januar mi je zakazana vantelesna od 14.11(tad treba da dobijem) pijem Mikroginor i bicu na dugom protokolu ovog puta.Rekla mi je da cu da primam Neke bocke na P (prenuron ili nesto tako slicno) i Menopur ali nije mogla da mi kaze od kada.Nego kada pozovem kad dobijem recice mi. Moj utisak za sada pozitivan.user posted image user posted image user posted image user posted image Nadam se da ce biti svima nama koje krecemo i koje su u postupku plodna godina.user posted image user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 16:53:35   
ivanicasale
brbljiva pa ja sam sada isla na uz i konsulteciju ali mi nista nisu dali sada?!Jer bi ja trebala da primam bocke od sredine Decembra kada sam na dugom protokolu?Nisu mi rekli da se javim tada vec sammo da radimo vs,spermokulturu i ako su dobri rez.da ih pozovemo a ako ne da moramo tada da idemo kod njih za terapiju.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:01:03   
17 joka
Iskoristi ovih dva tri meseca šetaj što više uzivaj i razmišljaj pozitivno. Mene dele 3-4 dana do bete i veruj da mi ponestaje snage. Zelim ti srecu i uspeh

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:12:55   
ivanicasale
Ne brini Joka bice sve ok.Drzim ti palceve.Jedva cekam vikend da se javis sa lepom betom.user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:16:06   
alex88
Ivanice drago mi je da si zadovoljna,bice to dobro,i bice plodna godina za sve nas.Joko navijam jako da beta bude velika a po tvojim sintomima mislim da hoce.Ja razmisljam da krenem sa analizama ali nisam sigurna da sam spremna,samo mi je problem da krenem a posle ce ici sve lako.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:24:27   
17 joka
Alex,ne zuri oporavi se i dušu i telo. Znam sta znaci nova nada prosto oživiš iznova,ali opet dolazi nezaobilazni stres koliko god da se čovek trudi. Samo hrabro onaj koji se bori taj i uspe . Ja se nadam da ce biti beta pozitivna. :-*

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:34:54   
sunascee
Ivanice srecno user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 17:40:57   
Brbljivica
joko ,,,juhuuuuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

navijam za betu !!!velikuuuuuuuu

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu sunascee)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 18:03:40   
ivanicasale
hvala sunascee.Alex kada mislis da si spremna tada kreni nemoj da zuris,samo polako.Znas kako kazu: Vreme leci sve rane.user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu sunascee)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 18:37:17   
Beba2012
Брбљивице, само сам хтела да будем од користи и изнесем своје искуство. Рекла сам да не мора да значи, не знам да ли је то утицало код мене, али тада није дошло до трудноће. Ви се више од мене опттерећујете, нисам се много оптерећивала ни за хормоне,једноставно све то много утиче на психу. И нећу више о томе, важно да си се консултовала са њима. Ја сам њима веровала. Алекс, имала сам и ја спонтани, много сам патила, али после годину дана сам кренула са програмом, некад је у питању новац, некад нешто друго. Била сам те среће да моја општина не размишља о женама са стерилитетом, односно паровима, њих само занима да се добро наједу и напију од општинских пара. Ја сам и у следећој трудноћи само паничила, кад је беба почела да се помера ја сам се уплашила тог осећаја, те неке врсте промене. Целе трудноће се нисам опустила, сем утрогестана негде до четвртог месеца и витамина ништа нисам пила. Притисак ми је био ок, угојила сам се баш доста, али сам стално страховала. Не кажу узалуд, ког су змије уједале и гуштера се боји. Зато, одлучи сама, млада си, али схвати да мораш напред. Једноставно, ову судбину нисмо бирале саме, али ће свака од нас на крају искусити срећу.

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 18:40:51   
Brbljivica
ma ok beba ! neznam ni ja bas po tom pitanju sta da radim .....
ivanice ,jel si procitala moje iskustvo sa dr jasminom i moj protokol kako je teko.....

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 19:08:47   
lalojedac
ivanicesale zelim ti uspeh i beturinuuser posted image
joko zasluzila si trocifrenu betu i ja ti je zelim iz sveg srca,da li osecas nesto?
ja posle transfera sam prosto imala neki osecaj da je beba tu,onda se desila neka saobracajka ispred nase kuce,gde smo bili i ja sam se jako potresla jer je bila u pitanju neka devojcica i prosto od sledeceg jutra imala sam osecaj kao da beba nije vise tu,bas sam rekla i muzu ali on je rekao da lupam,nadala sam se da gresim ali nazalost nisam. Izgleda da zena stvarno oseca kad je trudna,ja i dalje cekam moju vesticu i nadam se da nece doci uskoro,bar jedno 1.5 godinuuser posted image
inace ivanicasale da li mozes da mi objasnis proceduru vto preko fonda,gde prvo idem,sta mi treba,ne znam nista a probali da upadnemo u fond,znam da mi pripadamo komisiji u Nisu,pa ne znam da li njih treba da pitam prvo ili koga i kako da izaberem Spebo ako prodjemo?

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 20:35:10   
17 joka
Lalo,imam neki osecaj ali nesmem da kazem a plasim se da mozda gresim. Pisala sam kako je sve drugacije od prošli put. Bubuljice na usnama kao groznice,zatvor,bolovi u stomaku,ruzni snovi. To je vecina ali videcemo.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 22:21:46   
alex88
Lalo koliko ti kasni?

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 22:28:00   
Lepterija
Samo hrabro i POZITIVNO, ali stvarno se ne trebate opterecivati hormonima, porediti se sa drugima, ostavite doktorima tu brigu, samo pronadjite doktora kojem verujete i opusteno.
Lalo, nadam se da ti komisije nece trebati, da je bebac vec sad tu ( ja uopste ne znam vas problem). Ti moras proci komisije na Fondu u Nisu, pa u Gaku-u, pa se ceka ona potvrda iz BG, pa ponovo ides na Gak i tad se izjasnjavas za kliniku, ali za Spebo se popini odmah, mislim da je ove godine kod njih bilo samo 30 preko fonda, a oni mesecno inace rade 50 parova, znaci prvi mesec kad se odobri Spebo je vec popunjen, bar tako pretpostavljam.
Ivanice, super da si zadovoljna i drago mi je da si uspela kod Jasmine. Konacno i oni daju Mikroginon, meni su prosle godine Novinete, katastrofalno su me namucile. To sto nisi upamtila sta primas je Puregon je verovatno i ja sam ga primala i Menopur. Srecno svima.
Joko, navijam user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
29.10.2013 22:30:43   
17 joka
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 8:32:49   
lalojedac
joko navijamouser posted image user posted image
alex ja sam trebala dobiti 29.10...ali eto nisam,pa cekam,a test sam radila u ponedeljak i bio je minus kao bandera,inace sad smo se setili da treba da placamo odrzavanje plivaca u Le,a mi nismo,da li je to problem,skroz smo zaboravili!

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 8:41:04   
17 joka
Lalo,zar je vec prošlo godinu dana od kako tamo imate plivace? Sad platite to u najkracem roku neznam dal imtete ugovor kao ja u kom pise sta se moze desiti ako neplatis. Ljubim te i verujem u vas i Boga ako ima pravde znam da ce mo biti mame

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 9:13:55   
ivanicasale
Lalo i ja placam zamrzavanje embriona ali ja to redovno do 28.u mesecu jer je tad zamrznut.10 evra placam.Pozovi ih pa ih pitaj.Koliko dugo nisi platila?

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 9:16:33   
lalojedac
pa mi smo u junu bili dole,tako da od juna nismo nista placali,znaci 4 ili 5 rata

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 9:23:21   
daca77
Lalo, zovi ih i raspitaj se user posted image

(odgovor članu lalojedac)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac - II deo
30.10.2013 9:40:48   
17 joka
pa zovni tako ces najlakse znati sta da radis

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here