RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


moja ciklama -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (28.2.2014 9:07:40)

IZVORNA PORUKA: nina26
Ciklama, koliko je zdravo spremanje hrane u mikrotalasnoj[sm=zmeden.gif]znam da odavno kruze price, da nije zdravo ni podgrevati hranu, i ja je licno ne koristim, iako je priznajem korisna.
Kod mene se koristi najvise toster i blender[sm=smiley1.gif]


Vidi ovako, i ja sam verovala u to dok se nisam raspitala..dobro..naime..ono što sam saznala je, da nema naučnih istraživanja koja su verodostojna i koja govore o štetnosti mikrotalasne. Onda, masa ljudi koje znam koristi mikrotalasnu od kada ih znam i zdravi su..moje prijateljice, i prijatljice moje mame, koje su "vani" isključivo koriste mikrotalasne zrake u sve svrhe spremanja hrane..znam bebe koje sada imaju 20tak godina i čije se mleko samo u mikrotalasnim podgrevalo. I treće, vidite da je moja mikrotallasna noviji model, kupila sam je letos, sva je savršena..i još sam odabrala model koji ima opcije zdravog kuvanja povrća, piletine, ćuretine i ribe. Dal je zdravo ne znam[sm=smiley36.gif], ali, da je brzo i ukusno znam. Povrće se kuva u sopstvenom soku, samo se u krompir doda 4 kasike vode, skuva se za 4-8 min i ukus bude kao puter. da ne govorim o ukusu blitve, zelja, kukuruza, pastrmke i piletine..
Što se podgrevanja tiče, jaka je baš, za 1 min hrana je vrela, tako da podgrevam hranu za 30sec, a ako je supa iz frižidera i težoj činiji, ide 1min-2min.




isidora88 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (28.2.2014 9:58:07)


IZVORNA PORUKA: Didy

Isidora [sm=bravo.gif]
Sigurno će ti služiti!


sluzi me savrseno za sada, pu,pu [sm=smiley36.gif]
seckalica je savrsena(za 5 sek.usitinim luk), i mleveno meso jako brzo i lepo ujednaci.
mutilicom sam vec mutila slag i neke filove, odlican je, mnogo jaci od redovnog miksera, nema vise da moram da mutim 10 minuta[sm=bravo.gif]
sto se stapnog miksera tice, do sad sam pravila krem corbu i pire, super je, pire bude kao puding (ne dodajem nista osim malo soli i mrvicu mleka)




madre -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (2.11.2015 20:14:46)

je l kada kazete secko mislite na onu univerzalnu seckalicu?
vec neko vreme planiram da je kupim, za seckanje luka, sargarepe i ostalog povrca pa me zanima da li bas lepo i sitno isecka ili to ne bude bas tako? za sta je najcesce koristite?
sada sam nasla neku boschovu na akciji pa bih iskoristila ako lepo odradi posao[sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (2.11.2015 20:19:55)

Ja imam secko koji je dodatak uz stapni mikser i super je. Koristim ga za mlevenje keksa, oraha, lesnika i sl. Melje i meso.
U njemu pravim masu za cake pops, knedle od mesa za supu...




branki* -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (2.11.2015 22:28:37)

Trenutno blender zbog boke,inace mikser.




Leptiric123 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 8:48:23)

Masinu za sudove [sm=smiley36.gif], blender i toster.




Maraj -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 10:12:52)

Trenutno najvise koristimo mikrotalasnu. Ko bi rekao..... i to zbog sterilizatora za flasice. Dobila sam na RR MAM sterilizator za flašice za mikrotalasnu. To se trenutno najvise koristi u mojoj kuci [sm=smiley20.gif] pravi poklon sam dobila [sm=smiley1.gif]




Figaro88 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 10:33:13)

Secka najcesce,dobili smo onaj veliki multipraktik i on samo tako stoji,upotrebim ga dva puta godisnje,mikrotalasnu isto....




branki* -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 10:35:25)

A,ja,npr,secka nisam upotebila doslovce nijednom!




Mariya -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 10:49:47)

Ja secka koristim najviše za kolače.
Prva na listi je mikrotalasna, pa štapni mikser zbog H,pa sudomasinu i mikser.




NadaR -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 10:55:48)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja imam secko koji je dodatak uz stapni mikser i super je. Koristim ga za mlevenje keksa, oraha, lesnika i sl. Melje i meso.
U njemu pravim masu za cake pops, knedle od mesa za supu...


Isto . Maloprije sam spremila keks za kolac. Super stvarcica. Uz njega mikser obavezno i mikrotalasnu .




Mala Elena -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 12:54:05)

Mutilicu za kafu [sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (18.11.2015 15:15:00)

Mikser, secko, mikrotalasna. Moram da nabavim sokovnik, bas mi se piju domaci sokovi[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (19.11.2015 7:38:31)


IZVORNA PORUKA: Nada RR


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja imam secko koji je dodatak uz stapni mikser i super je. Koristim ga za mlevenje keksa, oraha, lesnika i sl. Melje i meso.
U njemu pravim masu za cake pops, knedle od mesa za supu...


Isto . Maloprije sam spremila keks za kolac. Super stvarcica. Uz njega mikser obavezno i mikrotalasnu .


Kako izgleda taj secko ? Mislite na onaj dodatak koji se menja na stapnom mikseru? Zar on moze da melje i jezgrasto voce? Nemam to ....




Animsaj9 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (19.11.2015 9:14:21)

Mikrotalasnu i secka, za sve pare sam ih iskoristila sto bi rekli [sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (20.11.2015 17:31:22)

Mašina za pranje sudova, blender i mikser.. Ali bez masine za sudove ne znam sta bih spase nas..




milicicak -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (20.11.2015 18:32:47)

Sve [sm=smiley36.gif]
Imam seckalicu, baby bulet, veliki blender, stapni mikser, mesoreznica sve ih koristim. Mikrotalasna i masina za sudove rade non stop.
Skoro sam dobila aparat za pravljenje kokica. E to sam vratila, kokice iz serpe su mnogooo bolje [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (7.10.2016 22:00:13)

Bez mikrotalasne ne bih mogla da funkcionisem, naravno masinu za sudove i stapni mikser, vrhunska stvar!




Sandricak -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (7.10.2016 22:14:05)

Decko i mikser za nes kafu :-)




lesica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (7.10.2016 22:18:46)

Sve [sm=smiley36.gif]
To radi non stop.
A u ovom trenutku, mašina za sušenje veša je dobila počasno mesto[sm=jezicek.gif]

I daaaa, najizrabljivaniji aparat je muzička linija sa podešenih par radio stanica [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (7.10.2016 22:20:46)

Sandricak da nisi mozda htela da napises secko [sm=smiley36.gif]

Lesice.. sve ti to stoji u kuhinji [sm=jezicek.gif] bas sam zla! A za masinu za susenje ti zavidim ..i ja bih je naj vise volela [sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (7.10.2016 22:24:49)

Anck, ne bi verovala... meni je kuFinja bukvalno pola zivotnog prostora. [sm=duda.gif]




choopa choops -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (8.10.2016 0:07:54)

Baš razmišljam...Jedino šporet, mašinu za suđe i frižider [sm=smiley36.gif]

Sve ostalo, koristim povremeno, pa ih čak i stavim u kese da e skupljaju prašinu. Od sitnih aparata koristim još i mikser, mikro talasnu i aparat za esperso. Sokovnik, blender, multipraktik, mesoreznicu, pica pekac, toster, grill i evo ne znam šta još ... e da aparat za šećernu vunu [sm=smiley36.gif]...mi najčešće stoji po kesama da ne smeta mala mi je kuhinja, i onda sve to fino potrpam i zatvorim




nata11 -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (27.11.2016 17:25:10)

Da li ko koristi aparat za kuvanje na paru, koja marka i kako ste zadovoljni?




emicaa -> RE: Šta od tehnike u kuhinji rado koristite? (27.11.2016 17:34:57)

na pitanje sta od tehnike u kuhnji rado koristite ja bih odgovorila telefon [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>